Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> El Cazador De La Bruja


Vebby
post Apr 17 2007, 05:56 PM
Post #1


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



QUOTE(Kisa)
P.S. Poate e cazul unui topic pentru Cazador ca sa puteam analiza problema mai pe larg.  :lol:  :lol:  :lol:


El Cazador de la Bruja

Biiine. Deci, acest anime arata foarte dragutz pe anidb. Este un western combinat cu.. ceva tehnologii moderne in care un profesor aparent revolutionase termodinamica. Teoria ii este refuzata si atunci moare. Animeul pana acum zice ca este omorat de o pustoaica Ellis (eu nu am inteles insa prea bine - lasa ca v a uitati voi si`mi spuneti) care se dovedeste a avea cateva puteri neobisnuite. Inca nu e Sailor Moon... inca. E amnezica, stie doar ca e o criminala si ca lumea o urmareste.
In acelasi timp isi face aparitia o vanatoare de recompense Nadie care imi aduce putin a Lina Slayers daca ar avea vocea mai puternica, si care e destul de comica, parerea mea. Mai departe, Ellis si Nadia vor pleca spre Sud... intr`o mica calatorie.

Muzica suna a Yuki Kajiura (trebe s fac cercetari) si bine plasata. Recunosc ca adauga farmec seriei si seamana cu Noir la capitolul asta (cand apare muzica foarte des si in situatii de lupta :D)

Ce starneste controverse pana acum. Nu cititi decat daca vreti, asta e pt Kisa :D in mare.

In ep 2 este o scena foarte interesanta. la un mom dat se dovedeste ca unul (deocamdata nu are nume) o spioneaza pe Ellis cu un aparat. E foarte indragostit dupa cate se pare dupa ea. Si in acest episod in cauza, el este pe acoperis, ea este in casa... si fac.... sex. :D Si ating si punctul culminant. Scena este si interesanta si socanta.. si are si ceva legatura cu motocicleta, dar nu au avut orgasmul din cauza focului de pe motocicleta, ca doar aveau ochii inchisi si ma rog... Ma mai gandesc la altceva. Este o faza la inceput cand ochii ei devin opaci si ia foc pistolul unui bandit :D E probabil ca.. placerea ei sa fi aprins sau chiar intensificat focul si d`aia se stingea si aprindea :D


Scuzati maretea spoilerului.. si astea is pozele in cauza :P
(IMG:http://img256.imageshack.us/img256/2550/bscap002ps9.th.jpg) (IMG:http://img241.imageshack.us/img241/8982/bscap003zk5.th.jpg)
(IMG:http://img267.imageshack.us/img267/8094/bscap004tm5.th.jpg)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Crystall
post Apr 17 2007, 07:14 PM
Post #2


hikari no tenshi
**********

Group: Members+
Posts: 1.079
Joined: 4-June 06
From: Buc.
Member No.: 2.623
Points: 2.797
Gender:



indeed, muzica apartine formatiei ei, FictionJunction Yuuka. cei de la LonE au scos azi "Romanesque" si "Yakusoku" - powerful melodies, chiar aduc a Noir. restul, gen Nipponsei, au scos doar "Romanesque". pare interesant animeul..cred ca o sa-l urmaresc si eu. :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Apr 17 2007, 08:29 PM
Post #3


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Oricum, suntem de acord ca ce are baietelul ala in mana este o camera video si nimic mai mult, right? :P Nu de alta, dar el o filmeaza pe Ellis ca sa o vada si seful lui cel rau, urat si albinos de ce este fata in stare. :P
Eu ma gandeam ca are focul ceva cu ei... sau ei cu focul. :P Ceea ce mi se pare evident este faptul ca si baiatul ala este la fel ca Ellis... intr-o mai mare sau mai mica masura.


Per total, cum am zis si la topic-ul pentru anime-uri noi, Cazador mi se pare destul de plictisitor... cine stie?... poate imi va dovedi contrariul pe parcurs. :P

P.S. Dragute screenshots. ^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Apr 17 2007, 08:41 PM
Post #4


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



Dap, ai dreptate, am cazut de acord ca e o camera.. dar totushi vreau sa inteleg cum naiba faceau aia sex asa... Cand am vazut`o ce pozitie ia si ce miscari are.. i was like WTF?! si se mai si sincronizau......Poate restul ep. ma vor lamuri.


Ps. Cute avi :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Apr 17 2007, 08:48 PM
Post #5


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Tocmai asta cred eu ca era ideea. Nu faceau ce faceau impreuna. :P As zice ca era mai mult ceva indus de incedierea motocicletei, la fiecare, separat. A fost o coincidenta faptul ca ea se afla in local, iar el pe acoperisul localului. :P Dar, vorba ta, poate ne lamurim mai tarziu. :P


P.S. Arigatou. ^_^ You, too. :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Shinju
post Apr 17 2007, 11:20 PM
Post #6


pearl of anime-club...
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 959
Joined: 12-May 06
From: cluj-napoca
Member No.: 2.541
Points: 2.240
Gender:



vai, ce dragutz e acest topic plin de patratele gri... :D adevarul e ca nu prea avem ce face, mai ales la inceput.

cred ca faza AIA a fost singura care mi-a cam taiat cheful de uitat, adica mi s-a parut asa de lame...
nu ca aia ar fi facut sex, mie mi se parea ca mai degraba share a strong bond si ca el a simtit tot ce a simtit si ea, ca ea de fapt era in extaz si ca el doar simtea si se...exteriorilza, logic


QUOTE
VirginBlood:
Muzica suna a Yuki Kajiura (trebe s fac cercetari) si bine plasata. Recunosc ca adauga farmec seriei si seamana cu Noir la capitolul asta (cand apare muzica foarte des si in situatii de lupta biggrin.gif)


Normal ca seamana cu noir la multe. daca te uiti atenta, echipa e cam aceeasi. sau mi se pare numai mie?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Apr 17 2007, 11:30 PM
Post #7


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



BAI, DECI EU SUNT SINGURA CARE CREDE CA AIA DOI AU FACUT CEVA CA SI CUM AR FI FOST UNUL LANGA ALTUL? SE SINCRONIZAU, PE BUNE! e ca si cum el era langa ea , si ea langa el..


Care echipa..?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Apr 17 2007, 11:50 PM
Post #8


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



lol ... am apucat sa postez la anime noi inainte sa vad topicul aici
sustin parerea: aia doi faceau ceva :P ... prea saliva d'soara in cauza :P ... restul explicatiei e la anime noi :P

despre anime pana acum ... din 2 eps ... hmm ... mi se pare mie sau acordurile de final de intro aduc a sailor moon?
din 2 eps nu prea avem ce zice ... adica putem specula, dc nu? :P ... prevad o calatorie gen thelma and louise ... cu masina prin preerie ... incununat de ceva puteri fantastice si mult actiune :P ... girl powah! :P

ne mai auzim dupa mai multe eps :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Shinju
post Apr 17 2007, 11:52 PM
Post #9


pearl of anime-club...
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 959
Joined: 12-May 06
From: cluj-napoca
Member No.: 2.541
Points: 2.240
Gender:



un, nu am pe calcul meu episoadele de la el cazador, tin minte ca am comparat atunci lumea ce aparea la genericul de la el cazador cu ce stiam de la noir sia iesit match. maybe I am wrong. maine sau poimaine cand o sa am timp o sa ma ma mai uit o data
dar pana acuma pot spune ca tin minte ca regizor e acelasi (Kooichi Mashimo), compozitor acelasi (Kajiura Yuki), studio acelasi ( Bee Train,
Victor Entertainment). nu stiu daca la design erau aceiasi cu noir (Kikuchi Yoko, Shiba Minako), dar o sa aflu. sau check yourself daca ai episoadele mai la indemana...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Apr 18 2007, 06:03 AM
Post #10


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



pot sa zic ca nu am verificat astea ... dar am avut senzatia de Noir si asa ... dar m-am gandit ca e de la cuplul de tipe. heh ... o fi si muzica partial ... tot ce se poate.
ps. am la indemana, dar sunt lenes :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Crystall
post Apr 18 2007, 05:17 PM
Post #11


hikari no tenshi
**********

Group: Members+
Posts: 1.079
Joined: 4-June 06
From: Buc.
Member No.: 2.623
Points: 2.797
Gender:



si mie imi lasa impresia de noir, in special din cauza muzicii. ce pot sa spun, nu mi-a facut o impresie deosebita pana acum. ellis e intriganta, recunosc, la fel si blondul care se tine dupa ea. cat despre "acea" scena,
chiar lasa impresia ca faceau ceva. pe de alta parte, daca e sa excludem ideea de "sex la distanta" or whatever that was, ma gandesc ca focul o "alimenteaza" cumva pe ellis, facand-o sa aiba astfel de reactii (ca si in scena cand ea era in camera cu doctorul mort - a avut aceeasi reactie si la fel si cu celalalt vanator, cand l-a facut sa scape arma din mana). si cred ca si blondul e la fel ca ea, from the leviathan project. well, e doar o ipoteza :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Apr 18 2007, 06:31 PM
Post #12


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



@Crystall
Eu cred ca de fapt Ellis alimenteaza cumva focul. E multumita si linistita, focul e stins. E agitata sau simte ceva intens, se aprinde focul.Eu asa vad lucrurile.


Si eu chiar cred ca cei doi faceau ceva in acelasi timp.. e treaba necurata acolo >.<


Nu credeti ca e cazul sa scapam de patratelele gri? :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Crystall
post Apr 18 2007, 07:11 PM
Post #13


hikari no tenshi
**********

Group: Members+
Posts: 1.079
Joined: 4-June 06
From: Buc.
Member No.: 2.623
Points: 2.797
Gender:



"curat necurata"! :lol: hai sa scapam :D fac eu prima pasul? :P so... cand era ea in extaz, focul incepuse sa se stinga, nu? dupa ce nenea vanatorul a lovit-o, iar ea si-a pierdut cunostiinta, focul a izbucnit din nou. :unsure: oricum, e weird treaba... si eu vreau sa stiu cine e blondul :D cei doi mi se pare ca seamana extrem de bine. cand am vazut prima oara screenshoturile, am crezut ca ea e in ele (cel putin in primele doua).
btw, VB, ai gasit melodiile?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Apr 18 2007, 07:31 PM
Post #14


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



Pai, nu..inca..merge cu 3 kilo si imi zice ca in 10h se ia si melodia, prima :lol: Iar yakusoku nu am gasit`o..inca.

Vad ca ep.3 raw a aparut deja. Astept sa`l subeze astia... sa lamuresc misterul... :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

aldonza
post Apr 19 2007, 09:11 PM
Post #15


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 198
Joined: 20-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 2.027
Points: 432
Gender:



Dupa cele doua episoade vazute am impresia ca nu trebuie sa ma astept la mai mult. Din punctul meu de vedere actiunea e previzibila si monotona.
Singurul lucru care imi mentine interesul este blondul :P .

Cred ca cea ce se intampla intre cei doi nu era o simpla intamplare. Intre Ellis si foc exista o legatura, asa cum si intre Ellis si blond exista clar o legatura pe care Ellis cred ca nu o constientizeaza. E posibil sa fie vorba de o legatura sexuala la un nivel spiritual inalt? :lol: Telepatie? i :P maginatia bolnava a unui obsedat care o urmareste pe Ellis sau doar o suprapunere de perspectiva pentru a ne induce pe noi in eroare? :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Crystall
post Apr 19 2007, 10:32 PM
Post #16


hikari no tenshi
**********

Group: Members+
Posts: 1.079
Joined: 4-June 06
From: Buc.
Member No.: 2.623
Points: 2.797
Gender:



indeed...indeed... blondul e cheia :lol:

le: so i just saw the 3rd ep. blondul, L.A., are identitate necunoscuta. :lol:
obsedat nu, fiindca a reiesit clar faptul ca are legatura cu doctorul ala, prin urmare si cu ellis.
cel mai mult mi-a placut de soparla aia. totemo kawaii :D a da...
cum au putut sa doarma alaturi de un schelet?? :blink:
that was really weird...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Apr 24 2007, 05:16 PM
Post #17


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Cred ca este si putina obsesie la mijloc. :P
Nu am inteles gestul lui de a o anunta pe Ellis ca o vegheaza. Si a devenit brusc protector cand ea dormea... Parca vad ca este ceva de genul "o vreau numai pentru mine si numai eu am voie sa o supar daca nu face ca mine". He's weird. :P
Cat despre schelet... habar nu am. :lol: It's way too creepy for my taste. :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Apr 24 2007, 08:35 PM
Post #18


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



comportament obsesiv-compulsiv? :P

scheletul a fost o gazda super :D ... desi avea catuse :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Shinju
post Apr 24 2007, 10:59 PM
Post #19


pearl of anime-club...
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 959
Joined: 12-May 06
From: cluj-napoca
Member No.: 2.541
Points: 2.240
Gender:



episodul 3 mi s-a parut tare funny...soparla aia a facut toti banii. nu foarte interesat, astept o revelatie mai incolo. cred ca blondul e ca si ellis, de acolo si legatura...sper totusi sa ma surprinda cumva seria...
sti vazut cum le privea sopala cand au picat hainele de pe ele? mama, ziceai ca era ceva barbat in corpul unei soparle si nu mai vazuse femeie de vreo 10 ani...cat despre schelet...eu il scoteam afara :P si nu avea catuse, i-a pus ellis catusa aia inainte de a pleca...eu cel purin asta am inteles...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cipz
post Apr 25 2007, 12:54 AM
Post #20


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 113
Joined: 31-December 06
From: Bucuresti
Member No.: 3.527
Points: 456
Gender:



QUOTE(Kisa @ Apr 17 2007, 09:48 PM)
Tocmai asta cred eu ca era ideea. Nu faceau ce faceau impreuna. :P As zice ca era mai mult ceva indus de incedierea motocicletei, la fiecare, separat. A fost o coincidenta faptul ca ea se afla in local, iar el pe acoperisul localului. :P Dar, vorba ta, poate ne lamurim mai tarziu. :P


P.S. Arigatou. ^_^ You, too. :P
*


Nu inteleg de ce se vorbeste despre foc neaparat. Se zice la inceput ca un profesor/fizician a descoperit o noua lege a termodinamicii, deci are legatura cu aerul si presiunea care, da, pot produce foc.
In plus Ellis nu a ajuns in starea de excitare :P (altfel nu pot sa o numesc) cand a explodat motocicleta (care a fost incendiata de bounty-hunters), ci dupa, atunci cand era tipu, L.A., pe casa.
Si cred ca e destul de clar ca si LA si Ellis au o legatura cu proiectul Leviathan; iar Leviathan are legatura cel mai probabil cu producerea de oamenii care pot folosi acea lege despre care se spune tocmai in primul episod, altfel ce rost ar avea. Astfel ca amandoi, Ellis&LA, pot manipula aerul prin acea lege a termodinamicii si pot produce foc.
Scena din episodu 2 e destul de clar sex telepatic.

That's what I think, si cel mai probabil ca asa va fi.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 03:45 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |