Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

4 Pages < 1 2 3 4 > 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Peste 10 ani...


Asra
post Mar 23 2005, 07:32 PM
Post #41


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 162
Joined: --
From: Inner World
Member No.: 184
Points: 278
Gender:



sunt aproape sigura ca multi vor renunta la forum dar vor ramane prieteni si se vor intalni la diferite evenimente legate de anime/manga(eu cred ca peste 10ani or exista si la noi asa ceva) sau poate vor ramane si pe foum din cand in cand pentru a discuta despre aceste evenimente, si poate pt ca vor aparea animeuri in continuare si atunci vor exista si noi subiecte de discutie, insa eu stiu multi care tot au renuntat la forumuri dar am pastrat legatura pt ca ne intelegeam nu numai pe tema anime.
Anyway, acum in jur de 10 ani am inceput mania pt anime si nu cred ca va trece asa de usor, oricum eu mi-am ales un viitor care fie ce-o fi ma tine mult timp de acum in domeniul desenelor asa ca nu-mi fac griji, mai ales ca m-am apucat sa lucrez la un manga si mai am o groaza de idei de ani de zile, nu am de gand sa renunt la ele. Plus ca aproape jumatate din lucrurile care ma pasioneaza sunt legate de Japan si se invart in acelasi cerc cu anime-urile.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Mar 24 2005, 08:40 AM
Post #42


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



LOL!! Pai daca peste 10 ani vom mai fi pe forum, ar trebui sa avem toti apelativul "sama" deasupra avatarului, incrustat cu aur. :wink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Coyotee
post Mar 24 2005, 09:32 AM
Post #43


The guy in the shadows
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 1.317
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 2
Points: 4.347
Gender:



Lol Tenshi, ar trebui sa stii ca am in gand ca toti membrii activi cu o vechime de cel putin 5 ani pe forum devin automat Golden Members :D (asta inseamna ca de la anu or sa apara golden members). Acum Golden Member e acordat doar in cazuri aparte (concursuri, proiecte si alte d-astea).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Mar 24 2005, 09:42 AM
Post #44


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



5 ani e muuuult.... ce zici de 3? :oops:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

elf_kid
post Apr 7 2005, 02:28 PM
Post #45


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 129
Joined: --
From: timisoara
Member No.: 399
Points: 72
Gender:



peste 10 ani,pai eu nu sunt membru de nici macar un an dar parerea mea:
nu cred ca o sa mai activez pe forumu asta desi mi`ar place,da tinand cont ca is pana la urma desene o sa imi pierd pasiunea pt ele da nu in totalitate probabil o sa mai vad ocazional unu,prieteni cred ca o sa ramana doar cei care stau in aceleasi orase,dar cine stie poate peste 10 ani va fi mai usor de mers dintr`un oras in altu tot ce se poate,oricum raman de parere ca nici un sfert dintre cei care sunt pe forum nu vor mai fi activi pe aicea ,nu o sa le mai placa anime atat de mult,si nici no sa mai ramana prieteni cu toti cu care is de pe aicea,ah si inca o chestie nu`s pesimist dont get this rong da asta ii realitatea...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kataracta
post Apr 7 2005, 03:00 PM
Post #46


Forever dreaming, forever searching, forever waiting
Group Icon

Group: Admin
Posts: 627
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 21
Points: 76
Gender:



Eu peste 10 ani o sa fiu insurat si cu copii. Mai mult nu stiu :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lucifer
post Apr 26 2005, 06:03 AM
Post #47


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 136
Joined: --
From: Hell
Member No.: 124
Points: -10
Gender:



married with children :barf:
that's depressing dude....
io cred ca pana or sa se implineasca 10 ani o sa ma calce metrou' sau tramvaiu' sau submarinu' cand o sa merg pe strada sub influenta alcoolului si a...altor substante /sweat (daca nu, ma arunc io in fata lor :wink: )

PS: elf_kid, they're not cartoons, THEY'RE ANIME!! /angry
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Apr 26 2005, 07:34 AM
Post #48


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



Lucifer, the supreme evil, wrote:
QUOTE
married with children Barf
that's depressing dude....
io cred ca pana or sa se implineasca 10 ani o sa ma calce metrou' sau tramvaiu' sau submarinu' cand o sa merg pe strada sub influenta alcoolului si a...altor substante ro_sweat (daca nu, ma arunc io in fata lor

Lucifer, imi pare rau ca trebuie sa te iau asa, dar tu nu prea gandesti inainte sa scrii... Deci e mai depressing sa fii casatorit si sa ai copii decat sa devii un drogat sinucigas... Asta spune multe... :roll:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cristina_skyler
post Apr 26 2005, 07:53 AM
Post #49


forbidden child
***

Group: Members+
Posts: 130
Joined: --
From: The sanctuary of broken wings
Member No.: 951
Points: 88
Gender:



:hmmm: daca ma tzin de proiectele stabilite: poate casatorita, cu un loc de munca acceptabil si poate nishte copii prin peisaj
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lucifer
post Apr 27 2005, 12:52 PM
Post #50


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 136
Joined: --
From: Hell
Member No.: 124
Points: -10
Gender:



QUOTE(Tenshi)

Lucifer, imi pare rau ca trebuie sa te iau asa, dar tu nu prea gandesti inainte sa scrii... Deci e mai depressing sa fii casatorit si sa ai copii decat sa devii un drogat sinucigas... Asta spune multe... :roll:


not for me....
cred sincer ca un copil si o nevasta pot cauza dureri de cap mai mari si mai najpa decat o sticla de gin :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Masatoshi
post Aug 14 2005, 12:59 PM
Post #51


Japan National Team Supporter
***

Group: Members+
Posts: 236
Joined: --
From: Tokyo-to,Shibuya-ku,2-1-15 Shibuya
Member No.: 164
Points: 1.529
Gender:



hmm. in 10 ani am timp sa vad toate anime-urile posibile. doar sa mai existe pamantul pana atunci :))
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

erikson
post Aug 14 2005, 09:43 PM
Post #52


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 86
Joined: --
From: Baia Mare
Member No.: 664
Points: 58
Gender:



hmmm... 10 ani... hell! that's a long time!!!
daca ma tin de plan, o sa ma chinui in penultimu an d arhitectura... dak nu... o sa-mi caut de lucru... dar mi-ar placea sa existe ceva legat de anime peste 4 ani(asta dak nu tampesc de prea multa mate-info :huh: )

poate o sa mai dau pe aici... sau nu. chiar nu stiu. dar nu o sa renunt la anime. si o chestie extrem d importanta pt mine e sa ajung in japonia. am dat prea repede peste anime sa nu fiu influentata de el.

cat despre forum... nu o sa dispara asa de repede. hei! pentru asta tre sa dispara anime! si ma indoiesc ca asta o sa se intample. intotdeauna o sa existe otaci romani! we're the proof guys! nu flutura peste tot banners cu anime in Ro si totusi suntem o comunitate destul de mare! ganditi-va ce-o sa fie peste cativa ani, cand anime o sa fie totusi mai cunoscut!

anyway... om trai si om vedea. but i'll keep on eye on the forum... and two on anime! :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Aug 15 2005, 01:32 PM
Post #53


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Hm... unde voi fi eu peste 10 ani... Let's see... As avea 31 ani, deci voi fi la a 2-a sau a 3-a masina (care va fi musai decapotabila :D ). Voi fi necasatorita... poate doar divortata (asta daca ma apuca nebunia sa ma casatoresc in the first place... slabe sanse 4 that to happen <_< ). Deja imi voi fi facut un nume in orashul meu si voi fi f plina de mine, cu nasul pe sus si a draq de antipatica (nu ca nu as fi acum).
Cat despre anime... probabil ca am sa ma mai uit si peste 10 ani, dar nu stiu daca voi mai da pe forum atunci... pt ca incet, incet ma voi fi luat cu alte chestii mai importante.

P.S. Inca mai trag nadejde ca peste 10 ani voi fi la 2 metri sub pamant. :twisted: ^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

BladeDancer
post Aug 15 2005, 03:17 PM
Post #54


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 41
Joined: --
From: surounded by my bloody blades
Member No.: 1.568
Points: 31
Gender:



Io pasta 10 ani verau sa ajung sa fac animatzie manga........
Sper sa reusesc :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

BlackHeart004
post Nov 5 2005, 02:24 PM
Post #55


The Fire That Consumes...
**

Group: Members+
Posts: 42
Joined: --
From: Bucuresti (la facultate)
Member No.: 1.000
Points: 23
Gender:



Peste 10 ani... Uhuu! Pai asta ar insemna sa am aproape 32 de ani :D Si, daca stau sa fac o paralela intre pasiunea mea pentru muzica rock (in special metal) si pasiunea mea pentru anime, ar iesi ceva de genul asta...
Din clasa a VI-a (acu is anu III la facultate :P ) ascult metale. Prin clasa a VII-a imi spuneau parintzii si rudele mai apropiate k imi va trece repede atitudinea asta de "rebel". Si acuma sunt anu III si tot black si death ascult... Si tzinand cont ca in clasa a VII-a trageam chiulu de la scoala ca sa vad Sailor Moon pe TVR1 si acuma la fel de mult ma captiveaza serii precum Fullmetal Alchemist (de ex.) nu vad de ce si peste 10 ani sa nu mai fiu un metalist la fel de devotat ca acuma sau un anime-otaku la fel de impatimit ca acuma... Asta depinde de mine, totusi...
Cat despre acest forum, 10 ani e o perioada luunga rau de tot. Si, oricum, stitzi treaba aia cu Dumnezeu, oamenii si planurile lor de viitor. Anume ca Dumnezeu se amuza cel mai bine cand vede oamenii facandu-si planuri din astea... :P Aici poate ca as fi inclinat sa fiu de aceeasi parere cu Cyber - si anume ca nu ma intereseaza nici pana la genunchiu broastei :D Dar, cu toate astea, nu ma pot abtzine sa nu ma gandesc la ce va fi si sa sper macar ca acest forum se va mentzine la fel de plin de activitate ca si acuma, ca vor fi de 5-6 ori mai multzi membri activi si comunitatea anime-manga din Romania va deveni cu adevarat semnificativa si isi va face simtzita prezentza... Am vazut si propuneri de viitor de genul diversificarii activitatzilor comunitatzii si a punctelor de interes comun (caci este adevarat ca sectziunile cele mai "fierbintzi" ale forumului nu sunt cele de anime, ci cele de Cafenea si Diverse :D ). Idei bune, insa nu cred ca ar trebui sa se accentueze prea mult ideea importarii unui adevarat stil de viatza din Japonia. Caci mi-e teama ca s-ar ajunge tot la porcarii de genul celor care s-au petrecut deja cu stiluri importate din Occident - mai cu seama America. Chiar daca s-ar merge pe o asemenea idee si in ceea ce priveste Japonia, sunt de parere ca ar trebui sa ne sustzinem totusi identitatea de romani si sa nu ne prefacem a fi ceea ce nu suntem. E OK sa importam divertisment din Japonia, insa sa ramanem constientzi de granitzele dintre culturile si civilizatziile noastre. Caci, din pacate, romanii au o mare admiratzie pentru cultura si civilizatzia multor altor popoare straine si arata lipsa de interes pentru cea romana sau chiar dispretz tocmai pentru ca nu stim sa ne punem valorile la mare cinste... Rushine sa ne fie...
Peste 10 ani poate ca nici nu voi mai exista. Poate ca nici acest site nu va mai fi. Poate ca nici un singur forum de gen nu va mai fi in Romania. Nu stiu, dar sper in ce e mai bine...
Pax Vobiscum! :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chris
post Nov 5 2005, 05:36 PM
Post #56


Rogue
******

Group: Members+
Posts: 806
Joined: --
From: Dragon Eden
Member No.: 6
Points: 554
Gender:



Sa raspund si eu la prima intrebare...: ma indoiesc ca va mai fi forumul atunci... sau daca va fi, nu cred ca va mai fi activ... dar asta nu in 10 ani... in vreo 2... dupa cum au decurs lucrurile pana acum... nu sunt prea optimist... <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Nov 5 2005, 06:30 PM
Post #57


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



QUOTE
cred sincer ca un copil si o nevasta pot cauza dureri de cap mai mari si mai najpa decat o sticla de gin


Well, LUCIFER, gandirea ta nu e sanatoasa, asa ca n-are rost sa-mi bat capul cu ea... In fine, iti spun eu sigur ca un copilash nu-ti va da batai de cap daca vei sti sa-l cresti. In ceea ce priveste relatiile sot-sotie si invers, cred ca nu e potrivit sa incepem aici o discutie despre asta.

Eh, e o mare realizare sa fii "om de familie". E in acelasi timp si placut, dar si greu, de aceea multi prefera o cale mai... larga, mai usoara, si aparent cea mai buna.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

shuin
post Nov 7 2005, 07:35 PM
Post #58


JENOVA Clone
****

Group: Members+
Posts: 418
Joined: --
From: Yakusoku no Chi
Member No.: 540
Points: 438
Gender:



Peste 10 ani... sper sa mai fiu ink in viata. Dak aceasta conditie va fi indeplinita... well, sa spunem k posibilitatile vor fi infinite a.i. nu pot sa spun cu certitudine ce voi face.

Old ways die hard, asa k probabil o sa'mi plak anime-urile si peste 10ani... cat despre site... la mai mare.. sper sa mai existe o comunitate si peste 100 d ani, si legaturile intre membrii sa fie mai stranse decat acum...

Am zis!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Anzai
post Dec 17 2005, 05:54 PM
Post #59


arrogant jerk
****

Group: Members+
Posts: 471
Joined: 15-December 05
From: Timisoara
Member No.: 1.999
Points: 1.124
Gender:



QUOTE(Ranma-kun @ Mar 4 2005, 09:49 AM)
Sunt fan anime de cand am 3 ani de cand am vazut primele anime-uri pe TVR1, sunt conshtient de asta de cand am vazut primele informatii despre anime pe rtl2 cand eram in clasa a 2-a, cand aveam 8 ani, si voi ramane fan anime pentru toata viata mea, nu imi pot imagina o viatza fara anime  /^_^ , sper sa mor inainte sa nu-mi mai placa anime-urile  :wink:
*


la mine e aproape the same...primul anime l-am vazut de la 3/4 anisori :D appoi cand ma uitam la rtl2 i became avare of my obsession! :rolleyes: e singura lumina la capatul tunelului!ANIME B)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post Mar 1 2006, 02:33 PM
Post #60


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:




Pai pe forum cred ca dak animeul va trai, va trai si userul meu. Cat despre viata sper sa fie cat mai lipsita de griji cu putinta si cat mai colorata si full of stuff that i like :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

4 Pages < 1 2 3 4 >
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 03:24 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |