Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

14 Pages < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Kaleido Star, Never give up !!!


selen_dom
post Apr 21 2006, 08:15 AM
Post #41


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 308
Joined: 9-February 06
From: on a book of mistery
Member No.: 2.159
Points: 752
Gender:



Am auzit si eu kestii de genu Sora+Leon, sau Sora+Yuri. Ba am auzit si de Layla+Yuri. Anyway nu prea am inteles de ce Leon a ales-o pe May. Si de ce May roseste meru cand se gandeste la Leon?Ultimul episod a fost destul de plin de mistere :huh: . Sper ca Sora sa-si descopere destul de repede slabiciunea si sa apara in alte spectacoleuimitoare. GO SORA, GO!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Coyotee
post Apr 21 2006, 08:43 AM
Post #42


The guy in the shadows
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 1.317
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 2
Points: 4.347
Gender:



Daca v-as spune toate astea, ar fi nishte spoilere prea mari.

Oricum, va pot spune asta. O buna bucata de vreme, Sora NU va mai fi pe scena, sau daca va fi, va fi doar in roluri secundare (May avand rolul principal).

Leon a ales-o pe May din diferite motive, unul din ele fiind faptul ca patineaza MULT mai bine decat Sora DAR NU a recunoscut-o ca partenera lui.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Odango Atama
post Apr 23 2006, 06:39 PM
Post #43


Frozen Rose
***

Group: Members+
Posts: 107
Joined: 5-October 05
Member No.: 1.858
Points: 297
Gender:



Ah da am vazut si eu episodu' de joi aseara in reluare..am sperat pana in ultima clipa ca Sora va fi cea care va evolua alaturi de Leon in rolul Minei..eh May intr-adevar a patinat uimitor...sugoooooooii ;) Si abia astept episoadele cu cei despre care vorbea Coyotee !


Am si eu o intrebare..unde pot dld un torrent pt Kaleido Star cu sub in engleza ? De 3 ori am dld pana acum si prima oara era sub-ul in germana :blink: , a doua oara erau vocile in engleza si a treia oara nici macar nu exista sub :( ...macar de as intelege japoneza <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Coyotee
post Apr 23 2006, 07:27 PM
Post #44


The guy in the shadows
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 1.317
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 2
Points: 4.347
Gender:



QUOTE(Odango Atama @ Apr 23 2006, 06:39 PM)
Am si eu o intrebare..unde pot dld un torrent pt Kaleido Star cu sub in engleza ? De 3 ori am dld pana acum si prima oara era sub-ul in germana  :blink: , a doua oara erau vocile in engleza si a treia oara nici macar nu exista sub  :( ...macar de as intelege japoneza  <_<


Daca te-ai fi uitat pe prima pagina a topicului, ai fi vazut ca am atasat torrentul pentru Kaleido Star (jap audio + eng sub)

Oricum, uite iar: Kaleido Star Torrent: Kaleido Star Torrent

P.S. Nu stiu daca mai e de actualitate torrentul :P. Daca nu ai norok... sa-ti asiguri un cont pe AnimeDump ca va fi incarcat acolo in curand.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Odango Atama
post Apr 23 2006, 07:52 PM
Post #45


Frozen Rose
***

Group: Members+
Posts: 107
Joined: 5-October 05
Member No.: 1.858
Points: 297
Gender:



L-am vazut pe prima pagina fapt pt care l-am si luat...insa am dat sa dld ep 6 si episodul special..episodul 6 l-am deschis si era cu voci in engleza.Specialul inca se dld.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Coyotee
post Apr 23 2006, 09:15 PM
Post #46


The guy in the shadows
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 1.317
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 2
Points: 4.347
Gender:



QUOTE(Odango Atama @ Apr 23 2006, 07:52 PM)
L-am vazut pe prima pagina fapt pt care l-am si luat...insa am dat sa dld ep 6 si episodul special..episodul 6 l-am deschis si era cu voci in engleza.Specialul inca se dld.


Asta fiindca episodul respectiv e DUAL-AUDIO. Adica are atat vocile in engleza, cat si vocile in japoneza + subtitrare.

Tot ce e .MKV in torrent e Dual-Audio. Iar ce e .AVI e audio JAP + sub ENG.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Odango Atama
post Apr 23 2006, 09:23 PM
Post #47


Frozen Rose
***

Group: Members+
Posts: 107
Joined: 5-October 05
Member No.: 1.858
Points: 297
Gender:



Aha, sunt lamurita acum. Mersi mult de tot.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

friderika
post Apr 23 2006, 09:40 PM
Post #48


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 146
Joined: 13-February 06
Member No.: 2.176
Points: 322
Gender:



Ma scoate din sarite aceea persoana pe care o cheama May, <_< este plina de aere si latra mereu la Sora de fiecare data cand ea incearca sa fie prietena cu ea :angry: ,chiar a adus o felie de tort.Ce urat din partea ei.Sper din tot sufletul ca Sora sa gaseasca care este slabiciunea ei :unsure: .Sper sa reuseasca sa o schimbe pana la urma pe May si sa fie prietene.Iar Leon nu vrea inca pe Sora pentru ca vede ca ea are ceva anume deosebit de care nu isi da seama,si pentru asta o pune la incercare.Am o presimtire ca Yuri se va lupta cu Leon pentru a fi partener cu Sora.Cu siguranta va reusi pana la urma cu ambitia ei sa ajunga pe scena ca Layla. :rolleyes:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post Apr 26 2006, 09:18 PM
Post #49


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:



Oau chiar nu ma asteptam sa se vb asa de mult. Noroc cu Coyotee ca a suplinit in lipsa mea. Asa deci........big article time:

Aoleeeeeeeuuuu de unde l-au scos mai pe ala. Din vreo groapa uitata de lume si pe May aia ufff cine i-a strivit ridichea. Dar pe rand:

Ep de luni a fost dintr-un anumit unghi sfasietor. Intalnirea dintre Sora si Layla a fost emotionanta dar May...nu mai vreau sa o vad. Tipa asta nu are nici o sansa. Sora a razbit tocmai ptr ca e buna si degaja energie pozitiva in jur dar May....gaura neagra e orbita de ura si asta clar nu ajuta. Cand am vaz ca Layla o accepta m-au apucat nervii. Sunt sigur ca Sora a fost sfasiata ca nu a putut vb cu Layla in voie. A fost fff tare pe pozitie insa si a trecut cu bine....a calit-o un pic experinta asta. Sfarsitul a fost un fel de incurajare din partea Laylei, ea inca mai crede in Sora...prbl e ca Sora nu prea mai crede in ea insasi.

In serial se vede o ruptura cam mare intre cele 2 sezoane. Ep de azi (miercuri) e el mai bun ex. De unde atata rautate nu stiu. In el apare si Layla...raza de speranta sau nu? Cand am vazut ca Sora si May alearga spre ea si o saluta amandoua mi s-a facut rau. Eh se rezolva pana la urma...poate o imbratisare din partea Laylei :blink: Nimic!!! Doar nishte vb dure de parca ar fi fost la inceput. Manevra aia unde s-a pierdut pe drum. S-o gaseasca cineva!!! Dupa un asemenea moment trebuiau sa ramana in relatii bune toata viata. Si acum Layla e dura...si il aproba pe Leon...si are doar cateva replici bine tintite asupra lui si atat :blink: De nerecunoscut. Si tratamentul special al lui Leon??? :blink: Ratiunea si logica s-au pierdut si ele. Antrenamentul a fost dur la manevra dar asta e stupid! Leon sper ca o s-o pateasca rau de tot. Sa nu uit drajilor....sa nu uit ce l-a apucat sa o scape pe May? Nu ca nu merita dar totusi prea dur....Totul e mai dur acum..nu mai e ca inainte :( Sora are parte de un tratament harsh care sigur o va intari. De multe ori in viatza apar astfel de situatii care te trag inapoi mult de tot dar daca esti bun le depasesti (happened to me). Ca si cum ai urca un munte si te-ai impiedica...o iei la vale si te opresti greu dupa care iti ia ceva sa incepi sa urci din nou si sa ajungi unde ai fost. Trebuie doar sa te zbati si sa-ti urmezi visul. Astfel vei ajunge cel mai bun (am cam luat-o pe aratura :)) Sora acum este inca in cadere...

Si acum un totusi....la Kaleido Stage e mereu un totusi bun...tre sa-l scot si eu de undeva. Poate Sora o sa reziste si o sa-i fie fff benefic antrenamentul facut. Ken a zis ca o s-o ajute la slabiciunea ei (nu prea stiu care dar ma rog). Poate May o sa-si revina....poate Sora o sa castige la concurs cu Leon. Poate...de fapt sigur Marion o sa cunoasca o mare ascensiune. Poate Leon o sa-si rupa gatul :P sau poate nu <_< oricum sfarsitul va face sa merite asteptarea...desi acum mi-e foarte greu sa vad atata rautate si nedreptate ca intr-un desen de copii din care trebuie invatat ceva.

Btw mi-a placut f mult ca nu ai facut vreun spoiler Coyotee si ca te-ai abtinut. O sa vedem noi pana la urma. Oare ce face Yuri? Cat despre realtii singura care o vad eu e Sora si Ken....si singura acceptabila la mine.

Mult succes Sora :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

selen_dom
post Apr 27 2006, 09:09 AM
Post #50


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 308
Joined: 9-February 06
From: on a book of mistery
Member No.: 2.159
Points: 752
Gender:



Hmmm...iti dau perfecta dreptate Rezo. Ultimul ep a fost cam dur, cum nici nu ne-am asteptat. Iar May sarmana! Pt prima oara mi-a fost mila de ea, desi urasc genul asta de persoane care se cred cele mai bune si umbla dupa altii care sunt mai buni, doar ca sa le demonstreze lor ca sunt mai buni(in cazul lui May).Desi nu pot spune ca nu ma scos din sarite! Ce tot atata plans! Parca zici c Leon ala e premiul cel mare! si ce daca Sora a trecut stupidul ala de antrenament, cam dur ce-i drept! Dar asta nu inseamna ca trebuie sa plangi si sa fugi! In viata trebuie sa treci mai departe, daca vrei sa realizezi ceva.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post Apr 27 2006, 08:33 PM
Post #51


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:



Ma bucur ca ai citit postul selen_dom....e bine cand sunt citite.

Dupa ep din seara asta am vreo 4 chestii de zis:

1) Pacat ca Sora nu a sarit. In mom acela cred ca s-a blocat la gandul ca Leon o va scapa....si atunci bye bye Sora. Eu insa cred ca as fi sarit si cred ca ar fi trebuit si ea sa sara....in nici un caz nu o lasa sa cada...nu e chiar atat de Zeul Mortii...se punea ca crima.
2) O mica prezentare ptr situatia Sora & May: sa zicem ca succesul este blocat de o mare piatra care trebuie sparta ptr a ajunge la el. May da cu ciocanul in ea de cand se stie si continua...dar numai cu ciocanul. Sora insa are ceva special...ea ar putea sa sparga piatra dintr-o sg lovitura. Sta in ea aceasta forta...singura prbl e ca momentan Sora se uita la piatra si atat. May are ambitie dar nu se poate compara cu Sora. Aceasta din urma se afla acum la fund si se pare ca inca sunt aruncate lucruri peste ea. Dar! cand se va intoarce va face acea lovitura si ii va depasi pe toti. Criza asta cred ca ii este f necesara. Cateodata mai trebuie si un sut in fund...acu tre sa nu fie totusi prea tare :P
3) Am obs ceva care imi place totusi la acest anime, mai ales in ultimele ep. se intinde coarda la max dar tocmai cand sta sa se rupa tensiunea este oprita. Chestia asta imi place la nebunie. Conceptul asta il savurez de multe ori in multe situatii. Sa stii pana cand sa plusezi si cand sa te opresti. Sa stii pana unde sa mergi ca totusi sa nu depasesti. Si acel feeling care il ai cand simti ca trebuie sa te opresti dar in acelasi timp simti ca mai poti continua un pic. Daca ai acest fler poti sa obtii multe in viata. Si cei din serial il folosesc mult de tot. Layla, Kalos si Leon pun mare presiune pe Sora; in cazul in care va rezista atunci va fi desavarsita, daca nu...:( Sunt sigur ca va rezista.
4) Sora este incredibil de buna cu cei din jur. Asta ii poate ingreuna cateodata cursul ;) De ex cu Kids Stage....pana si ea si-a dat seama ca timpul alocat ptr acest proiect a afectat performantele ei. Leon i-a imputat asta si bine a facut ca trebuie si ea sa-si dea seama.

Gand rau: May devine Kaleido Star. Nu comentati acest lucru..ramane de vazut desi nu cred ca se va intampla asta.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

friderika
post Apr 28 2006, 10:49 PM
Post #52


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 146
Joined: 13-February 06
Member No.: 2.176
Points: 322
Gender:



Multumesc Rezo,da mi-ai furat replica de mai sus. :P Asta spuneam si eu in legatura cu Leon care vrea sa o scoata din Sora acel ceva special.Iar acest serial este ceva mai dur,un obstacol mult mai greu de infruntat.

QUOTE
Gand rau: May devine Kaleido Star. Nu comentati acest lucru..ramane de vazut desi nu cred ca se va intampla asta.
QUOTE


Sigur ca nu va fi May Kaleido Star,pentru ca stiu ca Sora este mai buna decat ea.Si ca dovada este signature meu de mai jos. :D

Parerea mea este ca Leon a exagerat ranindu-i serios pe May,scapand si apoi smucind bratul.Este ingrozitor. :unsure:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Coyotee
post Apr 29 2006, 10:45 AM
Post #53


The guy in the shadows
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 1.317
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 2
Points: 4.347
Gender:



QUOTE(Rezo The Red Priest @ Apr 27 2006, 08:33 PM)
Gand rau: May devine Kaleido Star.


Nu devine Kaleido Star si nu va deveni niciodata. Pentru May sa fie cu adevarat Kaleido Star, ar fi trebuit sa-l vada pe Fool. May nu-l vede si nici nu-l va vedea vreodata pe Fool.

In afara de Sora si Layla, o singura persoana mai are posibilitatea de a deveni Kaleido Star, desi cine este aceasta persoana veti vedea abia in ultimul episod.

Cine e interesat sa afle:
SPOILER DIN ULTIMELE MINUTE ALE ULTIMULUI EPISOD:
Rosette incepe sa-l vada pe Fool. Continuarea cu Rosette ca star poate fi vazuta in OVA1.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post Apr 29 2006, 12:45 PM
Post #54


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:



Inca zece puncte ptr Coyotee...bine ca nu ai dezvaluit ca nu mi-ar fi placut...dar m-ai facut curios...astept sa vad cine o fi.

Hai ca lucrurile s-au mai indreptat. Noroc cu biletul lui Yuri. Sora revine cu un big kick in fata celorlalti detasandu-se net de ei...acum tot ce imi doresc este sa STEA detasata si sa nu se ataseze de nimeni. Deja in ultimul cadru cand Mute si sotia lui admirau miscarea Sorei am vazut un pericol in sotia lui Mute...poate o invidiaza. Asta ar fi singurul lucru care ar putea sa o impiedice pe Sora sa castige. Totul era cat se poate de frumos pana cand au aparut astia doi in scena. Sora si Yuri se intalnisera...Yuri acceptase si totul era perfect ptr Sora..si la sf am vazut privirea sotiei...sper sa nu faca ceva urat.

In rest Sora este in sf pe drumul cel bun. Inca un pic si sparge bolovanu'. Si sa nu uit: Yuri chiar s-a transformat mult. Acu' chiar imi place. Cat despre Leon si May...n-au nici o sansa!!! Ii rup Sora si Yuri :D Trebuie!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Coyotee
post Apr 29 2006, 02:21 PM
Post #55


The guy in the shadows
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 1.317
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 2
Points: 4.347
Gender:



QUOTE(Rezo The Red Priest @ Apr 29 2006, 12:45 PM)
Inca zece puncte ptr Coyotee...bine ca nu ai dezvaluit ca nu mi-ar fi placut...dar m-ai facut curios...astept sa vad cine o fi.

Hai ca lucrurile s-au mai indreptat. Noroc cu biletul lui Yuri. Sora revine cu un big kick in fata celorlalti detasandu-se net de ei...acum tot ce imi doresc este sa STEA detasata si sa nu se ataseze de nimeni. Deja in ultimul cadru cand Mute si sotia lui admirau miscarea Sorei am vazut un pericol in sotia lui Mute...poate o invidiaza. Asta ar fi singurul lucru care ar putea sa o impiedice pe Sora sa castige. Totul era cat se poate de frumos pana cand au aparut astia doi in scena. Sora si Yuri se intalnisera...Yuri acceptase si totul era perfect ptr Sora..si la sf am vazut privirea sotiei...sper sa nu faca ceva urat.

In rest Sora este in sf pe drumul cel bun. Inca un pic si sparge bolovanu'. Si sa nu uit: Yuri chiar s-a transformat mult. Acu' chiar imi place. Cat despre Leon si May...n-au nici o sansa!!! Ii rup Sora si Yuri :D Trebuie!


E adevarat ca lucrurile s-au indreptat cu ajutorul biletului lui Yuri. Yuri s-a schimbat de cand a vazut "Miscarea legendara" a lui Sora si Layla.

In legatura cu Mute si partenera lui (nu's sigur daca e sotia lui), singurul motiv pentru care ii ajuta e sa le fure miscarea.

SPOILER in legatura cu asta:
Mute si cu partenera lui copiaza miscarea lui Sora si a lui Yuri, dar in timpul spectacolului o fac lata si Mute se accidenteaza GRAV fiindca nu le reuseste miscarea


Da, Sora e pe drumul cel bun sau poate nu .... ???? Cine stie?? :twisted: :twisted: :twisted:

Leon si May.... le iese miscarea perfect in cadrul concursului....
SPOILER:
Leon si May castiga deoarece Sora renunta in mijlocul actului. Daca n-ar fi renuntat este foarte probabil sa fi castigat ea cu Yuri din moment ce si Leon a ramas surprins cand a vazut miscarea respectiva...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post Apr 29 2006, 06:38 PM
Post #56


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:



O ya de cand asteptam sa ma mai destind!

Darkness beyond twilight, crimson beyond blood that flows, buried in the flow of time is were your power grows. In thy great name, I pledge myself to darkness. May all the fools who stand before us be destroyed by the power you and I possess. Dragon Slave!
on Mute si partenera lui asa cu pofta mare si pasiune mwahahahaaaha.

Ma asteptam la asa ceva...sper sa descurce repede situatia si sa nu ii incurce prea tare. Daca poti nu mai zi si tu atatea ca acum ma enervez ca nu am net de vit mare sa iau mai repede ep sa le vad. ABIA ASTEPT !!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post May 1 2006, 09:28 PM
Post #57


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:



(Scuzati daca nu e atat de insufletit dar si eu sunt pleostit.)

Daps se pare ca functioneaza...f bine ptr Mute spitalizarea e putin pe langa ce i-as fi facut eu.

1) Ati observat ce mult se traieste la Kaleido Star? La nici un anime pana acum nu am avut atatea emotii si la nici unul atata implicare.

2) Leon si May...eu nu doream sa castige. Dar au meritat...

3) Despre Sora....a cedat cand nu trebuia. Layla acum a fost prea blanda. Ceea ce a facut Sora este de neiertat. Nu merita sa castige. E ciudat in viata...nu numai pregatirea este necesara ci si vointa. May acum a meritat. Sora NU. Nu trebuia sa renunte...mai ales ca a executat impecabil miscarea...sincer credeam ca o sa castige chiar daca nu statea dreapta si plangea...iesise super...si mai avea atat de putin...atat...Oare ce o sa faca acum? Trebuie sa se reabiliteze urgent si extraordinar de tare...eu acum ma simt asa: ma retrag din sustinerea Sorei (ca si Layla de altfel si Kalos)...totul depinde de ea. Daca reuseste sa ma uimeasca TARE atunci o voi sustine din nou (totusi un pic acolo mai credem in ea sunt sigur ;) ). E foarte greu sa iert ce a facut. (Cateodata pierzi sustinatorii chiar daca acestia credeau in tine. Atunci trebuie sa le recastigi increderea).

4) In viata daca esti numai bun pierzi. Sora acum a pierdut ptr ca este prea buna si nu suporta lumea dura si competitiva prezenta la Festival.

5) Chiar si Leon a admirat miscarea :blink: that's something!

P.S. Sper sa mai scrieti si voi...pls.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

samy
post May 1 2006, 11:22 PM
Post #58


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 74
Joined: 23-March 06
Member No.: 2.331
Points: 165
Gender:



Cand am vazut ca Sora a renuntat exact atunci cand mai avea putin...si...isi invingea toate temerile ei...nu mi-a venit sa cred, acea Sora care era ambitioasa in acel moment a disparut, pe primul loc nu a mai fost dorinta de a ajunge un Kaleido Star, ci pe primul loc au fost temerile ei...ii era frica sa nu fie urata de ceilalti participanti in cazul in care ar fi castigat. La acest concurs Sora a vazut fata oamenilor pe care nu si-a dorit niciodata sa o cunoasca, incepand cu Mute si Alice..terminandu-se cu reprosurile celorlalti ptr participarea ei.
Dupa cum spunea si Rezo...Leon si May au meritat sa castige...asta doar ptr ca Sora a renuntat.
Iarasi am ramas uimita de Yuri,,cand a acceptat sa se retraga..ma asteptam sa o certe pe Sora si sa ii spuna ca trebuie sa continue..
M-a cam surprins episodul de azi...nu f placut..ptr ca as fi vrut ca Sora si Yuri sa castige trofeul...meritau, Sora a ajuns la performanta in scurt timp,fapt care l-a..surprins pe Yuri.
Astept de la Sora o revenire si sunt sigura ca va uimi multa lume,,cu Leon in frunte. Astept sa isi arate adevarata sa valoare...asa ca Hai Sora ca se poate!! :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

selen_dom
post May 2 2006, 07:27 AM
Post #59


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 308
Joined: 9-February 06
From: on a book of mistery
Member No.: 2.159
Points: 752
Gender:



N-am crezut ca Mute si Alice pot fi capabili sa faca ceea ce au facut! M-am uitat de 2 ori la ep de vineri si tot nu mi s-au parut ca ar avea vreo intentie ascunsa sau ceva de genu asta. Iar in ep de ieri........ :( . Si nu inteleg de Rezo nu mai crezi in Sora. Tocmai tu care te declarai fan number one Kaleido si presupun ca si al Sorei! Concursul acela nu era pt Sora! Era prea dur, urat si trist pt o persoana cu o inima asa de buna si naiva ca a ei. De la inceput Yuri a avertizat-o ca nu-i de ea concursul, ca nu isi doreste indeajuns de mult sa castige. Iar dupa ceea ce au facut Mute si Alice, oricine s-ar fi simtit groaznic( daca are pe acolo pe undeva vreo inima). Si daca ar fi continuat, sunt sigura ca ar fi renuntat la trofeu si tot May l-ar fi castigat. Ar fi fost prea monoton s-o vedem Layla inmanand Sorei trofeul. Si desi a fost un ep la care mai aveam putin si incepeam sa plang, m-am bucurat mult atunci cand Sora a realizat ca ea nu vrea sa fie ca Layla, pacat ca nu stie ce-o sa faca mai departe. :(
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

k1ll3r
post May 2 2006, 09:34 AM
Post #60


C3r3al K!ll3r
**

Group: Members+
Posts: 35
Joined: 9-March 06
From: Focsangeles
Member No.: 2.247
Points: 185
Gender:



de acord cu tine selen_dom.acel festival nu e pt sora.ea este mult prea "good" ca sa poata distruge atatea vise.de asta a si spus ca nu vrea sa fie ca layla pt ca se gandea la cei ale caror vise au fost naruite de victoria laylei.ce nu te ucide te face mai puternic si sora va reusi sa treaca peste acest moment.cand acel "ceva" va iesi la iveala sora va straluci cu adevarat.parerea mea este ca totul va porni de la kids stage(nu stiu de ce dar am o presimtire ca se va intampla ceva acolo.....)
cat despre ce ziceai tu coyotee..... din cate stiu eu 3 persoane il vad sau l-au vazut pe fool:sora,layla si ken.daca nu despre ken era vorba atunci presupun ca ori marion ori roseta vor ajunge sa-l vada.
a cat despre intentia ascunsa a celor doi(mute si alice) este un moment cand se sugereaza ce o sa urmeze prin reactia lor("inteleg miscare castigatorilor" zice mute si alice are o reactie care da de banuit)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

14 Pages < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 05:36 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |