Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

12 Pages « < 3 4 5 6 7 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> De Ce Ar Fi Nick-ul Tau Cel Mai Tare?, Cum ti-ai ales nick-ul?


Abel Nightroad
post Dec 17 2005, 11:41 AM
Post #81


South Park fan
***

Group: Members+
Posts: 186
Joined: 13-September 05
Member No.: 1.793
Points: 310
Gender:



cand m-am inregistrat ma uitam la trinity blood si mi-a placut mult de Abel : calm, politicos, atent, grijuliu ...
pentru fiecare nick-ul lui este cel mai tare, deoarece il reprezinta (mai mult sau mai putin)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

k1ll3r
post Mar 10 2006, 09:21 AM
Post #82


C3r3al K!ll3r
**

Group: Members+
Posts: 35
Joined: 9-March 06
From: Focsangeles
Member No.: 2.247
Points: 185
Gender:



deci yo am ales nick-ul asta pt ca nickul p care il folosesc in mod normal e prea lung si unii nu-l inteleg :P (C3r3al K!ll3r).mi se pare misto desi sunt multe comentarii genu (ucigasul d cereale :lol: )
oricum imi place tocami ideea ca nu e serial killer ci cereal killer(ideea nu e originala e luata din hackers 1.cine l-a vazut stie ;) )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cdg
post Mar 14 2006, 04:07 PM
Post #83


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 54
Joined: 11-March 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.255
Points: 110
Gender:



Nimic deosebit la nikul meu ...doar ca ma reprezinta 100% cdg = initialele numelui meu complet B) Si il folosesc de vreo 4 ani peste tot pe unde trebuie sa bag un user name .cam atat
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

spike
post Mar 17 2006, 10:50 AM
Post #84


Newbie
*

Group: Members
Posts: 3
Joined: 17-March 06
Member No.: 2.294
Points: -38
Gender:



sal im i place personajul
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

trust_no_more
post Mar 17 2006, 12:35 PM
Post #85


Paranoid
****

Group: Members+
Posts: 499
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 193
Points: 708
Gender:



Acum mai bine de 2 ani cand m-am inregistrat pe forum, eram intr-o perioada cand chiar nu mai aveam incredere in nimeni si in nimic, eram stresata si cu examenul de BAC, pierdusem cateva persoane dragi..prieteni etc..si mi-am ales "trust_no_more", la acea vreme ma reprezenta! Acum sunt doar Trusty, nick cu care mai intru si pe IRC pe ro-anime from time to time
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

koneko
post Mar 20 2006, 04:29 PM
Post #86


Incepator
**

Group: Members
Posts: 15
Joined: 19-March 06
From: far far away
Member No.: 2.308
Points: 109
Gender:



Nu stiu daca nick-ul meu are o poveste interesanta, captivanta, fabuloasa si nici nu cred ca *coug* "e cel mai tare" *cough* , dar I like it! Am primit o pisica de ziua mea, desi paradoxal astept de vreo 10 ani un caine si am fost curioasa cum se spune in japoneza "cat"... am cautat si am gasit neko, dar nu mi-a placut prea mult asa ca am cautat diminutivul/pui de pisica... and *ta-daa* koneko. Pe urma am mai fost inspirata de a certain person care se semna in toate AMV-urile sale cu "loveable neko"... am plagiat! Pe scurt: imi place cum suna si ce inseamna - sunt simpla de fel...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mordred
post Mar 20 2006, 06:11 PM
Post #87


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 22
Joined: 18-March 06
Member No.: 2.304
Points: 48
Gender:



Cel mai tare nu este dar este cea ce am reprezinta si ami place faptul ca putin stiu deal cevine si mi palce ca muli sunt curiosi oricum este un nik unic ca sens deace ami palace este cool zic eu :P :P :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Zamo
post Mar 22 2006, 12:12 AM
Post #88


*~*Zamolxe*~*
*****

Group: Members+
Posts: 681
Joined: --
From: Cluj
Member No.: 126
Points: 1.270
Gender:



Acuma Mondred ... fara suparare ... cati ani ai :-/ ?

Nick'ul meu :D ... eh ce vremuri.Acuma cine nu stie Zamolxis (sau Zamolxes) a fost un profet (s-a spus ca si vraci,un om invatat) avea sa nasca o religie,luandu-i locul zeului Gebeleizi venerat pana atunci de catre poporul Dac.

Am fost si inca mai sunt fascinat de istoria noastra...si am preferat nick'ul acesta decat numele meu,sau altceva (adevarat ca poate se putea ceva mai bun,dar :lol: am avut 16 ani pe atunci )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

selen_dom
post Mar 26 2006, 05:53 PM
Post #89


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 308
Joined: 9-February 06
From: on a book of mistery
Member No.: 2.159
Points: 752
Gender:



Soooo, nick-ul meu vine de la o combinatie extrem de ciudata care s-a intamplat acu' vreo cativa ani, de la Sailor Moon. Nu stiu de ce sau ce ma apucase atunci, dar am ajuns la Selen, care mi-a placut f mult, iar azi imi pare rau ca parintii mei nu mi-au pus numele asta. Iar dom, habar n-am, inspiratie de moment, mai vroiam ceva pe langa Selen, iar asta mi-a venit in minte.De, doar, minte de copil plecat intr-o lume cu totul si cu totul diferita decat asta si care asociaza uneori viata cu lenea sau nebunia!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

rete
post Mar 26 2006, 08:43 PM
Post #90


hentai si ecchi fan ... printre comedii
****

Group: Members+
Posts: 333
Joined: 25-January 06
From: Cluj Napoca, I luv My City
Member No.: 2.110
Points: 733
Gender:



oki rete nu este un nick de calitate ,nu este lung,nu e complicat dar un chinez sau american iti garantez ca il stalceste nu alceva :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
rete vine de la numele meu de familie care a fost barbarizat de colegi mei din clasa 1 A generala si de care nu am putut scapa timp de 10 ani <_<
oricum rete inseamna retea in italiana ,ceea ce nu e departe de adevar ,scriu multe informaii si fara rost nu ii asa scorpy :twisted: :twisted: :twisted: i am : twisted ,si rete ma reprezinta asa ca nu imi pasa ce ziceti rete e nikul meu si il iubesc asa cum este el adica mic si usor digerabil (foametea din Coreea face noi victime ......)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

yumi
post Apr 17 2006, 01:48 PM
Post #91


Unregistered









Well...nu spun ca nick-ul meu is the best...! Dar e al meu si e de ajuns :P ! Istoria nick-ului meu?...hmm..pai yumi means "beauty" in japanesse,si mi sa parut ok..asa ca..l-am pus ca nick..lol!Nu aveam inspiratie... :lol:
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Apr 17 2006, 09:00 PM
Post #92


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Sa ma bag si eu, ca doar nick-ul meu straluceste in intuneric.

Da pai... povestea incepe cu o noapte de toamna, cerul era innorat si statea sa ploaie. Un copil plangea in departare, sunetul ascutit patrunzand adancul noptii, linistea dinaintea furtunii. Eu imi faceam drumul pe o alee intunecata, prin mijlocul unei paduri - totul in jur parca anticipa urgia. Vantul imi batea fata, mi-am tras gluga mai tare pe cap... gandurile imi zburau in toate partile, dar intotdeauna se intorceau in acelasi loc, la acea idee care ma obseda: ce legatura au toate astea cu nick-ul meu?!

Sa fiu sincer am nick-ul asta pentru ca imi place ideea de trickster, arhetipul pe care-l reprezinta. E un personaj care se regaseste in diverse mitologii, o amestecatura de haos cu inovatie, acel strop de nebunie care face lumea sa se invarta. Sau poate ca-i de la o carte care mi-a placut :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

fiona
post Apr 29 2006, 07:04 PM
Post #93


Catalina
Group Icon

Group: Members+
Posts: 132
Joined: --
From: then braila, now B
Member No.: 902
Points: 156
Gender:



Hmm, eu mi-am ales nick-ul la viteza, sincer nu m-am gandit prea mult la el. Singura imagine care mi-a venit in minte atunci a fost Fiona iubita lui Shrek :D! Cred ca am multe in comun cu ea :P, mai ales la culoarea verde ;) .


edit by axi: Go Shrek!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Joey
post Apr 29 2006, 08:42 PM
Post #94


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 64
Joined: --
From: Domino City (SB)
Member No.: 1.579
Points: 162



Povestea nick-ului meu e cam lunga si plictisitoare...dar am sa zic totul pe scurt...cand eram mic era un serial nu mai stiu exact cum se numeste...in care era un tip pe nume Joey...iar toti ziceau ca arat ca si el...cel putin un prieten si ceva membrii ai familiei mele...mi-a placut cum suna...dar n-a fost adoptat...pe afara mi se zicea action man(sau omul Actiune dupa altii...) pt ca eram tipu pe care-l vedeai mereu cu skateu sub mana si daca-l intrebai ce face raspundea "ma duc sa prind ceva actiune..."...apoi marea bomba a fost cand a aparut prima oara Yu-Gi-Oh ! pe RTL2 prin 2001 unde...culmea...apare printre personaje un tip numit ...tadaaaam...Joey....eh m-a identificam destul de bine cu el...temperamental si comportamental vorbind(nu si fizic...la aspect)...si mi-am amintit de vechea mea porecla...blah blah..asa ca l-am folosit...

The End!

Acu ca sa fiu ceva mai evil am sa pun o poza de care am dat acum ceva zile si am ras ceva vreme cand am vazuto...se refera mie si inclusiv tuturor membrilor topicului asta :):

(IMG:http://img71.imageshack.us/img71/1570/arguing4ow1hv.jpg)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Angerona
post May 15 2006, 07:17 PM
Post #95


Incepator
**

Group: Members
Posts: 28
Joined: 26-April 06
Member No.: 2.484
Points: 53
Gender:



hmmm...nick-ul meu...imi place cum suna...adevarul ca imi place mitologia...si cautam tot felul de nume de zei...si atsfel am dat de Angerona...zeita din mitologia romana a linistii, a secretelor,a solstitiului de iarna...se spune k elibera oameni de tristete si durere...anyway l-am ales kand eram intr-o perioada dark.....seamana si cu anger si cu angel...so that's my nick...il am cam de 3 ani....si in general il folosesc doar pe net :rolleyes:

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Animal
post May 15 2006, 08:04 PM
Post #96


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.316
Joined: --
From: Depends on when you are reading this.
Member No.: 404
Points: 2.147
Gender:



"De Ce Ar Fi Nick-ul Tau Cel Mai Tare?"Pai in principiul pentru ca e al meu... >_< dar pentru ca am multiple indentitati , personalitati si nick-uri nu pot sa zic ca acesta is the bestest >_< dar pot sa zic ca I is the bestest B) .

>_< Dancing Panda Fury Shall Conquer The World !
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Gokuva
post Jun 11 2006, 09:59 AM
Post #97


Incepator
**

Group: Members
Posts: 24
Joined: 22-April 06
Member No.: 2.462
Points: 40
Gender:



nush a venit asa si m-a pocnit in cap Gokuva si imi place cum suna
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sunire
post Jun 17 2006, 11:03 AM
Post #98


Incepator
**

Group: Members
Posts: 19
Joined: 17-June 06
From: Kyoto/Japan
Member No.: 2.679
Points: 42
Gender:



Nu stiu de unde vine "sunire", imi place cum suna si ce sa mai zic...am impresia ca era un nume dintr-un anime..nu mai tin minte.Oricum nu e cel mai tare.Am avut eu nick-uri mult mai bune. <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Infernul
post Jun 17 2006, 03:32 PM
Post #99


Incepator
**

Group: Members
Posts: 21
Joined: 15-April 06
From: Infern Fire
Member No.: 2.428
Points: 43
Gender:



nu stiu daca e chiar asa tare nick-ul meu, dar mie imi place!
de ce "Infernul" pai e simplu am vrut un nume evil. sa se asorteze cu avataru respectiv sig-ul care urma se le am.
in plus e Infernu e un loc mistho unde as vrea sa ajung. :) dupa ce se duce viatza asta. daca majoritatea vor Rai eu vreau Infern.
nu are o istorie anume acest nick, dar conteaza doar ca imi place! si in plus vream sa mai imi schimb nick-ul, sa nu folosesc un nick din cele cunoscute! (adika care le-am mai folosit!)
:twisted: :twisted: :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

waste
post Sep 18 2006, 05:27 PM
Post #100


Kira
*****

Group: Members+
Posts: 575
Joined: 16-September 06
From: Galati
Member No.: 2.996
Points: 1.306
Gender:



Nick-ul meu are si el o poveste. Anything i say, anything i do is unimportant, that's why my life is a waste of time. Anything i read, anything i watch is a waste of time. Even I am a waste of time. So, my nick is WASTE. Don't forget it. :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

12 Pages « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 25th April 2024 - 06:38 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |