Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

5 Pages < 1 2 3 4 5 > 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> revelion anime!!!!

ati participa la un revelion roanime?
 
[ 19 ] ** [39.58%]
[ 9 ] ** [18.75%]
[ 18 ] ** [37.50%]
[ 2 ] ** [4.17%]
Total Votes: 48
  

axi
post Aug 28 2004, 10:11 PM
Post #41


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



pai scorp ce naiba preaviz ... din ce zice poll-ul ar fi vreo 10 oameni maxim pe care oricum nu se poate conta 100%, adica pe toti 10 ... om vedea ... de vorbit eu o sa dau niste telefoane saptamina asta care vine sa vad cam care ar fi conditiile.
ar fi bine sa stabilim si perioada de timp, cate zile, 3-4? de cand pina cand exact ... sa vedem ... din punctul meu de vedere cred ca mai mult de 2 ianuarie se exclude ... deci ar putea fi ceva gen 30dec - 2 ian ...
apoi sa speram ca stim cam pe cati putem conta estimativ ... ca daca o fi unu in plus sau unu in minus ne-om descurca ... sa putem rezerva ceva ca e din ce in ce mai tarziu
un lucru pe care nu l-am facut dar il voi remedia este sa fac propaganda pe la intalnirile de joi ...
alta idee ar fi chibi sa pui la canalul de pe irc un topic de discutat sugestiv, dupa ce o sa afle lumea ca ne-am mutat inapoi pe .ro
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ayumi
post Aug 29 2004, 12:18 PM
Post #42


~RuKi & Miyavi LoVeR~
****

Group: Members+
Posts: 440
Joined: --
From: Feenwald
Member No.: 361
Points: 745
Gender:



Hei Axi ideea ta ii geniala,dar eu daca vin mai duc vreo 3 pers. cu mine deoarece de craciun vine pietena mea din spania si sunt sigura ca si ei i-ar placea asa ceva,bineinteles si ea ii fana anime ca si celelalte 2 prietene ale mele.Eu cred ca ar fi super,dar intai sa mai vb. cuele sa vad ce parere au. :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Aug 29 2004, 12:21 PM
Post #43


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



ayumi, cu cat mai multi cu atat mai bine ... pai mai arunca cate un ochi pe aici din cand in cand sa vezi ce se stabileste si te asteptam sa ciocnim un pahar de sampanie de anul nou ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Aug 29 2004, 10:14 PM
Post #44


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Stiu axi.....asta e nasol ca aici da lumea din an in paste :roll: ....oricum daca am fi 10 ar fi misto

Ayumi...intotdeauna e loc de inca 3....mai ales daca sunt fete :wink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Aug 29 2004, 10:42 PM
Post #45


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



mda scorp ... da rezolvam noi si asta ... eu totusi estimez cel putin 20, stai sa aflam exact cam care sunt costurile si sa facem un plan de bataie, ca mai apar doritori, as si paria ca o sa iasa misto, doar ma ocup de asta personal :wink:
ayumi, am uitat sa zic, daca ai vreo idee, vreo propunere legata de organizare spune ... e binevenita orice sugestie, mai ales ca pina acum doar eu si scorp am avut asa ceva, in rest tacere deplina.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Aug 30 2004, 10:05 PM
Post #46


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Ok....axi m-a rugat sa transmit ce-a aflat el....el azi nu poate intra si am zis cu cat mai repede se afla cu atat mai bine :D.

A gasit o cabana/vila/casa cum vreti sa-i spuneti cu 5 camere , 3 bai si toate facilitatile la 800.000 lei camera/noapte. Noi am zis sa luam toata casa ca sa nu fim deranjati si asta ar aduce suma la 4.000.000 lei/noapte de toti....DECI NU DE PERSOANA!!!!! Inmultind asta cu 4/5 zile = 16/20 mil toata cazarea. Din cate mi-a zis axi e o zona mai retrasa...nu-i exact in mijlocul pustiitati da daca dam muzica la maxim nu este nici o problema nu vine nici un vecin sa ne sacaie........poate sa vina ursu.....da ii dam o bere si un muschiuletz si tace :D :D

Idea e sa stim care merge pt ca timpul trece si ca la orice rezervare trebuie dat un acont......deci care este in proportie de cel putin 60-70% sigur este rugat sa se anunte.

LOcatia asta nu e batuta-n cuie.....axi mai cauta o varianta....iar daca altcineva are ceva mai sigur.....sa spuna
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Aug 31 2004, 09:01 AM
Post #47


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



scorp mersi ... am ajuns si eu azi pe net asa ca pot completa niste detalii:
locatia exacta, ai uitat scorp :P , este la bran
toata sandramaua costa estimativ vreo 4 mil/noapte ... maine aflu pretul exact si cat vrea omu avans ...
camerele sunt cica destul de mari, pot incapea mai mult de 2 persoane in ele ... facem un sandwich :P daca trebuie :wink:
am mai vorbit cu cineva din busteni, sa vedem ce zice ...
in rest astept propuneri si confirmari de prezentza
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Forbin
post Aug 31 2004, 11:03 AM
Post #48


Abhorrent Admin
Group Icon

Group: Admin
Posts: 75
Joined: --
From: (don't look behind you)
Member No.: 365
Points: 666
Gender:



in principiu vin si eu. 80% probabilitate (las 20% pt genul de intamplari neasteptate pe care chiar nu le pot anticipa :D... oricum, cu cat se apropie cu atat pot spune mai sigur)

[size=9]
"always expect the unexpected"
"but, sir, if i expect it, how can it be unexpected?"
"good point, son, then i have another advice: always expect the expected"
Terry Pratchett - Discworld 1 (The Game)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Aug 31 2004, 01:06 PM
Post #49


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



dupa semnatura ta ... ai putea sa zici 100% :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Aug 31 2004, 10:44 PM
Post #50


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Nu pot sa cred ca am fost atat te ametit :D :D.....cred ca am scris si ep urma am sters..ca am facut o modificare la post :roll: .....oricum sa nu uiti sa raspandesti vestea si la intalniri.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kaoru
post Sep 1 2004, 10:32 AM
Post #51


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 600
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 22
Points: 344



nice.e o idee minunata.Ar fi interesant sa fie cat mai multi oameni in felul asta cheltuielile ar fi cat mai mici si distractia cat mai mare.
Totusi cred ca multa lume se va hotara si multa lume se va razgandi in ultima luna astfel incat este o treaba destul de dificila si riscanta.
Dar ma bucur ca s-a dschis topicul acesta din timp.
La Bran este foarte frumos....este o idee...daca ai putea sa ne spui si cam pe unde in Bran cu aproximatie ar fi super.

Mi-ar placea tare sa ma alatur si eu grupului.insa nu pot sti sigur deocamdata.In principiu imi surade ideea si vin....dar....intotdeauna este un "dar".
Astept cu nerabdare noi detalii si sa vedem cine mai vine.
ja!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Sep 1 2004, 04:29 PM
Post #52


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



la capitolul noi detalii, special ptr kaoru :P ...
am aflat pretul final ... toata casa = 5 mil noapte ... insa tinand cont ca o luam toata si ca o luam pe 4-5 zile sa zicem ... mai putem negocia ...
avansul il vrea undeva pe la vreo 7-8 milioane ... asta e mai nasol ... dar si asta il mai pot negocia ... sper ;)
mai am o varianta la busteni dar trebuie sa dau de omul respectiv intai ca sa vad ce si cum ...
ca idee, as aprecia sa propuneti si voi o zona, ceva, nu neaparat sa stiti cat costa sau sa aveti numere de telefon sau sa fio fost voi ... propuneti si ma voi ocupa eu sa fac rost de numere de telefon sa sun si sa vad care-i treaba ... dar chestia asta trebuie facuta cam acum ...
avansul mai pot trage de timp cu tipu asta asa ca il vom plati in momentul in care mai apare o oferta, atunci noi vom avea prioritate daca mai vrem, estimativ cred ca pe la sf lunii va trebui sa platim ... asa ca nu stiu ce sa zic ... daca la inceputul lui octombrie nu stiti sigur ... e cam greu
mai astept pareri ... da cu mai mult curaj
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kaoru
post Sep 1 2004, 05:23 PM
Post #53


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 600
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 22
Points: 344



hmm....nu cred ca va fi posibila varianta cu plata avansului atat de devreme.....in primul rand deoarece foarte multi oameni inca nu au planul facut sau sunt foarte nehotarati.Ramane de vazut.....
Mie imi surade ideea cu locatia la Bran pt. ca am mai fost si mie unul imi place zona foarte tare...iar pretul in situatia actuala pare destul de rezonabil.
O intrebare ar fi cam cate persoane intram in acea cabana....un maxim...cu dormitul pe jos,sandwichuri,sardele and all the bullshit included.

Una din ideile mele pt. locatie este o cabana care se numeste Vama Cucului.Am fost destul de mult peacolo insa nu de curand.Aveam si un numar de tel pe undeva....Este foarte frumos insa nu stiu cat de accesibil pe perioada iernii....dar asta se poate discuta.Cabana se afla undeva in apropierea zonei Balea Lac.Doar o idee....

Suntem deja in septembrie...damn....ce trece timpul... /omg
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Sep 1 2004, 07:05 PM
Post #54


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Asta cu acontul e cam nasol ce-i drept......sa vedem poate putem prelungi.

Kaoru..si eu am fost la Balea Lac...e misto.....dar e cam retrasa zona....se pune si problema transportului
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CAT_woman
post Sep 1 2004, 08:15 PM
Post #55


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 84
Joined: --
From: Timisoara
Member No.: 344
Points: 14
Gender:



people I don't know...adica nimic nu ma opreste sa nu vin...
insa...fiind primul an de faculta...don't know...
poate pana atunci nu voi mai fi cu prietenul...
much could happen in a few monts... :wink:
well...dunno...odds are I will come...not so sure that my friends will let me leave...
depinde si cati vin...
but first!..I have to meet u guys!...
maybe u won't like me... /smile
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Forbin
post Sep 1 2004, 08:30 PM
Post #56


Abhorrent Admin
Group Icon

Group: Admin
Posts: 75
Joined: --
From: (don't look behind you)
Member No.: 365
Points: 666
Gender:



pai vino joi si vezi :P odds are you'll be liked
ca idee, pot sa fac pariu ca (de revelion) vin minim 15 persoane... (poate chiar >20)
completeaza sondajul, vezi statisticile initiale si contrazice-ma daca poti :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Sep 1 2004, 10:20 PM
Post #57


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Kitty....pai sigur o sa fii placuta.......nu asa de sigur vei fi si disliked........nu poti sa-i multumesti pe toti....doar pe cine trebuie :D :D Vino prin Bucuresti si vedem noi ce iese :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Sep 2 2004, 06:07 AM
Post #58


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



asha scorp ... cat_woman ... tu vin-o incoace ca de placut si alte alea ne ocupam noi :P
a da, scorp ai uitat sa mentionezi ceva ... te putem ajuta cu cazarea prin bucuresti cat_woman :wink:
cat despre balea lac, kaoru, gaseste nr ala si sunam sa vedem ce si cum, sau sa vedem, poate fac eu rost de vrun nr pe demodata cale a sunatului la informatii :D
nr de persoane maxim ... hmmm, e greu kaoru ... asta tot zic eu la lume pe aici de ceva timp ... daca sa zicem suntem mai multi ar trebui sa stiu din timp, ca sa caut ceva mai mare ... da daca nimeni nu stie si nici nu vrea sa stie daca vine sau nu sigur si mai sunt si unii ca sethi care tot zic ca e prea devreme ... nu pot decat sa estimez :D
eh, da lasa ca daca o sa fim prea multi, fac o lista cu scorp si incepem sa selectionam ... fetele intai :P ... daca se poate numai eu, scorp si fetele :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kaoru
post Sep 2 2004, 09:01 AM
Post #59


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 600
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 22
Points: 344



Ce discriminare lol.... /hmm

So....am gasit cartea de vizita.Sper sa fie acelasi numar si sa nu se fi schimbat (nu cred ca s-a schimbat).
Cabana Vama Cucului se afla in apropierea comunei Cartisoara (Cartsishoara) iar patronul de aolo este un domn pe care il cheama Shari Paulian....primarul acelei comune.Marog.....de cabana se ocupa mai mult sotia lui....
Are 2 etaje si destule camere cat sa incapem toti in eventualitatea inchirierii intregii cabane....plus inca vreo 5 casute dar nu cred ca se pune problema...
Nr. tel de la cabana este (069) 52.47.17 - cel vechi pe care il am eu...dar daca ai suna la informtii ar fi si mai cool ca sa putem fi siguri.
In legatura cu transportul pana acolo...stiu ca din Buc se schimba trenul undeva in Predeal si de acolo este undeva o gara la vreo 25 km distanta de Cartisoara.
Din pacate ultima oara cand am fost eu....adica acum vreo 3 ani..nu era mijloc de transport de la gara pana la cabana...dar asta se poate aranja cu dom. primar cred.

Este doar o propunere asa cum a vrut Axi si nimic mai mult....osa urmaresc topicul asta si poat mai vin si altii cuceva propuneri.
So....MAI RPD!! /omg
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Thor
post Sep 2 2004, 09:30 AM
Post #60


Soul Wanderer
****

Group: Members+
Posts: 356
Joined: --
From: Bucuresti/Hamunaptra-City of the Dead
Member No.: 142
Points: 404
Gender:



First of all>>>Cat_Woman>>>(i like your real name by the way :D )>>>ideea e sa vii in bucuresti cat de repede posibil>>>asa poate mai dau si io pe la intalnire(ar mai fi o varianta>>>iti dau nr. meu de mobil>>Connex..pt un viitor mai rau>>prietenii stiu de ce>>si ma contactezi>>>i'll be your guide :P ).Nu iti face probleme cu likes/dislikes>>>nu se pune problema>>>100% LIKE!.
Second of all...balea lake...not sure...in final voi hotarati...cum am spus...io am alte planuri...dar nu mi se pare o alegere 100% achitabila(de ce?..pai ar fi problema temperaturii...chiar si vara era un frig de crapau pietrele...am fost io vara asta...si cabana nu e la standard europena sa ofere o minima protectie impotriva frigului...asta ar fi o problema pentru fete in special...stiu..ca se plangeau vara asta niste fete cu care am fost /sweat )>>pentru baieti e bine totusi k se iveste ocazia unu hug mic :twisted: ...
Sper sa fie marfa si vrau cat mai multe poze... /!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

5 Pages < 1 2 3 4 5 >
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 04:26 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |