Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

3 Pages  1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Amyclaw Playground, sau desene de-ale mele pe o pagina wiki


Java-Leen
post Aug 21 2006, 07:28 PM
Post #1


wanna-be kitsune
***

Group: Members+
Posts: 158
Joined: 31-July 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.814
Points: 284
Gender:



Asa... am facut o trasnaie... dar ma tratez... cei care stiu despre ce e vb, ii rog din nou sa ma ierte... (stupid me :D)

Parte din tratament e thread-ul asta. Asha... acm sper k-mi bag nasul unde trebuie...

Deci, intr-o comunitate fantasy unde mi se zice Amyclaw (asta k sa stitzi k tot yo st...) am invatzat cum se face o pagina wiki, si am facut-o. Mi-am pus acolo multe din desenele mele, si inca mai pun, cand mai gasesc timp... Nu-s perfecte, dar sper ca intr-o buna zi sa se apropie de scop... :D

So, here's my playground...

http://elftown.lysator.liu.se/_Amyclaw%20playground

enjoy, and come back with critics&co. :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kagome-chan
post Aug 21 2006, 07:42 PM
Post #2


ArTiStiK FuSi0n
****

Group: Members+
Posts: 450
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 1.174
Points: 675
Gender:



Java-Leen, nu ma intelege gresit. Nu esti prima si nici ultima care face astfel de greseli (minore). Probabil, fara sa vreau am fost putin prea dura.Am vrut doar sa-ti atrag atentia, caci astfel putem pastra ordinea pe forum. :)
Besides that, desenele sunt frumoase. Totusi, keep practicing, caci ai de lucru la fetze si spatialitate. ;) Ganbatte !
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kaoru
post Aug 22 2006, 08:59 AM
Post #3


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 600
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 22
Points: 344



Incearca sa urmaresti volumul nu contururile...incerca sa faci cate un studiu pe parti restranse si apoi intregul...cum ar fi parti ale corpului...incearca un ochi....nasul, gura portrete....apoi celelalte parti anatomice.
Exerseaza-ti linia....ceva mai modulata ar fi nice....nu trebuie sa descrie contururi inchise....ci volume create din lumnina.
Succes...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Java-Leen
post Aug 22 2006, 06:37 PM
Post #4


wanna-be kitsune
***

Group: Members+
Posts: 158
Joined: 31-July 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.814
Points: 284
Gender:



Dac-ar exista o iconitza care sa danseze, ar fi aici...
Ma bucur ca m-am bagat aici, pn la urma (voi imi suntetzi mai de ajutor decat acei geeks de pe elftown.)
Finally! Someone says smth!
Multzumesk mult pt sfaturi... si ca sa vedestzi k st fata ascultatoare (:P) putetzi sa va mai uitatzi odata pe pag k sa vedetzi studiul meu pt fetze (o parte din studiul pt maini se poate vedea, din pacate, pe desenul cu Almayce).
Ok, nu-s chiar ascultatoare... e un studiu mai vechi :D. Totusi, o sa ma straduiesc mai mult, urmand sfaturile primite pn acm si de acm incolo...

Multzumesk muuuult de tot!

By the way... avatarul e facut de mine. Va place mai mult?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Shinju
post Aug 22 2006, 09:15 PM
Post #5


pearl of anime-club...
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 959
Joined: 12-May 06
From: cluj-napoca
Member No.: 2.541
Points: 2.240
Gender:



hehe, mi-am inchipuit ca avatarul e facut de tine din primul moment cand ti-am vazut postul de la membri noi..chiar ma intrebam cand o sa dai si pe aici:) eu inca astept un desen de-al meu care sa imi placa atat de mult incat sa mi-l fac avatar.... :(
dragutzica pagina...nu iti pot da sfaturi, nu sunt nici cum cunoscatoare, imi pot spune parerea de....incepatoare. parca te axezi prea mult pe linii...nu prea am vazut umbre in desenele tale...cred ca asta m-a frapat cel mai tare...
primul desen are altul pe spate? se vede conturul unei maini, ceva.... :lol:
spor si asteptam si altele
ps. poti incerca cand scrii sa nu folosesti atatea prescurtari, please? uneori eu chiar nu inteleg ce vrei sa zici....si cred ca e destul de dificil la citit...
ja.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Java-Leen
post Aug 22 2006, 11:10 PM
Post #6


wanna-be kitsune
***

Group: Members+
Posts: 158
Joined: 31-July 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.814
Points: 284
Gender:



Aceasta ar trebui sa fie o creatura pe care mi-am imaginat-o... Sper sa mearga, pt ca e prima oara cand folosesc ImageShack si nu stiu daca va merge...

Creaturii i-am spus... Wakabayashi, pt ca acest nume mi-a bantuit mintea in timp ce o desenam...

(IMG:http://img178.imageshack.us/img178/9167/img0006qa4.th.jpg)

Deocamdata e cam mare ca s-o pun pe forum intreaga... dar dupa ce gasesc un program s-o micsorez, o sa pun si poza in loc de thumbnail...

Nu stiu daca aici se vad umbrele... uneori folosesc ssi asa ceva, dar nu le accentuz decat arar (ex primul desen de pe pagina wiki... care are, intr-adevar niste maini in fundal... sorry) si atunci nu prea-mi ies bine...

Ma axez pe linii pentru ca am observat ca asa imi incarc mai putzin desenul... ca de obicei il incarc, si il stric mai rau... O sa incerc, totusi sa mai aacord atentzie si umbrelor...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post Aug 24 2006, 03:45 PM
Post #7


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:



Ai imaginatie si asta este un lucru important. Cat despre indemanare, pe alocuri nu respecti proportiile si formele prea bine. Din fericire asta se poate rezolva cu mult exercitiu. Mult succes.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Java-Leen
post Aug 24 2006, 08:03 PM
Post #8


wanna-be kitsune
***

Group: Members+
Posts: 158
Joined: 31-July 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.814
Points: 284
Gender:



Mulţumesc pt încurajare! Mă voi strădui să mă ridic la nivelul de măcar acceptabil... adik anul ăsta, k peste câţiva ani o să concurez cu cei mai buni, nu? (vezi ca ai dreptate cu imaginaţia? e bogată...).

Acum lucrez la un desen, care sper să fie destul de bun... Cum îl termin, îl pun aici... pt că voi meritaţi. Mă bucur că am găsit în sfârşit şi oameni care să nu se teamă să fie sinceri....

Până atunci, mai pun un desen... Aşa, ca să nu fie gol reply-ul. E destul de vechi, deci să nu credeţi că merg din rău în mai rău...

(IMG:http://img171.imageshack.us/img171/4456/animelastglancenu5.th.jpg)

St mândră de fata asta... mai mult datorită background-ului (îmi place cum mi-a ieşit copacul din spate de tot... şi pietroiul. :P)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post Aug 24 2006, 09:35 PM
Post #9


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:



QUOTE(Java-Leen @ Aug 24 2006, 08:03 PM)
Mulţumesc pt încurajare! Mă voi strădui să mă ridic la nivelul de măcar acceptabil... adik anul ăsta, k peste câţiva ani o să concurez cu cei mai buni, nu? (vezi ca ai dreptate cu imaginaţia? e bogată...).
*

asa va fi :D

Despre desen: ar putea sa mi se faca frig uitandu-ma la el dar copacul prea rosu ma incalzeste. Daca doreai sa fie toamna (si cred ca asta e dupa hainele fetei) nu trebuia sa colorezi intens copacii; astfel a iesit un contrast care nu prea imi place.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

HEartLES
post Aug 25 2006, 08:53 AM
Post #10


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 244
Joined: 1-January 06
Member No.: 2.081
Points: 474
Gender:



Am aruncat o privire peste desenele tale ..si ..nu sunt chiar asa de rele . Sunt sigur ca daca te-ai concentra si insista mai mult asupra portiunilor mai "slabe"
ai putea recupera destul de repede decalajul despre care vorbesti ..!!
Astept si alte desene ;) !!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Java-Leen
post Aug 25 2006, 10:48 AM
Post #11


wanna-be kitsune
***

Group: Members+
Posts: 158
Joined: 31-July 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.814
Points: 284
Gender:



Multzumesc mult... Inca mai lucrez la desenul de care pomeneam mai sus... Nu stiu cand il voi termina, din moment ce inca nu mi-am dat seama cum as putea sa-l fac macar bun... parca-i lipseste ceva...

Pana atunci, mai pun doua desene... Pe cel cu Darkness l-am facut aseara, in timp ce asteptam sa pot inchide calculatorul (am niste setari pe care tb sa le inchid eu :D), iar pe celalalt tot cu o asemenea ocazie acum cateva seri, cand ma gandeam cum sa fac un portret si cam ce i-ar lipsi...

(IMG:http://img170.imageshack.us/img170/6838/imgeh4.th.jpg)

(IMG:http://img170.imageshack.us/img170/1913/img0002qq8.th.jpg)

astept critici... cat mai la subiect... ca sa stiu exact unde am gresit :D. Stiu ca la cel cu Darkness calitatea scanarii cam lasa de dorit... si ca picioarele st varza... la cealalta am pus tatuajul pt ca nu-mi iesise ochiul cu pricina... dar macar recunosc, nu?

Deci... astept :)

(by the way, nu stie nimeni un program freeware care sa-mi ajute la micsorarea imaginilor?)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Java-Leen
post Dec 17 2006, 12:23 PM
Post #12


wanna-be kitsune
***

Group: Members+
Posts: 158
Joined: 31-July 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.814
Points: 284
Gender:



Asaaa... dupa o pauza mareee... vin cu ceva care chiar mi-a iesit... desi se mai poate lucra (si ma voi stradui in vacantza si pe tema asta...)

(IMG:http://img98.imageshack.us/img98/518/anamihiromikg7.jpg)
Hiromi si Anami sunt pers dintr-un roleplay de pe un sait fantasy pe care nu-l voi lauda pt ca nu merita. Il laud doar pe cel de la semnatura ;) (pentru ca merita :P)

(IMG:http://img98.imageshack.us/img98/1531/banner3smalllk4.jpg)
stiu ca nu e nici pe departe terminata, dar intentionam sa ma laud ca in sf am reusit sa reproduc o expresie... stiu... st f modesta... ^^

(IMG:http://img98.imageshack.us/img98/9568/banner2smallgj5.jpg)
Loveable daca ar fi mai finisat nitzel... dar imi place mult elful din dreapta... ^^
(IMG:http://img98.imageshack.us/img98/3913/fluturiisoareluismallic1.jpg)
si Dragonii...

Cu desenul ala pe care am zis ca il editez pe calc mai avetzi de asteptat, ca nu iese cum vreau eu, asa ca am facut o pauza de studiu pana aflu ce merge rau ;)

[edit] Vad ca le scanez degeaba... no one cares... :(( :(( :((

Chiar nu vrea sa-mi spuna nimeni ceva in leg cu desenele astea? This is saaaaaaaaaaaaaaad!

(IMG:http://img329.imageshack.us/img329/7010/ryioangrypa1.jpg)
Ryio, (adik tipa de mai sus) is gonna punish ya!

and so will the rest.. :P
(IMG:http://img179.imageshack.us/img179/3841/demon1ct0.jpg)

(IMG:http://img240.imageshack.us/img240/1908/theravenfanfic1yo6.jpg)

(IMG:http://img296.imageshack.us/img296/1970/fairy1an7.jpg)

4 chicks army on ya! Hrrr...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Dec 27 2006, 08:35 PM
Post #13


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



Ai maaari probleme cu proportiile... Totusi, sunt simpatice unele. Daca nu te-ai grabi asa... Ai potential. Keep practicing. ~_^

Fata aia bruneta cu 2 cozi... e totala. :)) Uite ce lunga e de sub sani si pana la coapse. :P Dar, cum am mai spus, sunt simpatice, ai tu un stil al tau... Si ai si imaginatie. Imi place sa ma uit la ce desenezi tu.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Java-Leen
post Dec 27 2006, 11:10 PM
Post #14


wanna-be kitsune
***

Group: Members+
Posts: 158
Joined: 31-July 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.814
Points: 284
Gender:



Multumesc... it feels good to be feel someone gives a shit... from time to time... Ma voi stradui sa ma perfectionez...

(IMG:http://img120.imageshack.us/img120/8776/foxyninjachickcolorps8.jpg)

e un fanart fanfic la naruto... vazui si eu 1st episode aseara... si-am mai facut o serie de quiz-uri, cat sa-mi dau seama in mare camdespre ce e vb... She's a 7 tails fox... not sealed: sehe just uses a ninja tehnique to make herself look human... nu e prea buna la asta... anumite detalii o dau de gol... in fata unui ochi format... Enjoy! ^^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Adela
post Dec 27 2006, 11:45 PM
Post #15


Black angel
****

Group: Members+
Posts: 429
Joined: 29-August 06
From: Dry Bone Canyon
Member No.: 2.918
Points: 606
Gender:



:) ultimu` desen e cel mai reusit dintre toate :D au mai fost cateva care mi-au placut, se vede ca ai progresat. Cum spuneau majoritatea persoanelor de aici ai imaginatie & this is very good ^_^ gambate
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Shinju
post Dec 28 2006, 12:45 AM
Post #16


pearl of anime-club...
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 959
Joined: 12-May 06
From: cluj-napoca
Member No.: 2.541
Points: 2.240
Gender:



ok, daca tot te-ai plans ca nu zice nimeni nimic de desenele tale, uite ca o sa comentez eu ceva pe ultimele tale desene....

cel cu tipa demon(cred) care sta jos....imi place ca i-ai redat bine pozitia, numai ca la maini si la picioare sunt ceva probleme. fata de brate, mainile sunt prea mici (am si eu problema asta :( ). cat despre picioare, la piciorul drept gamba e cam lunga si curbura cred ca trebuia sa fie altfel....imi place fatza :D

tipa aia "intinsa" cu parul negru....da, dupa cum zicea si tenshi, e cam lunga prin unele parti si pare cam disproportionata. stii ce m-a socat cel mai tare la desenul ala? cutele alea de la pantaloni chiar mai jos de abdomen.... O_O initial am crezut ca e altceva....incerci sa faci bine cutele, dar parca uneori le faci cam "intzepacioase", cred ca asta e cuvantul :P

ultimul desen....imi place cum ti-a iesit capul, ti-a iesit "o expresie" sa stii :) , ce nu imi place sunt unele cute :D care, ma repet, par cam tzapene, parca materialul ar fi de tabla, si mana...in partea de jos...trebuia sa fie altfel....parca ar avea o umflatura....

dupa cum zicea black_ang3l_me, ai progresat mult si e bine ca desenezi des, nu ca altii :rolleyes: . spor in continuare!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Dec 28 2006, 11:02 AM
Post #17


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



Daaa, cutele sunt ciudate rau... :)) Nu-si au locul acolo atat de multe, dat fiind ca pantalonii sunt stramti.

Ultimul desen e dragut, colorat frumos... dar parca are hainele apretate. Las-o mai moale cu cutele alea. :\
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Java-Leen
post Dec 28 2006, 12:25 PM
Post #18


wanna-be kitsune
***

Group: Members+
Posts: 158
Joined: 31-July 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.814
Points: 284
Gender:



Ppl, TANK YOU SO MUCH!

Deeci... o sa mai lucrez la proportii si o s-o las mai moale la cutele de pe haine...

Ultimul desen e chiar ultima mea lucrare si m-am gandit sa indraznesc sa-i dau putina culoare... ma bucur mult ca v-a placut, ca de regula ar cand colorez ceva se duce pe apa sambetei toata munca pana la mom colorarii...

QUOTE
tipa aia "intinsa" cu parul negru....

te referi la zana? cred ca da... am o probl cu zona inghinala... (in afara de cute si proportii :D) o sa mai caut imag cu pers purtatoare de pantaloni... cand zici "intinsa" te referi la inaltimea ei?

anyway, ARIGATO MINAS! and I'll do my best to improve at every drawing ;) (u just keep on indicating unde am probleme ca sa stiu pe ce sa ma concentrez...)

P.S.
Cu umbrele stau mai bn? :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Dec 28 2006, 01:35 PM
Post #19


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



Esti o figura!! :) Uite, la ultimul desen te-ai descurcat chiar bine cu umbrele.

Dar rana aia de pe mana ei imi da fiori. :s :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Shinju
post Dec 28 2006, 11:39 PM
Post #20


pearl of anime-club...
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 959
Joined: 12-May 06
From: cluj-napoca
Member No.: 2.541
Points: 2.240
Gender:



ah, da, scuze, cred ca la zana ma refeream, cea cu 2 cozi negre
cat despre intinsa, sa spunem a a fost o varianta mai dragutza de la cuvantul "coarda" :P , am zis sa il evit. pai pe langa faptul ca pare chiar inalta, parca ai mai fi pus- tu pe ceva pat a lui procust tare lung si ai tras-o de picioare pana s-a lungit cu totul....partea de torso si abdomen pare cam lunga, mai ales la cat e de slaba.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages  1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 06:41 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |