Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Bokutachi Wa Shitte Shimatta, ~We Experienced the Affair~


Small-Lady
post Jun 22 2008, 05:21 PM
Post #1


~Fujoshi~
**********

Group: Members+
Posts: 1.069
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 892
Points: 2.897
Gender:



(IMG:http://img177.imageshack.us/img177/172/bokutachiv1ch1covervz6.jpg)

Titlu: Bokutachi wa Shitte Shimatta, We Experienced the Affair
Status: ongoing
Mangaka: Myasaka Kaho (printre preferatele mele ^__^) - Kare first love, Meisenen Lovers, Binetsu Shoujo, 16 engaged, Akutou
Genuri: Romance, Comedy, Shoujo, School Life (and a lot of kawaiiness :P )
link
Descriere: Kotori e timida, fan of dating simulating computer games :lol: , despre Yukitol se zvoneste ca a fost delicvent in scoala generala... La prima vedere par a nu se potrivi deloc, insa au si multe lucruri in comun: acelasi nume de familie(Kaji), sunt in aceeasi clasa, stau in banci alaturate, au aceeasi zi de nastere, etc... si inca ceva: un interes din ce in ce mai crescut unul fata de celalalt ^_^ .
Sau Mangaupdates

(IMG:http://img126.imageshack.us/img126/340/pic2yr7.th.jpg) (IMG:http://img518.imageshack.us/img518/2052/pic3lv0.th.jpg)

Da, stiu seamana foarte mult cu Kare first love (aceasi mangaka... e normal, si ambele lucrari recente), insa cred ca incepe sa imi placa mai mult Bokutachi, are mai putina drama ca in prima, se concentreaza mai mult pe normalitate .. atat cat se poate intr-o shoujo manga ofc :P . Cat despre grafica pot sa zic ca imi place enorm de mult, e un stil foarte cute... and i love cute things ^_^

Happy reading! :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Crystall
post Jun 22 2008, 07:02 PM
Post #2


hikari no tenshi
**********

Group: Members+
Posts: 1.079
Joined: 4-June 06
From: Buc.
Member No.: 2.623
Points: 2.797
Gender:



indeed, very cute manga :P ramane de vazut totusi cu partea dramatica. nu se stie niciodata cu stilul lui Kaho. oricum, imi place si aceasta poveste (ca de altfel toate creatiile pe care le-am citit de la aceasta mangaka). nu prea-mi place faptul ca e ongoing, as fi vrut sa fie terminata, macar ca-mi puneam manutele pe rawuri.
hmm.... la un moment dat ma intriga titlul tradus "we experienced the affair". :P initial, ma dusese cu gandul prin ale parti, dar firul mangaului e mai simplist decat ma asteptam.
oricum, merita citita. ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

mihalaya
post Jul 22 2008, 07:38 PM
Post #3


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 113
Joined: 23-June 08
From: Piatra-Neamţ
Member No.: 7.090
Points: 334
Gender:



cred ca si mie o sa-nceapa sa-mi placa mai mult bokutachi decat kare first love... cel putin, in bokutachi nu exista nicio yuka ce se baga intrei cei doi...


ce pot sa zic... i love Kaho Miyasaka => i love bokutachi ..

mi-a placut faza cand Kotori si-a intepenit fundu pe acoperisul scolii.. si Yukito a trebuit s-o salveze... :D

app.. yukito arata mai bn brunet, don't u think?

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Small-Lady
post Jul 22 2008, 08:42 PM
Post #4


~Fujoshi~
**********

Group: Members+
Posts: 1.069
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 892
Points: 2.897
Gender:



A da, tare faza de pe acoperis, chiar nu ma asteptam la asa ceva ever... so uncute :lol:
Yukito looks good either way :P . Imi place foarte mult cum deseneaza Miyasaka tipii *drools*
Cat despre Yuka (colega de clasa nu? ) type of girl, nu e si aici o colega de clasa in genul? Insa rolul ei pare diminuat fata de Kare first love... Oricum, Kotori e destul de prostuta si fara "ajutorul" ei. :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

mihalaya
post Jul 23 2008, 10:52 AM
Post #5


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 113
Joined: 23-June 08
From: Piatra-Neamţ
Member No.: 7.090
Points: 334
Gender:



hm.. daca ma gandesc mai bn, intr-adevar, este o mica yuka si in bwss, insa, dupa cum ai spus, rolul ei e atat de diminuat incat am uitat de ea... din punctul meu de vedere, e bine ca povestea se concentreaza mai mult pe relatia celor doi
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trix
post Aug 8 2008, 08:38 AM
Post #6


Yaoi Supporter
**********

Group: Members+
Posts: 1.310
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 979
Points: 2.336
Gender:



La sugestia lui Small-Lady am pus si eu mana pe manga asta. Si nu imi pare rau ca am facut-o. Intr-adevar, se aseamana putin cu Kare First Love dar manga asta are mai multa atractie la mine decat cealalta... poate unde totul e atat de clar legat de Kotori. Nici macar nu incearca sa fie baietoasa sau mai puternica decat situatia (cum par sa incerce unele personaje...si carora oricum nu le iese faza :lol: :P). Este inocenta si naiva si prea neajutorata :lol: Si de obicei nu ma inteleg bine cu fetele neajutorate, dar Kotori e chiar simpatica. Ajungi sa o indragesti chiar fara sa vrei :P

Cat despre Yukito... ce pot spune?! :P Se intelege de la sine. Cum zice Small-Lady ii sta bine indiferent de culoarea parului... dar cum eu am predilectie spre bruneti... o sa zic ca ii sta mai bine asa :P Si el este super dragut nu numai datorita calitatilor fizice ci si faptului ca se dovedeste a fi foarte nesigur in relatie.... ceva nou de observat in manga (cel putin pentru mine). E oarecum placut sa vezi ca si baietii au propriile griji si probleme si nu sunt mereu atat de siguri pe ei :D

Sper ca traducerea titlului in engleza "We Experienced the Affair" nu reprezinta un indiciu despre cum se va termina povestea (si nu, asta nu inseamna ca vreau spoilere de la cei care au citit finalul). Ar fi nasol daca s-ar dovedi ca stau ceva timp impreuna si apoi se despart. (Da, sunt fana genului "happy ever after". Deal with it!)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Aylin
post Jul 24 2009, 06:58 PM
Post #7


.shoujo addict.
**

Group: Members+
Posts: 94
Joined: 23-July 09
From: Bucuresti [Zero's bed.]
Member No.: 8.888
Points: 272
Gender:



Imi place Bokutachi, in special titlul in engleza. Affair, mhm.. sounds interesting.
Mi'a placut foarte mult si Kare First Love, insa aceasta pare putin mai promitatoare, sau cel putin asa sper. Din pacate, tot nu am scapat de protagonista naiva si plangacioasa.. desi cand vine vorba de Kotori ea este chiar cute. Despre Yukito, momentan imi place de el. He seems to like her :3 Iar parul lui.. arata bine si brunet, si blond. Wow, trebuie sa recunosc ca asta e ceva *giggle*

Sper sa nu fie o manga prea scurta, gen de 15-20 de capitole. Sper la ceva mai mult, vreau sa vad o relatie intre Kotori si Yukito mai profunda, or at least get to see lots of hugs & kisses XD Ar fi prea mult daca as cere sa nu fie si clisee, situatii gen in care fata este nesigura sau inconjurata de "fangirls" al prietenului ei? I really hope not >w<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 01:22 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |