Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Zero No Tsukaima, romance,comedy,adventure


EMy
post Oct 26 2007, 12:35 AM
Post #1


Incepator
**

Group: Members
Posts: 19
Joined: 22-October 07
Member No.: 5.400
Points: 54
Gender:



Uhm...recent am vazut zero no tsukaima si mia placut foarte mult...numai nu am plans la final :))...voiam insa sa aflu si parerea altora.
Oricum daca nu la-ti vazut eu zic k se merita...are grafica buna(e din 2006 park),
povestea e interesanta si nu lipseste bineinteles umorul.Are 2 sezoane pana acuma si nu cred k s-a terminat...cel putin povestea nu se sfarseste in al doilea sezon.
Daca sunteti interesati il puteti gasi si pe trackerul de la airbites - torrent.is.airbites.ro
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

NodaMegumi
post Oct 26 2007, 05:08 PM
Post #2


Newbie
*

Group: Members
Posts: 8
Joined: 30-September 07
Member No.: 5.246
Points: 82
Gender:



Sincer,primul sezon mi-a placut mult,dar al doilea,nu prea.Louise e mega geloasa pe saracul Saito si lucrul acesta ma cam enerveaza.Ce vina are el ca e inconjurat de fete frumoase,cum ar fi Siesta.
In al doilea sezon m-a enervat Agnes.Vroia cu orice pret sa se razbune!

Nu vreau sa par rea,dar asta e parerea mea.In mare e un anime bun.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

EMy
post Oct 26 2007, 05:30 PM
Post #3


Incepator
**

Group: Members
Posts: 19
Joined: 22-October 07
Member No.: 5.400
Points: 54
Gender:



Well...mie mi s-au parut haioase scenele cand louise era geloasa si il pedepsea pe saito fiindca se uita al alte fete :).
Si chiar nu ai fost rea deloc...asta e pur si simplu parerea ta...nu am cerut nimanui sa ridice anime-ul in slavi de acuma...am vrut sa aflu doar si ce cred altii despre el...si na...poate sa starnesc si interesul altora care nu l-au vazut :).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

alex123
post Nov 1 2007, 04:06 PM
Post #4


Newbie
*

Group: Members
Posts: 1
Joined: 1-November 07
Member No.: 5.473
Points: 0
Gender:



Sezonul 1 chiar foarte bun. Sezonul 2 insa este o dezamagire totala. Creatorii au considerat ca in locul unei intrigi intresante, ca cea din primul sezon este mai bine sa umple episoadele cu fanservice.Din cele 12 episoade ale sezonului 2, singura portiune de actiune tine vreo 2 episoade, fiind legata de razbunarea lui Agnes, restul fiind, dupa parerea mea, o umputura fara rost, dezvortarea personajelor fiind aproape de 0.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Miroku
post Nov 3 2007, 09:56 PM
Post #5


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 92
Joined: 9-March 07
Member No.: 3.920
Points: 173
Gender:



as vreau sa-l scot da nu merge sa-mi fac cont acolo pe trackerul ala.. nu are sig-up :unsure: :( :( :( :( helpppp.. onegai!!
nu imi da careva contul lui/ei doar sa dl animeele?? :rolleyes: onegaii...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DarkRaitei
post Nov 3 2007, 10:17 PM
Post #6


wickedly disturbed one
***

Group: Members+
Posts: 201
Joined: 19-March 07
From: On a nice confortable seat, watching this world descend into hell...>:)
Member No.: 3.974
Points: 540
Gender:



http://www.mininova.org/tor/923076
mergi acolo si ial...are ambele serii in acest torrent...are totusi destul de multe seeduri 19...si 61 de leechuri...daca ai noroc chiar merge bine :)
sau daca nu mai cauta pe mininova ca sigur gasesti ceva...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darkbombonik
post Jan 3 2008, 11:47 AM
Post #7


Darkbombonik
***

Group: Members+
Posts: 222
Joined: 10-March 07
Member No.: 3.924
Points: 464
Gender:



Aseara am vazut animele tot..ambele sezoanele :D ..si da 1 sez a fost super amuzant cu unele faze mai "intime"..al doilea amuzant in mica masura si romantic cand am facut ceremonia cei doi:saito si louise...dar in rest cum s-a mai zis au fost d umplutura cateva episoade.Va fi un sezon al 3 lea?? stie careva..pls astept un raspuns
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

gngn
post Jan 3 2008, 06:14 PM
Post #8


the hedgehog
***

Group: Members+
Posts: 194
Joined: 16-November 07
From: a world that has ended
Member No.: 5.579
Points: 423
Gender:



va fi si un al 3-lea sezon, a fost anuntat oficial prin decembrie (va fi transmis cu incepere din vara 2008). au destul material, deoarece povestea se bazeaza pe un set de nuvele scrise de Yamaguchi Noboru (prmele 3 volume traduse in engleza pot fi citite pe pagina Baka-Tsuki Translation Project Wiki) . Primul sezon, cel din 2006 reda volumele 1-4, iar sezonul din 2007 volumele 5-8. Pana in acest moment Yamaguchi Noboru a scris 13 volume, povestea fiind inca in continuare (si nuvela a fost licentiata, primul volum va aparea in august 2008: Seven Sea's Entertainment).
si eu sunt de parere ca sezonul 2 a fost lamentabil, chiar daca nu am citit volumele respective din nuvela (din ce am citit pe alte forumuri, cam toti sunt de parere ca nuvelele sunt foarte bune), insa dezvoltarea si prezentarea episoadelor cat si a caracterelor a fost foarte confuza, parca lipsand un fir central care sa lege cele 12 episoade. asa cum a spus si alex123 "o umputura fara rost, dezvortarea personajelor fiind aproape de 0".
in ciuda acestor deficiente, tot mi-a placut ZnT, si il recomand mai departe, dar va avertizez ca poate veti ramane dezamagiti. voi urmari cu siguranta si sezonul 3 si sper ca Seven Sea's Entertainment vor lucra mai cu spor la traducerea nuvelelor.

sezonul 2 se gaseste ca torrent pe http://www.boxtorrents.com , insa parca in format 720p de la Static Subs (un calculator mai puternic este necesar)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darkbombonik
post Jan 16 2008, 06:48 PM
Post #9


Darkbombonik
***

Group: Members+
Posts: 222
Joined: 10-March 07
Member No.: 3.924
Points: 464
Gender:



Titlul animelui:
Zero no Tsukaima (Japanese)
Gen:Comedie(plus altele:romance,action,adventure)
Este vorba de Louise,ce este la o Academie de Magicieni.Actiunea nu se desfasoara pe Tera,ci undeva unde pe cer erau 2 Luni(una verde si una albastra).Colegii ii spuneau"Zero Louise".De ce? Pentru ca orice magie incerca sa faca,nu o facea bine..se transforma intr-o explozie(mica sau mare).Trebuia sa dea un examen unde sa-si arate adevaratele aptitudini de magician...si anume sa aduca ceva/pe cineva sa fie servitorul familiei ei.Toti colegii ei au avut diferite animale,creaturi.Dar ea a adus un om(baiat) tocmai de pe Pamant din Japonia.El era Saito Hiraga.
De aici el ajunge servitorul ei,trec prin diferite peripetii...(imi amintesc cand il punea sa-i spele lenjeria intima,ce fete scotea :D :D ).In final se indragostesc unul de celalalt,el hotaraste sa ramana alaturi de ea si sa nu se intoarca acasa in Japonia.
Animele are 2 sezoane si cuprinde 13 episoade fiecare serie,dar se aude ca va aparea si un al 3lea :D :D

Mie mi s-a parut foarte amuzant si deloc plictisitor...voi ce parere avet?? <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Jan 16 2008, 07:14 PM
Post #10


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



darkbombonik:
E deja al doilea topic pe care-l faci fara sa verifici daca mai exista. Intelege ca marea majoritate a anime-urilor s-au discutat deja.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darkbombonik
post Jan 17 2008, 10:37 PM
Post #11


Darkbombonik
***

Group: Members+
Posts: 222
Joined: 10-March 07
Member No.: 3.924
Points: 464
Gender:



Imi cer mii se scuze.. :( dar pot sa "jur" ca aseara m-am uitat de 5 ori inainte de a deschide topicuri-le... :( :huh: ..si nu am mai vazut inca altele deja cu numele de anime.Eram cam obosita... gomen'!!!

Muza chan: Foloseste "Search"... E mai usor decat sa cauti la toate categoriile. :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 05:12 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |