Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

5 Pages « < 2 3 4 5 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Ultimele 3 Filme Pe Care Le-ai Vazut


IceJack
post Mar 22 2013, 12:46 AM
Post #61


Palora, inactivist de partid
******

Group: Members+
Posts: 726
Joined: --
From: here, dreaming of elsewhere
Member No.: 563
Points: 399
Gender:



Acum ca mi-am rezervat un loc pt inca un film de data trecuta:

Fright Night 2011 - Remake, horror, vampiri. In teorie o reteta pentru dezastru in ziua moderna dominata de 'sclipici', in practica mi-a placut mult: distractiv, amuzant, si bine gandit. Un pic cam ieftin la CGI dar merita, give it a try.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Garden Girl
post Mar 31 2013, 11:03 AM
Post #62


Directionally challenged
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.156
Joined: 24-November 07
From: Biucărest
Member No.: 5.617
Points: 2.182
Gender:



Oz - the great and powerful (o vrajeala plina de efecte vizuale)

Jack the Giant Slayer (o alta vrajeala, dar macar a fost cu Ewan McGregor - fie si in rol secundar <3)

The Croods - typical father - daughter relationship, dar simpatice animale. Si bunicuta... <3

Next on the list, miercurea asta, cu Orange movie - Olympus has fallen. De cand il tot astept... :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mumusan
post Mar 31 2013, 05:08 PM
Post #63


Lone Wolf
******

Group: Members+
Posts: 789
Joined: 2-February 08
From: Winter Night
Member No.: 6.124
Points: 1.063
Gender:



QUOTE(Garden Girl @ Mar 31 2013, 11:03 AM)
Next on the list, miercurea asta, cu Orange movie - Olympus has fallen. De cand il tot astept... :D
*



E pe gratis? nu de alta, dar din trailer pare a fi un film tipic american care tot apare la cateva luni, povestea difera si efectele speciale si de data asta numele pare mai "cool" decat la restu'.


User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Garden Girl
post Mar 31 2013, 06:45 PM
Post #64


Directionally challenged
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.156
Joined: 24-November 07
From: Biucărest
Member No.: 5.617
Points: 2.182
Gender:



Who cares ? E cu Morgan Freeman :D.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

IceJack
post Apr 5 2013, 07:06 PM
Post #65


Palora, inactivist de partid
******

Group: Members+
Posts: 726
Joined: --
From: here, dreaming of elsewhere
Member No.: 563
Points: 399
Gender:



Si Morgan Freeman nu a facut filme proaste? pana una alta recomand Iron Sky.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Garden Girl
post Apr 7 2013, 10:17 PM
Post #66


Directionally challenged
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.156
Joined: 24-November 07
From: Biucărest
Member No.: 5.617
Points: 2.182
Gender:



Who cares ? He's awsm :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Garden Girl
post Apr 22 2013, 08:38 AM
Post #67


Directionally challenged
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.156
Joined: 24-November 07
From: Biucărest
Member No.: 5.617
Points: 2.182
Gender:



Olympus has fallen - vrajeala americana plina de efecte speciale. Actually, un film facut din efecte speciale - pe ici pe colo cate un decor realist. But Morgan Freeman was still hawt.

Hugo - vazut acasa. Cam ciudatel, dar interesant... in its own way :-/

Le missionaire - french movie, foarte amuzant, situatii de rahat in a funny way.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Garden Girl
post May 12 2013, 03:23 PM
Post #68


Directionally challenged
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.156
Joined: 24-November 07
From: Biucărest
Member No.: 5.617
Points: 2.182
Gender:



Oblivion - super tare, lasand la o parte vrajelile de efecte spciale... tre sa ma impac cu ideea ca asta e tendinta in cinematografie.

Mamaia - umor foarte simpatic, Stela Popescu still ruls :D

Iron Man 3 - a fost sub asteptari. O well, cel putin l-am vazut pe RDJ being awesome. Again.

The great gatsby - soon >:3
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

IceJack
post Jun 7 2013, 01:35 AM
Post #69


Palora, inactivist de partid
******

Group: Members+
Posts: 726
Joined: --
From: here, dreaming of elsewhere
Member No.: 563
Points: 399
Gender:



Bullet to the Head - Cam plictisitor cu cateva momente amuzante

Basic - John Travolta si Samuel L. Jackson. Mi-a placut, intorsaturi interesante, dialog reusit, sfarsit placut, , recomandat.

Oz the great and powerful - Superb si reusit de emotional (fetita de portelan e superba), acum am treimea anului cu Sky Fall si Wreck It Ralph. Putea sa fie si mai bun daca nu ar fii fost limitat (in unele locuri) de faptul ca e un prequel. Sincer, cam regret ca l-am vazut cand inca mai alte filme, aproape sigur inferioare de vazut, si ca l-am vazut singur.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

IceJack
post Jun 20 2013, 10:54 PM
Post #70


Palora, inactivist de partid
******

Group: Members+
Posts: 726
Joined: --
From: here, dreaming of elsewhere
Member No.: 563
Points: 399
Gender:



Phantom 2013 - Submarin rusesc cu actori buni. Un pic cam ciudat dar pe ansamblu mi-a placut, a fost chiar reusit. M-au surprins totusi plangerile aduse filmului: "actorii nu au accent rusesc in film". Bineinteles ca nu au accent rusesc pentru ca sunt rusii (in film), cineva cand vorbeste in limba lui nu are accent, se presupune ca publicul stie ca defapt ei vorbesc in rusa perfecta si doar magia ecranului ne face pe noi sa ii intelegem in engleza. Eh, stupid people.

The Incredible Burt Wonderstone - Meh, amuzant pe aici pe acolo dar nimic grozav.

Tucker & Dale vs Evil - Foarte amuzant si inteligent, il recomand.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Garden Girl
post Jul 20 2013, 11:55 AM
Post #71


Directionally challenged
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.156
Joined: 24-November 07
From: Biucărest
Member No.: 5.617
Points: 2.182
Gender:



Cred ca n-am pus The Great Gatsby. Si ala.

Now you see me - Epic movie, with epic effects, but disappointing ending...

Pacific Rim in IMAX - one hell of an experience! Also, e un film care merita vazut, pentru ca nu gasesti cliseele americane despre apocalipsa. And omg those huge robots... And the music... And omg this scene *_*

edit: Despicable me 2 - mai reusit decat primul, un film pe care sa-l vezi intr-o zi ploioasa.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Garden Girl
post Aug 8 2013, 08:58 PM
Post #72


Directionally challenged
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.156
Joined: 24-November 07
From: Biucărest
Member No.: 5.617
Points: 2.182
Gender:



The Smurfs 2 - simpatic, dar nu grozav

Wolverine *drools* - *still drooling*. Who cares about the story :D

Turbo - oh man, running snails, so funny. Un film din care poti invata sa nu renunti niciodata la visele tale, oricat de idioate ar fi :3

The lone ranger - sincer, nu mi s-a parut cine stie ce, dar johnny depp is still my hero
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

PhoeniX
post Aug 18 2013, 05:01 PM
Post #73


On crack
***

Group: Members+
Posts: 286
Joined: 27-January 07
From: Timisoara
Member No.: 3.667
Points: 572
Gender:



1. Robocop un clasic. Sincer astept sa apara in februarie rebootul, sa vad ce rebut va fi.

2. Short Circuit Un robotel simpatic care devine viu. Ce mi s-a parut cel mai impresionant au fost efectele speciale, care, fiind un film din '86 nu se bazau pe all that CGI crap, astfel si roboteii aratand foarte natural.

3. The Lone Ranger Cica Johny Depp a anuntat ca se retrage. Dupa porcaria asta de film bine ca nu zis ca se sinucide.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

IceJack
post Sep 9 2013, 02:06 AM
Post #74


Palora, inactivist de partid
******

Group: Members+
Posts: 726
Joined: --
From: here, dreaming of elsewhere
Member No.: 563
Points: 399
Gender:



The World's End - Foarte amuzant, desi cam dark la final. Mi-a placut cel mai mult din tot ce am vazut in ultima vreme, si confruntarea finala e pur si simplu epica. ("Hey! It is our basic human right to be fuck ups. This civilizations was founded on fuck ups. And you know what? That makes me proud!")

Now you see me - Magie, magie si God. Captivant.

Pain & Gain - Interesant, mi-a placut, ceea ce e ciudat avand in vedere cine ii e director. Stupidity at it's best... or worse in this case.

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

IceJack
post Oct 2 2013, 02:31 AM
Post #75


Palora, inactivist de partid
******

Group: Members+
Posts: 726
Joined: --
From: here, dreaming of elsewhere
Member No.: 563
Points: 399
Gender:



Abraham Lincoln Vampire Hunter - Distractiv, surprinzator avand in vedere ca ma asteptam sa fie interesant. Depunde un efort admirabil in tentativele de a da filmului o nota autobiografica. Singura problema pe care eu o am cu filmul e ca CGI-u intr-o scena e slab si vampiri sunt prea monstruosi (Think Buffy serial sau Fright Night).

This is the end - Umor de toaleta. Interesant, dar ca o placinta in fata nu ca o gluma inteligenta.

Pacific Rim - Superb! O singura problema am avut cu tot filmul, si asta e mai degraba de gust personal: avioanele care zboara la altitudine mica si ataca monstrii cu tunuri si se apropie mult prea mult de ei . In rest cred ca e cel mai reusit live action anime ^^. Distractiv, inteligent, amuzant,plin de actiune, CGI excelent (nu am mai vazut roboti asa de reusiti de la Real Steal) si un soundtrack genial.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Garden Girl
post Oct 24 2013, 09:51 PM
Post #76


Directionally challenged
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.156
Joined: 24-November 07
From: Biucărest
Member No.: 5.617
Points: 2.182
Gender:



Machete kills - caterinca, sangeros, multe faze de-amp**ea, dar funny at the same time.

Gravity - nu am cuvinte sa descriu penibilul din acest film. Lasand la o parte decorurile, efectele, George Clooney, sa spun ca tot ce a inclus partea cu Sandra Bullock a fost penibil - de la pierderea oxigenului pana la ultimele momente ale filmului lol. I mean... c'monn <_<

Ridiche :P - tipic piece of shit american. Acest film pare ca doveste faptul ca Vin Diesel e bun de decor (muscles & shit). He's hotter when silent.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

IceJack
post Nov 14 2013, 09:19 PM
Post #77


Palora, inactivist de partid
******

Group: Members+
Posts: 726
Joined: --
From: here, dreaming of elsewhere
Member No.: 563
Points: 399
Gender:



Red 2 - Destul de bun, nu e nimic exceptional dar are cateva momente speciale. Prea mult CGI si schimari de unghiuri (gen Bourne) si prea putine unghiuri largi sa vezi ce sa intampla. Cam la fel ca primul.

2 Guns - Buddy movie at it's best. Distractiv, amuzant si spre deosebire de Red 2 iti da destul timp sa savurezi cascadoriile. Are o schimbare de ton cam ciudata la un momenta dat dar ramane favoritul meu dintre cele trei.

Elysium - M-a dezamagit, prea multe chestii noi si interesante trecute peste incredibil de repede ca sa ajunga la alta scena de actiune sau, mai rau, de alegorie cat mai repede. Si poate ar fii mers daca nu ar fii incerdibil de nesastisfacatoare. Pentru un film cu exo-schelete, robotii si pustii electromagnetice ma asteptam la ceva ... epic (remember Distric 9?), sau macar interesant (de ce un mercenar profesionist ar folosi stelute ninja care explodeaza cu intarziere cand are arme de foc nu inteleg), sau macar mai mult de o scena de actiune destul de modesta in care sunt implicatii robotii de securitate/lupta. Si apoi totul se termina foarte stupid, previzibil ca un basm: And everything was well.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

IceJack
post Dec 3 2013, 11:25 PM
Post #78


Palora, inactivist de partid
******

Group: Members+
Posts: 726
Joined: --
From: here, dreaming of elsewhere
Member No.: 563
Points: 399
Gender:



Man of tai chi - Film bun dar standard de arte martiale dirijat (si plati) de Keanu Reeves, no really. Luptele sunt bune, chiar foarte bune, povestea e peste medie si filmul se simte foarte aproape de filmele Chinezesti cu care am crescut. Singura problema pe care filmul o are e actorul principal, Tiger Chen, care nu are talent de actorie, are talent masiv la arte martiale, dar expresiile faciale par ceva prea complicat pentru el. Daca vreti arte martiale si ati vazut deja The Raid merita vazut.


The Family - Propaganda anti-franceza facuta de americanii. Pana sa vad filmul asta nu reuseam sa inteleg de ce sa plange toata lumea ca protagonistii din GTA 5 (pe care nu l-am jucat) nu sunt 'likable / relatable'. No I know. Nu are cum sa iti placa de familia asta de psihopati, ce e drept nu are cum sa iti placa de nimeni in filmul asta, poate de agentii FBI care isi fac doar treaba, in rest toti , de la familia pe care o urmarim, la vecinii francezi, toti se straduiesc sa fie niste scarbe de oamenii. Daca de asta putem sa ne asteptam de la De Niro, Michelle Pfeiffer si Tommy Lee Jones pe viitor mai bine fara.

Kick Ass 2 - Bun, mi-a placut tot nu suport actorul care il joaca pe Kick Ass dar filmul e bun, amuzant si distractiv. Desi cel mai mult m-au distrat scenele in care apare Mama Rusia, o sa vedeti de ce, recomandat.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mumusan
post Jan 11 2014, 12:26 PM
Post #79


Lone Wolf
******

Group: Members+
Posts: 789
Joined: 2-February 08
From: Winter Night
Member No.: 6.124
Points: 1.063
Gender:



Rush - rivalitate epica dintre doi soferi de Formula 1, face un film demn de vazut, desi are doua ore filmul, mi se pare ca s-a cam taiat din el sau doar mi se pare, poate o sa apara si versiunea extended.

Captain Phillips - o poveste dramatica destul de impresionanta, dar cam atat.

Carriers - un film cam slabut, cu destule greseli, dar deprimant in felul sau, povestea derulandu-se intr-o perioada in care lumea e cuprinsa de o pandemie incontrolabila.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

bloodlover
post Feb 18 2014, 12:23 AM
Post #80


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 85
Joined: 18-January 11
From: Transylvania
Member No.: 10.305
Points: 182
Gender:



Oldboy 2013. O penibilitate de film.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

5 Pages « < 2 3 4 5 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 20th April 2024 - 02:43 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |