Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Shaman King pe Fox Kids


n1c04
post Oct 25 2006, 01:43 PM
Post #21


Newbie
*

Group: Members
Posts: 1
Joined: 25-October 06
Member No.: 3.178
Points: 0
Gender:



Well, ce sa zik, l-am vazut pe tot de opt ori si tot imi place. Sunt o fana TOTALA a acestui anime, si cred k o sa fac o sectiune in site-ul meu despre el. :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

rete
post Oct 25 2006, 08:12 PM
Post #22


hentai si ecchi fan ... printre comedii
****

Group: Members+
Posts: 333
Joined: 25-January 06
From: Cluj Napoca, I luv My City
Member No.: 2.110
Points: 733
Gender:



trecand peste acest serial si avand in vedere ca sorela mea il are de aproape un an pe calculator , si eu il avusem ceva vreme , surpriza nu mi-a fost mica sa descopar ca inclusiv pe acest forum s-a auzit de el , felicitari si la mai mare , oki cuvinte de lauda nu am sa zic deaoarece vorba multa saracia omului iar eu is FOARTE sarac asa ca , stranut putenic si m-a uit in continuare la animeurile ce mai exista pe undeva pe la mine prin pivnita si curioasa treaba ar fi sa mai descopar seriale frumoase pe care voi l-e laudati iar eu nu le descopar ,
asa ca tot inainte si l-a mai mare :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

mihaitza
post Oct 25 2006, 10:13 PM
Post #23


Mikcael,dark angel
**

Group: Members+
Posts: 51
Joined: 17-October 06
From: Gherla
Member No.: 3.139
Points: 29
Gender:



parerea mea e una poztiva. am vazut pe jetix aproape toata seria si pot sa spun ca m-a impresionat ca poveste si grafica. pentru cei care nu l-au prea placut ,le spun ca nu grafica inseamna totul ci si povestea e importanta in conturarea unui anime. printre aspectele ce le-am remarcat se numara diferent personajului principal ca saman si prietenia intre el si adversarii sai si intre el si morty.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

lutzuu
post Dec 14 2006, 08:14 PM
Post #24


Gomu Gomu no Baka
**

Group: Members+
Posts: 97
Joined: 10-December 06
From: Bucuresti
Member No.: 3.419
Points: 273
Gender:



Mia placut seria,povestea e interesanta,eroul principal Yoh Asakura este un shaman care provine dintr-o familie cunoscuta de shamani,el are un frate geaman pe nume Hao dupa ce a stapanit cele 5 elemante considera ca toti oameni ar trebui ucisi si pe pamant sa traiasca numai shamani;
Yoh care este un lenes se imprieteneste cu morty care poate sa vada stafiile dar nu este shaman;Dupa putin timp vine Ana in oras prietena lui Yoh care il pune la antrenamente...numai va zic urmaritil :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Missa-chan
post Dec 30 2006, 06:37 PM
Post #25


~Y U R I~
****

Group: Members+
Posts: 358
Joined: 5-October 06
From: Jud. Hunedoara
Member No.: 3.077
Points: 847
Gender:



Am vazut Shaman King pe Jetix de vreo 4 ori XD (asta se intampla cand nu are ce face omul -__-). Din pacate dublajul i-a cam stricat din farmec. Defapt Jetxi-ul sta cam prost cu dublarea. Uneori nu traduc si vezi intr-una ca aia bat din gura si nu se aude nimic asa ca trebuie sa-ti iei diploma in a citi de pe buze -__-. Alteori traduc acelasi lucru de mai multe ori si fiindca nu ma prea uit la postul acela de televiziune am putu observa totusi acestea in timpul vizionarii anime-ului. Pot spune ca in mare mi-a placut foarte mult. Desi grafica...eh...cam ascutita, dar e buna fata de altele. Shaman King a fost primul anime de la care am aflat de acest termen si de aici am inceput sa vizionez si mai multe. Povestea e buna, pacat insa ca Jetix-ul nu a mai continuat cu difuzarea seriei. Personajul preferat la fete e Tao Jun si la baiati Hao si Tao Ren. Ei au fost cel mai bine realizati si caracterele lor mi-au placut cel mai mult.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Patty
post Feb 8 2007, 08:15 PM
Post #26


Newbie
*

Group: Members
Posts: 9
Joined: 8-December 06
Member No.: 3.409
Points: 8
Gender:



Animeul mi s-a parut reusit, totusi am fost dezamagita de final :( .S-a terminat ca in coada de peste (scz, expresia).Noroc cu manga.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

sailorcorvus
post Feb 13 2007, 09:01 PM
Post #27


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 436
Joined: 25-November 06
From: Cluj-Napoca
Member No.: 3.338
Points: 716
Gender:



Am vazut cateva episoade , mi s-a parut fainut , sper sa il pot urmari in intregime cand voi avea timpul necesar si cand nu voi mai fi stresat....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

petriuc
post Dec 7 2007, 09:17 PM
Post #28


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 67
Joined: 4-December 07
From: Botosani
Member No.: 5.667
Points: 170
Gender:



DA serialul e destul de fainut cu o actiune pusa bine la punct si de o durata sa zicem acceptabila(64 ep), dar traducerea pe care au facut-o cei de la jetix e super rea......am vazut de vcreo 5 ori versiunea de pe jetix dupa care am vazut-o cu sub in english si e o diferenta de la cer la pamant...dar ma rog pentru mine atuncea era suuuper deci nu pot spune prea multe lucruri de rau.... :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sakura-star
post Feb 3 2008, 10:08 PM
Post #29


Newbie
*

Group: Members
Posts: 9
Joined: 31-January 08
From: alba iulia
Member No.: 6.096
Points: 24
Gender:



eu pur si simplu ADOR acest anime :) !lam vazut de doua ori pe jetix,fara sa pierd niciun episod si asi vrea sal mai vad inca de vreo 5 ori.imi place foarte mult si ma bucur ca il da pe jetix,pt. ca eu nu prind animax si ma uit doar seara de la 8,dupa ce se termina minimax :(
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

b3leaua
post Aug 27 2008, 10:16 AM
Post #30


Incepator
**

Group: Members
Posts: 12
Joined: 22-April 08
Member No.: 6.654
Points: 11
Gender:



este un anime destul de frumos eu unu l-am urmarit de 3 ori :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

alhambra
post Oct 3 2008, 02:06 PM
Post #31


alhambra
**

Group: Members+
Posts: 36
Joined: 30-September 08
From: Bucuresti
Member No.: 7.672
Points: 105
Gender:



Si eu l-am vazut pe Jetix si l-am urmarit aproape in intregime. Desi grafica nu este prea buna mi-a placut povestea, actiunea si personajele. Deci pot spune ca este un anime care a demonstrat ca nu conteaza intotdeauna grafica. Aici povestea face diferenta. Referitor la traducerea in limba romana...eu am vazut initial varianta in limba romana si apoi pe net am mai vazut cateva episoade cu subtitrare in limba engleza, dar mi s-a parut ca vocea lui Yoh cel putin era mult prea copilaroasa, spre deosebire de varianta tradusa in limba romana.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Oct 14 2010, 12:22 PM
Post #32


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



(IMG:http://img242.imageshack.us/img242/4338/1132oc6.jpg) (IMG:http://img174.imageshack.us/img174/4200/shamankingalbum11kw1.jpg)
Gen: actiune, drama, super power, comedy
Nr. de episoade: 64
Sper ca sunt prima care deschide acest topic, m-am uitat pe aici si nu am gasit un topic despre acest anime(desi a fost dat la Jetix e totusi anime).
Nu e chiar unul din preferatele mele, defapt la inceput nici nu am vrut sa il vad...nu imi placea grafica deloc. Totul devine interesant cand apare Faust si iubita lui razbunatoare...care aduc seria in actiune si o fac mai interesanta >__O (dupa ce au aparut ei doi am inceput sa ma uit mai cu placere la serie...).Desi la inceput am crezut ca va fi o serie tipica despre lupte si nimic mai mult Shaman King nu a fost exac asa, cel mai mult mi-a placut ca in serie sentimentele si caracterele personajelor (chiar si a celor secundare) sunt destul de complex realizate. Povestea desi la inceput pare simpla si neconturata evolueaza pe parcurs si devine foarte captivanta, mai ales de cand apare Liserg in serie, iar Doamna de Otel e cireasa de pe tort >__O. Hao cred ca ar fi putut fi mai bine realizat, prea calm avand in vedere ca fusese invins de atatea ori...totusi echipa lui mi s-a parut interesanta, si faptul ca ei nu credeau decat in el...nimic mai mult.
Sfarsitul mi s-a parut de asemenea foarte reusit:
nu castiga nimeni...cel mai bine ^__^, nu as fi stiut cu cine sa tin, aproape toti aveau motive foarte puternice pentru care doreau sa castige.


Chiar sunt curioasa daca o sa am cu cine sa vorbesc despre aceasta serie . :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Himitsu23
post Oct 30 2011, 09:00 PM
Post #33


hoping for a brighter life
****

Group: Members+
Posts: 449
Joined: 28-October 11
From: Somewhere else
Member No.: 10.722
Points: 1.347
Gender:



QUOTE(Tessa @ Oct 14 2010, 12:22 PM)
(IMG:http://img242.imageshack.us/img242/4338/1132oc6.jpg) (IMG:http://img174.imageshack.us/img174/4200/shamankingalbum11kw1.jpg)
Gen: actiune, drama, super power, comedy
Nr. de episoade: 64
Sper ca sunt prima care deschide acest topic, m-am uitat pe aici si nu am gasit un topic despre acest anime(desi a fost dat la Jetix e totusi anime).
Nu e chiar unul din preferatele mele, defapt la inceput nici nu am vrut sa il vad...nu imi placea grafica deloc. Totul devine interesant cand apare Faust si iubita lui razbunatoare...care aduc seria in actiune si o fac mai interesanta >__O (dupa ce au aparut ei doi am inceput sa ma uit mai cu placere la serie...).Desi la inceput am crezut ca va fi o serie tipica despre lupte si nimic mai mult Shaman King nu a fost exac asa, cel mai mult mi-a placut ca in serie sentimentele si caracterele personajelor (chiar si a celor secundare) sunt destul de complex realizate. Povestea desi la inceput pare simpla si neconturata evolueaza pe parcurs si devine foarte captivanta, mai ales de cand apare Liserg in serie, iar Doamna de Otel e cireasa de pe tort >__O. Hao cred ca ar fi putut fi mai bine realizat, prea calm avand in vedere ca fusese invins de atatea ori...totusi echipa lui mi s-a parut interesanta, si faptul ca ei nu credeau decat in el...nimic mai mult.
Sfarsitul mi s-a parut de asemenea foarte reusit:
nu castiga nimeni...cel mai bine ^__^, nu as fi stiut cu cine sa tin, aproape toti aveau motive foarte puternice pentru care doreau sa castige.


Chiar sunt curioasa daca o sa am cu cine sa vorbesc despre aceasta serie . :)
*



Hello!
Eu am vazut toata seria cand a fost difuzata pe Jetix si nu am decat cuvinte de lauda pt compatriotii nostri care au reusit un dublaj de exceptie. A fost cam naspa ca la revenirea lui Faust i-au schimbat vocea, dar per total, a facut o treaba buna.
Da, este destul de greu sa pick a favorite in acest anime, pt ca fiecare are un motiv aproape nobil pt care luptau. Totusi, dintre toti Trey (Horo-Horo) mi se parea cel mai simpatic, asta ca sa nu mai vb despre fantoma lui gardian care era tare cute...Kororo parca o chema. Scopul lui, de a-i salva pe Minutzieni mi se parea cel mai nobil dintre toti.
Altul care mi se parea super haios a fost tipul cel negru (Chokolove parca il chema) si fantoma lui era cea mai super: un ghepard cu un nume panarama Bigsmall...Din cate imi amintesc, pe Jetix au traduc Big-mic....Are fi sunat naspa daca ii spuneau Maremic.
Si one more thing, Doamna de Otel era de fapt Fecioara de Fier Jean.
Am avut un mic shock atunci cand am vazut cum fantoma ei a fost devorata de Spiritul Focului a lui Hao :blink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Feb 3 2012, 02:35 AM
Post #34


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



QUOTE
Doamna de Otel era de fapt Fecioara de Fier Jean.

Spiritul ei semana cu un pokemon XD.
Oh, and I didn't cry over her spirit, she was a bitch and a fanatic :P .
Preferatii mei sunt Tao Len si Faust, primul pentru ca e cool, al doilea pentru ca e psycho XD. Mi-a palcut si Lyserg [mai ales de spiritul lui, lily...she was so sexy XD], dar apoi o ia pe drumul gresit si devine annoying...un fel de Sasuke varianta shaman King XD.
Oh, and i enjoyed Rio a lot! The funny elements are mostly related to him. :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

TakaMat
post Mar 26 2012, 02:29 AM
Post #35


Newbie
*

Group: Members
Posts: 1
Joined: 26-March 12
Member No.: 10.917
Points: 5
Gender:



Mai tine minte cineva, cind au inceput sa difuzeze a doua parte a episoadelor? :huh:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

vladhoria2006
post Aug 31 2012, 09:38 AM
Post #36


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 69
Joined: 30-August 12
Member No.: 11.061
Points: 185
Gender:



Dupa parerea mea cel mai cool era Faust ... dar mult mia mai placut si Liserg sau cm il chema oricum , am incercat sa revad animeul acum cateva luni , dar a inceput sa ma ia nostalgia si mam oprit pe la jumatate .
Oricum unul dintre cele mai tari Anime ever !!!! Si unul dintre cele mai interesante programe de pe Fox Kids .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages < 1 2
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 10:54 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |