Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Ninja Resurrection ....


Fate
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #1


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 201
Joined: --
From: Merkabah
Member No.: 75
Points: 2



Mie nu imi place sa repet lucrurile spuse de altii , dar in cazul asta nu am alta solutie ! Practic repetand afirmatiile lor , le intaresc spusele . Stiu ca s-a mai adus discutia despre acest film la un moment dat si pe alt topic , insa cred ca ar fi bine sa aduk in discutie acest subiect pentru ca mi se pare expresia unui act disgratios adresat crestinismului ...
Sunt perfect de aceeasi parere cu Seby .
Ninja Resurrection este o blasfemie .
Pentru cei ce nu l-au vazut : Cu totii stim cine a fost Iisus si mai ales ce a reprezentat el , nu numai ca om , nu numai ca fiu al Lui Dumnezeu , ci ca o concretizare a unui concept coordinativ in evolutia psihologica si morala a crestinismului . In Ninja Resurrection , apare un individ care , spunand ca el este fiul Lui Dumnezeu , ridica crucea si cu ajutorul ei sumoneaza fulgere care macelaresc o armata de cateva mii de oameni in cateva minute .....in numele Domnului ? Apoi , in final , intra in adevarate crize patetice de isterie , cu o dorinta acerba si demonica de a ucide , de a razbuna ..... Ceea ce insa m-a cutremurat a fost viziunea autorilor cu privire la biserica si la ce isi pot ei inchipui ca se petrece acolo .... adika presupusul fiu al lui Dumnezeu este aruncat prin vitraliul bisericii , cade de la inaltzime in altar , cu ambele bratze taiate , sfartecate , insangerate , si parca se infinge cu gatul in crucea din altar , capatand o pozitie patetica si in acelasi timp morbida , in vreme ce sangele "sfant" se scurge pe metalul crucii "divine" , murdarind si stricand esenta de baza a crestinismului . Imaginea in sine : de fiu al lui Dumnezeu infipt intr-o cruce , fara bratze si cu o gaura mare in piept , horcaind spasmodik , imi da fiori numai la gandul ca cineva a putut imagina asa ceva ....Ca sa nu mai zik ca dupa aia se apuka astia sa comita si alte atrocitati in altarul sfant .....fiul Lui Dumnezeu , in starea mentionata mai devreme , se apuka sa faca sex cu una , tot in altar , da' nu mai stiu exact cum se petrec lucrurile ca l-am vazut demult...parca isi taie unu' degetu si cu ala nu mai stiu ce face .....in fine .....Ceea ce este cu adevarat mai grav este ca i se da o baza istorica , facandu-l pe necunoscator sa creada ca fiul Lui Dumnezeu chiar a existat sub aceasta forma si ca ar putea fi adevarat ceea ce se petrece acolo .... Ati vazut.... se da si data si lok ...chiar se precizeaza si unele evenimente istorice ce ar fi coincis cu povestea pe care o prezinta ei ...eu sunt absolut convins ca dupa filmul asta multi au ramas cu feelingul acesta despre crestinism , mai ales daca nu prea stiau mare lucru despre el pana atunci....

Partea de animatie este intr-adevar buna.....mai ales prin lupte , efecte si alte elemente ce tin din pacate strict de imagine si de sunet .....
Sunt curios cine poate aproba un asemenea act , atat de hidos prin conotatia sa , cine nu s-ar simti ofensat de ideile pe care el le promoveaza .....
OK . Sa zicem ca este viziunea autorului . Nu suntem obligati sa gandim ca el .....avem dreptul la libera exprimare....si el are acest drept . Insa de ce face ca totul sa para ca si cum s-ar fi intamplat si in realitate ? De ce da aceasta baza istorika ? Si apoi ..... uite unul dintre motivele pentru care Samurai X OAV 1 mi-a placut asa de mult ..... la inceput scrie ca desi asociata unor evenimente istorice , actiunea este fictiva , la fel si personajele ..... Makar daca ar fi scris asta si in Ninja Resurrection...nu as mai fi avut ce comenta ..... Stiu de asemenea ca pana la urma individul nu era fiul Lui Dumnezeu , dar impactul pe care il are este acelasi , insasi prin capacitatea de a concepe si de a pune in scena o asemenea situatie .....
As vrea sa stiu cum gandesc altii , sunt convins ca sunt destui carora le-a plakut filmul indeajuns de mult inkat sa fie capabili sa treaca peste aceste aspecte ....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

fangorn
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #2


Escaflowne Addict
***

Group: Members+
Posts: 136
Joined: --
From: buc
Member No.: 113
Points: 13
Gender:



Fate, hai sati zic eu cum este!

nu contest faptul ca e o blasfemie, dar totusi, acel copil, a fost inzestrat de mic cu acele puteri, si pt ca oamenii mari au vazut in el o salvare, iau spus "Fiul Lui Dumnezeu". copilul nu a avut nici o vina. a fost facut sa creada ca e "Fiul Domnului". si gandestete ca atunci deabia ajunsese la ei crestinismul, asa ca nu toti erau in tema cu religia crestina.

si la faza cu sexul, nu a facut el sex cu fiica aluia, ci aia a facut sex cu el, pt ca mosului ii trebuia o unealta. cum ala era aproape mort, a decis ca ar fi mai bun un copil. si degetul pe care sil taie este de fapt motivul pt care fisa ramane insarcinata.

Fate, nu zic ca mia placut filmul, dar are niste aspecte interesante. de exemplu, zimi si mie cum a reusit mosu sa o faca fertila pe fisa exact in momentul respectiv? a fost magie, da? o vraja! bine, dar parca nu exista asa ceva. dece trebuie sa te iei de film numai pt ca arata o poveste, care te asigur nu este de loc reala! nare nici un pic de realitate.

pt ca au fost aratate niste repere cronologice si spatiale, nu inseamna ca acele "evenimente" au avut loc. Asta se cheama autenticitate. Autorul a vrut ca povestea sa fie cat mai verosimila.

hai ca scriu cam mult!!! :P

in concluzie: te sustin la faza cu blasfemia, dar nu ar trebui sa iei o pozitie prea defensiva, totusi e doar un film.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #3


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Fate daca tot era facut un topic....la ce l-ai mai facut pe asta? :? Nu puteai sa raspunyi pe ala? Da ma rog.......

Balsfemie... :? ...is daca e.....ce? Traim intr-o lume care face blasfemii si incalca Scriptura constant.....ce mai conteaza un anime? Si in plus sa nu uitam ca japonezi nu sunt crestini.

Mie chiar mi-a placut. Idee este foarte originala si super interesanta. Eu unul sunt satul de aberatiile pe care le debiteaza profesorii de religie la ore. Sunt asa de prosti incat daca incepi sa le pui intrebari incuietoare sau de interpretare....se pierd......si iti raspund print-o aberatiie.......sau se infurieze...si vorbesc din experienta proprie.

De unde stim noi ca ce scrie in Biblie este ceea ce s-a intamplat?

Fate tu yici ca acest act este grotesc? Eu zic ca este interesant...pt. ca introduce o noua ipoteya...care desi este mai mult ca sigur eronata...este foarte interesanta....si foarte pe gustul meu :twisted: :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

fangorn
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #4


Escaflowne Addict
***

Group: Members+
Posts: 136
Joined: --
From: buc
Member No.: 113
Points: 13
Gender:



scorpio, la faza asta, chiar esti sadic.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #5


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Stiu...asa sunt eu..... :twisted: :twisted: ..sadic, ironic, sarcastic.... :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

fangorn
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #6


Escaflowne Addict
***

Group: Members+
Posts: 136
Joined: --
From: buc
Member No.: 113
Points: 13
Gender:



bravo tie! tot asa! dai inainte!

si ce vroiai sa te faci tu?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Fate
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #7


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 201
Joined: --
From: Merkabah
Member No.: 75
Points: 2



Scorpio , te asigur ca si profii mei de religie de la scoala debiteaza in draci ..... si ma deranjeaza destul de mult lucrul asta . Eu sunt crestin , cred in Dumnezeu , insa nu sunt fanatic sa umblu cu Biblia dupa mine in fiecare zi si sa merg des la biserica .....consider ca nu e nevoie sa spui o rugaciune invatata pe de rost sau sa mergi mereu la biserica , ca sa crezi cu adevarat .

Ninja Resurrection mi s-a parut original si mie , insa m-a deranjat efectul pe care l-ar fi putut avea asupra necunoscatorilor , asupra celor care nu stiu foarte multe despre crestinism ..... Nu se precizeaza nicaieri ca este fictiv , si unul mai puin experimentat poate trage concluzii pripite ..... spun asta pentru ca stiu pe unul care dupa ce a vazut filmul a inceput sa o ia putin razna , acum se crede satanist si nu face chestia asta decat din teribilism .....daca ar stii cu adevarat in ce ar consta asta cred ca l-ar apuka tremuratul de picioare . Ah , ba nu ... acum cred ca a trecut la mormoni .... ii spune profei de religie ca el e mormon si vrea sa o convinga sa treaca si ea la mormoni..... daca ai vedea-o ce se ataka ! Ii mai spune ca God citit invers este Dog , si tot asa ...... aia fraiera il crede si vrea sa il indrume pe "calea cea buna" ..... Doh !
Cum am spus mai devreme , nu contest viziunea produkatorilor si recunosc ca am luat o atitudine prea defenisiva , insa trebuie admis faptul ca viziunea acelor oameni este impinsa la extrema .... Ei nu lasa lok de alternative , noi o facem ...... Nu zik nici ca acum daca te loverste cineva trebuie sa intorci si celalalt obraz , chestia asta este opusa realitatii , dar putin respect si putina retinere cand e vorba de facut rau , asta mai exista in oameni si in ziua de azi ....Stii cum se spune , cu timpul uiti lucrurile rele si le tii minte numai pe cele bune , numai ce ti-a plakut ......acum am ajuns sa accept acel film intr-o oarecre masura ;in afara de acest aspect care m-a deranjat , este un animime bun . Trebuie orikum sa inteleg ca traim cu totii in aceeasi lume si ca fiecare are dreptul la opinie proprie . Extremele insa nu fac bine .....

Scorpio nu esti sadik , pentru ca lumea despre care vorbesti exista si noi traim in ea ...... este realitatea si este putin greu sa spui ca realitatea "este sadika" . Ma intreb insa daca nu cumva realitatea asta nu a fost facuta numai pentru nebuni . In definitiv , realitatea in care traim este o povara mult prea greu de suportat ca sa ne pastram integritatea psihika ...cred ca aici vine utilitatea acelei doze de ezoterism necesare fiecaruia , acelei necesitati de a crede in existenta unei divinitati care sa ajute la supravietuire .... daca ajutorul dat de aceasta divinitate este real sau este numai rezultatul unui proces de autosugestie in masa , cred ca nu vom putea definitiva acest lucru niciodata .....
Imi reiau afirmatia , extremele nu fac bine ......
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

bogdragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #8


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 304
Joined: --
Member No.: 41
Points: 5



Cineva nu a avut ce face si a deschis din nou subiectul de religie.
Eu nu am ce face si postez aici.
Pe scurt...

Fate, tu iti dai seama ca din punct de vedere al unui musulman expresia "Cred in iisus cristos fiul lui dumnezeu" este o blasfemie. Ce te face pe tine atat de sigur ca cea ce crezi tu este mai adevarat decat viziunea autorilor lui Ninja Resurection. Religia se bazeaza pe dezinformare si stupiditatea oamenilor. Cum poti sa crezi in ceva ce nu a fost demonstrat ca exista. (si nu, nu este treba mea sa demonstrz ca d-zeu nu exista ci treba ta sa demonstrezi ca el exista). Nu cred ca tu crezi in Crestinism pentru ca ai avut o revelatie personala ci mai degraba pentru ca de-a lungul anilor ai fost indoctrinat de familie, de scoala si mai nou de stat. Cu alte cuvinte daca te-ai fi nascut in Iran probabil ca ai fi fluturat steagul islamismului si te-ai fi rugat lui Alah.
Religia nu este decat o modalitate de protectie in fata unui adevar fundamental, ce mintea omului nu poate sa il accepte si anume faptul ca va muri. Pe principiul "Life sucks and then you die" orice faci (bine sau rau, maret sau patetic) in final ai sa mori.
Personal vad religia hindu (cu toate zeitatile lor de chipuri si forme ciudate) mult mai sanatoasa decat crestinismul, islamismul si chiar budismul.

Cat priveste expresia extremele nu fac bine. Spune-mi si mie daca indepartezi primul si ultimul vagon de la un tren ce mai obti ?

Iar in cazul efectului asupra necunoscatorilor, de ce iti faci griji. Eu unul cred ca ei stiu mai multe despre crestinism decat stiu crestinii despre ei. Pentru ca ei nu sunt limitati de dogme religioase sa citeasca, sa se informeze, sa participe la ceremoni religioase a altor religii.

Inca ceva, Ninja Resurrection il gasesc a fi un film jenant. S-a folosit de legatura cu Ninja Scroll (legatura falsa facuta printr-o oarecare campanie de publicitate) pentru a face un film de actiune, neterminat, enervant si cu o grafica demna de o cauza mai buna. (la cati bani cred ca sau pompat era si cazul -atentie supozitie NU o loati de buna) .

Halal post scurt...bine ca nu am scris pe larg.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Fate
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #9


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 201
Joined: --
From: Merkabah
Member No.: 75
Points: 2



Bogdragon te rog sa nu mai faci nici un fel de supozitii legate de mine si de familia mea , nu ai de unde sa stii daca am fost "indoctrinat" sa cred sau daca altii au fost indoctrinati sa nu creada si sa ia o atitudine ostila crestinismului . Asemenea comentarii mi se par neavenite . In plus , vreau sa cred ca nu sunt eu subiectul de discutie .

Cum pot eu sa cred in ceva ce nu stiu daca exista ? Cum poti tu sa crezi in ceva ce nu stii daca e adevarat ... Credinciosii cred in ceva ce altii nu stiu daca exista ..... Divinitatea exista tokmai pentru ca asemenea persoane cred in existenta ei . Intr-un fel , poti spune ca nu Dumnezeu l-a creat pe om , ci omul pe Dumnezeu ....Cum spuneam si mai devreme , ajutorul primit de la divinitatea ar putea foarte bine fi un simplu rezultat al unui proces de autosugestie in masa , la care , desigur in mod inconstient , sunt supusi oamenii .... Sunt perfect constient de ceea ce ai spus mai devreme , daca ma nasteam mahomedan , eram mahomedan si nu crestin ...... si recunosc cu mandrie chestia asta , pentru ca si Mahomed , si Dumnezeu , si Budha sunt pentru mine unul si aceelasi lucru . Divinitata este creata din nevoia omului de a supravietui si poarta diferite nume , cum ar fi cele enumerate mai devreme . Crucea nu este decat un simbol , o interpretare ...... Dumnezeu este modul crestinilor de a interpreta divinitatea .... Eu cred mai mult si mai presus de toate in divinitate , nu neaparat in Iisus . Nu ma dranjeaza daca vrei sa il numesti Mahomed . Insa ceea ce vreau sa spun este ca o ofensa adusa crestinismului este la fel de grava ca o ofensa adusa islamismului , fiindca ele in mod indirect sunt adresate aceleasi divinitati .....
In ceea ce priveste principiul "life sux and then you die" , eu cred ca este valabil numai pentru cei care cred in el . Nu vreau sa imi amintesc cum a sfarsit Cioran . Nihilismul este un curent filozofic pe care il inteleg si il aprob , insa mi se pare mult prea realist ... si realitatea doare ...

P.S. : Sunt convins ca ai inteles la ce ma refeream cand am spus ca extremele nu fac bine , era vorba despre extremism in gandire ..... exemplul cu trenul mi se pare neavenit .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #10


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Am stat si am citit...si m-am gandit...si mi-am dat seama ca am luat-o pe aratura masiv. Daca am ajuns sa vorbim despre religie pe forum....e clar....se duce totul naibii.

Fate.....eu sunt de aceeasi parere cu Bogdragon. Nu mai stau sa mai fac un post kilometric despre religie....pt. ca sunt satul de asa ceva. Hai s-o terminam si sa ne apucam de ceva mai interesant
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #11


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



Fate...baby....te deranjeaza ..cu toate ca ar trebui sa te lase rece.....mi mi s-a parut amuzant rezurecshonu....al naibii de amuzant...ma facut sa rad ha ha...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

fangorn
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #12


Escaflowne Addict
***

Group: Members+
Posts: 136
Joined: --
From: buc
Member No.: 113
Points: 13
Gender:



bah, dece o trebui sa va certati pe tema religiei, nu stiu, dar treaba voastra. ;)

stiti, un om foarte inteligent mia spus la un moment dat legat de religie: toate religiile sunt de fapt cate o poarta spre Rai, Campiile Elizee, orice vreti voi. intelegeti ce doriti din asta.

nu conteaza religia pt ca oricum nu cred ca o respectati.

io, unu nu vad nici o extrema, fara suparare. poate fffff mult sange, dar asta ar fi singura extrema.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #13


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



hmmm........fangorn.... esti necredincios.....numai fate este revoltat de blasfemii....anime-ul este bazat pe shintoism....asta explica multe ... adica poti sa faci si sa o faci cu orice...moralitatea mai mult tine de onoare si traditie decit de bunul simt....restul...e aluzie si distorsionare la sistemul de credinte non-asiatic.....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

bogdragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #14


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 304
Joined: --
Member No.: 41
Points: 5



Ca sa inchei discutia in cea ce ma priveste:
1. Fate> Vad ca esti departe de a fi stereotipul de crestin nascut cu biblia in mana gata sa o arunce cuiva in cap pentru ca are alta opinie. Vad ca te-ai gandit la aspectele religioase in care crezi si nu le-ai preluat pur si simpu de la alti (am intalnit numeroase cazuri de astfel de crestini ce nu au incercat nici pentru o secunda sa gandeasca). Iti respect punctele de vedere si te felicit pentru convingerile tale, chiar daca nu le impartasesc.
2. Extremele sunt conditii fundamentale pentru a putea defini cea ce exista intre ele. Vizioneaza "Pokemon" si "Cool Devices" si ai sa intelegi cu adevarat ce este hentai sau nu. (Cat priveste sensul la care te-ai referit tu, am inteles; dar vreau sa fiu clar in afirmatia ca extremele nu reprezinta neaparat lucruri rele.)
3. Scorpio (sau alt administrator sau moderator)> Daca mai vezi posturi pe teme de religie, discuti rasiale sau orice alta discutie care nici macar nu se apropri de natura acestui forum, muta topicul la aberati (exceptie ar face o astfel de discutie pe topicul de cultura). Adica eu mai incerc sa ma mai leg de filme anime in explicatii (cei drept nu intodeauna cum trebuie, si cateodata doar de forma) dar degeaba.
4. Sidonix> Sa inteleg ca te-a facut sa razi. Si pe mine ma fac telenuvelele sa rad atunci cand ma dau cu capul de zid in incercarea de a grabi starea de inconstienta. (poti sa inlocui telenuvelele cu Stirile de la ora 17.00, postul acasa sau Dragon Ball Zat de pe TVR1).
5. Stiu ca printre membri acestui forum sunt persoane care gasesc Ninja Resurection ca fiind un anime bun. Eu unul nu ma numar printre acestia. Gasesc acest film ca fiind neterminat, grabit si ce se incapatineaza sa intre in zona ridicolului. Desi se promiteau multe lucruri bune, acest film m-a dezamagit groaznic. (se afla la picior de egalitate cu alte "capodopere" ale genului precum Vamire Hunter D; Demon City Sinjoko).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Fate
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #15


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 201
Joined: --
From: Merkabah
Member No.: 75
Points: 2



Sidonix , stii ca ai dreptate ?!? Serios , e mai bine si mai practic sa ramai la toate rece ..... Din pakate nu toti reusim .... daca am face-o toti , poate nu ar mai exista atata rautate pentru ca nu ar avea in cine lovi ....

Bogdragon , iti multumesc pentru intelegere , te asigur ca si io stiu sa respect convingerile altora si ca am facut-o de multe ori ....

Scorpio zice bine ce zice .... cand am facut threadul asta nu ma asteptam sa mi se dea dreptate pentru ca stiu care e parerea generala , cautam mai degraba alte pareri care sa evidentieze alte caracteristici ale filmului , caracteristici pe care eu in mod subiectiv le-am pierdut din vedere ... nu voiam o discutie referitoare la religii .

P.S. : Sidonix , avatarul tau are vreo legatura cu Perfect Blue ?!?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #16


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



Bogdragoane...este de ris de te da-n plins.. :cry: ...apropo...nu-mi place sa ma numerotezi cu nr 4.....puteai macar sa ma pui al doilea.....:P....Altceva deranjant la tine inca n-am gasit dar mai caut... :twisted:
Fate.....o sa incerc sa ma incalzesc si eu...doar la suprafatza...ca sa fiu de rind cu infierbintaii.....
PS:avatarul...yep.......it's perfect blue......in a way.......
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #17


Unregistered









Mie Ninja Resurrection mi se pare o prostie
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #18


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



Si ce altceva ti se mai pare Sethi....!?......O Fata Morgana cumva.....halucinatiile sunt un lucru intilnit printre otaci.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #19


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Lasa ca stiu eu cazuri mai grave
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #20


Unregistered









Mi se pare ca lumea este o portocala invechita.....

Ti-am raspuns la intrebare, Sidonix?
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 11:52 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |