Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Intalniri - Pitesti


Kumiko
post Feb 13 2006, 12:42 AM
Post #1


saiki
**

Group: Members+
Posts: 76
Joined: 11-September 05
From: Pitesti
Member No.: 1.786
Points: 140
Gender:



Well...a venit si randul nostru ne ? B) ...si dupa cum prima intalnire anime a avut loc ieri, adica sambata, trebuie sa deschidem si noi topic :D Suntem cativa dar a fost super tare si invit toti fanii din Pitesti care sunt sau vor fii pe forum sa vina ...asta la urmatoarea intalnire care va avea loc cat de curand <_< Vom anunta intalnirea mai ales ca va fii un anime nights... B)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

shuin
post Feb 13 2006, 07:47 PM
Post #2


JENOVA Clone
****

Group: Members+
Posts: 418
Joined: --
From: Yakusoku no Chi
Member No.: 540
Points: 438
Gender:



No, fiind unul din participantii intalnirii d sambata pot sa spun k a fo' foarte foarte fain! Desi nu am fo noi foarte multi (only 4), sper k vom mari numarul la urmatoarele intalniri.

Kt despre intalnirea de sambata... we had fun, si am discutat despre anime (si nu numai) km pana spre dimineata.
Au fo momente knd Vali a stat pe bara (knd vorbeam io si Kumiko vorbeam despre Loveless), dupa kre a venit randul Cristinei sa stea pe bara knd io si Vali am inceput sa vb despre Full Metal Alchemist, pt k intr'un final io sa stau p tusa knd Vali si Kumiko au gasit un subiect comun.

Au fo si kteva faze comice, printre kre shocul lui Vali la Loveless si Gravitation (sper k nu a fo prea mare :P ) si o faza knd povestea Vali ceva.. it went along these lines: 'a, nu, nu.. nu e vorba k era ciudat.. doar k a fost foarte.... ciudat!!' :D
And many more!

Ja ne!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kumiko
post Feb 13 2006, 08:43 PM
Post #3


saiki
**

Group: Members+
Posts: 76
Joined: 11-September 05
From: Pitesti
Member No.: 1.786
Points: 140
Gender:



Shu-kun...tare a fost cand am inceput noi sa povestim de Loveless si am derulat seria ..asa pe sarite cu fazele despre care vb...Vali a ramas perplex... :lol: ..trebuia sa-si revina :lol: ...ehe lasa ca si pe mine m-ati lasat in ceata cu FMA-ul vostru...trebuie sa-l vd si eu neaparat :P ...ne lasa ca data viitoare facem o escala in oras, facem provizii si anime nights scrie pe noi :D ...Valiiii... unde esti ma sa vezi ce comentam noi pe aici ... :lol: si Shu-kun, lasa ma, ca la urmatoarea intlanire o sa fim mai multi ....trebuie... :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Barenchin
post Feb 13 2006, 11:45 PM
Post #4


Newbie
*

Group: Members
Posts: 5
Joined: 27-October 05
From: Pitesti
Member No.: 1.901
Points: 12
Gender:



Io!! Sal'tare!

Uite ce fac intalnirile anime, ma fac sa postez pe forum, eu care as face asta doar batut :))

Bai, ce sa mai, prima seara in care am stat.. cat am stat? Am ajuns pe la ora 18:00 si am plecat pe la doua si jumatate? Parca. OPT ore de discutii, dintre care garantat mai mult de 2/3 anime related.

Gazda? Kumico desigur :D, am mancat rafaelo hihi.

Si sa incep taticule.

Eu, intrat in casa noua, pe Kumico nu o stiam, ma fac confortabil (normal ca uit sa vad prin prejur toate decorurile - exceptand un paputzoi super fain - ) si incep ei tata, yaoi si alte asemenea lucruri. Eu? Crucit desigur, m-am infipt in scaun, ma uitam si dadeam din cap. Normal ca mai ziceam si eu cate una alta ca sa fiu in discutie, ce sa mai mi-a luat cateva ore sa ma obisnuiesc cu ideea ce exista animatii gay si normal Shuin si cu mine sustineam ideea ca-s ideale animatiile lesby (kumico ajuta-ma cu denumirile) :P

Dar hai sa nu fac un monolog

Bai, mi-a trecut si incepuram povestirile. Super tare! A iesit mult peste asteptari, mai ales ca eu credeam ca mergem la o bere si vorbim ':)
La un moment dat Kumico isi facea planuri cu parul lui Shuin, sa vezi cum te fac.., semeni cu... parul nu stiu cum, culoarea nu stiu ce, super fain. Eu ma gandeam sa mi-l vopsesc pe-ala de pe piept, poate seman si eu cu vreo cheste pe acolo (si asa imi placea paputoiu' ala)

Alta cheste, seriile alea care mi le-au pus.. dumnezeule.. m-au omorat, da' si ei, de ce ma vedeau mai, si citez "socat", de-aia mi-au pus mai multe, pana m-am invatat cu ele. De-asta si semnatura de mai jos..

Alte faze, oai.. cate DVD-uri are Kumico, eu cica "scoate mapa", si ea imi da un sertar taticule, si imi mai arata vreo 4. Iti dai seama ca am ramas iar cu ochii bulbucati (bine asta cred ca a fost prima faza, nu le spun pe toate chiar in ordine). Shuin era acolo concentrat, scrie-mi si mie aia aia, venise cu un dvd. Normal ca a plecat cu mai multe. Era sa plec si eu da' m-am aptinut ca cine diacu mai invata daca imi da seria Trinity Blood, stau si ma uit la ea.

Bai, sa ma opresc?

Nuu, nu inante de a spune ca am gustat Whisky de cocos? Noroc cu simtul meu de observatie super marfa si ager (am vazuzut ca are bar pe la sfarsit, si ea mi l-a cam aratat :)) )

In final, sa mai scriu si concluzie?

Super, incredibil, tare, marfa, cool, beton, caramida si alte obiecte contondente. Mai vreau o data, si-nc-odata, si-nc-odata.. pana n-o mai fi loc de-ntors de animemaniaci.


Si inca o cheste, am aparat de facut popcorn :D Asta ca o motivare pentr u cei care vor sa join the anime club Pitesti
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

taikomonk
post Feb 14 2006, 12:40 AM
Post #5


Dakinii
Group Icon

Group: Members+
Posts: 120
Joined: --
Member No.: 1.675
Points: 88
Gender:



WOW.... :blink: :blink: Maaa...voi faceti intalniri fara mine ????? cum este posibil asa ceva ? :lol: ...Mi-a povestit Kumiko ...anime nights-ul vostru ...beton ma ce sa mai...dar am lipsit eu, eu, eu :twisted: ..ehe lasa ca vin si sigur o sa se lase cu chef...adica chef anime nights asa se va numi ...

Comentarii pe tema Loveless...si etc...Gravitation.. :P se vede ca ati incaput pe mana lui Kumiko-chan :lol: :lol: ...lasa ma ca vin eu si incepem cu alte alea adica mai de ale nostre...adica un Kanazuki no Miko, Yami to Boushi to Hon no Tabibito,...ceva hentai pe ici pe colo, actiune cat cuprinde... :D Tenjon Tenge, Samurai Deeper Kyo...etc...

Abia astept sa vin acasa sa vedeti atunci anime nights... :D ..a da si ce sunteti asa putini ..defapt pe forum am vazut ca ducem lipsa de membrii din Pitesti, trebuie sa punem mana sa facem publicitate...ca atfel nu se poate :D ...nu exista sa fim numai asa putini...curaj pitesteni ...anime maniax...va asteptam pe cel mai tare forum anime din Romania si la intalniri cat cuprinde B)

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

hanna_ichi_me
post Feb 14 2006, 02:43 PM
Post #6


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 38
Joined: 21-October 05
Member No.: 1.893
Points: 78
Gender:



wow, people, intalniri anime in pitesti, de cand asteptam :D
sper sa va onorez si eu cu prezenta cat de curand, sincer nu credeam k sunt anime fans si in pitesti, pan acuma ce am apucat sa vb doar cu elevor
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kumiko
post Feb 14 2006, 03:01 PM
Post #7


saiki
**

Group: Members+
Posts: 76
Joined: 11-September 05
From: Pitesti
Member No.: 1.786
Points: 140
Gender:



Super hanna_ichi_me, te asteptam cu drag, cat despre cand si unde ne vom intalni vom anunta aici, dar cred ca vor avea loc la sfarsit de saptamana ca in rest si noi suntem ocupati.
O intebare: elevor am vazut ca este pe forum, este din Pitesti ? daca da, asteptam sa postati aici sa facem cunostinta si sa veniti la intalniri <_<

taiko-kun ma da ce te-ai "suparat" asa... :lol: lasa ca mai e putin si vii...intalnirile anime le putem face oricand numai timp si fani sa fie :D

Barenchin ti-am zis ca ramane valabila chestia cu aparatul tau de facut popcorn, data viitoare ne mutam la tine... :P mai facem rost de un proiector ceva, unitatea o aduc eu si altfel urmaresti o serie asa, ne ?... B)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Barenchin
post Feb 15 2006, 04:05 PM
Post #8


Newbie
*

Group: Members
Posts: 5
Joined: 27-October 05
From: Pitesti
Member No.: 1.901
Points: 12
Gender:



taikomonk, nice to meet pe tine (adica you). La fel si hanna_ichi_me.

Eu am un obiectiv, ca la fiecare noua intalnire sa mai crestem cu o persoana cel putin.. pitesteni sau nu, animaniaci sau nu (ii convertim :D)

Intalnire la mine oricand (weekend time), sper sa gasesc un loc in care sa o var pe mama. Sunt convins ca daca aude de yaoi si afla ce e hentai ma trezesc cu ordin de evacuare.

Hai sa fac un inventar. Am asa:

-Logistica:
monitor 14inch (trebe ceva mai mare)
combina 50W (mult peste necesar, va asigur)
aparat popcorn cu aer cald (bun pentru pretentiosi)

-Infrastructura
o camera (sufragerie), bucatarie, baie si hol la dispozitie
un perete aproape gol pentru proiectie
jaluzele
vecini fentosi (o sa negociez un armistitiu de o zi si-o noapte) :D

Merge? :huh:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

shuin
post Feb 15 2006, 04:12 PM
Post #9


JENOVA Clone
****

Group: Members+
Posts: 418
Joined: --
From: Yakusoku no Chi
Member No.: 540
Points: 438
Gender:



Vali-kun aka Barenchin: glad u liked it! No, apropo de directiile pe kre mi le'ai dat la sfarsit, cum sa ajung in centru.. u know, inainte, apoi faci dreapta, apoi cobori pe acolo dupa kre faci stanga dupa kre... de am ramas io asa :blink: Pana la urma am aplikt un principiu simplu, si anume am tinut calea dreapta.. si pana la urma am iesit din labirintul ala urban (pai da, k erau numai kse si parkri si blokuri)
No, data viitoare va fi si mai si! Cu timpul vom creste in nr si vom avea intalniri kre sa le rivalizeze pe cele din alte orase... Nop! Vom avea intalniri si mai cool! :P
Poa' ne vopsim parul impreuna bre.. tu pe'ala d p piept io pe'ala de pe cap... Dak o sa iasa mai frumos la tine, i might go crazy with my sword :twisted:

Taikomonk: te ajteptam bre! Tenjou Tenge... coool! Kt despre membrii, deja facem recrutari :D

Hanna_ichi_me: no, cu tine am mai purtat nijte conversatii prin sectiunea fanfic. Nu jtiam k ejti din pitejti. Te ajteptam si p tine si pe Elevor sa joinati la una din urmatoarele intalniri.

Ja ne!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Barenchin
post Feb 15 2006, 04:13 PM
Post #10


Newbie
*

Group: Members
Posts: 5
Joined: 27-October 05
From: Pitesti
Member No.: 1.901
Points: 12
Gender:



Taikomonk, sa-nteleg ca esti pitestean. De venit cand apari pe aici? Si mai zii si tu ceva despre tine.

hanna_ichi_me, esti sweet, aparent :). Sa-l aduci si pe elevor sa posteze, macar sa incepem sa ne cunoastem pe aici.

Detalii despre mine gasiti la http://360.yahoo.com/vali_georgescu

Aveti si voi asa ceva (sa vad si eu.. nu era o lauda - am citit a doua oara si asa mai poate fi interpretat)?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Barenchin
post Feb 15 2006, 04:20 PM
Post #11


Newbie
*

Group: Members
Posts: 5
Joined: 27-October 05
From: Pitesti
Member No.: 1.901
Points: 12
Gender:



Shuin, era stanga!!, STANGA MAN! :)) :D

Oricum, e bine ca nu nimerisi in fata la biserica, asta daca o tineai drept de la inceput..

Tare, chiar tare asta :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

hanna_ichi_me
post Feb 16 2006, 09:48 AM
Post #12


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 38
Joined: 21-October 05
Member No.: 1.893
Points: 78
Gender:



QUOTE(shuin @ Feb 15 2006, 04:12 PM)
Cu timpul vom creste in nr si vom avea intalniri kre sa le rivalizeze pe cele din alte orase... Nop! Vom avea intalniri si mai cool!
*



asa sa fie cum spui tu, shuin!
la faza cu vopsitu parului intr-o culoare ma mai gandesc :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kumiko
post Feb 16 2006, 11:33 PM
Post #13


saiki
**

Group: Members+
Posts: 76
Joined: 11-September 05
From: Pitesti
Member No.: 1.786
Points: 140
Gender:



Ne, ne...mai Barenchin merg amandoua variantele adica si "Logistica" si "Infrastructura" desi sincer la a doua stai mai bine :P cat despre prima se mai poate aranja pe ici pe colo :D , iar la chestia cu mama, pai tu ce crezi ca numai animeuri yaoi sau hentai o sa vedem ma ? ... :lol: mai intai sa facem intalnirea si dupa mai vedem...cat despre convertit ...mai greu :( de parca nu ati stii, duc munca de "convertire" cu una bucata om de 4 luni si de abia se vad rezultatele...asa ca nu prea e valabila asta...trebuie gasite alte metode :twisted:

Shu-kun, dar ce ati patit cu orientarea ... :lol: cu vopsitul trebuie sa facem ceva pana la urma ...nu te putem lasa asa :P ...oricum semeni tu cu personaj de anime, daca te mai aranjam putin...cool men !!! :D

Cat despre asa programata intalnire trebuie sa vorbim cat mai curand ... sa vedem ce "investigatii" mai trebuie sa facem pt. a descoperi fani amine :D

hanna_ichi_me te tinem la curent cu intalnirea, dar va fii la sfrarsit de saptamana cu siguranta si daca esti prin preajma te asteptam <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Barenchin
post Feb 25 2006, 09:32 PM
Post #14


Newbie
*

Group: Members
Posts: 5
Joined: 27-October 05
From: Pitesti
Member No.: 1.901
Points: 12
Gender:



Se pare ca daca ma adresez tuturor raman cu deştu'-n gura si nu primesc nici un raspuns, except Kumiko. Mersic apropo.

Bai, eu saptamana asta voi fi oarecum liber.

Noaptea nu pot sa organizez mai nimic tocmai din cauza ca va fi mama, si nu ma pot comporta normal cu ea de fata :D
Asa ca, postati aici, voi cei interesati.

In fiecare dimineata de luni pana vineri e ok, si chiar sambata (sper sa nu am vreo plecare pe munte).

Stiti ce am de oferit! Cu o singura corectie, am monitor de 15', numai ca am Diamond View si nu se vede la fel si din unghi optuz. Adica ori vine careva cu un monitor si voie buna, ori ne inghesuim.

O cheste.., sa nu va puta picioarele ca zburati in baie.

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

shuin
post Feb 25 2006, 11:07 PM
Post #15


JENOVA Clone
****

Group: Members+
Posts: 418
Joined: --
From: Yakusoku no Chi
Member No.: 540
Points: 438
Gender:



bre io teoretic sunt disponiibl oriknd.. mai vb la telefon.

Monitorul meu il aduc cu conditia sa'l care altcineva.. preferabil o fata :twisted:


Sa vedem c spune si Kumiko, si poate hanna dak e prin oras.

and kagome, ne spionezi? :P

ja ne!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kumiko
post Mar 4 2006, 11:43 PM
Post #16


saiki
**

Group: Members+
Posts: 76
Joined: 11-September 05
From: Pitesti
Member No.: 1.786
Points: 140
Gender:



Dap, oameni buni eu in principiu sunt 100% de accord cu conditia sa vedem un anime cap- coada :P ...pai trebuie sa hotaram cand facem intalnirea si poate luam legatura si cu hanna-chan <_<

Shu-kun...ma pai vino tu cu fete care sa-ti care monitorul :P ...

Baren-kun...cat despre statul nopatea, nu e neaparat necesar...mai vedem ce facem si cum asta si in functie de cum suntem liberi...si aici vb de mine ca in ultima vreme am fost cam ocupata mai ales cu acteee...acteee...mai scriu ? :lol: ....
Asa si oi fii fost tu liber saptamana aceea din februarie...dar acum suntem in martie ... :D ...e obligatoriu sa facem intalnirea asta ..ne ? :D ..ja <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kumiko
post May 22 2006, 07:38 PM
Post #17


saiki
**

Group: Members+
Posts: 76
Joined: 11-September 05
From: Pitesti
Member No.: 1.786
Points: 140
Gender:



Se pare ca daca nu am mai intrat pe aici si "intalnirile" noastre s-au cam dus pe apa sambetei... :huh: , dar paote ma insel si cine stie ne mai vedem pe forum cel putin...poate si in realitate ...cine stie :D ... Eh, adevarul e ca toti avem treaba, suntem ocupati, cu tot felul de "munci" dar daca mai exista sambete si duminici atunci cred ca mai exista si intalniri anime, dar cine stie .... cum si cand vor mai avea loc ?!! Ne, ne sa nu fim asa pesimisti :P si sa privim parea buna a lucrurilor, adica: pe forumul asta chiar nimeni nu mai e din Pitesti ?... si in alta ordine de idei...ce faceti mai oameni buni ??? ( adica ma refer la cei pe care-i cunosc deja ) nu mai zice-ti nimic, nici un semn...??!! Haide-ti ca a venit vara !!!! La intalniri cu voi :lol:

Eh, sau poate ... nu mai exista fani anime in Pitesti ... :unsure:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

shuin
post May 23 2006, 07:46 PM
Post #18


JENOVA Clone
****

Group: Members+
Posts: 418
Joined: --
From: Yakusoku no Chi
Member No.: 540
Points: 438
Gender:



Oy!

Fani anime in pit mai sunt si vor continua sa fie :D
kt despre intalniri, well se pare k ne'am facut planuri si degeaba... dar ceva circumstante atenuante au fo': ploi pana mai acum o saptamana si o lipsa d comunikre, plus k se apropie stresiunea...
Dar cu toate astea gasim noi un weekend pt o terasa pe kre sa o contaminam de anime :D
In principiu a call or a bip si vorbim.. problema ar fi disponibilitatea fiekruia, k nuj dak toti vom fi liberi sau in oras (cazul hannei kre e studenta in bucale). Ramane sa discutam la tel si sa stabilim toti ceva.

In principiu intalniri vor mai fi. Doar k nu jtim knd :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

chatnoir
post Oct 4 2006, 10:02 PM
Post #19


...
**

Group: Members+
Posts: 69
Joined: 7-September 06
From: Brasov
Member No.: 2.964
Points: 243
Gender:



De curiozitate...mai exista fani anime in Pitesti dornici de o intalnire? Pentru ca eu mereu am avut impresia ca nu prea se gaseste asa ceva in oraselul asta...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

taikomonk
post Oct 6 2006, 09:23 PM
Post #20


Dakinii
Group Icon

Group: Members+
Posts: 120
Joined: --
Member No.: 1.675
Points: 88
Gender:



Ehe :huh: ... fani sunt, problema e ca nu prea e timp pt. intalniri, dar eu nu mai zic nimic mai ales ca nici pe forum in ultimul timp nu am mai intrat, dar incercam sa ne dregem ... stiti cum e in putinul timp liber pe care poate il avem mai bine vizionam ceva animeuri decat sa mergem la intalniri ...bine eu vorbesc acum din punctul meu de vedere.
Cel putin ma bucur ca mai prind sa vad cateva episoade din cate ceva, dar nus ca sa mai zic si cu intalnirile :( ...mai vedem noi ... pana una alta chatnoir welcome si in comunitatea noastra anime din Pitesti <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 09:14 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |