Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

3 Pages  1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Love is in the air !!!


Sidonix
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #1


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



Pentru romanticii de pe forumul nostru si aici nu ma refer numai la domnisoare....fiecare poate aprecia sau exprima o parere vis-a-vis de triungiul dragostei din K.O.R...si nu numai...Comentariile se accepta de toate felurile...pentru ca fiecare uraste si iubeste total diferit si intre extreme pe care nu le discut... ;) :arrow:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Diana
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #2


High Class Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 568
Joined: --
Member No.: 7
Points: 510
Gender:



Triunghi al dragostei..mie in serie mi s-a parut mai mult o incurcatura cam maricica din cauza nehotararii lui Kyosuke, o comedie de situatii bazata pe tineretea si naivitatea personajelor (mai ales Kyosuke). Abia in filme apare adevarata dragoste. In serie Kyosuke este mai intai atras de frumusetea Madokai, apoi de caracterul puternic, de multele mistere pe care fata le ascunde. Hikaru il asalteaza puternic, nu-i da timp de gandire si el nu are puterea sa spuna nu...desi din cand in cand are mustrari de constiinta ii cam face placere sa se afle intre 2 fete superbe. Dar cand vine momentul dragostei, alege fara prea multa sovaiala si cam dur. Ce-i drept, nici de Hikaru nu se scapa atat de usor :).
Dar modul in care sunt exprimate sentimentele este extraordinar...atat de inocent, dar totusi atat de expresiv. Singurul lucru pe care l-am facut in timp ce urmaream seria a fost sa zambesc (si eu de obicei comentez - chiar daca sunt singura :D). Cavalerism, cum este infatisat in seria asta, mai rar. Iar romantica din mine a plutit pe norisori fericita o buna bucata de timp.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kataracta
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #3


Forever dreaming, forever searching, forever waiting
Group Icon

Group: Admin
Posts: 627
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 21
Points: 76
Gender:



Cavalerismul lui Kyosuke este de fapt naiitatea varstei si lipsa de experienta. In filmul al doilea, Kyosuke din viitor afirma ca el nu s-ar fi gandit de doua ori sa profite de Hikaru.

Pe de o parte tocmai din cauza nehotararii lui Kyosuke acest triunghi are de suferit la urma. Chiar daca intre fete exista o legatura ce le uneste Kyosuke a actionat ca un factor perturbator ( ca sa bag niste termeni stiintifici :D ) intre cele doua ajunganduse pana la urma ca acestea sa nu se vada pe o perioada lunga de timp.

Oricum imi place cum Kyosuke le tine pe amandoua aproape si atunci cand apareau neintelegeri pana la urma reusea el sa se descurce. Chiar si atunci cand Hykaru a inceput sa suspecteze ca lui ii place de Madoka ea a continuat sa tina la el, si chiar a incercat sa il faca sa tina la ea mai mult decat la Ayukawa. Si atunci cand circumstantele il puneau pe Kyosuke in situatii mai nepotrivite cu Hykaru si Madoka devenea geloasa reusea el pana la urma sa o imbuneze.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #4


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Intrebare mare pentru Bastani... spunetimi si mie de ce se discuta tot acest thread numai in 3 persoane???

Las ca ma bag si io ca chioru'!!! Macar am vazut tot Korul!!

Triunghiul dragostei....Sincer..dea lungul seriei ma calca atat de mult pe nervi Hikaru ...incat imi si imaginam cum ii dadeam o palma de la inceput daca eram in locul lui Kyosuke....
Dar..daca n-ar fi existat ea..nu ar fi existat nici seria...ea fiind defapt intriga...
Era un ep in care Kyosuke viseaza ca moare Hikaru...si se despart toti...e pot zice ca asta ar reprezenta Hikaru pt serie...desi nu prea vreau sa recunosc acest lucru....
Cel de-al doilea film....hmmm... este Superb ...mai putin faza cu time travel..care incepea sa ma calce pe nervi...bine ca era ultimul film...Si spre fericirea mea s-a terminat si cum imi place mie!!! :lol: 8) Nu stiti ce bucuros am fost ...cand in sfarsit ia dat papuci in penultimul film, lui Hikaru!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #5


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



Seby :lol: cum Bastani mah :D .raspunsu e simplu: numa atatia am vazut Kor..de aia suntem 3....
Ma mir ca un Seby 8) atat de singeros ca tine se uita la "love & mushie stuff" like this :D .... daca vrei o varianta mai pe placu tau a Kor incearca Maison Ikkoku...e mai realist din punct de vedere relational...adica the woman obeys the man's power in every way :D etx...
Seby Kor este sublim tocmai prin tot ce reprezinta jocul relatiilor din triunghi cu tot ce implica el capricii etx..altfel ar fi fost just to damn boring everyday possible normal thing .Eu consider ca este perfect tocmai prin unele imperfectiuni...ceva implicatii reale cu putin idealism picant...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #6


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Grrrrrrrrrrrr.......that hurts...lovitura sub centura...ok ..nu am vazut Kor...NU MAI RECUNOSC NIMIC!!!!A :lol: 8)

La mine conteaza foarte mult realismul dus la limita..si de asta ador sangele si fazele foarte violente...dar ....ma uit la Love&co stuff...pt ca nus de piatra...cand trece o blonda beton in mini pe langa tine ...tuce faci?...Nu tragi macar cu ochiul la ea?? :roll:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #7


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



Seby...u dirty bastard..atunci ce cauti si-mi murdaresti topicu cu miinile tale insingerate...get out :D :arrow:
Ps: faza cu blonda o discutam la hentai :twisted: ...aici nu se cade :D :arrow: ...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

andrixnet
post Jan 25 2004, 09:52 PM
Post #8


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 148
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 177
Points: 2



[quote=nonexistent]Seby :lol: cum Bastani mah :D .raspunsu e simplu: numa atatia am vazut Kor..de aia suntem 3....[/quote]

Mai adauga inca unul pe lista.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Feb 7 2004, 10:03 PM
Post #9


Unregistered









Kimagure Orange Road...Am ajuns de la episodul al treilea, dar pot spune ca va fi inclus pe lista de "Favourites" :D Este super amuzant, iar partea de romantism promite destul de multe.Abia astept sa-l vad pe tot!
Go to the top of the page
+Quote Post

andrixnet
post Feb 9 2004, 10:28 AM
Post #10


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 148
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 177
Points: 2



QUOTE(Sethi)
Kimagure Orange Road...Am ajuns de la episodul al treilea, dar pot spune ca va fi inclus pe lista de \"Favourites\" :D Este super amuzant, iar partea de romantism promite destul de multe.Abia astept sa-l vad pe tot!

Keep at it!. Merita din plin. Vezi, ai grija doar sa respecti ordinea de vizionare ca sa nu strici din farmec
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Feb 23 2004, 02:24 PM
Post #11


Unregistered









Pai ma tin!Este extraordinar, ma pot avanta chiar pana la a afirma ca este mai romantic decat Onegai Sensei! :oops: Imi place la nebunie...Este noua mea serie din capul listei cu "Favourites"! :D Ca poveste este ala inaltime si, cu riscul de a ma repeta, partea romantica depaseste tot ceea ce am vazut pna acum in domeniu.Bai, fratele meu, ce noroc au astia din anime! :oops:
PS:Imi place ca Madoka se transforma in bine de pe urma relatiei cu Kyosuke...
Go to the top of the page
+Quote Post

andrixnet
post Feb 23 2004, 09:24 PM
Post #12


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 148
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 177
Points: 2



QUOTE(Diana)
Hikaru il asalteaza puternic, nu-i da timp de gandire si el nu are puterea sa spuna nu


He he, tii minte episodul "Kyosuke finally reveals his feelings"? La final?
[spoiler:36a897763b]cand tipa aia care i se pusese pata pe Madoka se lecuieste de Madoka, dar o apuca rau de tot pata pe Hikaru, si Kyosuke la final isi zice in barba "cred ca stiu cum se simte Hikaru" ... asaltata in felul ala, care parca e cunoscut, eh?[/spoiler:36a897763b]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Feb 25 2004, 09:05 AM
Post #13


Unregistered









Va rooog, nu mai faceti spoilere....Eu inca nu l-am vazut pe tot, si ma uit cu tristete spre ziua in care il voi fi terminat de vazut...
Go to the top of the page
+Quote Post

andrixnet
post Feb 25 2004, 10:34 AM
Post #14


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 148
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 177
Points: 2



Pai tocmai de aceea am folosit noul tag SPOILER /SPOILER. Din cate imi dau eu seama, cel putin in browser-ul meu, a functionat corect. Si scris si fundal aceeasi culoare.
Nu poti citi decat daca faci manual o selectie. Deci, spoiler, nu citi daca n-ai vazut...

Fara suparare. (dealtfel eu am fost unul din sustinatorii creeri acestui tag)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Diana
post Feb 25 2004, 10:42 AM
Post #15


High Class Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 568
Joined: --
Member No.: 7
Points: 510
Gender:



QUOTE
He he, tii minte episodul ...

Cum sa nu :D. Kyosuke s-a simtit in sfarsit razbunat. Parca pe fata o chema Akane si era o verisorica nazbatioasa care l-a chinuit (si cu adevarat numesc asta chin :twisted: ) pe Kyosuke ^_^. Hilara rau de tot faza si episodul.
Acum am o intrebare ...tu chiar stii titlurile eps? Eu imi aminteasc datorita descrierilor. Memoria mea nu vrea sa retina asa de multe.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Thor
post Jul 23 2004, 03:21 PM
Post #16


Soul Wanderer
****

Group: Members+
Posts: 356
Joined: --
From: Bucuresti/Hamunaptra-City of the Dead
Member No.: 142
Points: 404
Gender:



Pai sunt si eu la ep 38 si ... da ... pot spune ca e cat se poate de bun serialul, din o groaza de privinte...romantic, amuzant, tot....
Este bine imbinat si astept sa vad sfarsitul >>>au fost destule animeuri care m-au dezamagit la capitolul asta >>>>
Btw...sper sa nu plang la ultimul episod ca Baumwolle :wink: ....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Jul 23 2004, 03:42 PM
Post #17


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



hehe thor...primu film o sa te zdruncine mai mult decit sf seriei /^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Thor
post Jul 23 2004, 05:54 PM
Post #18


Soul Wanderer
****

Group: Members+
Posts: 356
Joined: --
From: Bucuresti/Hamunaptra-City of the Dead
Member No.: 142
Points: 404
Gender:



Pai sunt interesat sa aflu mai intai cate oav-uri si filme sunt si apoi sa mai vorbesc de mult mi-au placut...Nu cred ca o sa fiu dezamagit...cel putin asa mi-a spus destul de multa lume...Mai ales Baumwolle, care si-a facut cunoscuta parerea in legatura cu acest serial ....
Can't wait...Talk to you then...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Jul 23 2004, 08:38 PM
Post #19


Unregistered









Sunt 8 OAV-uri, un episod pilot si doua filme.OAV-urile nu au legatura directa cu actiunea seriei.
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Jul 24 2004, 09:41 AM
Post #20


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



oav-urile 4,5,6,7,8 sunt zuper...merita vazute...mai ales 5 si 6 ...Vocea lui Madoka in interpretare lui Tsubokura Yuiko e superba.. /^_^ she can rock baby /gg
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages  1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 03:37 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |