Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Lineage-c3:rise Of Darkness_dexternet, Dicutzionez despre serveru' romanesc....


BladeDancer
post Oct 3 2005, 08:17 PM
Post #1


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 41
Joined: --
From: surounded by my bloody blades
Member No.: 1.568
Points: 31
Gender:



Da exact despre serveru' roman ca vad ca despre dex nu ii nici un topic............. B) :D :D :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Oct 4 2005, 09:20 AM
Post #2


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Nu era nevoie sa faci alt topic.....da ma rog......nu stiu ce vrei sa vb despre Dex ca e mort si ingropat......la ora actuala eu joc pe extern pe storm....si e un server super.......tot ce rei in magazine......mai putin echant-urile de arma....dupa ale atre sa dai :D.....sau sa cumperi.....:D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Oct 4 2005, 10:26 AM
Post #3


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



Dex-ul a fost frumos la inceput, dupa aia a inceput sa aiba lag la greu si niste gms de kko.
Lasand dexternetul la o parte, ca e raposat, spune-ne si noua unde joci acuma? Eu sunt pe teen dar nu prea mai am timp sa intru din cauza fuckultatii.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

MaTTh
post Oct 8 2005, 01:01 PM
Post #4


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 151
Joined: --
From: Hunedoara*Timisoara
Member No.: 48
Points: 40
Gender:



Well guys .. in legatura cu Dexternetu tin sa va informez ca nu e deloc ingropat :)) desi e semi Dead .... pot spune ca sunt unul dintre cei 14 beta-Testeri de pe server si acum o saptamana a cumparat Catalin un Server de 12k Euro .. si va muta serveru la cluj unde I va cumpara o linie Prvata de Astral doar ptr el .. si a specificat c anu va mai fi user limit .. Bun .. asta e una.. cat despre ce va fi pe server ... C3-ul arata Really good .. doar drops la si stats la mobii noi sunt cam aiurea.. restu e Bton .. si chiar se apuca tipii sa scrie Nspe mii de linii de cod sa adauge Dyes .. si pe langa toate astea.. s-au aucat in paralel sa lucreze la viitorul c4 ..
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

BladeDancer
post Oct 9 2005, 05:23 PM
Post #5


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 41
Joined: --
From: surounded by my bloody blades
Member No.: 1.568
Points: 31
Gender:



Ha ha ha!MAke fun alll you want..........Io unu abia astept sa sa dea drumu'.............
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

BladeDancer
post Oct 18 2005, 09:42 AM
Post #6


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 41
Joined: --
From: surounded by my bloody blades
Member No.: 1.568
Points: 31
Gender:



Cica se face C4le :blink:
AMAYZING NICI NU STIAM CA EXISTA
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Oct 18 2005, 10:28 AM
Post #7


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Lol.....esti cam in urma cu stirile :P......exista si un playmovie.....da nu se poate lua de pe site....nu stiu ce naiba are...e bulit ftp-ul nu inteleg......sa vad daca reusesc sa-l iau din alta parte
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chim3ra
post Oct 31 2005, 11:21 AM
Post #8


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 142
Joined: --
Member No.: 241
Points: 69
Gender:



Eu am renuntzat la Dexternet de cand era vorba ca se schimba cronica de la 2 la 3..unu la mana stiam ca o sa fie wipe iar dupa 50 de nivele facute nu mai am niciun chef sa ma apuc sa iau totul de la capat.Cum s-a bushit dexu m-am mutat cu catziva membrii al clanului pe fostul Excalibur - noul Dune.Jucatul pe servere high rates e doar pentru looseri si pentru cei care nu au timp sa joace!!!!!!!!Strica tot farmecul jocului e exact acelasi lucru ca si cand bagi coduri in joc ca sa ai mai multi bani sau armele cele mai bune...it just sucks!Am si observat ca se schimba total sensul jocului.Nu mai exista piatza pnetru ca totul se gaseste la shop,nu mai aduna nimeni materiale pantru ca totu se gaseste la shop...nu mai merita de nicio culoare sa-tzi faci un dwarf pentru ca totul exista la shop si nu ai avea ce crafta...e naspa asha.Prefer sa joc pe Dune si sa curga apa de pe mine si sa muncesc din greu pentru alea 60 de nivele.60 de nivele in 10 zile pentru mine inseamna ca esti de cacao..in alea 10 zile puteai sa-tzi faci un caracter de nivel 35-40 pe un server normal...da nu conteaza.
Scorp atat de greu functioneaza la tine motorul de la creier de cautare?daca erai chiar interesat il gaseai dintr-a doua incercare...ma refer la playmovie-ul din Cronica 4...
Va fi foarte misto...cu raid bosses...pescuit si alte chestii :D
In orice caz la cum se misca Dex-ul...eu estimez ca c4 nu va vedea nimeni pana aproximativ jumat de an,un an..asha ca ma pish pe ei si le dau foc chiar daca serverul va fi in orashul meu.

Ah da si alta chestie...lagul de pe un server extern niciodata nu mi-a fost in halu ala de mare cat era pe dex...defapt nu prea exista lag unde ma joc eu :D...ah da...si alt lucru ce imi place ca joaca oameni din diferite tzari si sunt mult mai variatzi decat pe dex...sincer m-am saturat de romanashii nostrii.Acum sunt intr-un clan de nemti cu care vorbesc in teamspeak si is mult mai de treaba decat toti pe care i-am intalnit vreodata in Lineage 2.


Hai ca e destul...poate imi atashez niste screenshoturi mai incolo...
(IMG:http://img347.imageshack.us/img347/3807/werethebestfucktherest9me.jpg)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Testament
post Mar 10 2006, 04:18 PM
Post #9


Incepator
**

Group: Members
Posts: 10
Joined: --
Member No.: 308
Points: 13
Gender:



ok am vazut multe poze din lineage2 shi ash vrea sa ma apuc shi eu sa ma joc.... shi ash vrea sa-mi dea shi mie un link la un server bun shi de undeva unde pot sa dl c3 sau c4 depinde ce versiune e pe server... multumesc anticipat
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Mar 30 2006, 10:59 AM
Post #10


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



Dupa cum stiti, Dexternetul e 'alive and kicking' :) Cine mai joaca acolo? Eu am un Elven Wizard lvl35 deocamdata. Poate o dam de un clan.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Astarteea
post Mar 31 2006, 06:35 PM
Post #11


...
***

Group: Members+
Posts: 128
Joined: 30-September 05
From: ...
Member No.: 1.840
Points: 250
Gender:



Dexternet-ul e aproape pe moarte... Sa speram ca isi revine, ca sistemul de subclase va fi reparat, ca R se vor potoli, ca nu se va da wipe la trecerea la C4, etc...

Eu ma joc in continuare, pentru ca mi-e cam sila sa incep in alta parte, mai ales ca am muncit destul. Am un SH de lvl 63 si un BH de 49. :P Nu am clan, am iesit dintr-unul si deocamdata e foarte bine singura.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Mar 31 2006, 08:14 PM
Post #12


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



Dex-ului ii lipsesc multe dar din pacate e singurul server romanesc cu rate mai mici si cu mai multi jucatori. Eu mai jucam pe teentelecom unde totul era chiar perfect in afara de numarul mic de jucatori (in jur de 30). Sper si eu sa nu se dea wipe cand se trece la C4 ca nu mai am chef sa o iau de la inceput.
Tu ce caractere ai pe server? Pe spellsingerul meu il cheama Cirdan :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Mar 31 2006, 11:16 PM
Post #13


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



1. Serverul pe care stati voi nu e dex-ul....cei care au acel server folosesc numele de dex ilegal (trust me ca ii stiu pe baietii de la dex)

2. C3 e fumat deja, daca un server nu are C4 deja nu mai prezinta vrun interes. Recomand storm-ul server de high rate cu C4.

Ma gasiti acolo daca e ceva...da sa urlati pe forum daca va bagati ca eu m-am cam lasat de Lineage .... prea multe servere la activ :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Forbin
post Apr 1 2006, 10:18 AM
Post #14


Abhorrent Admin
Group Icon

Group: Admin
Posts: 75
Joined: --
From: (don't look behind you)
Member No.: 365
Points: 666
Gender:



am vazut de curand un screenshot de pe dex de acu vreo 2 saptamani, unde un tip avea in inventar cate 3 din fiecare din armele top-A cu SA pe ele si 35 miliarde adena... pana acum sustineam ca wipe-ul e o prostie, mai ales ca am level 69 necro, si oarecum mi se pare aiurea sa o iau iar de la zero... dar totusi...

asta nu ar fi mare lucru daca nu ar veni peste alte probleme pe care le are serverul. de exemplu ca e server C1 cu harta de C2, monstri si skilluri de C3 si pretentii de C4. nici C2 nu e complet implementat (baium nu exista, macro-urile "sunt buggy asa ca le-am scos", privilegiile "pot fi exploatate asa ca le-am scos"... etc). scuza principala e ca nu au codul sursa ca "aia cu l2j-ul lor", asa ca nu pot repara probleme.
eu intreb... atunci de ce nu scutesc sutele de oameni de pe server de ore intregi de nervi si nu pun l2j-c4 pe care apoi sa il completeze cu detaliile lor dupa bunul plac? le ia prea mult timp? :)

oricum. methos mi-a zis ca in curand o sa apara undeva prin reteaua noastra un server l2j cu c4, la care lucreaza de zor macar un om sa il pregateasca de utilizare. cand va fi gata, eu voi fi unul din primii oameni pe el. daca mai vin si altii, va fi un server interesant. altfel va fi inca un server capabil dar nepopulat...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Apr 1 2006, 10:26 AM
Post #15


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



QUOTE
e server C1 cu harta de C2, monstri si skilluri de C3 si pretentii de C4


...asta e tare si chiar explica lipsa multor chestii mici si utile care iti faceau viata usoara (auto soulshot, auto pick-up items, etc...)
Forbin, esti in vreun clan pe acolo? ca vreau sa intru si eu. Singur cuc ma cam plictisesc.




Mi-a zis si mie Methos de serverul ala. Al doilea om care o sa intre pe el o sa fiu eu :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Apr 1 2006, 05:46 PM
Post #16


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Si eu o sa fiu al treilea....asta daca merge bine si are niste rate bune....ca pe x5 nu joc
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

rete
post Apr 2 2006, 03:48 PM
Post #17


hentai si ecchi fan ... printre comedii
****

Group: Members+
Posts: 333
Joined: 25-January 06
From: Cluj Napoca, I luv My City
Member No.: 2.110
Points: 733
Gender:



As putea sa va rog sa postati un mic FAQ la cum sa te inregistrezi la acest joc,daca cineva ,adica eu, este interesat sa se joace dar nu are nici cele mai elementare cunostinte despre ce server sa isi aleaga , ce caracter , etc etc etc, si nu neaparat ingame ci , mai mult cum sa il instalezi si sa il rulezi ca sa intri pe un anumit server ce il recomandati voi.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Apr 2 2006, 04:23 PM
Post #18


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



Daca tot vorbim de Dex, uite ce trebuie sa faci pentru serverul asta:

1. downloadezi clientul (jocul) Lineage II C3 ori de aici, ori de pe DC++. Vezi sa fie C3, nu C2 sau C4
2. intri pe site-ul serverului aici, dai acolo la request serial, primesti serialul pe mail si iti creezi contul.
3. downloadezi patchul de aici, dezarhivezi cele doua fisiere din arhiva in folderul jocului si lansezi L2DEXUpdate. Astepti sa isi faca updateul si pe urma apesi pe FINISH. O sa iti intre automat in joc, te loghezi si te joci.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Apr 3 2006, 11:38 AM
Post #19


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



QUOTE(www.lineage.ro)
Serverul de C4 va fi on in 5 zile maxim. Noul kit de ram este pe drum .Upgrade-ul de banda este gata. C4 server cap va fi 2500 fara probleme de lag.Vechiul server de c3 il vom muta pe un alt computer pt cei ce inca doresc sa joace cu vechile caractere.Banurile pe ip se vor mentine. In cursul zilei de maine vom da release la AutoUpdaterul de c4. Sistemul de subclase va fi scos deoarece debalanseaza jocul. O sa aveti shi un nou set de reguli,printre care: "DUAL BOXING is not Allowed!" Vrei bufuri ..cauta un player care chiar joaca jocul asta. Va dorim distractie placuta.


<_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lumpy
post Apr 12 2006, 08:26 AM
Post #20


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 572
Joined: --
From: Iasi/Focsani
Member No.: 5
Points: 794
Gender:



Poate nu ati auzit dar in curand dex-ul va fi pe bani, 80 de lei contul. Plus chestia aia cu schimbarea de clasa pe de dex complet idioata avdn in vedere ca iti ramaneau skill-urile ative si cele pasive. Si inca ceva bai Scorp tu crezi ca la 5x e rate mic ia joaca tu mha pe oficial sa vedem ce fel te descurci tu la 1x. Ca sa nu mai vorbesc ca in 3 sapt te plictesesti de high-rate-uri...you're in A gear +6... yey so what.

PS Chim3ra erai dwarf awww kawai... :D . BTW Orc Destroyers and Warcryers own
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 04:55 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |