Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> The Witcher


IceJack
post Nov 27 2007, 03:04 AM
Post #1


Palora, inactivist de partid
******

Group: Members+
Posts: 726
Joined: --
From: here, dreaming of elsewhere
Member No.: 563
Points: 399
Gender:



Dupa ce tocmai am terminat jocul sincer abia astept sa vina cerintele de la fani si sa apara cartile dupa care este bazat jocu traduse...engleza (se gasesc in poloneaza,rusa si alte tari de prin partea aia mai putin pe la noi)

Se prea poate sa fie rpg-ul trimestrului daca nu al anului si cu toate ca are bug-urile si problemele lui ( o doamne lungi sunt timpi tai de incarcare) pana felul in care totul (muzica,personajele,actiunea) se potriveste povestii si apoi povestea lumi e...aproape genial.

Sa nu zic ca alegerile au de obicei effect intarziat (daca salvezi pe cineva acum mai tarziu s-ar putea sa regreti), questurile nu au mereu un ten de bine/rau definit si ca aparentele inseala (monstrii nu arata mereu a monstrii)

Apoi aveam lumea jocului si a cartilor (poloneze) care e realist de obscena si obscent de realista: se injura, sunt incesturi,lupte pentru putere,blesteme,violuri,nimfe dezbracate,vampire curtezane si in general lumea e inebunita dupa sex,bani si putere...dar mai ales dupa sex cand vine Gerald, personajul principal care ar fii ajuns cu o groaza de bastardzi (20+ doar in joc) daca nu ar fii un Witcher (adica steril).

Adaugi la asta un sistem de lupta interesant si ingenios(timeing is everything) care devine din ce in ce mai brutal si sangeros, cativa bosii ce nu pot fii omorati cu metode normale, peisaje interesante si un fundal muzical de zile mari si se prea poate sa ai cam 5 zile daca nu mai mult foarte interesante.

In alte cuvinte: daca va plac RPG-urile jucatil, daca nu incercatil macar pentru poveste :D

P.S. Are 3 finaluri desi sunt cam multe cai comune pentru a da o dorinta arzatoare de a-l repeta, mai ales daca va trebui sa te fortezi sa reactionezi altfel decat ai face-o normal (in un joc)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Raziel
post Dec 8 2007, 02:10 PM
Post #2


Redeemer@Destroyer
**

Group: Members+
Posts: 41
Joined: 1-July 07
Member No.: 4.601
Points: 74
Gender:



jocul e intradevar extraordinar dar eu din pacate nu pot sal joc din cauza configuratiei meel la calc....totusi nui perfect datorita multor glitches din joc
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

IceJack
post Dec 29 2007, 12:20 AM
Post #3


Palora, inactivist de partid
******

Group: Members+
Posts: 726
Joined: --
From: here, dreaming of elsewhere
Member No.: 563
Points: 399
Gender:



a aparut un patch care mai reduce cat de cat din cerinte si scade considerabil timpi de incarcare (1-2 sec la iesitul din case inainte fiind cam 10-15 sec) din auzite nu l-am incercat inca

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

elpreda
post Jan 14 2008, 03:55 PM
Post #4


Anathema of Reason
******

Group: Members+
Posts: 855
Joined: 16-August 07
Member No.: 4.917
Points: 2.321
Gender:



E adevarat jocul cere foarte mult de la placa video si cel putin 1 gb ram. Tocmai mi-am schimbat calculatorul si l-am putut juca avand setarile de grafica la high. Tot ce pot spune e ca merita sa-l joci. M-a multumit din toate punctele de vedere, mai ales poveste.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SlaytallicXerx
post Apr 19 2009, 09:02 PM
Post #5


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 30
Joined: 19-April 09
From: Ruginoasa
Member No.: 8.579
Points: 63
Gender:



Jocul asta este incredibil! Poate cel mai bun Action RPG ever! Continuarea cartilor a fost foarte buna. Desi prima oara a fost foarte greu de jucat datorita problemelor tehnice, varianta Enhanced Edition l-a pus unde trebuia! A fost perfect din multe puncte de vedere. N-a fost la fel de complicat ca si Oblivion, dar simplitatea si povestea incredibila i-a conferit un feeling special. Play it on a high-end PC!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mikael
post May 11 2009, 12:21 AM
Post #6


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 113
Joined: 31-May 06
From: Brasov
Member No.: 2.611
Points: 241
Gender:



ii praf, control varza, gameplay varza, camera varza, vreti mai multe pareri, uitati aici http://www.escapistmagazine.com/videos/vie.../22-The-Witcher
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

IceJack
post May 25 2009, 03:17 AM
Post #7


Palora, inactivist de partid
******

Group: Members+
Posts: 726
Joined: --
From: here, dreaming of elsewhere
Member No.: 563
Points: 399
Gender:



Presupun ca l-ai jucat, oricum si asa mi se pare cam aiurea sa pui ca parere de ce jocul e 'praf' review-ul unui troll profesionist care prefera shooterele, satisfactie imediata si care in general nu are timp sa asculte dialogurile. Si la witcher se vede clar ca nu si-a dat silinta (si sunt aproape sigur ca nu a fost atent la tutorial)
Dar asta e treaba lui Yahtzee si asta a fost mereu, el nu e un review-er profesionist, e un troll profesionist si treaba lui e sa fie cat mai critic posibil si sa scoata in evidenta cat mai multe lucruri rele despre un joc intr-un mod cat mai cinic posibil, ca exemplu pentru asta fiind toate celelalte sute de review-uri care zic ca jocul e de la oki in sus, comparat cu zecile de 'review-uri' ale lui Yahtzee din care numai 2-3 jocuri chiar sunt considerate bune.


Anyway raman la opinia mea de inceput cu un mic adaos:

Nu e recomandat pentru gratificatie imediata sau pentru eliberare de stres.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mikael
post May 29 2009, 10:34 AM
Post #8


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 113
Joined: 31-May 06
From: Brasov
Member No.: 2.611
Points: 241
Gender:



da lam jucat si raman la parerea mea, totul e varza in jocul ala, deci pt mine nu este jucabil, macar controlul eroului daca il faceau calumea, dar nu, ce au zis daca au stricat un punct al jocului sal strice pe tot
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 09:01 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |