Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

6 Pages  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Trinity Blood


z-kun
post Apr 29 2005, 03:35 PM
Post #1


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 147
Joined: --
From: Kyoto, JP
Member No.: 3
Points: 2
Gender:



Dupa cum am promis, revin cu amanunte din TB01 ^_^

Cum sa zic... este un amestec de Hellsing, Trigun(tipul caracterului principal ~= vash), chrono crusade. Set-up este lumea de dupa apocalispa, cand omenirea se lupta cu vampirii cu nishte mega-ship-uri. OST-ul are toata stima, un tehno / rock care se potriveste de minune. Actiune++ detaliu++, story++. Dar va las sa va faceti o imagine din screenshoturile de mai jos, pacat ca rawul era un pic varza + miscorarea imaginilor a luat din calitate. Really looking forward.

un ship al vaticanului
(IMG:http://atlantis.rdsbv.ro/tb/tb01.jpg)
un ship de-al vampirilor
(IMG:http://atlantis.rdsbv.ro/tb/tb02.jpg)
holy warrior
(IMG:http://atlantis.rdsbv.ro/tb/tb03.jpg)
o barmanitza
(IMG:http://atlantis.rdsbv.ro/tb/tb04.jpg)
eroul nostru
(IMG:http://atlantis.rdsbv.ro/tb/tb05.jpg)
un vampir
(IMG:http://atlantis.rdsbv.ro/tb/tb06.jpg)
eroina noastra
(IMG:http://atlantis.rdsbv.ro/tb/tb07.jpg)
cei doi eroi
(IMG:http://atlantis.rdsbv.ro/tb/tb08.jpg)
eroina noastra once more.
(IMG:http://atlantis.rdsbv.ro/tb/tb09.jpg)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Apr 29 2005, 11:52 PM
Post #2


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Suna mishto, creca am sa-l downloadez.
Dar please, nu exagera cu pozele, ok :wink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

z-kun
post Apr 30 2005, 02:09 PM
Post #3


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 147
Joined: --
From: Kyoto, JP
Member No.: 3
Points: 2
Gender:



ranma, tu ai un fix cu pozele. Cine e interesat o sa astepte. Altadata o sa ma scutesc de efortul de a va pune ultimul racnet al animeului la dispozitie :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ruxi
post May 3 2005, 01:11 PM
Post #4


Spam Police Reloaded... where the case, of course :)
Group Icon

Group: Members+
Posts: 885
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 233
Points: 1.392
Gender:



Trinity Blood e seria pe care o asteptam cel mai mult in primavara asta. acum tre sa apara si subtitrat. can't wait. pt cine vrea sa stie mai multe, un om cu foarte multa bunavointa a facut niste reviewuri tare faine la una din cartile Trinity Blood ale lui Yoshida. iata link:

http://www.megaten.plus.com/trinity-blood/...1-synopsis.html
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Animal
post May 3 2005, 01:31 PM
Post #5


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.316
Joined: --
From: Depends on when you are reading this.
Member No.: 404
Points: 2.147
Gender:



Arata foarte bine...de aiba astept sa apara tot si evident sa il iau :) thx z-kun pentru preview :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

redleaf
post May 9 2005, 12:04 AM
Post #6


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 174
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 390
Points: 2
Gender:



/^_^ Si eu, asemeni lui Ruxi, sunt una dintre persoanele care astepta nerabdatoare sa apara Trinity Blood in lista de torrents.... Deja a aparut primul episod, si am si facut rost de el... Este superba animatia, iar subiectul este pe masura... Look for the torrent and get it while is hot, people! :wink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post May 9 2005, 06:30 AM
Post #7


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Am vazut primul episod acuma cateva zile, si ce sa zic, pare boooooring, deci primul episod e cam sub sub ashteptarile mele, din actiune nu intelegi mai nimic, si e si sub Hellsing sau Trigun din care se inspira, pana si grafica mai lasa de dorit... sunt dezamagit
Torrentul il gasiti aici: http://www.animesuki.com/series.php/607.html , sper sa devina mai buna seria pe parcurs...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Pandel
post May 9 2005, 10:20 AM
Post #8


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 112
Joined: --
Member No.: 1.052
Points: 85
Gender:



ca toti cei de aici, am vazut si eu primul episod... pererile sunt dupa cum urmeaza (AVETI GRIJA CA S-AR PUTEA SA AM SPOILERS PENTRU PRIMUL EPISOD):



nu ma asteptam la prea multe. faptul ca actiunea se petrece dupa o anumita "apocalipsa", ca vampirii nu sunt chiar vampiri (li s-a dat denumirea asta in "cinstea" legendelor antice si "de mult uitate"), ca grafica e de aplaudat.... ei bine, toate astea m-au determinat sa ma uit pana la sfarsit si mi-au starnit curiozitatea de a vedea incotro se indreapta seria.
un singur lucru m-a deranjat extrem de mult la serie: personajul principal. preotul ala cu ochelari. ce m-a deranjat? aspectul lui prea comun. aceeasi pereche de ochelari, acelasi par lung si alb, acelasi aspect pana in cele mai mici detalii le-am intalnit, pe langa "trinity blood", si in "hellsing", si in "loveless", si probabil o mai fi in multe anime-uri pe care eu nu le-am vazut inca (am vazut putine pana acum). stau si ma intreb: oare de ce li se pare atat de interesant un astfel de personaj incat sa-i dea asa o infatisare? adica, inteleg si eu, e misterios, e iesit din comun, e periculos... dar, oare producatorii unui serial ca "trinity blood" nu arunca o privire si prin alte anime-uri ca sa vada daca nu gresesc cu ceva? mai ales ca asemanarea apare taman cu un personaj dintr-o serie care trateaza tot tema vampirilor ("hellsing")...
si, in fine... era sa fac infarct cand am vazut ca povestea are tenta de "eu sunt un vampir care vaneaza vampiri, m-am dat de partea oamenilor". din fericire, insa, au dres-o cu "tu bei sangele oamenilor, el il beau pe al vostru, al vampirilor". that's somthing good! m-a readus pe linia de plutire.... :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post May 9 2005, 11:50 AM
Post #9


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



hmm...sa iasa tot si mai vorbim...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post May 9 2005, 12:16 PM
Post #10


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Am primul ep....o sa ma uit la el azi...ca pana acuma am avut altele de vazut

ps: pandel.......tu consideri un esec VHD Bloodlust??? :roll: :?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cioby2k
post May 27 2005, 09:31 AM
Post #11


pantsu?
***

Group: Members+
Posts: 212
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 1.051
Points: 107
Gender:



nu am vazut decat primu ep ca nu am avut timp.
dar parca ideea e un pic aiurea: vampir preot...a...sa nu uitam...e si hacker...
si cam mare arma pe care o are... de unde o fi aparut...
si papalitatea sau ce naiba parca e prea flexibila. zau asa da fratii lui sunt pusi pe razboi rau de tot.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Jun 15 2005, 09:39 PM
Post #12


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



wow..ce critica p`aci..mie una mi se pare super bestial , chiar mai tare decat Hellsing... ink nu l-ma vauzt tot, shi oricum are numa 6 ep pana aku, e ...tare...chiar imi place de Father...si de Vampirul din primul ep:D
nu ma pricep eu la grafica...dar e un anime mult mai interesant decat altele...

nice pics..:P

i1ve got some too..hihi
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Aoi
post Jul 7 2005, 04:08 PM
Post #13


Unregistered









Destul de interesant ... intr-un fel este o mica continuare la Hellsing.
Astept sa apara noi episoade , ma face sa ma intreb ce rol are orasul Timisoara in aceasta intriga . Fara B.O.R si cu un Papa cam..inocent :P imperiul oamenilor e in pericol , loll .. noroc de Abel :

"Tea with milk please ..with 13 sugar cubs ! " :D :D :D
Go to the top of the page
+Quote Post

Ingerasu
post Jul 7 2005, 04:31 PM
Post #14


GO Player 1 dan
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 138
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 18
Points: 271
Gender:



Pacat ca l-au licentiat pe animesuki... poate stie cineva de unde pot sa iau si eu torrente cu Trinity Blood ca de ceva timp nu am mai luat :cry:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Morgenstern
post Jul 7 2005, 05:01 PM
Post #15


Kwisatz Haderach
**

Group: Members
Posts: 18
Joined: --
From: Galati
Member No.: 1.496
Points: 9
Gender:



@Ingerasu: pe www.animeyume.org sunt torenti cu TB.
Am vazut 8 episoade pana acum si nu mi se pare nimic special, organizatie secreta de vampiri care vrea sa distruga lumea, un ceva-gen-vampir care e de partea oamenilor, ceva urme de poveste de dragoste. Parca e un Hellsing SF, Abel fiind un fel de Alucard si asta se observa cand se "transforma" avand ceva asemanator cu seal-urile lui Alucard. Oricum, astept sa-l vad pana la sfarsit ca sa dau "sentinta".
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

LArSON
post Jul 7 2005, 07:09 PM
Post #16


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 513
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 26
Points: 290
Gender:



sau chiar pe animedump.ro unde ai avantajul sa le iei metropolitan :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cilu
post Jul 8 2005, 08:39 AM
Post #17


Nea Puiu
*****

Group: Members+
Posts: 598
Joined: --
From: Behind the teacher's desk
Member No.: 357
Points: 207
Gender:



Pentru mine e doar o alta productie Gonzo care se incadreaza in cliseele deja formate ale companiei. Oarecum toate eroinele seamana intre ele ca te uiti la bakuretsu sau la kiddy grade (subiecte oarecum asemanatoare) sau ca vezi trinity blood, parca totu e la fel in ce priveste animatia. Un pic de cgi (un pic mai mult in seria respectiva) in rest aeceasi animatie. Acuma povestea....se vrea intortocheata si pe mine primu episod m-a lasat cam huh? not this kind of stories again. Abel....ce sa mai zic, parca e alucard combinat cu integra. Prima data chiar la integra m-am gandit cand am vazut personajul.
Scenele de actiune mult mia reusite in hellsing.
btw, AOI.....trinity blood il vezi tu ca o mica continuare la hellsing? Asta a fost cea mai mare tampenie debitata pe acest thread pana acuma. Hellsing o sa idi aiba continuare sa de drept, in sensul ca s-a anuntat aparitia unor ova care o sa respecte actiunea din manga, care sincer e foarte faina. Inca nu se stie daca o sa fie ceva scurt pentru a stinge setea de hellsing maselor de fani ce urlau dupa o continuare sau o sa fie o sere noua.
Back to trinity blood..... m-i se pare un anime mediocru, one of the masses care apar il vezi ca ti-a zis cineva de el ca e fain si apoi la sfarsit zici, ok, glad this is over. parerea mea.....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Aoi
post Jul 9 2005, 10:18 AM
Post #18


Unregistered









QUOTE
AOI.....trinity blood il vezi tu ca o mica continuare la hellsing? Asta a fost cea mai mare tampenie debitata pe acest thread pana acuma



Cilule.. citeste mai bine sau schimba dioptria la ochelari /angry
Cred ca oricine a avut sansa sa urmareasca cateva episoade din el imi va da dreptate ( un mic exemplu este Chaterina /! ), dar nu am zis ca este identic ..
QUOTE
intr-un fel
, pur si simplu este o alta viziune asupra conflictului om-vampir , totusi daca tu vrei sa imi interpretezi cuvintele in modul ala.. treaba ta ..insa e parerea mea PERSONALA o parere care o mentin in continuare .

PS : Frumoasa atitudine Cilu.. data viitoare adu argumente la ceea ce zici si mai lasa aruncatu' cu noroi .. un sport ca asta nu face bine forumului :x :x :x /angry
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jul 9 2005, 01:21 PM
Post #19


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Daca nu va bateti nu faceti nimic.

Trinity chiar daca seamana cu Hellsing e mult mai bun.......Hellsing e o serie seaca fara nimic.....de la poveste la caractere totul egal cu zero. Aici e ceva mai complexa treaba....Abel mai mult seamana cu Vash din trigun......pacifist...nu doreste sa se lupte.......dar fatza de VAsh o face.....si o face frumos. Mie personal imi place seria pana acuma......sa vedem cat de bine o sa se dezvolte
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trix
post Aug 29 2005, 07:40 PM
Post #20


Yaoi Supporter
**********

Group: Members+
Posts: 1.310
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 979
Points: 2.336
Gender:



Well, din umila mea parere Trinity Blood este un anime foarte bun. Imi place grafica (cute priest, Abel :D), cum s-a zis mai sus, imi place faptul ca Abel nu vrea sa lupte si incearca intai sa rezolve totul pasnic si daca nu se poate atunci isi foloseste puterile.
Exista asemanarea cu Hellsing legat de capacitatile sale de lupta, but I like it. Can`t wait to see when he goes to 100 % :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

6 Pages  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 11:28 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |