Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

4 Pages  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Bleach Vs Naruto


By@kuy@
post Oct 16 2006, 12:37 PM
Post #1


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 42
Joined: 4-May 06
Member No.: 2.515
Points: 85
Gender:



Tot am incercat sa fac acest thread si in sfarsit am reusit!!! :P
As dori sa vad ce zice lumea, care dintre aceste 2 animeuri(Bleach/Naruto) le place mai mult si as dori sa vad pareri, ca de ce Bleach sau Naruto este mai fain, care este mai bine realizat etc.
Astept posturi!!!! :D :D :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Oct 16 2006, 01:00 PM
Post #2


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Pt mine bleach a batut , bate si va bate la fundul gol pe Naruto. In primul rand ca Bleach e un anime care pana acum a avut numai un filler....pe cand Naruto e un filler care a avut ici colo anime. PErsonajele sunt mult mai bine dezvoltate in Bleach decat in Naruto....pe langa faptul ca macar in bleach nu vad scene si plot line-uri care-mi aduc aminte de DBZ.

Naruto pt mine nu a mai prezentat nici un interes cam de dupa turneu....dar si pana atunci ma uitam din inertie mai mult...ca sa am cu ce sa-mi ocup timpul. Faptul ca aflam cine e naruto din ep 1 mi se pare aiurea....macar daca ne mai tachinau putin asa vro 20-30 de ep-uri .... da dupa ce mi s-a prezentat ca Naruto e Kubis.....ma gandeam....la ce mai fac astia anime-ul.....gata s-a terminat ... am aflat ce trebuia....NEXT.

Bleach e mult mai bine construit si e si mai matur. in 62 de ep-uri nu a fost decat un singur ep nasol (ala cu buhahaha ) in rest este foarte dinamic , actiunea tinandu-te lipit de ecran.

Eu sunt curios care o sa aibe mai multe ep-uri......bleach a ramas ce-i drept in urma.....da macar e calitativ net superior
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Anzai
post Oct 16 2006, 01:40 PM
Post #3


arrogant jerk
****

Group: Members+
Posts: 471
Joined: 15-December 05
From: Timisoara
Member No.: 1.999
Points: 1.124
Gender:



Si eu trebuie sa spun tot Bleach.
Povestea e mult mai faina, personajele mai bine dezvoltate chiar daca bleach este deabia la ep 100 iar Naruto la 200. Poate si pentru ca am vazut Bleach inainte de Naruto, si oricum shinigami crap e mult mai interesant decat ninja crap. Si mai is si filierele prea obositoare din Naruto; In bleach sunt cel putzin suportabile.
Singurul lucru la care Naruto este cu un loc in fatza este OST-ul, dupa parerea mea. :)
Nu cu multe puncte, dar Bleach e in avantaj. :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

keNnY
post Oct 16 2006, 02:45 PM
Post #4


Incepator
**

Group: Members
Posts: 19
Joined: 8-September 06
From: On my way to hell...
Member No.: 2.968
Points: 51
Gender:



Bleach...optez pentru el pentru ca povestea este captivanta inca de la primul episod, chiar daca are fillere sunt si episoade pe care le vizionezi dintr-o rasuflare...si nici nu-ti dai seama cat de repede s-a terminat... pacat ca iese un episod pe saptamana...:)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

rogueman999
post Oct 16 2006, 03:34 PM
Post #5


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 830
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 782
Points: 1.756
Gender:




Oh come on guyz... care personaje mai interesante? Tot ce-o fost caracter development la Bleach a fost inainte de arc-ul Soul Society. Dupa asta... se bat, se respecta, se bat, se respecta si iar se mai bat putin. Zici ca-i pentru copii de 6 ani.

Just kidding, nu trageti! Am vazut tot bleach-ul pana la fillere in vreo 5 zile, asa ca n-am cum sa zic ca nu-mi place. Dar Naruto totusi mi se pare mai divers. Vi-l mai aduceti aminte pe Haku de la inceputuri? Sau Kabuto? Itachi? Kakashi? Pana si Tsunade-sama, inainte s-o transforme fillerele in comic relief era un personaj promitator. Vorba ceea... mai multe personaje, mai multe sanse de castig!

Adevarat, Naruto are de doua ori mai multe episoade, filler si ne-filler, asa ca a avut mai mult timp sa se dezvolte. Totul depinde de urmatoru arc din Bleach - daca merg pe aceeasi reteta de lupta/flashback... o sa fie o placere de vazut dar in acelasi timp o sa se limiteze.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

shoppy
post Oct 16 2006, 07:11 PM
Post #6


railwayfan
***

Group: Members+
Posts: 239
Joined: --
From: Bucuresti, s.1
Member No.: 1.501
Points: 505
Gender:



Nu poti sa compari mere cu pere si sa zici ca perele-s proaste ca sunt mai putin rotunde decat merele. Fiecare cu treaba lui.
Sa compari Naruto cu Bleach e cum ai compara Elfen Lied cu Black Lagoon.
Pentru mine Naruto despre care trebuie sa vorbim s-a terminat la ep 135 si inca nu a inceput din nou. Pana atunci a fost foarte frumos, a reusit sa tina o poveste personala care se incadra intr-o poveste globala. In Bleach toata lumea se bate cu toata lumea si mai sunt si filler-ele astea cu Bouantou care majoritatea au fost slabute, trase mult de par si prea lungite.
Mie imi place si Naruto si Bleach, ambele au si puncte tari si puncte slabe, oricum le urmaresc in continuare. (desi ma enerveaza la culme filler-ele)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Oct 28 2006, 09:08 AM
Post #7


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Yea, si mie imi plac amandoua, dar Bleach un pic mai mult. Are si Naruto avantajele lui, orice s-a zis mai sus personajele is interesante si bine conturate, cu un trecut mult mai bogat decat cele din Bleach, dar si destule defecte. Bleach imi place mai mult pentru ca mi se potriveste ca o manusa. Ce are el mai bun ca Naruto: interactiunea dintre personaje, firul epic mai alert, si sabii (scuzati copilareala, dar imi plac sabiile :P)... e stilul meu de anime, cu stilul meu de personaje, si orice ar fi, pana sa inceapa fillerul nu a fost unul care sa nu-mi placa. De la universul lui pana la felul in care e parcurs, de la poveste pana la lupte, nici sa-l fi imaginat eu n-ar fi iesit mai pe placul meu.

Dar de ce sa comparam, mai bine ne bucuram de ambele (cand or fi iar interesante :P).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

waste
post Oct 28 2006, 03:06 PM
Post #8


Kira
*****

Group: Members+
Posts: 575
Joined: 16-September 06
From: Galati
Member No.: 2.996
Points: 1.306
Gender:



Mie imi place Naruto pentru ca are mai multe episoade decat Bleach. Imi mai place si scenariul si grafica, care din punctul meu de vedere sunt mai faine ca la celalalt. In plus, si titlul e mai fain, Naruto imi sugereaza...ei bine, imi sugereaza ceva da nu stiu exact ce, in schimb ce Bleach imi aduce aminte de cuvantul romanesc Bula. :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Oct 28 2006, 06:07 PM
Post #9


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



E cea mai aiuristica asociere pe care am auzit-o pana acum :lol: . Apropo, Naruto e ceva chestie care se pune in mancarea aia din serial, ramen :P.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

skillz
post Nov 7 2006, 09:32 PM
Post #10


good2theN, evil2theS, light2theE, darkness2theW
**

Group: Members+
Posts: 42
Joined: 7-November 06
From: Buc
Member No.: 3.241
Points: 66
Gender:



Bleach rulez.... Naruto s-a terminat ( dupa cum s-a mai mentzionat la episodul 135) d atunci au traso d par mai rau ca in DBZ ..... e adevarat are mai multe episoade dar cei care urmarest j manga ... au realizat ca Bleach e deja la volumul 255 j toate personajele or sa se dezvolte in feluri diferite fiecare o sa inceapa sa isi arate puterile p care in naruto le stiam mai pe toate d la episodul 100..... inca ceva ... Bleach e cu adevarat 1 anime clasic japonez .... mai ales in felul cum sunt desenate luptele j detaliile de la imbracaminte ca sa nu mai spunem sabii....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Anime King
post Nov 7 2006, 10:09 PM
Post #11


Bloody Hell
**

Group: Members+
Posts: 46
Joined: 17-June 06
From: All The Worlds
Member No.: 2.675
Points: 67
Gender:



Bleach normal
Scorpio miai luat cuvintee din gura(degete)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Spikesen
post Mar 12 2007, 01:57 AM
Post #12


Newbie
*

Group: Members
Posts: 4
Joined: 12-March 07
From: Bucuresti
Member No.: 3.935
Points: 11
Gender:



Imi place naruto mai mult si e marfa Shippudenu :P!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

shobo
post Mar 12 2007, 10:15 AM
Post #13


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 106
Joined: 14-December 06
Member No.: 3.439
Points: 330
Gender:



cele 2 seriale nu prea au legaturi intre ele,mie imi plac amandoua dar bleach il am mai mult la suflet de cand cu batalia dintre ichigo si zaraki kenpachi,ce imi pare rau la bleach ca persoanejele inafara de ichigo nu prea mai evolueaza,pt. moment,(nu citesc manga-ul ca altef stric serialu') iar la naruto asta se face de la inceput.
sper sa mai castige teren acuma naruto cu noua serie,vom vedea.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Miroku
post Mar 12 2007, 04:33 PM
Post #14


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 92
Joined: 9-March 07
Member No.: 3.920
Points: 173
Gender:



QUOTE(Anzai @ Oct 16 2006, 01:40 PM)
Si eu trebuie sa spun tot Bleach.
Povestea e mult mai faina,  personajele mai bine dezvoltate chiar daca bleach este deabia la ep 100 iar Naruto la 200. Poate si pentru ca am vazut Bleach inainte de Naruto, si oricum shinigami crap e mult mai interesant decat ninja crap. Si mai is si filierele prea obositoare din Naruto; In bleach sunt cel putzin suportabile.
Singurul lucru la care Naruto este cu un loc in fatza este OST-ul, dupa parerea mea. :)
Nu cu multe puncte, dar Bleach e in avantaj. :P
*




ai dreptate....bleach e mai complex..parerea mea
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Turk
post Mar 17 2007, 02:50 AM
Post #15


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 31
Joined: 27-February 07
From: constanta
Member No.: 3.860
Points: 79
Gender:



Bleach sau Naruto?
Hmmmmmmmmm
Amandoua sunt interesante. Naruto am inceput sa-l vizionez innainte de Bleach asa ca as tinde sa spun ca e mai tare. Dar Bleach are caractere un pic mai bine definite si o poveste destul de interesanta. Oricum amandoua au defectele lor. Naruto are prea multe fillere. A fost frumos pana la episodul 135(cred) dupa devenind destul de plictisitor. Dar acum ca a inceput Naruto Shippuden sper ca lucrurile se vor schimba.
Nu citesc manga serialelor in curs de difuzare. Prefer suspansu asta e :P .
Oricum amandoua imi plac asa ca e destul de greu de ales pentru ca amandoua au puncte bune si rele.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Terry_SOAD
post Apr 21 2008, 01:37 PM
Post #16


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 396
Joined: 12-April 08
Member No.: 6.584
Points: 1.022
Gender:



Chiar dak nu a mai postat nimeni de mult aici... vreau sa-mi spun si eu parerea.
In primul rand se stie clar ca in ultimii ani Naruto si Bleach au fost cele doua mari nume care au dominat lumea animeurilor(ca popularitate vreau sa zic... deci nu-mi taiati gatul :P ). De altfel, cele doua animeuri sunt chiar considerate rivale...
Ei bine ca popularitate Naruto e clar in fata lui Bleach(poate si findca e mai vechi...). Dati o cautare pe google cu cele doua nume si veti vedea ca la Naruto apar aproape de doua ori mai multe pagini decat la Bleach.
Acum, cand vine vorba de originalitate, ambele animeuri pot fi asemante cu alte doua serii de succes: Naruto cu DBZ si Bleach cu Yu Yu Hakusho(de precizat ca prima data cand Tite Kubo a vrut sa-si publice manga a fost refuzat ptr ca se spunea ca seamana prea mult su seria mentionata mai sus. Dar cu putina indrumare din partea lu Toriyama, Tite nu a renuntat si si-a publicat in cele din urma mannga, care, dupa parerea mea, e mai buna decat Yu Yu Hakusho :) )
Ca orice alte doua serii si acestea au fost invadate de filler. Desi la Naruto sunt intr-adevar mai multe fillere(aproape 100 de episoade) ele sunt grupate doar intr-o parte a seriei si poti foarte lejer sa sari peste ele(asa cum am facut si eu <_< ). La Bleach insa exact atunci cand de abia asteptam sa vad ce se va mai intampla, hopa cu ditamai filleru total pe langa poveste :( . Am fost atat de dezamagit incat am renuntat la anime si acum nu mai citesc decat manga(dar voi reveni eventual si la anime).
E adevarat ca Bleach are o tenta mai matura decat Naruto, dar trebuie recunoscut si faptu ca Naruto e o serie care se maturizeaza treptat ajungand la Shippuuden o serie la fel de matura ca si Bleach.
Cand vine vorba de personaje(aici intervine gustu personal... <_< ) imi place mai mult Naruto.
Si parte cea mai importanta: povestea.(voi vorbi si despre manga, pentru ca cea ce e acum in manga va fi in viitor in anime si va defini cu siguranta succesul serie respective).
Povestea in Bleach e excelenta. Personajele sun vii si totul e prezentat intr-o atmosfera de suspans, mister si surpriza tipica lui Tite Kubo. Totusi, ultima parte din manga mi se pare ca exagereaza cu ceva si anume cu luptele. Sunt mult prea multe lupte ale unor personaje secundare cu personaje negative nesemnificative ptr poveste. Deci pentru Bleach nota 9,50.
Povestea in Naruto e insa mai aparte decat in Bleach. Tot ce am spus mai sus e valabil si pentru Naruto. Insa pur si simplu in Naruto fiecare, sau aproape fiecare actiune a personajelor are consecinte in dezvoltarea actiunii, ceea ce da dovada de o poveste foarte bine gandita. Un alt plus ar fi ca nimeni(din cate stiu eu...) nu a mi incercat sa creeze o poveste despre lumea ninja precum cea din Naruto. De obicei mai peste tot e prezentat stereotipul ninja cu masca neagra si aruncand acolo niste shuriken, prezentand mai mult o moda... Cat despre asemanarea cu DBZ mie unu nu mi se pare atat de izbitoare cum spun altii. In Bleach sunt la fel de multe elemente "imprumutate" din DBZ ca in Naruto, dar lumea face tam-tam pe Naruto-DBZ din simplul motiv ca Kishimoto a recunoscut ca dragon ball a fost inspiratia sa ptr aceasta serie. Deci ptr Naruto... nota 9,99.
All in all, eu iubesc ambele serii, ambele au un stil inconfundabil in lumea animeurilor, dar dak ar fi sa aleg as alege oricand Naruto ;) !!!




User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Deus
post May 7 2008, 11:10 AM
Post #17


Whatevah!
***

Group: Members+
Posts: 188
Joined: 19-April 08
From: Bucuresti
Member No.: 6.629
Points: 494
Gender:



Chiar daca imi place si naruto trebuie sa zic ca Bleach e mai bun.
Dar un sezon din Naruto m-a tinut foarte atent! Chiar dupa plecarea lui Sasuke si ei pleaka in cautarea lui mai multe echipe, nu mai stiu exact acel sezon dar cred ca stiti despre care vorbesc:)) A avut si Bleach o tentativa cand pleaka mai multi dupa Orihime dar nu a fost la fel :)

Dar Naruto a lasat-o mai moale in ultimul timp....momentan Bleach e mai bun
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

NON
post May 8 2008, 01:16 AM
Post #18


Newbie
*

Group: Members
Posts: 3
Joined: 25-December 07
Member No.: 5.799
Points: 18
Gender:



Deci, respect parerea fiecaruia dar...sa ziceti ca in Bleach personajele sunt descrise mai bine si e mai complexa istoria...cred ca e ceva absurd.

Eu personal am toate episoadele atat la Naruto cat si la Bleach si pot spune asta:

Prefer Naruto, din mai multe motive in general, dar si Bleach imi place foarte mult pentru alte motive, sa analizam aceste motive.

Personaje - ambele anime au foarte multe personaje interesante, diferite intre ele si descrise destul de bine...dar aici sunt 100% sigur ca Naruto e mi bun, in Naruto orice personaj are o istorie a sa, si aceste istorii se descopera pe parcurs, iar personajele cresc atat in putere cat si in personalitate pe parcurs. Si ceea ce imi place ca Kishimoto nu s-a concentrat doar pe Naruto si atat, uneori anumite personaje parca au o istorie mai complicata si mai trista decat cea a protagonistului ca de exemplu in cazurile lui Sasuke sau Gaara. Pe urma un lucru care imi place mult este ca se da spatiu in lupte si la multe alte personaje, nu numai protagonistului si unui prieten 2 cum in majoritatea cazurilor in Bleach.

Istoria - si aici Naruto la moment e mult mai inainte, si cine zice ca seamana prea tare cu Dragon Ball sa-mi aduca dovezile fiindca se greseste rau...poate Bleach se aseamana prea mult cu Db in modul de a povesti istoria...acus explic. In Naruto istoria este complexa si foarte lunga, cine crede ca a inteles totul despre acest anime doar privind pana la turneul de selectionare chuunin nu a inteles inca nimic din Naruto, doar dupa fuga lui Sasuke se poate spune ca se cunosc cam toate personajele si organizatiile mai importante din Naruto si ce se petrece intre ele. Ceea ce imi place in Naruto este faptul ca nici o parte sau arc al sau nu este simil cu celalalt, este mereu ceva nou, prima a fost misiunea in Tara Undelor, pe urma Examenul Chuunin, pe urma Atacul Satului Konoha, Cautarea lui Tsunade, Fuga lui Sasuke, etc...mereu ceva nou.
In schimb defectul principal al lui Bleach este ca e ripetitiv in istoria sa generala, si as spune ca structura arcurilor sale principale adica Soul Society si Hueco Mundo sunt foarte asemanatoare, si au un stil simil ca in Dragon Ball.
Deci, schema este cam asa, vine cei rai, (niste shinigami in SS si niste arrancari in HM) rapesc o fata in lumea lor (pe Rukia in SS si pe Orihime in HM), Ichigo si Co pleaca in acea lume sa o salveze (stiti deja grupurile, cam aceleasi cu unele schimbari), mai intai vin batuti rau, ei se antreneaza pentru a deveni mai puternici si a obtine un nou nivel de putere sau transformare (Bankai in SS si Masca Hollow in HM), se bat din nou cu cei rai si castiga (aceasta parte inca trebuie sa se termine in HM...dar e sigur ca vor castiga). Deci dupa cum vedeti istoria in linii generale in Bleach este destul de ripetitiva in comparatie cu cea din Naruto. Si deasemenea gasesc multe asemanari si intre cele 2 organizatii impotriva carora luptau in aceste 2 arcuri, adica Capitanii din Gotei 13 si membrii Espada (Barragan = Yamamoto, Halibel = Soi Fong, Stark = Shunsui, Ulquiorra = Byakuya, Noitora = Kenpachi, Szayel Aporro = Mayuri, Aaroniero = Komamura(fiindca ambii poarta niste masti enorme pe cap) etc). Mie istoria din Bleach imi place tare, dar nu puteti nega ca aceste 2 arcui au fost destul de ripetitive in linii generale.

Luptele - si Aici punctul meu merge la Naruto pentru un motiv foarte simplu, in Naruto orice ninja are puteri particulare si mult mai specifice in comparatie cu personajele din Bleach, unde de divers au doar spadele lor si puterile l aceste spade(desi nu le folosesc mereu aceste abilitati speciale). Orice lupta in Naruto este particulara si interesanta anume pentru acest fapt, fiindca fiecare luptator are niste abilitati ce nu prea gasesti la altii iar kishimoto e bravo sa explice cum si de ce unul castiga iar altul nu. Au fost super luptele lui Kakashi vs Zabusa, Naruto vs Gaara, Rock Lee vs Gaara, Sasuke vs Gaara, Naruto vs Neji, lupta celor 3 sannini, Orochimaru vs Sandaime, toate luptele din arcul cu fuga lui Sasuke, Deidara vs Gaara, Sakura vs Sasori etc, nu gasesti aici una asemanatoare sau egala in ceva. Pe urma cum am mai zis imi place faptul ca nu doar NAruo are parte de cele mai frumoase lupte dar si multe alte personaje fac niste lupte extrem de frumoase si interesante. In Bleach, cel putin la inceput totul era foarte monoton si simil, mereu Ichigo nu facea altceva decat sa vanture sabia si sa taie capete...nimic mai mult... pe urma s-a invata sa arunce semilune de energie si sa urle impreuna cu ceilalti incarcandu-se de reiatsu (exact cum se facea in dragon ball)... pe urma a mai invata si Bankaiul ce l-a folosit cum se cade doar 2 ori, impotriva lui Byakuya si impotriva lui Grimmjow, si deasemenea masca hollow, ce nu-i da nimic particular la moment inafara de mai multa putere, rezistenta si atacul getsuga tenshou. Deci, in general luptele in Bleach sunt destul de monotone fiindca se bazeaza doar pe lovituri de spada, si acestea nu prezinta nimic interesant in majoritatea cazurilor. Iata cand folosesc abilitatile speciale a acestor sabii sau magiile sau artele martiale atunci se face mai interesant, dar asta se intampla in putin lupte din pacate. Cele intr-adevar facute bine au fost Ichigo vs Byakuya, Yoruichi vs Soi Fong, Ichigo vs Grimmjow (toate 3)...in rest nimic interesant pentru mine, si daca ati observat toate luptele importante le-a facut doar Ichigo, celelalte personaje se lupta mult mai putin si o fac cu cineva nu prea puternic, iar unii ca Chad mereu sunt batuti in luptele importante.

Grafica - aici punctul merge la Bleach desigur, in primul rand imi place foarte mult sitlul de desen al lui Tite Kubo, si in al doilea animatia este mereu facuta bine, Grimmjow vs Ichigo ep 166 a fost ceva superb ca animatie. Si Naruto imi place mult dar recunosc ca Bleach este putin mai calitativ(poate fiindca e mai nou)

Muzica - Aici Naruto ii bate pe toti, inca nu am gasit un anime sa aiba un OST mai bun ca cel din Naruto (unicul ce se apropie e Death Note poate). In Bleach muzica e buna, dar sunt putine melodii ce imi plac tare sa vrea sa mi le ascult si la pc.

Fillere - aici Bleach castiga doar fiindca Naruto a avut mai multe fillere. Prea multe, 2 ani de filler e ceva imposibil, din fericire am inceput sa ma uit la Naruto cand fillerele se terminau, yahooo. La Bleach au fost acele cu Boutou si altele prin nijloc si acum episoadele noi tot, aah, ma enerveaza fillerele

Deci parerea mea este ca Naruto e mai bun ca Bleach in personaje, istorie si muzica, dar Bleach e mai bun ca grafica si faptul ca are mai putine filler. Totusi voi continua sa le vad pe ambele mai departe :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Julia Joanne Black
post May 31 2008, 07:06 PM
Post #19


Fantasy Writer
***

Group: Members+
Posts: 107
Joined: 24-September 05
From: London.... or Japan..
Member No.: 1.821
Points: 339
Gender:



Desi mi-este greu sa aleg intre cele doua.. o sa aleg.. Bleach. De ce? Ca storyline este mult mai bun, mai complex, mai incitant .:D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

spyderverr
post May 31 2008, 07:43 PM
Post #20


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 734
Joined: 20-September 06
Member No.: 3.019
Points: 1.832
Gender:



QUOTE(kitty_chan @ May 31 2008, 07:06 PM)
Desi mi-este greu sa aleg intre cele doua.. o sa aleg.. Bleach. De ce? Ca storyline este mult mai bun, mai complex, mai incitant .:D
*


de cand?
mangaul naruto bate la fund bleach'ul.
singurul lucru care m'a atras la bleach a fost primul arc, dupa aia n'a facut decat sa devina din ce in ce mai plictisitor.
cat despre animeuri (incluzand si naruto shippuuden): BOTH FAILS!
daca ar fi sa aleg intre naruto (fara fillere si naruto shippuuden) si bleach: medalia se duce la NARUTO.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

4 Pages  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 10:50 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |