Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Marmalade Boy


DarkAngelGirl089
post Oct 1 2007, 04:13 PM
Post #21


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 100
Joined: 29-August 07
From: Bucurescti
Member No.: 5.029
Points: 288
Gender:



Deci acest anime...am chiulit de vreo cateva ori de la scoala doar pentru a ma uita la el :lol: mi-a placut ideea ca acest anime are multe cupluri fiecare cu mici obstacole pe care in final reusesc sa le depaseasca ,ce mai "tenelovela" mea preferata si Marmelade Boy si Nana :D B) Il recomand si eu de asemenea cine nu l-a vazut sa il incerce mai ales daca prefera categoria romance ;) ^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Noli
post Nov 18 2007, 04:59 PM
Post #22


NLN
****

Group: Members+
Posts: 383
Joined: 10-March 07
From: Galati
Member No.: 3.922
Points: 1.103
Gender:



Am reinceput acest anime...n-am crezut niciodata ca il voi revedea,dar imi place prea mult,si desi nu e prima oara cand il vad,ma desprind greu de la calculator,vreau sa vad episod dupa episod...prima oara cand l-am urmarit,mi-a luat trei zile si trei nopti ca sa-l termin...m-am uitat in continuu,cu pauze de somn,de vreo 6 ore,si mancam pe fuga,asta pt ca m-a captivat foarte tare...Revin cu o parere,dupa ce-l termin,ca vad ca eu nu am postat la acest topic,parerea mea despre acest anime,ci doar cateva cuvinte... :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Small-Lady
post Nov 18 2007, 06:20 PM
Post #23


~Fujoshi~
**********

Group: Members+
Posts: 1.069
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 892
Points: 2.897
Gender:



Daca il reusesti sa il mai vezi odata you are officially my hero :o . Eu m-am cam chinuit cu el si doar o data sa il termin, poate si pt k nu am avut timp sa vad mai mult de 2-3 ep pe zi... insa mi-a placut per ansamblu (grafica, personajele, povestea ). Cred k au lungit prea mult manga, pe care o prefer animeului, In ce priveste manga a fost prima citita si care m-a facut o shoujo manga maniac :lol: si cred k intra la categoria "de suflet" :D .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Noli
post Nov 19 2007, 03:12 PM
Post #24


NLN
****

Group: Members+
Posts: 383
Joined: 10-March 07
From: Galati
Member No.: 3.922
Points: 1.103
Gender:



Momentan sunt la ep 40...nu mai am prea mult :( iar o sa fiu deprimata ca se termina povestea,poveste pe care eu o traiesc din plin,fiind pe rand fiecare din personajele implicate in actiunea acestui anime...as fi ajuns mai departe de ep 40,daca as fi avut mai mult timp ziua,dar cum ajung acasa seara,ma pun la MB,si nu ma mai opresc,nu de alta,dar azi la 7 dim,m-am hotarat sa ma opresc,gandindu-ma ca : lasa ca ma uit mai incolo,ca acum e tarziu...
In legatura cu manga,m-am uitat la ultimul capitol...sunt doua finaluri?

Later Edit : Stie cineva de unde pot lua ost la MB?Am gasit Best album,si All collection,si mai sunt cateva pe care le-am gasit si le am,dar de cand am urmarit anime-ul nu am gasit ost cd 4 spre exemplu...imi doresc anumite versiuni ale unor melodii...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Nov 19 2007, 04:41 PM
Post #25


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



QUOTE
Cred k au lungit prea mult manga


Doar o intrebare stupida din partea mea: eu stiu ca povestea din manga e mai scurta decat cea din anime, deci cu ce au lungit-o? :huh:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ruxi
post Nov 19 2007, 05:58 PM
Post #26


Spam Police Reloaded... where the case, of course :)
Group Icon

Group: Members+
Posts: 885
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 233
Points: 1.392
Gender:



@Noli: cred ca mai am eu ost-ul. dar il gasesti si pe boxtorrents. mie se pare ca de acolo l-am luat si eu (asta se intampla acu vreo 3 ani deci nu mai tin minte exact). daca nu-l gasesti nici acolo, PM me

@Tessa: fata a scris corect. au lungit manga-ul = au lungit prea mult in anime povestea din manga.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Nov 19 2007, 07:35 PM
Post #27


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Hmm...cred ca am inteles eu gresit. dace e ceea ce ai spus tu, atunci sunt de acord ^^.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Noli
post Nov 19 2007, 08:15 PM
Post #28


NLN
****

Group: Members+
Posts: 383
Joined: 10-March 07
From: Galati
Member No.: 3.922
Points: 1.103
Gender:



ruxi tu ai tot ost-ul?Adica toate cd volumes?sau macar cateva...sau ai doar un cd?am intrat pe boxtorrents,dar e doar best album...atat...iar eu caut ost vol.4,ost vol.5...si mai erau cateva...2 parca il am,si mai am si All Collection,dar ceea ce vreau eu nu se gaseste in All Collection...si de gasit nu gasesc nicaieri melodiile pe care le vreau...daca ma poti ajuta cumva cu ele,te rog sa-mi spui...Multumesc mult oricum :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

intellect
post Nov 19 2007, 09:05 PM
Post #29


Diclonius
******

Group: V.I.P.
Posts: 947
Joined: 27-July 05
Member No.: 1.690
Points: 3.645
Gender:



Toate OST-urile se gasesc pe emule (8 + BestCD)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Noli
post Nov 28 2007, 02:54 AM
Post #30


NLN
****

Group: Members+
Posts: 383
Joined: 10-March 07
From: Galati
Member No.: 3.922
Points: 1.103
Gender:



Tocmai am terminat de urmarit MB(acum cateva ore)…dupa cateva zile de pauza,datorata ambitiei mele de a transforma episoadele de la MB,din format ogm,in avi…si a fost destul de greu,ca sa le am pe toate,si sunet in japoneza(fiind dual,si engleza prima limba,a fost mai dificil,sa fac sa mearga in japoneza),si tot ce nu mergea,dar am reusit dupa cateva cautari de programe,si codecuri…intre timp am urmarit alt anime,ca sa nu stau degeaba.
Sunt fericita ca am trait din nou aceasta poveste minunata(am plans,am ras,am fost fericita,trista,traind fiecare clipa din plin,impreuna cu fiecare personaj)…trista ca s-a terminat visul in care traiam…m-as apuca din nou sa-l vad,dar,incerc sa vad si altceva acum,si apoi il voi revedea cu siguranta…pana acum cred ca este singurul anime care m-a captivat in asa fel,de fapt,e anime-ul meu preferat(grafica este extraordinara,e exact pe gustul meu,iar ost-ul,minunat... :) ).
L-am vazut prima oara,acum un an,am dat peste el din greseala,si intr-un an nu am reusit sa gasesc ceva care sa-mi placa mai mult.
Matsuura Yuu,este personajul meu preferat,mi-a placut de el din prima clipa :wub: ^_^ .
(IMG:http://img263.imageshack.us/img263/2619/bscap017wg0.th.jpg) (IMG:http://img524.imageshack.us/img524/795/vlcsnap110245hk2.th.png) (IMG:http://img525.imageshack.us/img525/8752/bscap029xp1.th.jpg)

E frumos,inteligent,imi place mult cum gandeste,cum se gandeste mereu la cei din jur,in special la Miki...faptul ca el s-a indragostit de ea dinainte sa-l cunoasca ea,e si mai interesant...mi-a placut totusi ca e genul de baiat,care desi e frumos,si il plac toate fetele,el e cu totul special,o iubeste doar pe Miki,si o iubeste mult...ar fi multe de spus despre el,dar sunt poate prea multe...dar mai pe scurt,el e personajul meu preferat,din MB,si din tot ce am vazut pana acum,si este anime...

Mi s-a parut foarte interesanta ideea cu schimbul parintilor,si mutarea celor 6 impreuna,desi pare ireal,mie mi s-a parut o idee buna,n-ar mai fi fost la fel de interesanta povestea daca nu se intampla asta…inca de la primul episod, m-a facut sa nu ma dezlipesc de calculator,mai ales la final,cand avem parte de primul sarut.

(IMG:http://img20.imageshack.us/img20/4245/bscap098or4.th.jpg)(IMG:http://img524.imageshack.us/img524/1751/vlcsnap103361ua0.th.png)
(IMG:http://img407.imageshack.us/img407/9503/group02rl4.th.jpg)

Pe parcurs,ma deranjeaza ca Miki nu se decide si nu-l alege pe Yuu,dar asta face parte din farmecul animeului.Apoi,cand in sfarsit Yuu si Miki sunt fericiti,apar diverse obstacole in relatia lor,care e imposibil sa nu enerveze,si obstacolul cel mai mare,distanta dintre ei doi,care apare atunci cand Yuu pleaca la New York,pt a studia arhitectura.
(IMG:http://img263.imageshack.us/img263/759/bscap015jx1.th.jpg)
Kei-kun…de data asta,l-am privit altfel,desi m-a enervat la inceput,ca de obicei,l-am analizat cu atentie,si mi-a placut mult evolutia personajului,cum se maturizeaza,cat de frumos si de inteligent gandeste,insa nu imi doream sa ramana cu Miki,nu pentru ca nu l-ar merita ea pe el,ci pentru ca…pur si simplu nu mi-ar fi placut.
Mi-as fi dorit in acest anime ca Meiko sa ramana cu Miwa-san,si asta nu pentru ca nu as fi de acord cu o relatie elev-profesor(nu am idei preconcepute,cum ca o relatie elev-profesor sa fie interzisa,in fond si la urma urmei,suntem oameni intr-o relatie,nu elev-profesor,sentimentele sunt sentimente,nu conteaza functia pe care o ai,sau ocupatia pe care o ai...insa,mie personal nu imi placea prea mult de Namura sensei,nu zic ca nu se potrivesc el si Meiko,dar ea cu Miwa-san,arata foarte bine impreuna,arata mai bine impreuna,plus ca el e un baiat extraordinar,si o merita,si fiind si mai apropiati de varsta ii apropie mai multe,avand mai multe in comun...eu am sperat ca Meiko va ramane cu Miwa-san,dar n-a fost sa fie. Poate am fost si putin egoista,m-am gandit mai mult la ce-mi place mie,si nu la ceea ce simtea Meiko,dar asa am vazut eu lucrurile.
Suzu-chan,Anju-san,si Jinny,m-au enervat pe rand la culme…
Sa stau acum sa vb singura despre toate personajele,imi e cam greu,nu prea imi vin idei…poate totusi o sa vrea cineva sa discute cu mine…
Small-Lady,oficial,am terminat de urmarit MB…si nu m-am plictisit deloc,la nici un episod,sincer vorbind,as fi recunoscut,dar m-am uitat atenta ca si celelalte dati,sau poate chiar mai atenta,am inteles mult mai multe,si am vazut unele lucruri si din alta perspectiva,poate din cauza ca am mai crescut cu un an,si m-am mai maturizat :P …
Iar in legatura cu anime-ul care e mai lung decat manga…intial,am inteles ca ar fi vrut sa incheie anime-ul cu 49 de episoade,insa succesul mare acumulat pe parcursul seriei(intr-adevar este o productie foate reusita,pt mine chiar cea mai reusita,e anime-ul meu de suflet),i-a determinat sa continue seria…si nu-mi pare rau…as fi fost mai trista daca era un anime asa scurt,se termina mai repede…

(IMG:http://img150.imageshack.us/img150/5241/vlcsnap104907gy8.th.png) (IMG:http://img263.imageshack.us/img263/3385/bscap138hb6.th.jpg) (IMG:http://img442.imageshack.us/img442/5638/bscap126hj1.th.jpg)
(IMG:http://img159.imageshack.us/img159/4093/bscap150kr9.th.jpg) (IMG:http://img522.imageshack.us/img522/56/bscap151ek3.th.jpg)

Inteleg eu totusi,ca s-au casatorit... :) adica sa-mi confirme cineva,ca sa fiu si mai sigura ^_^

Mi-as dori mai multe productii Wataru Yoshizumi...imi place mult stilul ei de a desena,si imi plac povestile ei romantice...pacat ca nu au facut anime-uri si dupa alte manga ale ei...si in afara de Ultra maniac...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Alexa
post Feb 23 2010, 12:22 AM
Post #31


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 48
Joined: 18-February 10
Member No.: 9.490
Points: 1
Gender:



E dragut si amuzant,merita vazut :rolleyes: Nu chiar genul pentru care sa faci o pasiune,dar...... :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages < 1 2
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 05:38 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |