Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Age Of Empires Ii Contest


green_thunder
post Mar 3 2008, 01:12 PM
Post #1


Newbie
*

Group: Members
Posts: 5
Joined: 16-February 08
Member No.: 6.182
Points: 6
Gender:



well... este un joc destul de vechi insa, dupa mine ramane cel mai bun dintre cele de strategie.. si pt vremea lui si si acum.. oricum, timpul si-a spus cuvantul si asupra lui, si a devenit outdated.. asa ca jocul online a scazut drastic... acum... ce m-am gandit eu... sa facem un AOE2 contest... cei carora le place jocul, pot comenta aici si, eventual, sa se inscrie la concurs... chiar daca nu e necesar sa fie sub forma de contest, ar fi frumos sa ne strangem mai multi si sa jucam unul sau doua jocuri mai mari... so.. ce spuneti?.. interesati?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lumpy
post Mar 3 2008, 02:06 PM
Post #2


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 572
Joined: --
From: Iasi/Focsani
Member No.: 5
Points: 794
Gender:



Outdated e cam putin zis, nu crezi? Oricum e vechi se gaseste greu pe torente/huburi. Mai bine un Starcraft Broodwar. Mai ales ca exista deja servere gratis pe care poti intra sa faci jocuri fara sa fie nevoie sa te chinui cu Hamachi sau cu BattleLan. Eu votez pt Sc: Broodwar
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

green_thunder
post Mar 3 2008, 02:11 PM
Post #3


Newbie
*

Group: Members
Posts: 5
Joined: 16-February 08
Member No.: 6.182
Points: 6
Gender:



nope... pe torrents se gaseste repede... pe isohunt are unul complete cu 200 de seeds, viteza pe la 300 kbps, deci acceptabila... well. si broadwar e interesant:-?.. desi e si mai outdated:))... well... merge sa incercam oricum... zic sa le facem pe amandoua daca e:-??
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lumpy
post Mar 3 2008, 02:20 PM
Post #4


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 572
Joined: --
From: Iasi/Focsani
Member No.: 5
Points: 794
Gender:



Dude ultimu update la Broodwar a iesit acum o luna daca nu ma insel. Sunt la versiunea 1.15.1. Ca sa nu mai zic ca e sportul national al Koreii de Sud. Plus ca e mult mai simplu decat AoE ca nu are ere si nu trebuie sa te dezvolti atat de mult si o lupta in 4v4 chiar si cu unii foarte buni nu sare de o ora hai sa zicem o ora jumatate
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

green_thunder
post Mar 3 2008, 09:15 PM
Post #5


Newbie
*

Group: Members
Posts: 5
Joined: 16-February 08
Member No.: 6.182
Points: 6
Gender:



ofofof lumpy... tocmai faptul ca e mai lung face Aoe mai interesant.. sa nu vb de grafica care distruge ochii la starwars... eu am deschis asta pentru aoe thought.. if you`re interested in that game.. u can come in.. else.. poti face un topic separat pt starcraft, si voi fi primul care va intra... but again... this one is for Aoe... (nu-mi place in primul rand ca starcraft nu are diversitate... sunt doar trei rase si pana si alea asa cum sunt... care-i protos si ajunge cel mai repede la carriers domina jocul... nu-mi place inegalitatea dintre forte si jocul antijoc care-l fac unii la starcraft.. sigur nu am fi feriti de asta..)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Mar 3 2008, 10:58 PM
Post #6


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



In primul rand starcraft ii unul dintre cele mai balanced jocuri ever, doar de-aia-i si sport national in coreea. In al doilea rand toata diversitatea din cele n rase din AoE (cu tot cu add-on) nu ajunge nici aproape de cea creata de cele 3 rase complet diferite ale Starcraft-ului. Ca sa nu mai vorbim de faptul ca primul care-si face suta de castele si trebuchet-uri in AoE castiga. Doar parerea unuia la care i-a placut mai mult Starcraft, nu cearta sau ceva, si toata bafta la adunat oameni pentru joc, chiar daca ai avea mai mari sanse cu ceva mai nou.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

green_thunder
post Mar 4 2008, 07:16 AM
Post #7


Newbie
*

Group: Members
Posts: 5
Joined: 16-February 08
Member No.: 6.182
Points: 6
Gender:



ok.. voua cand vi se pune ceva in cap nu mai incetati.. in fine... trickster... am zis AoE tocmai din cauza ca e vechi.. asa ca jucatori online e destul de greu de gasit.. am recrutat deja 4 insa.. deci suntem 5... cu cat mai multi cu atat mai bine...
oricum: de la ceilalti jucatori am primit de asemenea ideea de a juca si altceva... as starcraft.. deci si asta poate fi adoptata... in other words.. this topic should change name.. in Strategy games online sau ceva in gen... puteti veni si cu alte propuneri...incercati totusi sa fie vb de jocuri ceva mai vechi.. daca ar merge zona la Aoe sau battlenet la starcraft nu ar avea rost sa discutam aici despre asta:P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

moon4pie
post Mar 16 2008, 09:53 PM
Post #8


Newbie
*

Group: Members
Posts: 1
Joined: 16-March 08
Member No.: 6.401
Points: 3
Gender:



cine vrea sa se alature unui grup mare de jucatori de aoe sa ma contacteze pe id ventrilo_extr3me@yahoo.com
acceptam si provocari clanVSclan
va astept !!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

malina1985
post Sep 6 2008, 08:55 AM
Post #9


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 45
Joined: 4-September 08
Member No.: 7.525
Points: 1
Gender:



eu ma joc age of empires3 si e super fain
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 18th April 2024 - 09:55 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |