Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

4 Pages  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Ghost In The Shell: S.a.c. Solid State Society, Cel mai nou film G.I.T.S


Ranma-kun
post Aug 31 2006, 02:56 PM
Post #1


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Ok, cum ati auzit din stirea postata pe main page, maine se lanseaza noul film GITS in Japonia.

(IMG:http://www.anime-club.ro/ranma/420px-Gits-ssc.jpg)

Atentie Spoiler !


Povestea are loc in 2034, cu doi ani dupa ce Makoto pleaca de la Section 9. Togusa e acuma conducatorul echipei care are acuma mult mai multi membrii. Noua Section 9 se confrunta cu un val de incidente complicate, iar investigatiile indica spre hackerul Puppetmaster.

Noua intamplare incepe cu 13 terorishti care au acelasi tatuaj. Ei ataca un aeroport si iar nishte ostatici, dupa care commit o sinucidere in masa. Section 9 incepe investigatiile, si reshesc sa captureze un terorist al caruit ultime cuvinte inainte de a se sinucide, confirma existenta unui hacker din clasa "super wizard" pe nume Kugutsu Mawashi (tradus mot-a-mot ca "Puppeteer" insa diferit de Ningyo Tsukai din primul film ).

Batou incearca o investigatie pe cont propriu si da de Mkoto. Inainte sa dispara din nou il avertizeaza "Nu te apropria de Solid State Society". Batou este foarte confuz: s-ar putea ca Makoto sa fie Puppeteer ?

Seria de incidente cu care se confrunta Section 9 se combina pana la urma: Cine este Puppeteer ? Ce se va intampla cu relatia dintre Batou si Makoto? Care este adevarul din spatele acestei crime perfect planificate ? Ce se va intampla pana la urma ?



P.S. am sa-l pun ca download pe site cum gasesc primul sub :rolleyes:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Crystall
post Aug 31 2006, 03:01 PM
Post #2


hikari no tenshi
**********

Group: Members+
Posts: 1.079
Joined: 4-June 06
From: Buc.
Member No.: 2.623
Points: 2.797
Gender:



am vaz si eu :P maine apare nu? pare interesant. si titlul atrage :D abia ast sa-l vad
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Aug 31 2006, 07:32 PM
Post #3


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Chiar pare interesant, sa vedem daca s-a invechit GITS-ul. DIn trailer pare si cu mai multa actiune ca restul.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Sep 1 2006, 10:18 AM
Post #4


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



Gits-ul lui Mamoru Oshi e timeless...niciodata vechi...Solid State Society ar fi o continuare paralela la primul sezon GITS SAC...si totusi GITS fara Motoko Kusanagi nu ma incanta ca perspectiva <_< ...will see...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

NOTORIOUS
post Sep 1 2006, 02:22 PM
Post #5


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 517
Joined: --
From: Your disgusting imagination
Member No.: 1.002
Points: 1.156
Gender:



Sunt cam mofturos in a-mi alege anime-urile preferate dar GITS m-a lasat intotdeauna fara rasuflare. Ai putea sa zici ca GITS movie 1 e "vechi" pentru simplul fapt ca a fost facut in '95 dar calitativ este cu mult peste vremea lui. Nu cred in perfectiune deci oricand as putea sa gasesc nod in papura. Este anime-ul meu preferat pentru ca are toti stimulii necesari: intelectual, emotional (e COOL :lol: ), vizual si auditiv. Mersi Ranma-Kun pentru stire :D .

PS.: Daca aveti idee cand o sa aiba sub ar fii super. Avand in vedere ca e film cred ca o sa trebuiasca sa asteptam dvd-ul deci....cam juma de an :unsure: .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Sep 2 2006, 12:49 AM
Post #6


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Gata au difuzat filmul si deja poate fi downloadat RAW-ul de pe torrenturi sau de pe edonkey. Insa no subs in sight inca, sa speram ca o sa-l subeze cat de curand :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Sep 2 2006, 08:37 AM
Post #7


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



in ritmul in care se pirateaza saptamana asta sau urmatoarea apare sigur pe torente...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Probably me
post Sep 4 2006, 05:27 PM
Post #8


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 720
Joined: 25-September 05
Member No.: 1.823
Points: 1.793
Gender:



Bandai: Do Not Fansub Ghost in the Shell Film
http://www.animenewsnetwork.com/article.php?id=9410
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ibarbar
post Sep 4 2006, 08:47 PM
Post #9


ANIMEniac designer
****

Group: Members+
Posts: 376
Joined: --
From: Bucuresti :)
Member No.: 522
Points: 421
Gender:



Mda, am citit si eu cand a aparut niuzu ala cu no sub... s'o creada Sfantu ca n'o sa'l subbeze careva pana la urma ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Sep 4 2006, 10:16 PM
Post #10


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



e ca si cum ai zice ca nu exista coruptie in Romania :lol: ... mi-e greu sa cred ca nu va fi fansubbat... il vad raw pina la urma... doesn't matter...o rup pe japoneste dupa ureche :lol:... a... ar mai fi o solutie... am vazut ca se fac subb in araba mai nou... ar fi o alternativa :lol:... ok... sa fim seriosi... e prematur sa spamuim... wom vedea...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Probably me
post Sep 4 2006, 10:31 PM
Post #11


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 720
Joined: 25-September 05
Member No.: 1.823
Points: 1.793
Gender:



Rīzi tu, dar mi s-a īntīmplat recent să mă uit la anime īn japoneză subtitrat īn franceză şi culmea e că m-am descurcat. Cam jumătate īn franceză, un sfert īn japoneză şi restul din context.

Cred că e edificator faptul că avertismentul a fost lansat de Bandai SUA. Probabil simt că exemplul RIAA/MPAA este demn de urmat, că toată publicitatea negativă pe care au obţinut-o respectivii e ceva dezirabil şi că au resursele pentru a face realmente "curăţenie" unde **AA n-au reuşit. Bandai Japonia, pe de altă parte, n-au dat un asemenea anunţ, cel puţin deocamdată. Companiile japoneze preferă īn general să folosească vorba bună şi le merge mai bine decīt metodele de forţă. Sīnt de părere că dacă Bandai SUA spunea "gīndiţi-vă că GitS e o legendă, aveţi şi voi puţin bun simţ, vă rugăm frumos să nu pirataţi altfel pe viitor o să ne gīndim de 2 ori īnainte să mai scoatem ceva GitS"... ar fi obţinut alt efect. Aşa pare doar o sfidare prostească.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Sep 4 2006, 11:11 PM
Post #12


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



... pai iti spun eu de ce niponii fol vorba buna... pentru ca are cine sa-i auda... si sa fim seriosi si eu as cumpara dvd-ul intr-o dimineata in drum spre munca daca as sti ca l-as gasi la magazinul de linga mine si la un pretz de 10-15 eur cum e la ei nu la 50 cit ar ajunge la noi...eh... intram in polemici si deja am facut prea mult spam pe un topic mult prea serios pentru discutii pe linga... probabil o sa sterg discutiile in moment ce vom avea ce discuta aici...ja

edit: ok... deci am vazut varianta raw... total dezamagit... si producatorii mai sunt si impotriva subbfan !... hahahaha... furtuna intr-un pahar cu apa... initial am considerat ca amploarea unui film se va face simtita in calitatea scenariului, imginii si a regiei... nope...I was wrong.... Dnul. Kenji Kamiama mai are de invatat cum sa regizeze un film... ca story din ce reiese din context si din ce am inteles eu in jap mea de balta :lol: inca un caz adiacent din SAC sezonul unu...nothing exciting... chiar si actiunea este anosta... prea mult tam tam pentru putin... <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

shoppy
post Sep 10 2006, 08:33 PM
Post #13


railwayfan
***

Group: Members+
Posts: 239
Joined: --
From: Bucuresti, s.1
Member No.: 1.501
Points: 505
Gender:



Dezamagit? :( Pacat. Oricum, deabia astept sa apara, chiar daca nu e cu Motoko Kusanagi.....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Sep 10 2006, 10:19 PM
Post #14


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



contrar la cele spuse Kusanagi apare in Solid State... conduce din "umbra" investigatia...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Sep 10 2006, 10:27 PM
Post #15


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Hai ca intreb... ce-i cu obsesia pentru Makoto Kusanagi?

Nu de alta, dar mie gits mi se pare, cu sau fara Kusanagi, un cyberpunk excelent. Si pe mine m-a prins povestea, sf-ul si actiunea, nu un personaj anume, asa ca-s si eu curios vedeti la ea. Scena aia din primul cand se arunca dezbracata pe spate in timp ce se camufleaza?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Sep 10 2006, 11:05 PM
Post #16


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



trickster tu te-ai uita la superman fara superman in el?... heh... Ghost in the Shell incepe cu primul film al lui Mamoru Oshi... intrebarea si titlul sunt exprimate prin Motoko Kusanagi... There is a ghost in the shell ?... intrebarea si-o pune Motoko Kusanagi si tot ea cauta raspunsul...asta este GITS... GITS SAC 1 si 2, Innocence sunt extensii ale acestei cautari...ma rog...aspecte neimportante... nu credeti :P

ps: vezi ca zi botezat-o Makoto...asta era in Sailor Moon...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Sep 10 2006, 11:34 PM
Post #17


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Heh, eu merg pe chestia ca o idee transcende persoana... cu toate ca inteleg ce vrei sa zici, si daca privesc din perspectiva asta, parca si ai dreptate ca rolul ei e sa poarte intrebarea asta in lumea gits. Dar asta nu inseamna ca nu poate sa fie fain si fara ea :P


Uh, si my bad ca i-am pocit numele la saraca fata
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Probably me
post Sep 11 2006, 02:26 PM
Post #18


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 720
Joined: 25-September 05
Member No.: 1.823
Points: 1.793
Gender:



Motoko de fapt apare īncă din manga, unde e un personaj extrem de important. Masamune Shirow are o lungă tradiţie de personaje feminine gīndite īntr-un anume fel īn manga şi anime scrise de el: Appleseed, GITS, Dominion Tank Police etc. Cred că puteţi deduce pe baza lui Motoko prin ce se caracterizează respectivele personaje. Mie mi se par foarte interesante şi atractive şi completează excelent scenariile imaginate de el. Şi cred că personajele sīnt importante īn general, altfel n-am mai avea filme ci documentare.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

shoppy
post Sep 11 2006, 03:08 PM
Post #19


railwayfan
***

Group: Members+
Posts: 239
Joined: --
From: Bucuresti, s.1
Member No.: 1.501
Points: 505
Gender:



Motoko e un personaj genial si totul e centrat in jurul ei. Si din cate am inteles din serial ea este unul din primii oameni care de mici au primit corpuri artficiale, impreuna cu Puppet Master. Asa ca ea este cea mai in masura sa raspunda la intrebarea "Is there a ghost in the shell ?".
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

HEartLES
post Sep 11 2006, 03:34 PM
Post #20


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 244
Joined: 1-January 06
Member No.: 2.081
Points: 474
Gender:



Now now..sa trecem la lucruri cu adevarat importante ...s-a incumatet cineva pana in clipa de fata sa ii faca traducerea ?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

4 Pages  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 08:36 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |