Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

6 Pages < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Mai-otome, ...it has return... :D


Kisa
post Feb 12 2006, 09:29 PM
Post #41


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Ne, ne... ati vazut eps 18? Nu pot zice ca mi s-a parut fenomenal. Prevad nishte probleme psihice grave pt Nina daca nu se trezeste la realitate si uita de gelozia ei nejustificata catre tatal ei vitreg.

Imi pare rau de Mashiro. Iar daca tot ce i se intampla ei este cu scopul de a o transforma intr-o regina mai buna, metoda fol really sucks... <_< Nu mi se pare corect ce s-a intamplat cu Aoi. Mashiro ar fi trebuit sa faca ceva. Nu stiu ce, dar ar fi trebuit sa faca ceva, sa spuna ceva... nu sa ramana paralizata de frica.
Oricum, cred ca, la fel ca in Mai-HIME, vor invia toate pers la sfarsitul anime-ului... <_<


Cat despre Arika... Se pare ca a nimerit mai bine decat Mashiro... speram la mai multe info in ceea ce o priveste... Si poate mai multe info si despre Miyu (si rel ei cu Arika)...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demona
post Feb 12 2006, 10:45 PM
Post #42


your Worst Nightmare
******

Group: Members+
Posts: 832
Joined: --
From: Hell
Member No.: 306
Points: 647
Gender:



Kisa, nu cred ca daca Mashiro ar fi spus ceva, asta le-ar fi salvat. Personal zic ca daca Mashiro nu ar fi fost paralizata de frica, oricum mureau amandoua shi sacrificiul lui Aoi ar fi fost in zadar...

Pe Arika ne-au aratat-o asha un pic de tot, la fel shi Nina... Comica faza cu Nao shi Natsuki(sharpe la batz)... Sunt curioasa sa vad care e faza dintre Arika shi Miyu.

In concluzie episodul 18 chiar daca nu a fost exploziv, a fost... lacrimogen.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Feb 12 2006, 11:05 PM
Post #43


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



@Demona: Sincer, ma asteptam sa apara Arika din neant si sa o salveze pe Aoi... si pe Mashiro.
Eu as avea o mica nedumerire... cum se face ca Natsuki este bandajata si inconstienta in urma exploziei, iar Nina si Arika nu au absolut nimic? Nici Mashiro nu mi s-a parut a avea ceva...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demona
post Feb 13 2006, 11:16 AM
Post #44


your Worst Nightmare
******

Group: Members+
Posts: 832
Joined: --
From: Hell
Member No.: 306
Points: 647
Gender:



Bine, acuma ne ashteptam cu totzii sa se intample ceva bun. La faza cu "de ce ala e asha shi ala nu e bandajat" n-am ce sa raspund. Astea sunt detalii de anime-uri, altzii mai lovitzi, altzii mai nelovitzi. Ai vazut ca Serghei era inca in pat, facut varza, Arika shi Nina n-au nici o zgarietura, Natsuki numa' lovita la cap shi Mashiro e doar lovita-n-inima.

Dap, ar fi fost mai dragutz ca cineva sa vina sa le salveze pe Aoi shi Mashiro, dar trebuie shi un pic de drama, plus, cineva trebuie sa moara shi aia nu va fi Arika, Mashiro sau Natsuki, etc, Nina... Nina cel putzin nu inca (nu shtiu nimic in legatura cu asta, doar presimtzirea). Am impresia ca Nina ori o sa moara ori o sa se autoexileze sau ceva de genu', nu de alta, dar mare iubire dintre Serghei shi Arika prevad ca o sa aiba o anumita continuare shi nu cred ca Nina o sa accepte ca Arika sa-i fie "mamica"...

Episodul urmator pare primitzator...

P.S. un fel de offtopic: am vazut un trailer de My-Hime Movie. Cica e tot joke, dar de la simple imagini deja s-a ajuns la movie teaser & trailer. So, wtf... ?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Feb 13 2006, 11:29 AM
Post #45


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Daca ne gandim la ce s-a intamplat la final in Mai-Hime referitor la triunghiul amoros, nu m-as mira sa ramana totul in plop la sfarsit si Nina, Arika si Wong sa fie impreuna, iar fetele sa zica ceva de genul "hai sa vedem cine il castiga". Nu cred ca Nina se va auto-exila. Iar daca moare... cum am mai zis, probabil vor invia toti la sfarsit (nu vad Mai-Otome sa duca la bun sfarsit dramatismul pe care Mai-Hime l-a "uitat" in ultimele eps).

Off-topic la off-topic-ul tau :P : Imi poti da si mie link-ul catre trailer-ul de la Mai-HIME Movie? Chiar sunt curioasa daca reiau seria sau aduc ceva nou.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demona
post Feb 13 2006, 02:13 PM
Post #46


your Worst Nightmare
******

Group: Members+
Posts: 832
Joined: --
From: Hell
Member No.: 306
Points: 647
Gender:



De fapt da. Ai dreptate. E posibil sa ramana totzi pe locu' lor shi sa nu comenteze. Daca e final de My-HiME atunci probabil se va ajunge la o faza "hai sa fim fericitzi ca am ramas in viatza" sau "oh joy-am inviat". Dar eu tot raman la parerea ca Wong tot n-arata bine shi n-are ce cauta cu Arika. Trecand de faza cu varsta, ca Wong e la 25 de anishi Arika 15(nu'sh pe site am citit), dar nu le sta bine. Arika e copila rau indiferent ce big-kahoona puteri are...

Off-topic: am dat jos cu torentul trailerul. Lasa-mi mail pe PM shi il trimit in mail.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Feb 15 2006, 08:51 AM
Post #47


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Am vazut asa zisul trailer, dupa care l-am google-it... ca sa zic asa. :P

QUOTE
This is the Mai-HiME the Movie trailer that came out on the first Mai-Otome DVD. Keep in mind that this is a fake trailer in the sense that there’s not actually going to be a Mai-HiME the Movie.
The fact that this trailer seems so very serious all the way until the very end actually made me hopeful for a HiME movie. But with an autumn 20006 (no that’s not a typo) release date, I think it’s safe to say that this was an example of Sunrise having too much fun. But fun is the key word, and this trailer succeeds at being both incredibly exciting and funny. The ending really is the best part, with Mikoto having discovered her brother…Mikoto the cat. Anyway, it’s good to see all of the original HiME versions of the various characters, including Arika as a hilarious bad guy. Also nostalgic to hear 「小さな星が降りる時」 (Chiisana Hoshi ga Oriru Toki) again. The second DVD (out February 24th) is supposed to have a “This Week’s Armitage” special. Something more to look forward to…


So... cica no movie, doar un special. Cu toate ca daca au succes prea mare, eu zic ca nu este exclus sa avem parte de un film in viitorul mai mult sau mai putin indepartat. :D


Super faza: Arika evil dudette. :D Ca sa nu mai vb ca parul i se aprinde, la fel ca Alyssei... Eu ink sper la un film cu trailer-ul pe care l-am vazut... :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demona
post Feb 16 2006, 09:17 PM
Post #48


your Worst Nightmare
******

Group: Members+
Posts: 832
Joined: --
From: Hell
Member No.: 306
Points: 647
Gender:



HA-HA! Deci am vazut bine ca Arika se vroia evil in trailer. Shi, da, funny faza de la sfaeshit cu Mikoto shi Mikoto pisic as her bro. :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Feb 17 2006, 12:22 AM
Post #49


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Intrucat m-am apucat din nou de Mai-HIME, am avut ocazia sa remarc ceva fffff interesant... Sunt curioasa daca si voi ati remarcat. :P

So... here it goes (a se remarca fata cu parul inchis-albastrui la culoare :twisted: ). :P

(IMG:http://i20.photobucket.com/albums/b220/Chisu_chan/bscap000.jpg)(IMG:http://i20.photobucket.com/albums/b220/Chisu_chan/bscap002.jpg)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demona
post Feb 17 2006, 04:49 PM
Post #50


your Worst Nightmare
******

Group: Members+
Posts: 832
Joined: --
From: Hell
Member No.: 306
Points: 647
Gender:



Yep, shtiu imaginile astea. Am shi eu facute in care apare Arika shi inca nishte personaje din My-HiME... Aia era confuzia dinainte de Otome. Ca toata lumea zicea ca personajul principal o sa fie AKIRA. Era de fapt... ARIKA! :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Feb 19 2006, 12:55 PM
Post #51


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



In eps 19 aflam in sfarsit de unde are Graderobe gem stones pt studentele scolii. Si ni se explica si care este smecheria cu o Otome care a nascut... E destul de interesant... Trebuie sa inteleg ca trupul unei foste Otome nu se descompune, right? Astfel Arika ar avea ocazia sa-si vada mama cu ochii ei. :P
Nina m-a dezamagit de tot. Parea atat de matura si cu capul pe umeri, dar pana la urma nu este decat un copil manat de complexul lui Oedip... <_<
Inteleg d c Arika nu vrea sa mai fol puterea unei Otome, dar mai mult ca sigur ii trece repede. :lol:
Si poate aflam si noi pana la urma cine este adevarata regina... :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demona
post Feb 19 2006, 04:19 PM
Post #52


your Worst Nightmare
******

Group: Members+
Posts: 832
Joined: --
From: Hell
Member No.: 306
Points: 647
Gender:



Cea mai area a fost Mikoto in episodul asta!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Feb 19 2006, 05:08 PM
Post #53


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



:lol:

Chiar ma asteptam sa se transforme Mikoto in orice secunda intr-o pers... eventual un baiat dupa ce am vazut trailer-ul la (fake) movie. :P
As zice ca rolul pisicii in acest anime urmeaza. :D Mikoto nu poate fi o pisica si atat. Urmeaza ceva spectaculos din partea ei... Sau cel putin asa zic eu. :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Feb 19 2006, 06:29 PM
Post #54


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



hahahaha ... ma asteptam sa aud de la mashiro ceva gen: mikoto power strike! ... attack!!!! ... a fost tare faza cu mikoto si arika ... si apoi ce fetze facea pe acolo cand le-a papat animalu ala :P
de fapt am urmarit de-alungul seriei si pot sa zic ca dupa mine mikoto e cel mai funny character :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demona
post Feb 26 2006, 05:13 PM
Post #55


your Worst Nightmare
******

Group: Members+
Posts: 832
Joined: --
From: Hell
Member No.: 306
Points: 647
Gender:



Soooooo, a trecut inca o saptama shi uite asha inca un episod de Otome... Shi ce avem fain aici? Pai daddy-complex al Ninei se intetzeshte... Tot ea o mananca undeva shi deschide orga, dar bine asha, revedem umbra lui Mircea de la Cozia... pardon... Mikoto. Shi cea mai mishto faza... :D The yuri scene between Tomoe & Shizuru... :rolleyes: :wub:
Here some screen shots....

Tomoe - Shizuru Kiss...
(IMG:http://i22.photobucket.com/albums/b344/Sindaanna/TomoeNatsukiKiss.jpg)

Hand in hand
(IMG:http://i22.photobucket.com/albums/b344/Sindaanna/HandinHand.jpg)

Let's get it on... - a se remarca faptul ca deshi nu ne-au mai arata nimic, s-au auzit haine date jos... *drools*
(IMG:http://i22.photobucket.com/albums/b344/Sindaanna/letsgetiton.jpg)

shiiiii... Eu zic ca e Mikoto...
(IMG:http://i22.photobucket.com/albums/b344/Sindaanna/MikotosBack.jpg)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Feb 27 2006, 09:25 AM
Post #56


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Cu putina intarziere am reusit si eu sa vad eps 20.

Tomoe si Shizuru... Nu cred ca Shizuru are vreo pasiune ascunsa pt "doamna cu coasa". Trebuie sa aiba ea un plan. (Btw, ce cercel ciudat are Tomoe... :blink: )
Si abia astept sa apara Mikoto. In Mai-HIME era cel mai simpatic personaj dintre toate.
Apropo... am impresia ca si Chie s-a inscris sa fie otome pt Artai... Parerea mea ar fi ca lui Chie chiar ii pasa de Tomoe si se duce dupa ea sa o ajute... :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demona
post Feb 28 2006, 10:50 PM
Post #57


your Worst Nightmare
******

Group: Members+
Posts: 832
Joined: --
From: Hell
Member No.: 306
Points: 647
Gender:



Eu zic ca Chie se duce dupa nishte raspunsuri. Asha cum Shizuru s-a lasat sarutata, cred ca shie Chie vrea sa o scoata cumva la capat. Tomoe dosen't care about Chie. Nu cred ca ar asculta-o pe Chie nici daca i-ar vrea binele...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Mar 2 2006, 10:26 PM
Post #58


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



Hehe, wanna see smth even more that possible Nina chan in Mai-hime ? :D

So, here it goes Nina again...
(IMG:http://i5.photobucket.com/albums/y165/Kopilitza/1_ACC5939090.jpg)

And... does anyone recognize the little girl behind Natsuki? :D
(IMG:http://i5.photobucket.com/albums/y165/Kopilitza/14978_2FA85926F2.jpg)

Am vazut pana la ep 18, si nu pot spune decat ca e bestial. Gelozia Ninei si ce a facut e ceea ce da viata animeului si elementul care trebuie pt ca actiunea sa continue.. voi spune m multe cand voi vedea si restul si cand n v dormi mama si voi putea posta... :lol:

Insa trebe sa strig.. Unde e Mai?!?!?!?!?!?!?? :(
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demona
post Mar 3 2006, 12:47 PM
Post #59


your Worst Nightmare
******

Group: Members+
Posts: 832
Joined: --
From: Hell
Member No.: 306
Points: 647
Gender:



Mai vine dupa Mikoto... :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

redwitch
post Mar 3 2006, 01:33 PM
Post #60


Black Magic Woman
**

Group: Members+
Posts: 65
Joined: --
From: Cluj-Napoca
Member No.: 921
Points: 117
Gender:



umm... numai eu imi aduc aminte de batrana care i-a spus lui Serghei ca Arika e de fapt printesa? ca otome-ul regelui i-a dat printesei medalionul ei? :huh: nu ma intereseaza ce crede Arika... am observat ca are tendinta de a tine cu dintii si ghiarele de o idee, cu toate ca nu e adevarul.... :rolleyes:

anyway.. mi-a parut tare rau de Aoi, dar pe de alta parte nici nu s-a vazut clar ca moare... a picat in prapastie, nu a aratat-o jos. nu putem sti ce s-a intamplat cu ea. banuiesc ca vom afla pana in final... <_<

QUOTE(Kisa)
Nina m-a dezamagit de tot. Parea atat de matura si cu capul pe umeri, dar pana la urma nu este decat un copil manat de complexul lui Oedip... <_<

*nods* total deacord.

Tomoe & Shizuru ........ saraca Shizuru.. talk about sacrifices in the line of duty... :blink: gaaahh... can't stand Tomoe.... *yuck*

now if you show me Shizuru and Natsuki..... *weg* that is much better....... (am presimtirea ca Natsuki o sa-i traga o mama de bataie la Tomoe la un moment dat - curand sper :twisted:)

QUOTE(VirginBlood)
Insa trebe sa strig.. Unde e Mai?!?!?!?!?!?!?? :(

prin padure... B) o sa iasa la un moment dat, daca e sa dam crezare noului intro..
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

6 Pages < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 05:37 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |