Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Anime Primavara 2011


Yuriko
post Jan 13 2011, 06:59 PM
Post #1


paranoia agent
*****

Group: Members+
Posts: 545
Joined: 3-March 10
From: Akita
Member No.: 9.530
Points: 1.316
Gender:



Ce ne asteapta din martie incolo... Let's hope for a good harvest :lol:
(IMG:http://g.imagehost.org/t/0706/20101230_spring2011.jpg)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cg1700
post Jan 13 2011, 07:37 PM
Post #2


Slacker
******

Group: Members+
Posts: 852
Joined: 30-May 10
Member No.: 9.743
Points: 2.402
Gender:



Wow, early topic is early. Eu inca incerc sa decid la ce ma uit sezonul asta :) . Momentan singurele anime-uri la de pe chart la care sigur o sa ma uit sunt MariaHolic S2 si Denpa Onna (fiindca sunt Shaft fanboy), TWGOK S2 (fiindca manga e una din preferatele mele si primul sezon a fost o adaptare buna) si Deadman Wonderland (desi n-am citit manga, am auzit lucruri bune despre serie). Steins;Gate probabil ca va fi awesome dar nu o sa ma uit deoarece inca am sperante ca VN-ul va fi tradus in urmatorii 10-20 de ani :( . Oricum, probabil chart-ul inca nu e final si mai e timp sa fie inca anuntate si alte anime-uri noi (eu personal as vrea foarte mult ca Girls Work sa fie difuzat cat mai repede, preferabil acum in primavara).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kassy
post Jan 13 2011, 07:40 PM
Post #3


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 669
Joined: 15-October 10
Member No.: 10.103
Points: 1.532
Gender:



Eu m-am hotarat: nu ma voi mai uita la ongoingurile bune, iar cu cele mediocre nu mai am treaba, nu ma mai intereseaza. Ori vad un anime bun pe care il urmaresc de placere, ori ma uit pt ca e deja e obsesie. Din pacate iphone-ul meu nu vrea sa incarce imaginea :( dar nu cred ca mai mult de un sfert din titluri vor merita.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Botan
post Jan 13 2011, 07:55 PM
Post #4


Ten no Ryuu, Bishie Fan Forever :p
**********

Group: Members+
Posts: 1.818
Joined: 18-June 07
From: land of idiots (just moved)
Member No.: 4.485
Points: 4.127
Gender:



Ce vreau eu sa vad e..hm..Maria Holic Alive si Gintama. :P
Yu Gi Oh vad ca inca mai e atat de popular incat tot apar serii noi iar si iar.. lolz

Dar... X-Men?? o.O Whut? They'r gona use seiyuus??? Plz don't take Takahiro Sakurai, Mitsuki Saiga, Miyuki Sawashiro, Mamoru Miyano, Hikaru midorikawa Daisuke Ono, Suwabe Junichi etc etc etc huff huf huff. Not even leftovers! Not for za americanz!! :trollface: LOL
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Dlanor
post Jan 13 2011, 08:06 PM
Post #5


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 330
Joined: 17-July 10
Member No.: 9.866
Points: 720
Gender:



Voi incerca:

Steins;Gate - se pare ca VN-ul e genial.Am vazut un trailer si imi pare rau ca nu au pastrat acea unica ''paleta de culori'' din VN.

[C] - noitaminA + Nakamura Kenji.

Deadman Wonderland - am citit cateva capitole din manga si story-ul e destul de interesant.

Nu m-am hotarat inca:

Moshidora - am auzit ca LN-ul e destul de popular+Production IG

Denpa Onna to Seishun Otoko - Pare interesant+Shaft.Sper ca nu e tot Shinbo.Cred ca nu au mai folosit alt regizor de la Ef.

...si cam atat.O sa incerc si primul sezon din Maria Holic.Daca totul merge bine , il voi incerca si pe al doilea

QUOTE(cg1700 @ Jan 13 2011, 07:37 PM)
eu personal as vrea foarte mult ca Girls Work sa fie difuzat cat mai repede, preferabil acum in primavara.
*


Cred ca ufotable o sa dea prioritate lui Fate/Zero.Nu m-ar deranja insa ca Girls Work sa apara in primavara.Am auzit ca scriptwriter-ul e genial.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Akuro
post Jan 13 2011, 08:10 PM
Post #6


Newbie
*

Group: Members
Posts: 8
Joined: 5-October 10
From: Jimbolia pe langa Timisoara
Member No.: 10.073
Points: 21
Gender:



pai nu stiu inca nu mam decis :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Smrgol
post Jan 13 2011, 10:32 PM
Post #7


Psychedelic pacifist
**

Group: Members+
Posts: 63
Joined: 28-January 09
From: Micu' Paris
Member No.: 8.263
Points: 129
Gender:



QUOTE(cg1700 @ Jan 13 2011, 08:37 PM)
Deadman Wonderland (desi n-am citit manga, am auzit lucruri bune despre serie)
Likewise. Am citit primele 28 de capitole (din 41... acu realizez c-am ramat in urma) si nu numai ca-i interesant, da' are si multe scene de actiune care merita promovate in dinamica.

Inteleg ca se continua munca la Yume Miru Kikai aka The Dreaming Machine a regretatului Satoshi Kon, desi vad ca nu-i anuntata.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cg1700
post Jan 27 2011, 10:51 AM
Post #8


Slacker
******

Group: Members+
Posts: 852
Joined: 30-May 10
Member No.: 9.743
Points: 2.402
Gender:



http://www.animenewsnetwork.com/news/2011-...tv-anime-series

ã–ã‚。。。ã–ã‚。。。
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

NOTORIOUS
post Jan 27 2011, 11:57 AM
Post #9


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 517
Joined: --
From: Your disgusting imagination
Member No.: 1.002
Points: 1.156
Gender:



HECK YEAH! Tocmai ce am citit si eu stirea. Chiar duceam lipsa de psycho-logic animu with a mix of badass.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Feb 5 2011, 01:31 PM
Post #10


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Ce titluri mi-au atras atentia: Nichijou, Showa Monogatari, The world only good knows [sezonul 1 s-a terminat groaznic, sper ca acesta sa fie mai bun], Sekai-ichi Hatsukoi [yeah, am inceput sa urmaresc si shounen-ai mai nou...], Ao no Exorcist, Denpa Onna to Seishun Otoko, Deadman Wonderland, Stein's Gate, C.
Seriously, but seriously! Where the hell is my shoujo?!!! *cry*
Abia astept Hoshi wo ou Kodomo. Makoto Shinkai nu m-a dezamagit niciodata :) .
Nu pot sa cred ca mai fac un sezon din Kampfer. That anime is a total fail....
Aceeasi reactie si pt. Maria Holic.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Yuriko
post Feb 5 2011, 02:43 PM
Post #11


paranoia agent
*****

Group: Members+
Posts: 545
Joined: 3-March 10
From: Akita
Member No.: 9.530
Points: 1.316
Gender:



There barely is anything tempting to me :( In afara de Showa Monogatari si Hoshi wo ou Kodomo nu prea mi-a atras nimic atentia :mellow: . Maybe I'm just too picky lately... Oricum, I'll second Kassy here; not gonna watch cat sunt ongoing. Nu cred ca as avea rabdare, daca intr-adevar sunt serii bune acolo.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Feb 5 2011, 02:49 PM
Post #12


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



QUOTE
Oricum, I'll second Kassy here; not gonna watch cat sunt ongoing. Nu cred ca as avea rabdare, daca intr-adevar sunt serii bune acolo.

Sansele ca sa se intample asta sunt destul de minime. Eu de aceea le si urmaresc ongoing, ca altfel nu as mai urmarii niciodata serii precum Yakumo, Star Driver, Bakuman si altele de genul, care nu sunt tocmai groaznice, dar nici nu te fac sa vrei sa vezi mai mult de un episod pe saptamana.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kassy
post Feb 5 2011, 03:04 PM
Post #13


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 669
Joined: 15-October 10
Member No.: 10.103
Points: 1.532
Gender:



QUOTE(Tessa @ Feb 5 2011, 02:49 PM)
Sansele ca sa se intample asta sunt destul de minime. Eu de aceea le si urmaresc ongoing, ca altfel nu as mai urmarii niciodata serii precum Yakumo, Star Driver, Bakuman si altele de genul, care nu sunt tocmai groaznice, dar nici nu te fac sa vrei sa vezi mai mult de un episod pe saptamana.
*



Mdeah, aici sunt complet de acord :P Adica nu cred ca voi urmari niciunul dintre animeurile sezonului de iarna din simplul motiv ca au aparut deja in jur de 4 episoade (si e o mare durere sa treci prin ele... daca nu vezi doar un episod pe saptamana). Cele ce mi-au atras atentia sunt Hourou Musuko si Fractale... restul mi se par pline de fanserviece si porcarii de umplutura care nu merita atentie niciun minut.
Din sezonul de primavara ma intereseaza al doilea sezon din Kami nomi zo shiru sekai (mai mult asa, sa zic ca l-am vazut - il voi urmari cat e ongoing... un anime prost nu merita mai multa atentie de atat) si Hoshi wo ou Kodomo (pe care il astept de mult si m-a facut foooooarte curioasa :D )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Feb 5 2011, 05:10 PM
Post #14


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



QUOTE
Hourou Musuko si Fractale... restul mi se par pline de fanserviece si porcarii de umplutura care nu merita atentie niciun minut

Nu pot fi de acord cu tine de data aceasta. Beelzebub mi se pare cea mai buna aparitie din anul acesta, si chiar nu e plin de fanservice.
Gosick si Level E sunt de asemenea recomandabile.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kassy
post Feb 5 2011, 05:40 PM
Post #15


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 669
Joined: 15-October 10
Member No.: 10.103
Points: 1.532
Gender:



QUOTE(Tessa @ Feb 5 2011, 05:10 PM)
Nu pot fi de acord cu tine de data aceasta. Beelzebub mi se pare cea mai buna aparitie din anul acesta, si chiar nu e plin de fanservice.
Gosick si Level E sunt de asemenea recomandabile.
*



Okay, recunosc ca nu e bine sa vorbesti inainte sa vezi cu ochii tai despre ce e vorba :unsure:
Beelzebub nu e sters inca de pe lista mea si avand in vedere ca e de la producatorii lui Bleach (din cate mai tin si eu minte, ca am prea multe pe cap :lol: ) sigur ii voi da o sansa. Dar eu vorbesc in general... vreo 15 animeuri in total ale sezonului (poate chiar mai multe, nici nu stiu) din care 2 se remarca prin ceva, restul sunt varza... plagiaturi si chestii prin care se straduiesc neobosit sa impresioneze (fara rezultat). Cam asta e ceea ce am observat in singurul sezon pe care l-am urmarit. Profund dezamagita, nu mai fac greseli dinastea :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

dmf
post Feb 5 2011, 05:41 PM
Post #16


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 535
Joined: 28-June 07
From: Constanta
Member No.: 4.576
Points: 1.330
Gender:



Beezlebub - meeeeh, eu chiar nu vad ca vi se pare asa fain la anime-ul asta? e average at most.

Gosick - watchable, dragut anime.

Level E - best of the season

Fractale - inca sunt in dubii, dar promite (vazut 2 episoade)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cg1700
post Feb 6 2011, 11:09 AM
Post #17


Slacker
******

Group: Members+
Posts: 852
Joined: 30-May 10
Member No.: 9.743
Points: 2.402
Gender:



QUOTE(Kassy @ Feb 5 2011, 04:04 PM)
Mdeah, aici sunt complet de acord :P Adica nu cred ca voi urmari niciunul dintre animeurile sezonului de iarna din simplul motiv ca au aparut deja in jur de 4 episoade (si e o mare durere sa treci prin ele... daca nu vezi doar un episod pe saptamana). Cele ce mi-au atras atentia sunt Hourou Musuko si Fractale... restul mi se par pline de fanserviece si porcarii de umplutura care nu merita atentie niciun minut.
*



Banuiesc ca nu te-ai uitat la Madoka Magica, nu? E mult mai bun ca Fractale si, din punctul meu de vedere, e de departe cel mai bun anime din acest sezon.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Holyatheist
post Feb 6 2011, 11:19 AM
Post #18


Wielder of sarcasm
***

Group: Members+
Posts: 160
Joined: 2-September 10
From: Sibiu
Member No.: 10.001
Points: 420
Gender:



Deadman Wonderland, am citit manga e deosebita :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kassy
post Feb 6 2011, 12:40 PM
Post #19


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 669
Joined: 15-October 10
Member No.: 10.103
Points: 1.532
Gender:



QUOTE(cg1700 @ Feb 6 2011, 11:09 AM)
Banuiesc ca nu te-ai uitat la Madoka Magica, nu? E mult mai bun ca Fractale si, din punctul meu de vedere, e de departe cel mai bun anime din acest sezon.
*



Nu, nu m-am uitat, desi sincera sa fiu am avut intentia. Dar uite, daca tot zici sa-l incerc, o sa-l incerc :D Sper doar sa nu mai vad ceva gen Da capo ca mi-e de-ajuns. Totusi, din moment ce ratingul e R... nu poate fi ceva foarte shoujo, nu? haha

De fapt, acum m-am uitat la genuri si vad ceva mai... matur, ca sa zic asa. Chiar o sa-i dau o sansa. In afara de grafica, care ma cam enerveaza, animeul pare destul de interesant.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cg1700
post Feb 6 2011, 01:03 PM
Post #20


Slacker
******

Group: Members+
Posts: 852
Joined: 30-May 10
Member No.: 9.743
Points: 2.402
Gender:



QUOTE(Kassy @ Feb 6 2011, 01:40 PM)
Nu, nu m-am uitat, desi sincera sa fiu am avut intentia. Dar uite, daca tot zici sa-l incerc, o sa-l incerc :D Sper doar sa nu mai vad ceva gen Da capo ca mi-e de-ajuns. Totusi, din moment ce ratingul e R... nu poate fi ceva foarte shoujo, nu? haha
*


De fapt nu e deloc shoujo.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 06:46 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |