Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

4 Pages « < 2 3 4 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Angel Sanctuary


Moonsparkle
post Feb 20 2009, 07:10 PM
Post #61


Horrific Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.839
Joined: 17-March 06
From: The Great Indoors
Member No.: 2.295
Points: 4.059
Gender:



Okay, primeste puncte pentru ca are actiune originala, dar conteaza si modul in care e prezentata si mie asta mi se pare ca lasa de dorit. Poate povestea ii complexa si are numeroase intrigi, dar in trei episoade de'abia apuci sa intrezaresti acele intrigi si complexitatea anime-ului.

Faptul ca grafica e din 2000 nu conteaza, nu am standarde diferite la grafica mai 'veche', imi place sau nu, iar asta sincer mi se pare cumva... soaked in oil. :P Arata ca niste papusi de plastic. (si daca tot e vorba de grafica, avatarul tau nu seamana deloc cu setsuna! :P arata un pic prea bland pentru el).

Stiam ca Alexiel tocmai se trezise in Setsuna, dar tot mi s-a parut ciudat. Si eu zic ca Arachne si Kurai is amandoi travestiti. :P Ca imi place Sara + Setsuna nu e putin, dar jumate din motivul pentru care imi plac e tema incestului, ceea ce nu ii o trasatura speciala de-a lor ca personaje.

I don't hate Angel Sanctuary, I just think that it's overrated. Dunno, maybe I should watch it again sometime. :unsure:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Emanuel
post Feb 21 2009, 02:15 PM
Post #62


High Class Member
Group Icon

Group: Members+
Posts: 698
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.017
Points: 1.502
Gender:



ei, asta-i problema animeului, e prea mult story in doar 3 ova. De fapt, la finalul eps 3 este un preview pt un eps 4 (apare Sevotarthe, super) care din pacate nu a mai aparut :( . Din anumite motive animeul a fost intrerupt. Insa pareera mea e ca atat cat e tot e bun -reuseste sa creioneze destul de bine primul arc din manga.
avatarul meu :P , e chiar din anime - e unul din momentele mai blande ale sale :lol:
cat despre Kurai - nu e travestita, e doar baietoasa - la un moment dat, incepe sa aiba sentimente pt Setsuna.
N-as zice ca AS e overrated, din simplul motiv ca nu e prea apreciat de critici :P, chiar din contra. As zice ca are un grup de fani foarte fideli.
Oricum ,daca vrei ai putea incerca manga - e mult mai bine dezvoltata si artwork-ul e si mai frumos.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Moonsparkle
post Feb 21 2009, 03:05 PM
Post #63


Horrific Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.839
Joined: 17-March 06
From: The Great Indoors
Member No.: 2.295
Points: 4.059
Gender:



Sa creioneze, da, se pricepepe chiar prea bine la creionat hehe.

La Kurai se vede inca din anime ca incepe sa aiba sentimente pentru Setsuna, dar tinand cont ca ii era si foarte recunoscatoare lui Alexiel, asta nu cam creeaza conflict? and then is she gay or straight? :P

Manga nu am de gand sa citesc, tinand cont ca povestea nu ma atrage asa de tare si mai am o groaza de manga-uri pe care vreau sa le citesc. Artwork-ul banuiesc ca e mai reusit, dar personal nici arta lui Yuki Kaori nu ma loveste prea mult la inima. :P

De 'critici' nu stiu in ce masura e apreciat, eu ma uitam doar la posturile de pe forum si ma miram la toata lumea care zicea wow.

Avatarul stiu ca e din anime, doar ca si atunci cand l-am vazut in anime primul gand a fost ca e diferit de Setsuna din restul anime-ului.

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Dec 3 2010, 02:15 PM
Post #64


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



OVA-urile sunt doar un preview la primul volum daca nu ma insel. Povestea continua mult mai mult in manga si sta si acum in topul preferatelor mele.
Sa spui ca grafica lui Kaori Yuki nu e mare branza ma face sa cred ca ori nu ai citit prea mult manga la viata ta, ori chiar ai un mod mai ciudat de a aparecia frumusetea/munca depusa intr-o grafica.
Cel mai mult imi pare rau ca nu au continuat sa produca aceasta serie. Ca material aveau de unde sa ia. OVA-ul pare mai mult o promovare pentru manga.
In manga totul continua, sunt dezvaluite noi secrete, alte drame etc. In anime, toatul ramane relativ...trebuie sa ne imaginam noi singuri ce va face Setsuna in continuare~mare pacat~.
Povestea de dragoste interzisa dintre cei doi frati nu m-a impresionat asa de mult cat celelalte vieti aratate pe merginea acesteia. Mai ales relatia dintre prietenul lui Setsuna(Kira) si tatal lui, faptul ca acesta il tine la distanta deoarece nu vrea sa il raneasca.
Foarte interesanta serie...pacat de micile neajunsuri cum ar fi faptul ca e neterminata, sau fazele acelea cu demonii travestiti care mi se pare cam lame. ^^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kassy
post Dec 3 2010, 03:02 PM
Post #65


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 669
Joined: 15-October 10
Member No.: 10.103
Points: 1.532
Gender:



Desi am stiut finalul, povestea m-a impresionat pana la lacrimi. De obicei sunt contra relatiilor frate-sora, dar aici a fost descrisa intr-un mod frumos. Grafica mi-a placut foarte mult. Sarah (parca asa o chema pe tipa) era foarte draguta. Nu imi mai amintesc foarte multe detalii, dar per total pare a avea o poveste foarte complexa in spate. Cred ca a fost printre primele OVA-uri urmarite si am fost foarte trista ca a avut doar 3 episoade. Un timp dupa ce l-am urmarit a fost in topul favoritelor mele. Acum daca ma gandesc povestea e inghesuita si totul se intampla prea repede, prea putin. Cu toate astea se incadreaza cam pe la un 8-9 =)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Dec 3 2010, 03:12 PM
Post #66


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Pentru povestea completa incearca manga-ul. O sa te lase placut impresionata, iti garantez :) .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kassy
post Dec 3 2010, 03:18 PM
Post #67


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 669
Joined: 15-October 10
Member No.: 10.103
Points: 1.532
Gender:



O sa tin cont de sfat avand in vedere ca e de la tine :D :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

4 Pages « < 2 3 4
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 11:13 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |