Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

7 Pages < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Trigun


axi
post Nov 29 2004, 08:07 PM
Post #41


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



momo ... stiu f bine despre ce era vb cu uzinele :P
ranma ... mersi ... nice pic ... cam la asta ma gandeam si eu :P (de fapt nu, dar daca mi-ai dat apa la moara :P )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Dec 9 2004, 01:09 AM
Post #42


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Axi, de ce nu incerci sa downloadezi si tu manga-ul, pentru ca e totushi foarte diferit, e ca si o lume paralela, multe intamplari sunt diferite, e ca si cum ai vedea episoade extra din anime, daca ti-a placut anime-ul ia si manga-ul, pentru ca merita :wink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

usagy
post Feb 1 2005, 06:32 PM
Post #43


mad bunny
****

Group: Members+
Posts: 347
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 326
Points: 453
Gender:



Trigun- un anime care mi-a placut : umor, poveste, actiune, personaje /love Shi un lucru mai rar, mi-a placut shi finalul. :weee:
Sfatul meu: get it and see it !!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Feb 6 2005, 07:54 PM
Post #44


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



simpatic intr-adevar... Amuzant e Vash, insa ascunde cum zicea nenea Volfwood o durere in zimbet...mi-a placut si faptul ca au reusit sa intercaleze bine elementul western in sf...reusit sfirsitu...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

blackinque
post Feb 11 2005, 10:52 AM
Post #45


God's Toilet
****

Group: Members+
Posts: 364
Joined: --
From: Between the wasteland & sky ~ Bucuresti
Member No.: 261
Points: 104
Gender:



Cum de am vazut asta asa de tarziu?

Am vazut animeul asta acum un an si tot pe locul #1 a ramas iar sfarsitul e super fain

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ibarbar
post Feb 11 2005, 12:58 PM
Post #46


ANIMEniac designer
****

Group: Members+
Posts: 376
Joined: --
From: Bucuresti :)
Member No.: 522
Points: 421
Gender:



Trigun e si un fel de Cain si Abel mai optimist nitzel. Oricum personajele sunt superbe, mai ales motivele si comportamentul lor.

Tre sa vad primele 14 ep ca nu le-am vazut decat de la 15 incolo :D hehe silly me :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

usagy
post Feb 11 2005, 01:56 PM
Post #47


mad bunny
****

Group: Members+
Posts: 347
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 326
Points: 453
Gender:



Hehe, inca cineva care vede seriile de la mijloc incolo apoi de la inceput la mijloc. I wonder, where did I see that before ?! :tere:
Oricum, serie super. Dupa ce am vazut primul episod am vrut s-o termin cat mai repede. I love Vash :suki: Oare ce o fi cu inimioarele astea ?
:wink: :hiku:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Feb 11 2005, 07:32 PM
Post #48


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



in afara de scenariul reusit am vazut niste arme interesante prin serie...real fire power :twisted: ...trecind la Vash The Stampede mi s-a parut criminal de funny /^_^ pe linga seriozitatea de killer... primele ep eram pe jos de ras ce fatza putea sa aiba :D ...altceva ce mi-a placut ar fi cum au realizat sfirsitul..simplu la obiect - duel...ma gindeam ca daca se apuca sa implementeze tactica non violenta o sa iasa ceva gen sailor moon /gg ...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demiurgus
post Feb 28 2005, 01:14 AM
Post #49


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 228
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 10
Points: 2
Gender:



Mhm, uite un anime care-si merita cu adevarat renumele. Deja s-au zis destule asa ca nu-mi ramane decat sa-i confirm si eu valoarea. Da, merita vazut. E genul de serial care ar trebui sa te puna serios pe ganduri.
Interesant cat de dureroasa este viata pentru Legato, ma intreb cum ar putea ajunge cineva sa gandeasca in acest fel. Si mai interesant mi s-a parut faptul ca Legato e cel care se aseamana cel mai mult cu Vash. Amandoi sunt pregatiti sa-si dea viata pentru un ideal. Si unul dintre ei chiar o face... intr-un mod cat se poate de impresionant. Parerea mea e ca fara acest moment serialul n-ar fi avut nici o valoare. Il defineste pe Vash si, in acelasi timp, ii confirma personalitatea.

Personal n-am observat nici o legatura cu biblia. Am vazut numai dorinta de a supravietui si o lupta continua pentru aceasta.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sc0rp10n
post Feb 28 2005, 11:24 AM
Post #50


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 232
Joined: --
From: Timisoara
Member No.: 251
Points: 150
Gender:



Nu stiu, dar eu nu ii vad pe Legato si Vash impreuna nicicum, lui Legato ii e lehamite de viata, nu lupta pentru un ideal ci pentru o idee. Vash chiar daca constient ar fi in stare sa-si sacrifice viata, eu il vad mai degraba ca pe un luptator, care nu ar renunta la viata atita timp cit mai exista o farima de speranta si ii poate salva pe toti, sau aproape pe toti (vezi Legato si Knives). Sti e o vorba care i se potriveste care suna cam asa : "Poti gasi o 1000 de motive pentru a muri, dar nu ai nevoie decit de unul singur ca sa mergi mai departe" sau cam asa ceva.

Am si eu niste intrebari care ma chinuie :
De unde vine numele "Trigun"?
Cum de n-a murit nimeni in July?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ibarbar
post Aug 23 2005, 09:41 PM
Post #51


ANIMEniac designer
****

Group: Members+
Posts: 376
Joined: --
From: Bucuresti :)
Member No.: 522
Points: 421
Gender:



HEHE am revazut si eu seria completa acuma (ca vazusem doar ultimele 15 cum am zis :D).

Faina, cum au zis toti p'aci. Inca o data admiratie pt faza cu Legato O_o

Ranma, linku ala cu mangau nu mai merge :((( si le vreau si eu, gasisem ceva pe directmanga.com da nush daca sunt toate.
Some HELP ?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

transe
post Aug 23 2005, 09:50 PM
Post #52


poison gurl
***

Group: Members+
Posts: 282
Joined: --
From: in my mind
Member No.: 333
Points: 154
Gender:



..ok...trebuie sa recunosc...sunt indragostita de Vash...daca ar fi o persoana reala ar fi perfect...:rolleyes:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Aug 23 2005, 10:17 PM
Post #53


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Daca vash era real era un cersetor.....sau mort de mult....un astfel de caracter nu are loc in societate.....in realitatea din ziua de azi........
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

transe
post Aug 24 2005, 09:32 PM
Post #54


poison gurl
***

Group: Members+
Posts: 282
Joined: --
From: in my mind
Member No.: 333
Points: 154
Gender:



:( ...Scorp, mi-ai frant inima :lol: So what?? Vash ar fi un erou...sarac shi boem...Dar tot erou(l meu) ramane :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Aug 24 2005, 09:54 PM
Post #55


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



One man's garbege is another's treasure.......erou.....lol.......treseste-te.......nu exista eroi.... da hai ca o luam pe langa subiect
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

blackinque
post Aug 25 2005, 07:29 PM
Post #56


God's Toilet
****

Group: Members+
Posts: 364
Joined: --
From: Between the wasteland & sky ~ Bucuresti
Member No.: 261
Points: 104
Gender:



>_O

kyaaaa, ce ma bucur ca a revenit la suprafata acest thread. eu nu ma gandesc daca vash ar fi o persoana reala sau nu, animeurile sunt anime iar realitatea e alta.

scorp1on : trigun vine de la cele 3 arme ale lui vash, pistolul , mana, si mega-weaponul. in trigun se merge dupa ideea "viata in durere e mult mai cumplita decat moartea" asta e parerea mea, viziunea mea spura seriei, daca ma insel ... asta e.

anyway, im a die-hard trigun fan, i love trigun, si intotdeuna va fi nr 1 pentru mine. si cu cat trece mai mult timp, cu cat admiratia mea pentru serie creste si creste. ciudat, pe vash nu l-am considerat niciodata sexy si chestii din acestea. eu care imediat, la fiecare anime sar "omg that guy is soooo hot!!!" maybe i do love him, dar in alt sens. like a friend love sau ceva de genu.

trigun are atatea lucruri de transmis, atatea simboluri motive, idei concentrate in serie. poti sa te uiti la ea de 10 ori, intotdeauna o sa gasesti mesaje ascunse. crucea ca arma, preotul, cantecul sound life, legato, vash si knives, eden, cele trei arme, desertul nesfarsit, fantana de la final, nemurirea, moartea si renasterea, wtf chiar si gogosile, sau oare sunt eu atat de obsedata incat gasesc atat de multe motive. oricum, trigun este o serie excelenta,

daca vreti sa cititi manga, care e la fel de buna, poate chiar mai buna ca seria, cautati la sectiunea manga, va dau eu un link ;)

O_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Aoi
post Aug 26 2005, 07:37 AM
Post #57


Unregistered









Citisem candva..pe undeva de eterna asemanare cu bebbop ( cred ca am un fix :P ) pentru ca abia sunt abia la inceput... tot ce pot spune este ca e taree comic ( cine a mai vazut un pistolar caruia nu-i priieste licoarea lui bachus ? :lol: )

Cat despre faza cu eroul...loll.. sa nu confundam realitatea cu partea fantasy :lol: :P
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Aug 26 2005, 11:58 AM
Post #58


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



prima parte e funny...a doua e dramatica...f reusita combinatia...prima data esti tentat sa tratezi cu usurinta scenariul aparent simplu...complexitatea lui Vash o descoperi urmarind toata seria per ansamblu...poti spune ca Vash as alien e mai uman decit umanitatea pe care vrea sa o protejeze...Trigun a generat multe copy-cats...cel mai de actualitate ar fi Gungrave...originalul primeaza oricum in orice comparatie daca ar fi posibila...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ibarbar
post Aug 27 2005, 04:49 PM
Post #59


ANIMEniac designer
****

Group: Members+
Posts: 376
Joined: --
From: Bucuresti :)
Member No.: 522
Points: 421
Gender:



Bah Sidule inca o data ma vad nevoit sa te contrazic :D

Gungrave e departe de a fi copycat la Trigun, in cel mai bun caz e inspirat din Berserk, dar cu Trigun nu are in comun decat realizatorul. Nu confunda stilul unui regizor cu copierea unui anime. E ca si cum ai zice ca Seven samurai e copiat dupa Yojimbo, ambele fiind de Kurosawa, dar diferite intre ele.

Oare de ce se ingramadeste toata lumea sa catalogheze animeurile ca si copii dupa altele ? Pot exista elemente asemanatoare dar pana la a copia mai este mult.

Parerea mea.
(daca vreti copie uitati-va la Gokusen dupa ce ati vazut GTO - ring a bell ?)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Aug 29 2005, 01:48 PM
Post #60


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



eh...my mistake...Berserk indeed...eram aiurit cind am postat....problema cu inspiratia e discutabila...a fost o discutie aprinsa pe undeva pe forum legata de calitatea ideilor originale si cele inspirate din ele...eu am fost importiva...de ce..motive ar fi destule dar nu vreau sa incep polemica...eu consider ca in momentul cind cineva are o idee buna poate fi nuantata de altii...ok...insa nu pot accepta ca o nuanta poate contine toata paleta de culori a originalului...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

7 Pages < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 16th April 2024 - 07:04 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |