Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Bleach


Ranma-kun
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #1


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Nu........nu am facut un topic despre inalbitor de rufe :P cu totul ca voi face si unul despre inalbitor de par :twisted: (adica scoala, deja am fire de par albe si-am deabea 17 ani :cry: ), nu....... am facut un topic despre un maga foarte cool, Bleach, in care este vorba despre un pushti de 15 ani, cu puteri psihice, care, prin voia sortzii, ajunde sa devina un fel de arhangel.....eh..total diferit de aia...care duce spiritele bune in Soul Society, si protejeaza spiritele bune si oamenii de cele rele, se lupta cu o sabie, si iese din corp pentru a se lupta la nivel de spirite, multa actziune, grafica mishto, o sabie foarte faina, merita citit sau vazut, nush daca e si anime, in orice caz..............
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

P-chan
post Sep 6 2004, 08:32 PM
Post #2


Newbie
*

Group: Members
Posts: 5
Joined: --
Member No.: 373
Points: 2



Mersi de recomandare Ranma-kun am luat si eu si am citit primele 3 vol din bleach si vreau sa spun ca mi se pare super marfa .
Sunt foarte impresionat de colectia de manga pe care o ai si sunt curios cam cat timp ti-a trebuit sa o acumulezi ranma-kun .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Sep 7 2004, 01:17 AM
Post #3


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Stiu.. Bleach e unul dintre cele mai populare manga-uri de fapt.. de aceea a fost si licentziat.. si nu-l mai prea gaseshti la download.. anyway e super si are multi fani... trebuie citit, imi pare bine ca macar mai posteaza cineva la acest topic...
Cat desrpe lista mea.. pai nu-s toate complete, manga-urile acelea... pentru ca multe sunt noi si nu-s traduse pana la capat.. dar mi-a luat.. colectzionez manga... de mai bine de un an.. dar am doar dail-up asha ca merge incep.. am downloadat mai bine de 8 GB de manga cu dial-up.. :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Serpico
post Oct 8 2004, 08:10 PM
Post #4


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 82
Joined: --
From: Bucuresti/ Amestris
Member No.: 249
Points: 2



Doar de dragu' de a spune la lume (:) ) de un' se pot lua vol. pana la 14 din bleach....
Suprnova.org.... dati-i search bleach si vedeti ce iese! :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ruxi
post Oct 10 2004, 04:17 PM
Post #5


Spam Police Reloaded... where the case, of course :)
Group Icon

Group: Members+
Posts: 885
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 233
Points: 1.392
Gender:



eu acum am inceput sa dl animeul. nu a iesit decat ep 1 pana acum. sunt foarte curiosa. din review-uri am dedus ca ar trebui sa fie interesant. abia astept sa vad....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Dec 12 2004, 08:39 PM
Post #6


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Apropo, volumele de la 1-7 din bleach le gasiti pe www.bleach7.com , trebuie sa va inregistrati si apoi mergeti la sectiunea download manga de la multimedia, acolo sunt trei mirrors, incercati-l pe al 3-lea ca primele 2 nu merg, sper ca se mai gasesc cativa care sa citeasca acest manga pentru ca merita :wink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demiurgus
post Dec 13 2004, 09:28 PM
Post #7


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 228
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 10
Points: 2
Gender:



M'bun, am citit si eu primul volum din Bleach. Nu inteleg de ce este atat de popular, nu aduce nimic nou. E un manga bun si cam atat, nimic extraordinar. Personal nu simt nevoia sa dwl restul de volume.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

blackinque
post Jan 3 2005, 03:24 PM
Post #8


God's Toilet
****

Group: Members+
Posts: 364
Joined: --
From: Between the wasteland & sky ~ Bucuresti
Member No.: 261
Points: 104
Gender:



eu mam apucat anul trecut de bleach( pe 30 decembrie ca sa fiu exacta). am citit de la capitolul 32 pana la 149 intro singura zi :o si la inceput nu mia placut dar acum chiar ca a devenit interesant

sunt anumite chestii in manga foarte ciudate: spre exemplu in lumea spiritelor exista sange si moarte /omg ...e cam aiurea. dar in orice caz tema e buna

apropo manga se poate downloada de pe directmanga.com(excelent site), mai e si bleachworld.com dar se pare ca sa inchis, sa mai verificati adresa poate ca revine. si mai este si narutomania.com care sar putea sa aiba toate episoadele in direct downlad.

eu am ajuns la capitolul 162 si chiar daca e in japoneza :( e bine sal downloadati. mamaaa..ce puternic a ajuns ... cred ca ichigo o sal bata mar pe .... (mam chinuit sa nu postez un spoiler).e un capitol IN CULORI e foarte interesant, check it out aici !! trebuie sa te registrezi 1 min apoi e simplu
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Jan 4 2005, 03:10 AM
Post #9


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Ma bucura ca se gasesc din ce in ce mai multi fani Bleach, tre sa subliniez ca acest topic a stat mai bine de un an fara nici un singur post (sau ca asha). Sper ca se va mai gasi lume care sa citeasca acest manag, pentru ca e super :wink: .
Apropo.. wow www.directmanga.com e un site super mishto, au o groaza de manga-uri acolo spre download direct prin http, ar trebui sa-l pui si la topicul de site-uri de la manga, please /^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

blackinque
post Jan 27 2005, 12:52 PM
Post #10


God's Toilet
****

Group: Members+
Posts: 364
Joined: --
From: Between the wasteland & sky ~ Bucuresti
Member No.: 261
Points: 104
Gender:



:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Trebuie sa cititi cap 165 bleach!!!
cel mai bun de pana acum! oh, happy day /love /love

http://xscanz.free.fr/bleach165.zip
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cilu
post Jan 30 2005, 10:29 PM
Post #11


Nea Puiu
*****

Group: Members+
Posts: 598
Joined: --
From: Behind the teacher's desk
Member No.: 357
Points: 207
Gender:



Am citit si eu in sfarsit Bleach, e super dragut, mie imi place mult stilul grafic a lui Tite Kubo, plus ca povestea devine interesanta.... am ajuns pe la vol 5 si asta numa ca trebuia sa plec in deva asa ca, voi continua cititu cu proxima ocazie.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Alonso
post Feb 10 2005, 07:54 PM
Post #12


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 268
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 774
Points: 188
Gender:



QUOTE(Ranma-kun)
Apropo, volumele de la 1-7 din bleach le gasiti pe www.bleach7.com , trebuie sa va inregistrati si apoi mergeti la sectiunea download manga de la multimedia, acolo sunt trei mirrors, incercati-l pe al 3-lea ca primele 2 nu merg, sper ca se mai gasesc cativa care sa citeasca acest manga pentru ca merita  :wink:


Ranma-Kun managau are 7 volume ? sau mai apar cu timpu ?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cilu
post Feb 10 2005, 07:59 PM
Post #13


Nea Puiu
*****

Group: Members+
Posts: 598
Joined: --
From: Behind the teacher's desk
Member No.: 357
Points: 207
Gender:



Man alonso, de ce nu verifici pe www.dailymanga.org shi cauti acolo tot ce te intereseaza manga related. Sau, directmanga tragi de acolo m,ai tot ce a aparut. Cred ca de ja s-o trecut de 16 volume cincer nu stiu pentru ca luate fiind de pe directmanga, nu sunt asezate in functie de volum si doar de capitole....nici nu eram curios pana acuma dar.....

Cei de pe dailymanga zic ca s-o ajuns la vol 18.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

blackinque
post Feb 14 2005, 09:11 PM
Post #14


God's Toilet
****

Group: Members+
Posts: 364
Joined: --
From: Between the wasteland & sky ~ Bucuresti
Member No.: 261
Points: 104
Gender:



bleach a intrat intr-un plin sezon de plictiseala, dupa parerea mea. ichigo deine enervant

spoiler cap 166
[spoiler:b2c3712962]mi se pare mie sau lui ichi nu-i pasa ca devine un hollow?! cand si-a revenit speram sa aiba ceva remuscari, dar pe el nu l-a interesat, dupa ce ca l-a lasat pe byakuya pe jumatate mort de frica, si a continuat lupta. adica, stiu ca e cam nepasator, dar zau asa[/spoiler:b2c3712962]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cilu
post Feb 14 2005, 10:45 PM
Post #15


Nea Puiu
*****

Group: Members+
Posts: 598
Joined: --
From: Behind the teacher's desk
Member No.: 357
Points: 207
Gender:



Ok, pe direct manga se afla pana la cap. 162. Blackinque, un link pt capitolele ce ies noi ar fi dragutz .... am incercat bleach7 shi bleach world dar au cam dat ortu popii.... de altundeva nu stiu de unde sa aduc...... dailymanga n ma prea ajuta la faza asta. Plus ca a devenit interesant.... i mean nici nu stiu daca a ajuns la jumatea povestii. Aia rai nici macar nu o intrat in poveste k lumea pana acuma.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Livache
post Feb 20 2005, 09:09 AM
Post #16


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 210
Joined: --
From: Galati
Member No.: 190
Points: 55
Gender:



bleach prea tare animeul asta :D daca stai sa te gandesti toate animele au cate ceva special in ele in fine nu am cicit manga dar am vazut primele 18 ep si acum astept pe 19 de la un amic dar trebuie sa caut si eu manga ca pana mai apare si alt episod.....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cilu
post Feb 20 2005, 12:25 PM
Post #17


Nea Puiu
*****

Group: Members+
Posts: 598
Joined: --
From: Behind the teacher's desk
Member No.: 357
Points: 207
Gender:



Mah, ca ot ai adus vorba de anime......actiunea din anime e diferita de cea din manga? A intrecut-o deja? Pe unde s-o ajuns oare....si inca o intrebare.....cat va mai continua seriaaaaa /cry ca am impresia ca se vrea a fi ceva de genu naruto.......deja la felu in care se desfasoara...eu cred ca e pe la jumate, cel putin asa am impresia...ca is niste chestii neclare. Sa nu uitam ca mai sunt si cei cu adevarati rai....Da cu Ichigo turning hollow, e ca si cu naruto transformandu-se in demon....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Livache
post Feb 20 2005, 03:54 PM
Post #18


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 210
Joined: --
From: Galati
Member No.: 190
Points: 55
Gender:



nustiu cat e de lunga seria dar manga din cate vad e mare :D
eu nustiu cate ep are seria eu am vazut 18 si sper sa nu depaseasca 50 :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

blackinque
post Feb 20 2005, 09:23 PM
Post #19


God's Toilet
****

Group: Members+
Posts: 364
Joined: --
From: Between the wasteland & sky ~ Bucuresti
Member No.: 261
Points: 104
Gender:



pai, in manga s-a ajuns pe la sfarsitul slavarii rukiei. pai, presimt ca nu asta o sa fie sfarsitul. Cred ca o sa se ajunga la ceva gen naruto.

linkuri...capitolele de la 162 incolo sunt raw, deaia nu se posteaza. eu iau cele mai noi capitole cu bleach de pe bleach news . deaia mai intru si pe aici unde sunt traducerile. dar cred ca s-au oprit :(

eu le am pe cele de la 162-167 dar sunt raw, daca le vrea cineva, cred ca as putea sa le trimit prin mail. sa-mi spuneti
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cilu
post Feb 21 2005, 06:59 AM
Post #20


Nea Puiu
*****

Group: Members+
Posts: 598
Joined: --
From: Behind the teacher's desk
Member No.: 357
Points: 207
Gender:



Blackinque, s-a facut update la directmanga pana la capitolul 166, traduse. Si eu am zis ca s-ar putea sa fie ceva in genul naruto si incepe sa imi para rau ca m-am apucat sa citesc, pentru ca atunci cand intri mai tare in actiune se gata cititul in stil masiv, adica toate capitolele deodata si trebuie sa astepti saptamanal sa apara inca unul...that sucks. La fel am patit cu fma si mar...just not fair /cry
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 11:42 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |