Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Juuousei


Scorpio
post May 23 2006, 03:18 PM
Post #1


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Un anime nou aparut luna trecut care promite a fi interesant. Au aparut deja 6 ep-uri din cele 11 cat s-au anuntzat (desi mi se pare cam scurta seria <_< )

Povestea este urmatoarea : 2 fratti gemei : Rai si Thor sunt abandonati pe planeta inchisoare Chimera dupa ce parinti lor sunt asasinati. In scurt timp cei doi afla ca planeta este dominata de plante si ca daca vor sa supravietuiasca trebuie sa devina bestii.

Dupa vizionarea celor 6 ep-uri pot spune ca anime-ul imi place....ca idee nou.....dar din pacate scurt :(....preferam sa aiba vro 24-26 de ep-uri ca sa se arate maturizarea personajului principal mai bine.

Din ce-am vazut ca pesonaj preferat il am the Third.....un tip care nu-si arata toate cartile si care stie cum si cand sa actioneze. Thor mi se pare putin exagerat...are niste schimbari cam rapide in comportament.

Singurul lucru care l-as imputa anime-ului este ca pune in prim plan un pusti de 12 ani care face si drege cam multe pt varsta lui..... si la 16 ani arata cam matur. In cazul in care va intrebati de ce vb numai la singular cand e vb de personaj principal desi am zis ca este vb de 2 frati......well....urmariti anime-ul si aflati :P .... desi cred ca tot de 2 personaje principale o sa vb in final :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Diana
post May 23 2006, 03:36 PM
Post #2


High Class Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 568
Joined: --
Member No.: 7
Points: 510
Gender:



Am vazut si eu .. si nu m-a incantat deloc privelistea unui baiat in pantaloni mulati. Intotdeauna mi s-a parut ridicol respectivul articol vestimentar. Si parca pentru 12 ani prea face multe, desi sunt date o gramada de explicatii care sa ne faca sa inghitim fenomenul. Nu stiam ca vor fi doar 11 eps .. nici macar nu am timp sa ma obisnuiesc cu ideea ca exista si s-a si terminat.
Adica in 6 eps cat mai am de urmarit baiatul ala reuseste sa ajunga conducatorul planetei ca sa poata sa evadeze si sa isi razbune parintii? mai are de invins 3 lideri .. plotul va fi slabut sau animeul se va termina in plop.
.
Ma voi uita doar in lipsa de altele mai bune probabil.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post May 23 2006, 08:15 PM
Post #3


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



In ep 6 deja e Top si are vro 16 ani si numai are de infruntat 3 Tops ci numai unul .... te uiti si o sa si vezi de ce......si ultimul cu care tre sa se lupte.....well..he has a surprize there :P

Tiz arata bine in ep 6 :D ii mai cresc si ei sanii :D .... si chiar imi pare rau pt ce pateste Chen :( .... arata asa de bine tipa si tinea asa de mult la Third
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Animal
post May 23 2006, 08:15 PM
Post #4


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.316
Joined: --
From: Depends on when you are reading this.
Member No.: 404
Points: 2.147
Gender:



Diana nu teai uitat prea atenta la episodul 6 ...
raman doar blanc wolf(zagi) si thor ca top's restu fiind omorati chiar de Zegi ... and so on and so forth
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Jun 11 2006, 11:14 AM
Post #5


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



vazut cele 8 eps aparute si deja ma gandesc cu tristete ca teoretic dupa ce zic astia ar mai fi doar 3 eps ... mrrr ... asta era anime ce puteau sa-l faca mai lung nu altele ...
oricum, thor e frumos, sau cel putin asa zic fetele de pe chimaera :D
ce mi-a placut e ca in eps 8
ramane cu Karin, nu o alege pe Tiz, ar fi fost total nenatural

sunt curios cand mai au timp in 3 eps sa ajunga pe Juno si sa se si razbune Thor pe Odin ... cred ca ori o sa fie ceva f rush ori poate (i hope so) ca or sa fie mai multe eps? :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Jun 13 2006, 10:21 PM
Post #6


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



dupa ceva timp se pare ca raspunsul la intrebarea mea de final a fost dat ... si este ... in eps 10 :P
mey, deci eps 9 a fost chiar tare ... nu ma gandeam ca d'soara Karin inca o sa mai vrea sa fie cu Zagi ... duh! some of those girls have no pride left :P ... si ce intorsatura de situatie ... sa fie omorata de Third ... eram sigur 100% cand a cazut cu cutitul infipt in piept ca e Third, ca prea avea "planurile" lui la sf eps trecut. si sincer sa fiu s-ar putea sa fi facut un lucru bun ptr Thor ... desi nu cred ca asta era scopul :P
acu ramane de vazut ... il ingheatza sau nu? :D

ahhh ... ardeam de nerabdare sa postez de la jumatea episodului, de cand
a murit Karin
... bine ca s-a terminat repede ca nu mai puteam :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Animal
post Jun 13 2006, 11:29 PM
Post #7


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.316
Joined: --
From: Depends on when you are reading this.
Member No.: 404
Points: 2.147
Gender:



Sper sa moara The Third...e enervant rau :) ... ma intreb ce o sa pateasca Tiz si Thor...dar mai ales ma intreb daca mai apare fratisu lui Thor :twisted: .

Ma intreb cum o sa termine serialu in 2 episoade....


Multe intrebari si putine raspunsuri.Let's wait.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jun 14 2006, 01:06 PM
Post #8


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Third e enervant?? :lol: :lol: anata wa baka desu ka? :lol: :lol: Third e genial...personajul este construit perfect....e omul din umbra care trage sforile....stie ce cum si cand sa faca....e personajul meu preferat.

Si eu eram sigur ca el e cel care o omoara pe Karin dupa ce tot urla asta si "Zagi" nu se oprea......si altcineva nu avea cine sa fie. Third stia ca daca o omoara pe Karin si face sa para ca Zagi e de vina....Thor il va omora pe Zagi si va deveni JyuOh. Eu sunt tare curios sa vad ce-i va face Thor lui Third.....si ce rol are in realitate third in toata povestea asta.

Inca 2 ep-uri si se termina seria......ma intreb cum.....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Jun 21 2006, 08:39 PM
Post #9


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



eee ... cum necum, iata ca am vizionat eps 10 si suntem mai aproape definal ... intr-adevar lucrurile s-au precipitat un pic, dar povestea se leaga binisor.
ne gandeam cu totii ca e ceva putred cu Third ... dar nu ma asteptam sa fie soldat ... asta a fost o surpriza ...
vestitul plan al lui Odin a fost oarecum anticipat prin povestea lui Zagi asa ca nu a fost ceva deosebit ... in rest trairile lui Thor mi se par un pic cam artificiale ... iar ideea cu sistemul de accelerare a rotatillor cam cliseistic ... gen: savantul nebun, the bad guy etc, are un evil plan prin care distruge omenirea, iar eroii pozitivi alearga cu ultima suflare sa il opreasca ... si probabil pe ideea asta se va desfasura ultimul eps

singurele neclaritati sunt: supravietuiesc oare toti? Thor ramane cu Tiz pana la urma si eventual ii face si dracul ala de copil, ca m-a innebunit femeia aia cat plange dupa un copil :P? ce se intampla cu Third, se duce inapoi pe chimaera sa-si implineasca in sf dragostea ascunsa? si cam atat ... Odin probabil moare, la fel si prof Loki si cine stie ce solutie minune se gaseste astfel incat sa supravietuiasca si eroii nostrii si omenirea in sistemul Balkan ... vizionare placuta :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jun 23 2006, 10:45 PM
Post #10


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Foarte interesanta faza cu Third....ma asteptam sa lucreze pt Odin....dar nu ma asteptam ca el sa fie personajul din intro care semana cu Thor....seamana mult prea mult cu Thor.....sa fie si el un copil creat in eprubeta? :blink: Oricum urmatorul ep ar trebui sa ne aduca clarificarea .... dar eu zic ca n-o sa fie si ultimul....e cam putin timp sa rezolve toate problemele care inca plutesc in aer.

Sunt de acord cu axi.....Thor reactioneaza putin cam aiurea.....dar o fi si din cauza ca anime-ul este foarte scurt. Si eu sunt tare curios ce-o sa faca Thor cu Tiz....vb lui axi plange femeia aia dupa un copil si asta nu Batman Batman :lol: .....ce tare ar fi sa sufere de aceeasi problema ca Third :lol: cred ca-l omoara Tiz :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Animal
post Jun 29 2006, 01:26 PM
Post #11


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.316
Joined: --
From: Depends on when you are reading this.
Member No.: 404
Points: 2.147
Gender:



Final dezamagitor ... ce nervi miam facut ... de abia miam facut curaj sa vin sa comentez in sila de sfarsit :| . Multe greseli de scenariu ... si sfarsitul e facut ffffffffffffffffffffffffffff prost.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Jul 1 2006, 11:39 AM
Post #12


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



vazut si eu finalul, dar am avut ceva lene la bord asa ca nu ma postat pana acum :P
ce sa zic ... finalul nu e deloc deosebit ... de fapt ultimele 2-3 eps au fost cam aiurea si au stricat un pic impresia buna care mi-o lasase anime-ul la inceput.
ehh ... c'est la vie ... au murit aproape toti ... si thor ramane sa traiasca fericit pana la adanci batraneti ... singur :P ...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jul 28 2006, 10:28 AM
Post #13


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Eh nu neeaparat singur...mai e Chen :D. Oricum sunt de acord se putea mult mai bine la final.....singura chestia care mi-a placut a fost ca el a ajuns sa arate ca Third singura diferentza era ca avea ochii albastrii nu verzi cum ii avea Third. E o chestie interesanta si de fundal aceasta asemanare fizica intre ce-i 2....ai zica ca-s frati gemeni.

Oricum anime-ul e mult prea scurt ca sa dezvolte o poveste extraordinara....dar merge vazut.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tezeu
post Jul 30 2006, 01:00 PM
Post #14


Jedi Cleric (ManBearPig Rase)
***

Group: Members+
Posts: 256
Joined: 20-April 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.451
Points: 607
Gender:



Eu nu stiu ce-ati avut cu seria. La primele episoade erati foarte entuziasmati iar la sfarsit ati inceput toti sa criticati...

Parerea mea este ca anime.ul e unul care merita vazut. Are o povest interesanta (ideea cu plantele constiente-mi aduce aminte de solaris si de poveste citita de curand... dar nu s-au axat prea mult pe asta) s personaje binishor construite (Thor si Zagi sunt doua personaje dementiale... adevarati politicieni si nu simpli... supravietuitori ca Thor) .

Despre moartea lui Third... mie mi s-a parut c-a facut-o cam in plus. Puteau scapa iar sus numitul si-ar fi putut primi moartea ajutandu-l pe Thor intr-o situatie ceva mai complicata... dar daca omul nu mai avea de ce trai...

Imi pare rau pe de alta parte ca Tiz nu si-a primit copilul. Prea innebunise pe toata lumea la cap cu problema ei.

Cam atat. Serie dragutza. Ar fi fost interesant sa vedem ce se intampla dupa evenimentele din ultimul episod dar asa... ne lasa imaginatiasa ne zburde libera.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

caroline
post Dec 8 2006, 12:44 PM
Post #15


~ forever dreaming... ~
***

Group: Members+
Posts: 224
Joined: 25-August 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.903
Points: 279
Gender:



Am vazut anime-ul acum de curand, luat de pe forum.
Mi-a placut. Sfarsitul m-a dezamagit insa, nu imi venea sa cred cati mor din personajele principale. Chiar m-am enervat, ma gandeam is this for real? :blink:
Cel mai mult mi-a placut de Third si Zagi. Personalitatea lui Thor nu prea m-a incantat, mi s-a parut cam nehotarat si pierdut cateodata, dar presupun ca era varsta. Totusi, la 16 ani sa fie conducator, hm, cam mic... Si chiar mi s-a parut prea dezvoltat fizic pentru 16 ani.
Third si Zagi stiau exact ce vroiau si actionau in consecinta. Aveau personalitate. Dar, ma rog,erau mai mari ca varsta decat Thor.
Modul in care au murit Third si Tiz mi s-a parut stupid. Nu ma asteptam la asa ceva.
Chiar daca in final totul se rezolva si ar fi un happy end, mi-a lasat un gust amar.
Oh, well! :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trix
post Dec 10 2006, 08:12 PM
Post #16


Yaoi Supporter
**********

Group: Members+
Posts: 1.310
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 979
Points: 2.336
Gender:



Cum e posibil? De cand am vazut anime-ul si nu am lasat nici un comentariu? :huh:

Initial luasem Jyu Oh Sei pentru Bishounen care se perindau pe acolo :D Dar pe parcurs m-a atras actiunea. Ce-i drept... putin trasa de par. Or fi fost cei doi frati genetically enhanced dar nici chiar asa sa fie in stare sa ucida si sa se descurce pe o planeta straina si periculoasa. Dar sa zicem, am trecut si peste asta.

Apoi fratele geaman moare cauzand discutii, sentimente de vina si reprosuri nesfarsite pentru Third. N-as fi zis din secventele care s-au derulat atunci ca Thor l-ar fi lasat sa moara in cunostiinta de cauza (dar poate nu m-am uitat eu cu atentie :P )

M-a ofticat ca au murit atatea personaje dar banuiesc ca era necesat pentru dezvoltarea intrigii. Printre personajele dominante mi s-au parut Third si Zagi. Third pentru planurile sale ascunse si modul subtil dar eficace de a-l ajuta pe Thor sa devina Jyu oh Sei si pe Zagi pentru personalitatea sa si modul hotarat de a obtine ceea ce dorea. Nu mai trebuie spus ca m-a enervat ca Third a simtit ca trebuie sa se sacrifice pentru mai marele bine... (always thought that`s a load of crap dar pentru unele anime merge... ma rog <_<)

Am ramas putin socata de sfarsit... Thor semanand cu Third, mai putin ochii. A bit creepy, adik... Thor nu s-ar fi descurcat sa aiba grija de planeta dar Third ar fi putut... alt motiv pentru care Third nu ar fi trebuit sa moara... well, asta e parerea mea.

Oricum, cu toate defectele lui, mie mi-a placut anime-ul. Nu prea dezlanat si cu o oarecare logica... :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Narumi
post Jan 13 2008, 08:13 PM
Post #17


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 337
Joined: 5-December 06
Member No.: 3.387
Points: 394
Gender:



modul subtil dar eficace de a-l ajuta pe Thor sa devina Jyu oh Sei si pe Zagi pentru personalitatea sa si modul hotarat de a obtine ceea ce dorea. Nu mai trebuie spus ca m-a enervat ca Third a simtit ca trebuie sa se sacrifice pentru mai marele bine...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 04:16 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |