Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

6 Pages < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Yu Yu Hakusho


Recca
post Oct 21 2005, 03:31 PM
Post #21


Newbie
*

Group: Members
Posts: 4
Joined: 21-October 05
Member No.: 1.890
Points: 21
Gender:



Ii super serialu l-am vazut tot de vreo 2 ori chiar merita vazut. Dupa parerea mea nu-i de calibru DragonBall-ului ci ii mai bun..... :P (Cine pune mana pe el sa se uite ca merita)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mitsuki_girl
post Oct 21 2005, 09:24 PM
Post #22


Incepator
**

Group: Members
Posts: 28
Joined: 22-August 05
Member No.: 1.754
Points: 51
Gender:



Si mie imi place f mult si ca personaj sunt Botan si imi place de Kurama. Voi ce credeti cine e prietena lui? Nu Botan? :huh:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Aya
post Oct 25 2005, 12:59 PM
Post #23


mada mada dane
**

Group: Members+
Posts: 35
Joined: 8-October 05
Member No.: 1.862
Points: 93
Gender:



Si mie imi place Yu Yu Hakusho dar, din pacate nu am vazut numai o parte din el(am ramas la lupta dintre Yuske si Sensui) si mor de curiozitate sa aflu cum a decurs.Dintre personaje imi place Kurama si Hiei(sunt fata si imi permit sa fiu indecisa este o trasatura aparte). :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Whip
post Nov 3 2005, 04:05 PM
Post #24


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 179
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 42
Points: 71
Gender:



Da? Seamana cu DB?? :P Ce m-a impresionat au fost unele batai bine facute..si mi-a placut cel mai mult spre sfarsit. Si bineneteles personaje cu caracter. M-am uitat la tot la televizor pe renumitul canal de anime :P , mai ramane sa vad si filmul..
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

anakagome
post Apr 12 2006, 11:14 AM
Post #25


Incepator
**

Group: Members
Posts: 12
Joined: 13-March 06
Member No.: 2.273
Points: 7
Gender:



Imi place. Pers mele preferate sunt Yusuke si Hiei, iar de fete imi place de Keiko si Shizuru.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

jkno
post Apr 12 2006, 01:46 PM
Post #26


Puppet Master
****

Group: Members+
Posts: 459
Joined: 3-March 06
From: Dracula's Castle
Member No.: 2.230
Points: 1.619
Gender:



Yu Yu Hakusho este unul dintre putinele anime pe care le urmaresc pe A+, fiind seara am ceva timp liber. Ma relaxeaza, mai ales personajul lui Kuwabarra.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

lumiere_ina_2005
post Apr 14 2006, 10:15 PM
Post #27


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 49
Joined: 7-April 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.391
Points: 109
Gender:



Deshi sunt fata,pot sa zic k dupa Inu,YYH a fost preferatul meu.Nush d c unora li se pare k finalul ar fi plictisitor,poate au lasat producatorii loc d o continuare.Yo am crezut,sincer,k animeul se va termina dupa campionatul d arte martziale.Pot sa spun k m-a tinut in suspans tot timpul.Park mi-era frik k va muri cineva,shi la unele lupte chiar am plans.Se pare k A+ il da din nou,da e prea tarziu sa t apuci d vizionat aq,s-a ajuns la kteva ep dupa campionat.Dak face kreva rost d filme,sa ma anuntze shi p mn.Plsss mult!! :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

samy
post Apr 15 2006, 01:47 AM
Post #28


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 74
Joined: 23-March 06
Member No.: 2.331
Points: 165
Gender:



yyh...am inceut sa il vizionez nu de mult timp..dar,,,de atunci ma uit in fiecare seara...din pacate nu l-am vazut de la inceput..asta e :( ..dar imi place f fff mult...cred ca as regreta daca as mai pierde vreun episod...i like kurama ,hiei si yusuke..cei mai dragutzi.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kanessj
post Apr 16 2006, 09:52 AM
Post #29


Tekken God ... from space
***

Group: Members+
Posts: 148
Joined: 27-September 05
From: Brasov
Member No.: 1.828
Points: 336
Gender:



Frumos anime, reminds me of Dragon Ball (cred ca Ranma a spus destule cu privire la asemanarea lor)! Am vazut YYH intr-un mod cam foarte ciudat! Am inceput cu "saga-ul" cu Sensui, apoi am vazut un pic din inceput (cam slabutz), apoi Dark Tounament-u'...as the episodes came (me was lo lazzy to dld), dar pan' la urma l-am vazut cap coada (112 intr-o zi si un pic, record personal), si inca ma mai uit la el si pe A+ (din pacate se suprapune cu orele mele de jucat Tekken5 cu un anumit prieten aviar, asha ca-l mai sar). Ce pot spune despre anime: povestea e si ea pe acolo, nu e cinestie ce, dar nu e nici rea...macar sa nu se snopeasca aia acolo in bataie degeaba; grafica, nu-i rea, nu-i nici eye candy...mere; personajele sunt bine facute si bine conturate (fav's are Hiei and Sensui); scenele de bataie se rezuma uneori la pumni si picioare (+/- sabii, biciuri), iar atacurile speciale sunt lansate doar in momentele cruciale, si asta e un lucru bun! Una peste ala, este o serie buna, aduce o schimbare faza de clasiunl stil DBZ, si...am mai vreau :( ! Sper sa apuc si eu sa vad filmele alea odata!!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

xyz
post Apr 16 2006, 01:26 PM
Post #30


Incepator
**

Group: Members
Posts: 24
Joined: 3-December 05
Member No.: 1.943
Points: 33
Gender:



De unde se poate downloada seria?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

khaya
post Apr 21 2006, 11:07 AM
Post #31


Incepator
**

Group: Members
Posts: 11
Joined: 20-April 06
From: bucuresti
Member No.: 2.453
Points: 23
Gender:



Yuyu hakusho e super tare recunosc e destul de bun.

[edit by Kisa] D c e "super tare", "destul de bun"? Argumenteaza si tu putin. Incearca sa nu te mai rezumi la post-uri de cateva cuvinte ca vor fi sterse pana la urma.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Shuichi-sensei
post May 21 2006, 05:32 PM
Post #32


Newbie
*

Group: Members
Posts: 7
Joined: 21-May 06
Member No.: 2.568
Points: 20
Gender:



M-a secat enorm Toguro Ani care nu mai murea si m-a luat cu fiori cand i-a taiat Kurama capul in juma lui Gourmet si de acolo a iesti Ani.Mi s-a intors stomacul pe dos la propriu. <_<

But trust in Kurama to be cruel to the end.Go Kurama!

Mie insa chiar imi place foarte mult si da Koenma e enervant in unele mom.(nu mai stiu cine a zis dar sunt de acord)Si inca ceva:scapa mama de suzeta aia odata!!!!!!!

Genkai si Shizuru sunt criminale...imi place sa vad si io fete/femei cu personalitate intr-un shounen ca de obicei fetele sunt gen Keiko...pe care btw i would hang.

Pe ea si pe Mukuro.*creeped out by Mukuro*

In schimb Hiei e o dulceata.Cand era bebe in ep 99-100 a fost criminal ce ranjet diabolic avea. :lol: M-am prapadit de ras.

[EDIT]:Ah!samy acum le-am vazut dar avul si sig-ul tau sunt criminale.Can you tell i'm obsessed with Hiei,yet?! :P

Si mai aveam ceva de zis in leg cu fansub-urile la YYH.Pe langa ca sunt rare,fansub-ul care l-am gasit io abia dak se poate numi ca e subbed in engleza.Cuvintele sunt in engleza dar snt o increngatura de cuv fara sens.

In afara de prop simple din doua trei cuv care si io le inteleg restul sunt traduse mot-a-mot...adik fara nici un fel de modificari gramaticale care sa adapteze textul pt limba engleza.E chiar frustrant sa stai sa incerc sa descrifrezi mai ales ca uneori unele cuvinte si expresii sunt luate ad literam de stai si te uiti ca mata in calendar. <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

anna_jane
post May 21 2006, 09:33 PM
Post #33


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 46
Joined: 21-May 06
Member No.: 2.572
Points: -46
Gender:



Imi place foarte mult YYH fiindca are actiune , este interesant si este vechi .
Personajele preferate masculine:
-Raizen
Personaje preferate feminine:
-Keiko
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ghost_0100
post May 25 2006, 07:54 PM
Post #34


Newbie
*

Group: Members
Posts: 8
Joined: 18-May 06
Member No.: 2.557
Points: 24
Gender:



Am vazut Yu Yu Hakusho de vreo 2 ori si l-as mai vedea, in special episoadele cu luptele finale. Cred ca sfarsitul serialului e cam aiurea, dar overall nu cred ca mai conteaza.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post May 25 2006, 09:04 PM
Post #35


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:




Mie imi plac mai ales cele finale...le vad doar pe alea si inteleg mai totul. Sunt bine realizate desi toate au aceeasi reteta si acelasi mesaj. Oare cand se termina pe a+ ca tine din vremuri stravechi.

Am si eu o intrebare: ce face Koenma? (rolul lui mai exact)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

raptor
post Aug 19 2006, 09:38 PM
Post #36


Newbie
*

Group: Members
Posts: 4
Joined: 19-August 06
Member No.: 2.883
Points: 9
Gender:



Sunt foarte nou aici, dar ma bucur k e un topic cu Yu Yu Hakusho. L-am urmarit cat am putut pe anime+ si mi-a placut la nebunie, dar din pacate nu cred k l-au dat p tot si nici nu am vazut toate episodele. Imi aminteste un pic d DB, care sunt preferatele mele.
Mi-au placut la nebunie bataliile, turneele, m-au surprins unele chestii, personajele sunt chiar tari, mai ales Kuwabara,una peste alta mi s-au parut foarte reusite.
Si acu, de unde pot sa iau si eu seria si filmu(parca am citit eu p-aici k ar fi si un film)?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Miroku-san
post Aug 30 2006, 02:37 AM
Post #37


ex TheAnimeGod / 100% Berserk!
**

Group: Members+
Posts: 43
Joined: 11-August 06
From: Raiul meu..undeva..prin anime...
Member No.: 2.852
Points: 83
Gender:



Misto anime acu vreau sa iau cele 2 filme ...cica is marfa da unu are doar 25 de min..ptr. mine e dezamagire..defapt ptr. cine nu e :lol: :lol: ..ok..oricum inca ma mai uit la serie pe calc ca ce iti trebuie tv oricum nu lam mai deschis de vreo 7 luni..
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Crystall
post Aug 30 2006, 09:43 AM
Post #38


hikari no tenshi
**********

Group: Members+
Posts: 1.079
Joined: 4-June 06
From: Buc.
Member No.: 2.623
Points: 2.797
Gender:



din pakte nici eu n-am putut sa urmaresc toata seria, doar ce am apukt pe ici, pe colo, pe a+..... dar animeul mi se pare super tare (si mie imi aminteste de DB :P . cel mai mult imi place de kurama - e stilat, elegant, dar si knd intra in actiune :rolleyes:
eh... treb si io sa dld toata seria <_<

to rezo: koenma..... s-ar putea spune k "supravegheaza" :lol: :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ice hunter
post Sep 7 2006, 08:04 PM
Post #39


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 68
Joined: 5-September 06
Member No.: 2.960
Points: 5
Gender:



Da am vazut primele 50 de episoade si mia placut la nebunie aceasta serie.
Este un serial interesant care se bazeaza pe puterea care o poseda oamenii.Odata mort dandusi viata pentru altii putini sunt care li se ofera a doua sansa la viata.Dar cei care sunt alesi devin detectivi ai lumii spirituale.Youske Urameshi un simplu baiat care ii placea sa se bata de cate ori avea ocazia.Dar intr-o zi el a salvat viata un baietel de la un accident de masina.Ajuns in lumea spirituala la intalnit pe cel care conducea Lumea Spiritula "Koenma".Acesta la readus la viata, dar in schimbul acestui lucru era nevoit sa devina "detectivul Lumii Spirituale".

Dar atat va spun ,va las pe voi va uitatila restul episodelor shi astept sa imi spuneti parerea voastra.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

waste
post Sep 24 2006, 12:22 PM
Post #40


Kira
*****

Group: Members+
Posts: 575
Joined: 16-September 06
From: Galati
Member No.: 2.996
Points: 1.306
Gender:



Si eu am vazut cateva episoade din YYH pe aplus. :lol: Prin cateva, se intelege ultimele 30. :D Ziceau ca-l mai dau din toamna, dar pe cuvantul lor nu te poti baza. <_< Oricum, e un anime interesant, plin de batai. Dar curios este ca Yusuke(personajul principal) numai in centrul atentiei nu este. Si sunt muti fani Kurama, fani Hiei, fani Kwabara dar fanii Yusuke sunt o raritate. Mie de exemplu imi place Hiei. De ce? Pentru ca e destept, calm, rapid, se bate bine si mai e si dragut. :P
2 poze for fans:
Kurama
(IMG:http://img80.imageshack.us/img80/7466/kuramabp3.gif)
Hiei
(IMG:http://img168.imageshack.us/img168/2325/hieispowerrg2.gif)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

6 Pages < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 09:13 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |