Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

4 Pages < 1 2 3 4 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Otaku Festival 3rd Edition, Impresii. Plusuri , minusuri , pedo bear


Thor
post May 14 2009, 07:51 AM
Post #21


Soul Wanderer
****

Group: Members+
Posts: 356
Joined: --
From: Bucuresti/Hamunaptra-City of the Dead
Member No.: 142
Points: 404
Gender:



OtakuFest III looks like fun:

(IMG:http://img527.imageshack.us/img527/6232/p5100434.th.jpg)



Expresia lui Reactive: PRICELESS :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

saru_sennin
post May 14 2009, 10:32 AM
Post #22


jackoff
***

Group: Members+
Posts: 136
Joined: 1-December 08
From: secluded cave mountain
Member No.: 7.983
Points: 366
Gender:



hei..mi-ai furato..vroiam sa o pun eu p asta...trebuie sa fi atent cum te apleci p acolosi p unde pui mainile..you might get f* in the A.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Animal
post May 14 2009, 11:32 AM
Post #23


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.316
Joined: --
From: Depends on when you are reading this.
Member No.: 404
Points: 2.147
Gender:



O recenzie interesant scrisa de reactive gasiti pe baka(poze incluse).Daca va e lene uitati link
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Coyotee
post May 15 2009, 05:05 PM
Post #24


The guy in the shadows
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 1.317
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 2
Points: 4.347
Gender:



Cine vrea MAD-urile proiectate (si altele care nu au apucat sa fie proiectate), le gasiti aici:

http://download.anime-club.ro/musicvideos/
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Alexander
post May 15 2009, 11:08 PM
Post #25


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 340
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.182
Points: 514



Profanatorul de anime 2 [CAM]:

Part 1 Part 2



Pareri?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Animal
post May 15 2009, 11:12 PM
Post #26


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.316
Joined: --
From: Depends on when you are reading this.
Member No.: 404
Points: 2.147
Gender:



Why [CAM]: ? Daca tot lai facut pune varianta originala sa il admiram in plina glorie. Eu unul nu pot sa ma uit la un AMV de calitate CAM...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Alexander
post May 15 2009, 11:36 PM
Post #27


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 340
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.182
Points: 514



E [CAM] pentru ca pot :).
Srsly, e CAM pentru ca am considerat ca e mai bine sa dau drumul la o calitate mai slaba inainte de lansare. Daca ai fi fost in sala il vedeai la calitate pe ecran de 7+ metri...

Deh... nu va place... nu vizionati, stiti cum e. :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post May 16 2009, 11:46 AM
Post #28


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



OK hai sa-mi dau si eu cu opinia .... ca doar am fost si eu prezent acolo .... o zi ce-i drept .. ca dupa ziua aia ochii mei nu mai rezistau.

Nu voi face nici o referire la workshop-uri sau alte chestii ca mi s-au parut la fel ca si pana acuma.......voi face referire stric la cosplay ... cuz that shit burned an image in my mind that will take awhile to get out.

Deci frate ... atatea grase pe km2 (ca pe m2 nu incapea nici una) n-am vazut de cand muma ma facu. Eu recomant pentru sanateatea mintala a participantilor next time do a f**king selection .... for the name of Christ 90% n-aveau nici o tangenta cu personajul.

Prima Rin .... :-& :-& :-& ..... noroc ca nu mancasem pana la ora aia ... ce-i drept n-am mancat nici dupa.....n-am inteles niciodata fascinatia tipelor care sunt cat malu de a interpreta personaje sexy ..... frate uitate-n oglinda ... daca cand te uiti si vezi ca nu incapi in oglinda lasa-te de sportul asta ..... for your sake ... and mostly for our. Daca vrei sa faci cosplay la un personaj suplu si sexy ..... nu mai baga in matz atatea merdenele si cefe de porc ... misca-ti fundul planetar la sala si cand ajungi la o greutate general acceptata ca fiind ok atunci fa cosplay.

Ce zicea Menthosana de Maya .... ma singurul lucru care-l avea in comun mingea aia cu personajul erau sanii ... in rest ..... hai sa ne fim intelesi ... Maya e o tipa inalta cu piept generos...dar CU TALIE.......Ecuatorul are un diametru mai mic decat talia aleia. Pe aceasta cale vreau sa le multumesc atat celei care a interpretat pe Maya cat si colega ei de impiedicaturi Aya ca mi-au ruinat orice fantezie care ar fi avut pe fundal melodia My Humps.....i need to go to rehab :-&

Acuma nu mai am timp sa continui da promit ca voi mai reveni cu comentari asupra subiectului.....oricum recomand ca devizul acestui otaku fest sa fie : GO SHREK
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Shinigami Kid
post May 16 2009, 01:39 PM
Post #29


epic user
****

Group: Members+
Posts: 428
Joined: 28-February 07
From: Cluj-Napoca
Member No.: 3.873
Points: 985
Gender:



QUOTE(Scorpio @ May 16 2009, 12:46 PM)
for your sake ... and mostly for our.
*




They mostly come at night..... mostly.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

usagy
post May 16 2009, 02:27 PM
Post #30


mad bunny
****

Group: Members+
Posts: 347
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 326
Points: 453
Gender:



citat: "next time do a f**king selection .... for the name of Christ 90% n-aveau nici o tangenta cu personajul".


Parerea mea e ca cine are placerea si posibilitatea sa faca cosplay, sa o faca, eu ii sustin. Aplaud ceea ce imi place, critic ceea ce consider ca e de criticat, dar nu inteleg de ce trebuie sa se arunce cu noroi (de ce trebuie sa huiduim in sala ca pe stadion ? ). Stiu ce implica sa realizezi un costum. Tot respectul din partea mea toti cosplayerilor, aplauze pt. curaj, aprecieri pt. cei care au participat la confectionarea costumului iar pt. cei care au mai calcat in strachini, perseverenta, munca multa, o privire autocritica, si poate data viitoare va fi mai bine :)

Still, faptul ca sunt multe costume (unele mai reusite, altele mai putin ),multe personaje, tipologii diferite, face parte din farmecul unui festival. Asa ai cum sa alegi ce e mai bun. B) Personal , apreciez mai mult la un cosplay costumul si interpretarea.



Older is not wiser, louder is not smarter
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Animal
post May 16 2009, 03:58 PM
Post #31


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.316
Joined: --
From: Depends on when you are reading this.
Member No.: 404
Points: 2.147
Gender:



Don't mind Scorpio he is a bit of a a***ole :D

Nu am fost la otakufest asa ca nu pot sa ma exprim in legatura cu concursul cosplay de anul acesta dar imo daca e amuzant nu conteaza ca exista niste fail-uri la capitolul costum sau la cat de mult seamana x-ulescu cu personajul y. Mai mult conteaza mesajul si mai putin detaliile.( nu ma intelegeti gresit , detaliile si modul in care "spui" mesajul conteaza dar eu sunt de parere ca mai putin decat mesajul in sine)

Ma repet...as long as its funny its okay imo. Acum nu stiu cat de mult adevar este in ce zice scorpio dar nu cred ca efortul depus de concurenti merita comentarii de genul acesta. Din cate am inteles publicul s-a distrat, asta conteaza defapt. Din greseli se invata si poate la anul cei care au avut some fail in cosplay-ul lor o sa vina si la urmatorul fest cu un costum si o coregrafie mai buna.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bavarezu
post May 16 2009, 04:26 PM
Post #32


Speed is of the essence
**

Group: Members+
Posts: 68
Joined: 12-March 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.271
Points: 155
Gender:



In primul rand am participat la toate conventiile anime incepand cu otakufest 2006.Si atunci a fost ceva cosplay dar asa mai timid.Observ ca de la an la an cosplay-ul devine mult mai bun.Niciodata nu m-a deranjat daca un cosplayer era mai gras sau mai subtire ori inalt fata de personajul din anime si asta pentru ca cosplay nu inseamna imitarea perfecta a personajului ci doar "costume play".De aici si definitia "Cosplay is short for costume play. It's just when you dress up as your favourite anime/manga/video game character for fun."
Ceea ce ma surprinde este faptul ca atentia comunitatii s-a mutat de-a lungul timpului.Daca prin 2006 erau animele, proiectiile de anime (inclusiv cele in Creanga) si gaiming-ul, prin 2007 a inceput si cosplay-ul sa-si faca loc.In 2008 au fost cam la acelasi nivel, iar in 2009 gaiming-ul si proiectiile au ajuns sa fie practic spulberate de catre cosplay.
Festivalul a fost foarte bine organizat, merchandise a fost cu tona.Ceea ce mi-a placut mai mult a fost maid caffe-ul celor de la Yume de unde am mi-am tras un ceai negru.Intr-adevar buna idee iar costumele a fost chiar frumoase ca sa nu mai zic si de generozitatea...costumelor desigur :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

shuin
post May 16 2009, 04:32 PM
Post #33


JENOVA Clone
****

Group: Members+
Posts: 418
Joined: --
From: Yakusoku no Chi
Member No.: 540
Points: 438
Gender:



Vreau sa transmit un mesaj foarte important: cine o cunoaste pe Yuna (cosplayed from FF X-2), sa'i spuna ca o astept la biserica sa ne casatorim. E urgent.

Va multumesc!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

LordMethos
post May 16 2009, 05:14 PM
Post #34


wandering shade
**********

Group: V.I.P.
Posts: 1.163
Joined: --
From: Iron Tower of Zebdora
Member No.: 364
Points: 2.120
Gender:



:) shuin .. asteapta mult si bine :D
shes all for pedo bear :)
the rest ... parerea mea personala ... cel putin lumea face cosplay
poate candva in viitor ( avand in vedere ca o sa se mareasca numarul de cosplayeri ) o sa se faca si selectie.
De ex la festu asta mie imi pare rau ca nu au fost inscrise si tipele care au facut cosplay la chi din chobits ( care era SUPER dulcica ) si YUNA; care si ea a fost super ok.
SOOOO next time ... even more cosplay and even more drama.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mikael
post May 17 2009, 10:13 AM
Post #35


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 113
Joined: 31-May 06
From: Brasov
Member No.: 2.611
Points: 241
Gender:



abia astept nijikonu, intre timp sa ma gandesc ce cosplay fac :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

usagy
post May 17 2009, 11:00 AM
Post #36


mad bunny
****

Group: Members+
Posts: 347
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 326
Points: 453
Gender:



QUOTE(Mikael @ May 17 2009, 12:13 PM)
abia astept nijikonu, intre timp sa ma gandesc ce cosplay fac :D
*



Mult succes de pe acum :)

aaa, si ai grija sa corespunzi fizic cerintelor personajului ^ ^ (cum zicea cineva pe aici ) sa nu te vedem si pe tine pe diverse siteuri luat la misto :blink:
Se practica vad mai nou. :blink: :huh:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DMonk
post May 17 2009, 11:36 AM
Post #37


Vaporous Member
***

Group: Members+
Posts: 285
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 15
Points: 389
Gender:



"Deci voi sunteti prosti cu totii!" La un moment dat cineva tot le-ar fi pus o eticheta. Autoarea articolului stie din experienta ca oamenii nu te lasa sa uiti de aspectul fizic. Nimeni important nu cunoaste cine sunt persoanele mentionate, deci au primit o lectie gratuita. Numai fetele suple au voie sa viseze.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

usagy
post May 17 2009, 01:16 PM
Post #38


mad bunny
****

Group: Members+
Posts: 347
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 326
Points: 453
Gender:



QUOTE(DMonk @ May 17 2009, 01:36 PM)
"Deci voi sunteti prosti cu totii!" La un moment dat cineva tot le-ar fi pus o eticheta. Autoarea articolului stie din experienta ca oamenii nu te lasa sa uiti de aspectul fizic. Nimeni important nu cunoaste cine sunt persoanele mentionate, deci au primit o lectie gratuita. Numai fetele suple au voie sa viseze.
*




Nu inteleg ce sustii sau pe cine sustii :blink:

Oricum, eu nu sustin manifestari de nivelul gradi. Critica se face intr-un alt mod.
Si daca tot se vrea sa acceptam numai fete suple, fac un exercitiu de imaginatie si propun sa acceptam doar fete de peste 1.70 m, ce ziceti? :rolleyes: Oricum , majoritatea personajelor din anime sunt f. inalte si anorexice. :lol: A da, si pt. baieti, neaparat cu muschi, si blonzi cu ochi albastrii, si 1.80m + .

Si ca sa schimb putin tonul, as propune pt. viitorul festival, oricum s-ar numi el un concurs de karaoke , ar fi super fun ( cu melodii din anime ofc).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post May 17 2009, 01:50 PM
Post #39


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Part 2

Am vazut ca postul meu a lansat cateva reactii ... as usual :D

Incep sa ma satur de refrenul asta tamp : apreciez faptul ca au curaj sa faca cosplay sau ca vai cata maunca e sa faci un costum. Miserupia. Daca unul se desbraca in fundul gol si alearga prin bucuresti nu-l face curajos...il face nebun. Iar daca acele persoane au libertatea si curajul sa face cosplay ... atunci si eu am libertatea si curajul sa urlu in sala ca pe stadion .... si sa fac misto cum si cat vreau.

Faptul ca persoane ca voi ii sustin chiar daca arata ca un hibrid intre Shrek si Shamuu....duce la astfel de situatii jenibile in care pe scena apar copii lui Godzilla si se cred Frumoasa din Padurea Adormita .... cel putin..... daca nu vrun model de la Victoria Secret. Deci sa ne fim foarte intelesi ... pana nu li se zice catorva dintre aceste spaime ale merdenelelor ca arata naspa si sa se lase de sportul asta ..... o sa avem parte numai de cosplay la nivelul asta.

Scuze dar dupa nijikon reactiv a pus niste poze la el pe blog despre cam cum ar trebui sa arate tipele si cosplay-ul .... pana nu vad ceva la jumatea calitatii din ce-i acolo o sa sterg de fiecare data pe jos cu cei care au fantezii erotice ca sunt nu stiu ce personaj din anime si cand se urca pe scena se asteapta ca cei din sala sa ii aplaude si sa aprecieze efortul.........singurul efort pe care l-am apreciat a fost al scenei care a sustinut participantele la cosplay .... daca scandurile ar putea vorbi ..... ce urlete s-ar fi auzit.

Cat despre faptul ca a face cosplay inseamna a te imbraca ca personajul preferat.....am vazut cosplay-uri din mother land Japan .... aia cand fac ..... si seamana cu personajul ..... iar daca esti fata .... cum dreaq sa-ti treaca prin cap sa faci cosplay la un baiat ... scuze da eu nu vreau sa am o imagine in cap cu Ulquiora cu sani ....... ah si inca n-am inteles fetishul cu Itachi si Sasuke (ps: next time poate aveti si forehead protectoarele) ..... iar la sasuke poate next time ajungeti si voi cu costumatia la zi ca au trecut cativa ani de cand Sasuke nu mai poarta tricou albastru.

Dar ca sa fiu si baiat salon ..... am o idee pt fetele care nu pot spune nu la o ciocolata milka mare ...... FACETI COSPLAY LA SHREK O SA LUATI LOCUL 1 SIGUR !!!

Si usagy ....unde dreaq ai vazut tu anorexice in anime .... tu macar ai o vaga idee despre ce inseamna termenul? :P

Oh yeah animal ... i'm an a***ole .... but i'm an a***ole with taste :P ... plus.... it feels so emply without me :twisted:

This post was brought to you in collaboration with Eminem - Wihout me :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Deus
post May 17 2009, 02:52 PM
Post #40


Whatevah!
***

Group: Members+
Posts: 188
Joined: 19-April 08
From: Bucuresti
Member No.: 6.629
Points: 494
Gender:



Nu a spus nimeni sa ai aspectul fizic exact ca al personajului,dar trebuie sa existe o limita!
Acum nu or sa se apuce sa puna restrictii la festivale,asta trebuie sa stie persoana care face cosplay(doar se poate vedea in oglinda).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

4 Pages < 1 2 3 4 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 04:34 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |