Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

3 Pages < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Seria Tekken


Whip
post Mar 20 2004, 02:57 PM
Post #21


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 179
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 42
Points: 71
Gender:



Intrebari?? :lol:
Tekken 3, in ce an a fost facut? dar tekken 4...si daca tekken 4 se poate juca pe comp...eu am jucat tekken 3 si m-a impresionat foarte mult....parca personajele par mai reale ca in kof- uri....Am jucat tekken3 pe comp....dar nu ati vb. de personajele preferate... :P ???
Imi place mai mult ca MK4...nici nu se pune problema...
Dar am vazut ca nu multi sunt amatori de tekken de la noi.... :( . Pot spune ca a fost o perioada cand ma jucam la asta cam 4 ore pe zi.. :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Yoshi
post Mar 20 2004, 04:04 PM
Post #22


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 48
Joined: --
From: Piatra-Neamt
Member No.: 237
Points: 17



Tekken 3 a fost scos candva in 1998 (nu mai stiu exact cand), tekken 4 a fost scos pe 23 septembrie 2002 . Tekken 4 nu a fost facut pt calculator,dar se poate juca printr-un emulator .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Mar 21 2004, 09:48 AM
Post #23


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Bu,bun...emulator ca emulator dar ramane chestia cu sistemul.Dupa cum se stie Tekken 4 are o grafica foarte avansata si de aceea cred ca ar cam cere ceva placuta grafica.
-------------------------------------------------------------------------------------
Bun,personaje preferate deci:
Tekken 2
Imi placea sa joc cu Jun din cauza faptului ca puteam executa combouri destul de usor.Mai tarziu in joc l-am scos pe Devil/Angel si instantaneu mi-a placut,atat din pricina abilitatii speciale(Killer Beam)cat si din cauza faptului ca uppercouturile sunt extraordinare.Kazuya mai era un personaj bunicel,dar nu excelent.
Tekken 3
M-am axat initial pe Howarang din pricina agilitatii sale si combourile destul de bine gandite.
Mai tarziu m-am plictisit de personaj si am trecut la Yoshimitsu,personaj care momentan e primul favorit.Sabia sa poate fi folosita pentru atacuri devastatoare sau chiar ca aparare(Soul Shield) iar pentru cei ce nu vor sa piarda la mana adversarului:Harakiri,tehnica care poate fi folosita si ofensiv.
Un ultim personaj pe care m-am axat e Xiaoyu.Agila,cu atacuri usor de executat,personajul poate fi folosita de orice fel de jucator,fiind foarte flexibila in tactica.
Tekken 4
Pe langa preferatele din Tekken 3,au ajuns sa-mimplaca la nebunie Jin si tatal sau,Kazuya,doaua personaje care personal mi-au oferit cele mai spectaculoase lupte.
Jin,cunoscand acum stilul traditional karate,e mai flexibil decat in Tekken 3 si de aceea a inceput sa-mi placa.
Kazuya,folosind stilul familiei sale,e mai mobil decat Heihachi=>un stil delupta mai spectaculos si mai usor.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

MuadDib
post Mar 21 2004, 04:27 PM
Post #24


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 132
Joined: --
From: Piatra Neamt
Member No.: 238
Points: 2



Hey dar nimeni nu vorbeste de Teken Tag Tournement .Cat despre teken 4 este foarte bine realizat in grafica dar mie imi place mult Teken Force cel mai mult atat in trei cat si in patru. :wink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

e-Z
post Mar 22 2004, 01:14 PM
Post #25


AnimeLover
***

Group: Members+
Posts: 103
Joined: --
From: Cluj
Member No.: 46
Points: 28
Gender:



1. Yoshy, ziceai ceva de un emulator pe care se poate juca Tekken 4...NU cred! Pana nu vad. SHOW ME THE DOOR, I WILL WALK THROUGH! TE IMPLOR!
2. Pers preferate:
all time favs: MISHIMA family: Heihaichi, Kazuya, Jin..super karate mishima-ryu:).
Urmeaza:Paul, the bear killa'..forta, atitudine, mandrie de-aia gen mister Satan din DBZ(foarte puternic dar si ridicol, in manga-uri cel putin)..Imi place mai ales noua coafura din tekken4, seamana cu remake-ul lui Terry din KOF
si, mai sunt asa: Hwoarang(tae kwon do rulez) Brian(mama, ce pumni arunca omu asta) si Yoshimitsu(pentru stilul unic in care faca harakiri:))
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Duncan
post Mar 22 2004, 01:37 PM
Post #26


Technical Oni
***

Group: Members+
Posts: 208
Joined: --
From: Dobrojea
Member No.: 167
Points: 78
Gender:



QUOTE(Yoshi)
Tekken 3 a fost scos candva in 1998 (nu mai stiu exact cand), tekken 4 a fost scos pe  23 septembrie 2002  . Tekken 4 nu a fost facut pt calculator,dar se poate juca printr-un emulator .


Exactly my point. Tekken 3 nu se poate compara cu MK4 pentru ca MK-u a fost scos undeva prin ianuarie 97.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

e-Z
post Mar 25 2004, 04:50 PM
Post #27


AnimeLover
***

Group: Members+
Posts: 103
Joined: --
From: Cluj
Member No.: 46
Points: 28
Gender:



Duncan, vad ca tu esti un impatimit al mk-ului, dat asta nu inseamna ca poti compara mk4 cu tekken-ul. Sunt doua nume diferite, doua stiluri da abordare diferite. Diferente cate vrei, asa ca sa incetam cu discutia asta comparativa, fara rost.
Mai bine sa ne spuna Yosi de unde a vazut el Tekken 4 emulat pe pc...:)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Whip
post Mar 26 2004, 11:31 PM
Post #28


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 179
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 42
Points: 71
Gender:



Eu am jucat numai Tekken 3 si imi placea Nina...era destul de buna :oops: , dar si cu howarang...nu am jucat Tekken 4 dar ma bucur sa aud ca se poate juca si pe comp...cu o placa video EFX..cred ca se vede misto, nu? :? abia astept sa-l joc
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Mar 27 2004, 10:06 AM
Post #29


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Am jucat destul de multisor cu Nina si-ti dau dreptate in legatura cu faptul ca-i destul de buna.Are niste combouri turbate dar din pacate(fericire) necesita un timing excelent ca altfel ies total alte faze.
In Tekken 4 se pastreaza stilul ei de lupta dar pesonajul arata ca o baba :lol: .Whip,te asigur ca Tekken 4,desi e sub Tekken 3 merita numele de "Tekken".Ai sa-ti schimbi preferintele in materie de personaje,stilurile de lupta variind putin fata de Tekken 3,si gameplayul la fel.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Duncan
post Mar 27 2004, 02:21 PM
Post #30


Technical Oni
***

Group: Members+
Posts: 208
Joined: --
From: Dobrojea
Member No.: 167
Points: 78
Gender:



Ewww , cu banii pentru upgrade-uri la sistem ca sa pot emula ps2 , mai bine imi iau consola propriu-zisa.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

e-Z
post Mar 29 2004, 12:09 PM
Post #31


AnimeLover
***

Group: Members+
Posts: 103
Joined: --
From: Cluj
Member No.: 46
Points: 28
Gender:



Eu zic ca faci upgrade-uri degeaba, daca faci numa ptr emulare..ca inca nu exista ceva asa perfectionat incat sa ruleze jocuri ok, indiferent de sistem.
PROVE ME WRONG!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

MuadDib
post Mar 29 2004, 12:24 PM
Post #32


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 132
Joined: --
From: Piatra Neamt
Member No.: 238
Points: 2



Ai dreptate e-Z dar sunt cateva emulatoare care merg doar anumite demouri de ps2.Cat despre Teken 4 nu stiu unde a vazut Yoshi
:twisted: :twisted: :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

MuadDib
post Mar 31 2004, 06:39 PM
Post #33


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 132
Joined: --
From: Piatra Neamt
Member No.: 238
Points: 2



L-am intrbat pe Yoshi si a spus ca a vazut niste emulatoare de PS2 pt. pc pe un hub ceva cu emulation zone sau ceva asemenea.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Whip
post Mar 31 2004, 11:23 PM
Post #34


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 179
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 42
Points: 71
Gender:



Dar cine are o consola PS2 ?? :lol: ...e cam 10.000.000 lei....ei bine daca nina nu-i buna in Tekken 4 atunci sorsa... :lol: ...ok..sau Xian...si nu mai stiu cum...sau Julia....Dar cum este Howrang....cu el imi ies fazele la tekken 3...mie de el imi place... :roll: , cum arata!!! si as vrea daca se poate sa stiu ce este cu sf. cu el...ce se intampla cu el de fapt...
Deci nu se poate juca TEKKEN 4....voi cum il jucati?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

e-Z
post Apr 1 2004, 01:29 PM
Post #35


AnimeLover
***

Group: Members+
Posts: 103
Joined: --
From: Cluj
Member No.: 46
Points: 28
Gender:



hmm. Hwoarang are 2 frizuri in t4..una scurta, in tzepi(arata super ca are par rosu) si un clasica, dar cu parul mai lung.
Prima frizura..echipament militar(a devenit ceva mare mahar in armata coreana), echipament de baza fiind cel clasic, tae-kwon-do Koreea.
Paul are si el freza schimbata(Terry Bogard new style) si jin are un echipament super...oricum, imi place jocu..pentru personaje, cel putin.
de jucat..deocamdata doar pe ps2..
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Apr 1 2004, 04:28 PM
Post #36


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Ok,despre Howarang a zis E-Z asa ca eu ma lege de Nina putin:
Stilul ei de lupta a ramas neschimbat iun mare parte dar a mai incorporat cateva miscari ale Annei,personaj ce a fost scos acum din joc,incercand sa se pastreze doar cate un personaj pe stil de lupta,ori Nina si Anna erau aproape identice din privinta asta.
Xia,a ramas in mare parte la fel doar ca acum are vreo 4 skinuri.Stilul ei de lupta a ramas in mare parte la fel,deci daca-ti placea inainte are sa-ti placa si acum.

Cat despre sf. lui How. mi se pare ca el ramane ca rival impotriva lui Jin.In Tekken 4 se inscrie la coincurs tocmai pentru a putea lupta impotriva lui.Inainte de Tournament este recrutat de armata dar e o belea pentru superiori.


Si da,si eu joc Tkken 4 tot pe PS 2.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

MuadDib
post Apr 8 2004, 11:49 AM
Post #37


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 132
Joined: --
From: Piatra Neamt
Member No.: 238
Points: 2



Imi place inlocuitoarea lui Edie adica Christien,cat despre nina nu imi place de loc in costunele ei de prost gust din Teken 4 :( :(
Veni vorba de un PS2 ma ajunge pe mine 150 de euro nou :lol: :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Apr 13 2004, 10:56 AM
Post #38


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Ca fapt divers MuaDib>Eddy nu a fost inlocuit decat pentru poveste.Daca vrei,poti sa joci cu el odata ce ai terminat jocul cu Christie.E un al doilea Skin,cum are si Xia pe Miharu.
Vorbind de skinuri,asta imi place in Tekken.Un skin nu inseamna doar culoarea echipamentului ca in alte jocuri ci o infatisarea cu totul noua,in general la haine dar cateodata chiar la tot personajul(Xia-Tkken 4;Devi- Tekken 2).Am jucat jocuri fighting pe calc dar acolo doar avea alta culoare personajul,n-am vazut sa se schimbe si altceva.
Miscarile de dupa lupta din nou pot fi destul de interesante.Pacat ca nu mai e P. Jack/Jack 2/Gun Jack.Aia erau penali la faze ca aste a mai ales Gun Jack.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Apr 23 2004, 02:31 PM
Post #39


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Ok,e un post consecutiv dar nu vedeam ce rost are sa-l editez pe ala de mai inainte.
Am pus mana si eu Pe Tekken Tag.jur cu mana pe inima ca bate Tekken 4.Macar mie mi-a placut mult mai ales ca ai multe personaje si un gameplay de rupe gura targului.Superb joc nu alta!Mai ca nu-mi mai venea sa ma despart de el.Are stil,are grafica,nu are poveste.
La fel de bun ca Tekken 3 dar nu-l intrece.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

MuadDib
post Apr 24 2004, 02:33 PM
Post #40


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 132
Joined: --
From: Piatra Neamt
Member No.: 238
Points: 2



Ma bucur ca iti place Teken Tag Tornement mai mult decat Teken 4 deabia astept sa mai facem cateva meciuri dar trebuie sa ma mai antrenez oleaca dar nu am cu cine momentan :twisted: :twisted: :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages < 1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 03:47 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |