Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Witchblade


Kisa
post May 26 2006, 08:02 PM
Post #1


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



It possessed only the will to fight. In the shadows of battles throughout history, it could be found. Those who seek its vast power are without end, and without end is the number who have lost their lives in the search. Some call it a weapon of God, and others call it the hand of the Devil. The Witchblade... She who is possessed by it awaits ecstasy, and destruction.

(IMG:http://img4.anidb.info/pics/anime/10225.jpg)

Intr-o Japonie futurista, Tokyo nu este nimic mai mult decat o insula intr-o lume in care copiii sunt o raritate si bunastarea lor este asigurata de Child Welfare Ministry.
Amaha Masane este o mama care incearca sa-si tina fiica langa ea, in ciuda recomandarilor acestui minister. Si sfarseste prin a ajunge la inchisoare, unde este atacata de... o "chestie" care se vrea a fi om la origini. :P E lesne de inteles ca in momentul cheie, Masane se transforma in Witchblade si fuge (nu inainte de a-i da o lectie - mult prea rapida :twisted: - "chestiei).

Anime-ul este on-going, momentan fiind disponibile doar doua eps. Numarul total de eps vehiculat pe anidb este de 24.

Anyway, dintre anime-urile noi vizionate in ultima vreme, Witchblade mi se pare promitator.

Enjoy! ^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

yuuko
post May 26 2006, 08:23 PM
Post #2


little klutz ^_^
***

Group: Members+
Posts: 109
Joined: 14-April 06
From: Wishing shop
Member No.: 2.424
Points: 299
Gender:



I love Witchblade! :D Cum ziceam si la topicul anime noi, chiar daca am vazut doar 2 ep seria mi se pare destul de originala iar designul exceptional(este inspirat dupa un comic scris de un american dar povestea a fost putin schimbata ). Anyway nu pot sa zic k ma omor dupa OP dar EN e destul de dragutz si eu stiam k are 26 de ep(mai multe mai bine :P ). Vb u kisa animele e chiar promitator, cred k nu o sa fie genu la care sti deja sf dupa 5 ep :D . Acum daca ar scoate si sub`urile mai repede ar fi perfect <_< . Urmariti`l se merita
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post May 26 2006, 08:56 PM
Post #3


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



N-as fi facut topic la o serie care are scoase numai 2 epuri dar daca s-a aruncat kisa la treaba asta hai sa postez si eu :P

Anime-ul pare interesant mai mult din perspectiva actiunii nu din cea a povestii....nu cred sa aibe o povestea prea complexa. Oricum ce pot spune este ca-mi place mamica :D .... mai ales transformata :D :twisted: eh....i wanna momy like that :D

Oricum ep-urile apar destul de greu...da acuma ca s-au unit Shinsen cu yesy si cu Ureshii poate se mobilizeaza si le scot la timp.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post May 28 2006, 11:42 PM
Post #4


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Vazut eps 3 si ai dreptate, Scorp. Actiunea mi se pare super interesanta. Ca sa nu mai vorbesc de coloana sonora in momentele in care apare Witchblade. As caracteriza fundalul sonor drept Psycho (the movie - faza de la dush) meets nice lady breathing. :twisted:
Iar costumul tipesei e super realizat!

Ce nu am inteles eu pana acum este de unde ii ies panglicile alea rosii... as zice ca din par, dar nu sunt sigura. :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post May 29 2006, 09:43 AM
Post #5


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Pai nu-s panglici e par :P. Parul ei e contruit pe aceeasi idee ca cel a lui Millia Rage din Guilty Gear. Dupa ce am vazut si ep-ul 3....tind sa devin putin sceptic....cel putin in provintza graficii cand e vorba de Witchblade.....n ustiu parca cand alearga arata ca naiba....dar imi place partea perversa din ea :twisted: si ce piercing frumso are in limba B) :twisted: fata serioasa :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mogadorian
post May 29 2006, 06:22 PM
Post #6


Touketsu Kasai
***

Group: Members+
Posts: 192
Joined: 19-April 06
From: București România
Member No.: 2.450
Points: 624
Gender:



In legatura cu originea lui Witchblade...am eu romanizarea.E scrisa in engleza dar... daca vreti o dau la trade pe ceva interesant.Nu am citit-o fiindca nu prea imi place ideea.Nu am vazut anime-ul dar poate am sa-l vad la un moment dat.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

yuuko
post May 29 2006, 08:42 PM
Post #7


little klutz ^_^
***

Group: Members+
Posts: 109
Joined: 14-April 06
From: Wishing shop
Member No.: 2.424
Points: 299
Gender:



Nu are legatura comic`ul u animele, de fapt cre k seria este continuarea comic`ului. Mi`a placut cum s`a terminat ep al treilea
A fost atat de sweet cand s`a aruncat mamica din elicopter si s`au imbratisat OW! you gotta love them :D Eu cre k tipa o sa ramana u fotografu. Sunt curioasa daca doar femeile pot folosi bratarile alea cum are Masane :blink:


Anyway vreau ep 4 cat mai repede! :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Jun 7 2006, 01:00 PM
Post #8


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Pey... a aparut eps 4... de ceva vreme chiar. :P Dar nu se intampla mare lucru.
Totusi sunt putin intrigata de "surori". Si ele au bratari si se transforma... Mai ales tipa sefa pe acolo (nu i-am retinut numele de nici o culoare :P), care mai mult ca sigur e frustrata ca nu e ea Witchblade. :P
Anyway, presimt cat-fight in eps urmator. Ceea ce se merita vazut. :P


P.S. @ yuuko: Intradevar, pe ANN scrie ca va avea 26 eps. Cum zici si tu: cu cat mai multe, cu atat mai bine. :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Jun 8 2006, 06:02 AM
Post #9


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



vazut si eu cele 4 eps aparute de ceva zile si mi-am gasit ceva clipe sa postez si peaici :P
uhm, pare interesant desi nu ma topesc dupa anime-ul asta
la "defecte" as nota unul mare de tot ... au tipele alea, mai ales cand se transforma niste sani ... wtf? suntem in reclama la Milka?
in rest, copilashul e dulce de tot, Riho-chan rulz :P ... iar Witchblade ... au fost cateva scene in care se transforma ... the lust, the passion ... mmm ... puteau sa mai lucreze un pic la expresivitate ... insa nu e chiar rau :D
si da ... probabil o sa avem parte de un cat fight, desi sunt relativ sceptic ... cred ca o sa fie o rivalitate pe de-alungul seriei, nu se va transa nika acum
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Jun 8 2006, 08:46 AM
Post #10


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Am vazut nishte pics cu Witchblade din comics si sa stii ca si ea are sanii mari... chiar daca nu atat de mari. :P Si oricum, nu este prima data cand se exagereaza intr-un anime in ceea ce priveste calitatile fizice. :P (Eu incerc aici sa sustin anime-ul care imi place :P)

Cat despre Riho... ea pare a fi exact pers de care are nevoie Amaha. :P Cele doua se completeaza foarte dragutz. ^_^

Poate o transeaza pe "sora albastra". ;) Si o pastreaza pe sefa pt acea rivalitate. :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mikael
post Jun 16 2006, 01:00 PM
Post #11


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 113
Joined: 31-May 06
From: Brasov
Member No.: 2.611
Points: 241
Gender:



voi de unde downloadati witchblade? btw cate episoade au aparut?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Jun 16 2006, 04:01 PM
Post #12


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



au iesit 11 episoade, dar subate sunt doar 4 de catre cei de la Shinsen, Yesy si Ureshii in colaborare ... partea proasta ptr fani e ca au renuntzat la proiect, asa ca a ramas Bakakozou care au scos 3 eps.
de downloadat se gaseste pe torente, poate si pe animedump, dar sigur pe mininova
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Jun 25 2007, 12:19 PM
Post #13


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



well... finally it's done... tnx makoto for the effort...
so... Witchblade... ma asteptam la ceva superficial, fiind preluat din comix american, insa am fost placut surprins sa gasesc un story fluent bine legat si transpus in viziunea nipona... caracterele sunt excelent realizate atat cele principale... Masane, the cute & loveble Riko ^___^, Reina, Takayama cit si personajele secundare la fel de suprinzator de bine conturate tinind cont ca au reusit sa faca asta in 24 de eps... din asta rezulta ca scenariul este foarte bine gindit si structurat... in concluzie mi-a placut seria... si nu pentru ca Witchblade is hot and she can kick ass, ci pentru atitudinea lui Masane de invingatoare indiferent de obstacole si puterea ei de sacrificiu pentru Riko... eh... in the end Witchblade it's all about mothers... hot mothers that is :) ...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Narumi
post Jan 13 2008, 07:52 PM
Post #14


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 337
Joined: 5-December 06
Member No.: 3.387
Points: 394
Gender:



I hate Witchblade!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 03:32 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |