Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

5 Pages  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Inuyasha (General Stuff)


yuki
post Feb 1 2004, 03:20 PM
Post #1


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 558
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 83
Points: 2



parca a existat un topic dar eu nu l-am mai gasit. Pe la ce episod ati ajuns ( cei care sunt interesati ) ? Ultimul episod download-at a fost 138 si a aparut si 139. Cu episodul 137 se pare ca lucrurile devin din nou interesante - noi inamici :D . Se pare ca nu e multa lume interesata de acest anime desi eu cred ca este foarte reusit ( are desigur si lipsuri ). A aparut si al treilea film care pare superior primelor doua.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

naruto2004
post Feb 1 2004, 05:09 PM
Post #2


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 255
Joined: --
From: hiden leef
Member No.: 49
Points: 2



Da yuki s-a ajuns la 139. mie unul imi place asa ca mi-am facut rost de toate episoadele scoase pina acum, la o calitate mai mult sau mai putin acceptabila. Sunt curios ce curs va mai lua actiunea pentru ca e unul din serialele mele favorite. Totusi acum ma concentrez mai mult pe Naruto unde actiunea tinde sa ia o intorsatura surprinzatoare.
E cam greu sa ti pasul cu Inuyasha pentru ca e foarte lung iar sa-l scoti de la cap pina in prezent iti ia ceva vreme.
De al treilea film inca nu am citit nimic dar cum apare am sa-l vad sigur si am sa-mi spun si eu parerea.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Feb 10 2004, 10:53 PM
Post #3


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



InuYasha este unul dintre cele mai bune anime-uri care le-am vazut, si la mine sta in top langa Ranma 1/2, singurul lucru care nu imi prea place este ca mor prea multzi oameni si mie nu imi prea plac lucrurile alea :cry: , dar este super fain, imi place foarte mult actziunea si relatzia InuYasha-Kagome si Sango-Miroku :), din pacate nu am apucat decat sa vad primele 52 de episoade, doar atat au aratata pe rtl2, astept continuarea, candva prin 2005-2006, imi place mai mult sa le vad la TV :P, oricum... pot sa dld manga-ul...
Alt lucru foarte fain este ca InuYasha este inspirat destul de mult din ranma, mai ales caracterele si relatziile, de fapt in versiunile originale japoneze, multe din caractere au aceleasi voci :weee:
Sper sa se uite cat mai multa lume de pe forum la InuYasha, pentru ca este unul dintre cele mai bune si cele mai populare anime-uri la momentul actual, merita vizionat, merita adorat :wink: I just love it :P afterall.. e de Rumiko no Megumi-sama
P.S. un manga care e mai vechi dar se aseamana mult cu InuYasha, facut tot de Rumiko Takahashi este Mermaid's Saga, l-am pus pe net cu ajutorul unui prieten, uitatzi-va la downloads, acuma postez restul linkurilor, Yuki cred ca o sa-tzi placa, caracterul feminin principal arata ca Ranma cu personalitatea lui Inu intr-un fel, iar personajul feminin arata ca si Kikyo cu personalitatea.... hm... ceva de genul lui Kagome... este destul de frumos... eu deabea am citit primul volum si is profund impresionat, are numai 16 Mb pe volum... deci trebuie downloadat :)
(IMG:http://www.animechains.org/~iyworld/iyimage/both/both_042.jpg)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

naruto2004
post Feb 11 2004, 09:56 AM
Post #4


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 255
Joined: --
From: hiden leef
Member No.: 49
Points: 2



Ranma ce spui tu e adevarat e una dintre cele mai apreciate serii in Japonia in ultimii 4 ani. Multa lume a scos sau scoate anime de pe net doar de vreo 2 ani iar Inuyasha ruleaza de mai bine de 4. E cam greu de gasit episoadele de la inceput dar acum ca unele grupuri de funsub s-au apucat de funsubat de la inceput intr-un ritm alert si la o calitate foarte buna poate se vor incumeta mai multi sa-l scoata. Eu am toate 139 de episoade dar sa zicem vreo 40 dintre ele nu au o clitate extraordinara pentru ca sunt de prin 2001 - 2002 cind codecurile nu erau atit de performante. RTL2 si Inuyasha - nice but..... in germnana imi si imaginez cum suna vocea lui Kagome si a lui Inuyasha.
Original is the best.
Poate luna asta voi reusii sa-mi iau si eu un DVD writter si atunci am sa pot scrie pe DVDR si pentru altii.
Daca e sa ne luam dupa zvonuri vom avea cc 250 episoade din aceasta serie. Eu am vazut DB prin 96 si sincer acum nu mi-as mai pierde vremea cu el dupa ce am vazut inuyasha. Inuyasha ca serie lunga e foarte bun si poate sta pe acelasi podium cu Ranma 1/2 si Naruto.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

yuki
post Feb 11 2004, 08:01 PM
Post #5


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 558
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 83
Points: 2



vreau sa amintesc si de muzica din Inuyasha ( opening-uri, ending-uri si BGM ). Se respecta :D. sa amintesc cele mai reusite "Fukai Mori", "Every Heart" si noul "Come"-ultimul ending. Pentru fanii Inuyasha sunt melodii ce nu au nevoie de nici o "prezentare".
Sper , pe langa story-ul principal sa mai apara si ceva legat de sesshoumaru 9 & Rin ). Sunt curioasa ce se va mai intampla...fazele din opening promit actiune !
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Feb 12 2004, 12:11 AM
Post #6


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Hm.....Openingurile si Endinguriel le gasitzi probabil pe www.inuyasha.de, alt site mai interesant este www.inuyashaworld.com , nu stiu daca este manga-ul pe undeva pe net de downloadat, oricum eventual pt sa-l pun, dar... daca vretzi un shat pe irc, join #inu #inuyasha #inuyasha-chat #iy-anime si parca mai sunt, dar nu se prea chatuieshte decat pe #inu, really a little nice little chan, acolo-s si eu mai frecvent, irc rpg-urile is really funny, dar l-au dat pe homie afara :P, aha... mai bine intratzi si pe #timeless-anime si ala e mic, dar e fun :P , oricum pe mai toate gasitzi downloaduri etc..., aha si un alt comunity site ar fi www.inuyasha.net , este o comunitate de inuyasha fans destul de maricica, si au si ceva downloaduri, deci e destul de fun :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kagome
post May 5 2004, 03:23 AM
Post #7


kaa-chan
**

Group: Members+
Posts: 93
Joined: --
From: Brasov
Member No.: 292
Points: -17
Gender:



Dupa parerea mea InuYasha este unul dintre cele mai bune anime, si asta pentru ca se axeaza in general pe sentimente. Are un plot interesant care se combina cu umor si dragoste (triunghiul Inu/Kag/Kik ; Sango/Miroku)

QUOTE
singurul lucru care nu imi prea place este ca mor prea multzi oameni

- in general mor multi demoni, oamenii care mor sunt omorati de demoni ( si asta nu se prea arata) si cateodata de InuYasha cand este full-youkai. :cry: cred k asta ar fi un motiv pentru care rtl2 nu mai vrea/vroia sa dea anime-ul(violenta)...eh...eu sper sa mai dea desi momentan chiar vreau sa fac rost de dvd-uri. :wink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

naruto2004
post May 5 2004, 07:32 AM
Post #8


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 255
Joined: --
From: hiden leef
Member No.: 49
Points: 2



Kagome si eu as vrea DVD-urile cu Inu Yasha dar din pacate ele se gasesc deocamdata doar in productie HK la preturi acceptabile, ceea ce nu prea merita. in productie SUA sau Japonia costa foarte mult. Ar trebui sa fie cumparate de cel putin 10 insi dupa care sa fie multiplicate.
Poate se vor gasi persoane interesate intr-o colaborare de acest gen.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post May 5 2004, 08:03 PM
Post #9


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Naruto2004, de ce nu le iei de pe #timeless-anime de pr rizon, majoritatea de acolo s-au mutat de pe #inu, si stiu ca le au in super calitate, try it :P, eu nu am conexiune care sa ma tzina though :(.
Anyway, nu merita cumparate, mai bine le downloadezi, se gasesc si pe net in HQ divX, si DVD ripuri, productzia engleza sux, adica dubul, stiu de la LoneWolf, e chiar foarte prost facut si cu multa cenzura, si cea japoneza e greu de obtzinut. Anyway, oricum sunt bune, si pe rtl2 nu le dau pt ca asa vorei, de prima data trezesc interesul, apoi le vand pe dvd, si apoi dupa ani dau restul, este un marketing strategy pentru ca la ei sunt multzi fani si au bani germanii pt asa ceva, deci totul este o schema comerciala, asa au facut si la Ranma, care l-au terminat de tradus de mai bine de 2 ani si tot nu dau restul :(.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

naruto2004
post May 5 2004, 09:03 PM
Post #10


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 255
Joined: --
From: hiden leef
Member No.: 49
Points: 2



Ranma-kun nu e vorba de surse, ci e vorba de posibilitatea de a scoate.
Eu am access la un server destul de bun. Sunt acolo cam 1.5TB de anime, multe dintre ele la o calitate buna si foarte buna.
Problema ca eu am luat animeurile de la sayan. El le avea pina la episodul 115. Mi-a spus ca el le-a downloadat in urma cu doi ani cind calitatea encoderelor nu era foarte buna. Ce am scos eu e calitate excelenta.
Iar apoi DVD rip in HQ stiu ca e doar pina pe la ep 40 - 50. Oricum eu le-am vazut si nu-mi mai chetui creditele de MB sa le mai scot inca odata.
Nu am scos nicodata anime prin Mirc si nu o voi face vreodata. Nu stiu nu-mi place, prefer fast FTP sau direct link.
HM da e drept in Europa poate cei care dau anime fara taieturi sunt francezi ,spanioli si italieni, in rest ALL other suxxxxx.
Eu am un prieten in Austria care cumpara lunar DVD-uri de pe net la preturi cuprinse intre 5 - 25$/DVD. Cele mai scumpe DVD sunt versiunile originale japoneze cu sub eng, dar aceleasi discuri se pot lua din Korea unde se mai adauga si ko sub iar pretul mai scade.
Oricum am luao sunt prea scumpe pentru noi.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post May 5 2004, 09:26 PM
Post #11


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Oh well... pai mere de pe irc, cei de pe timeless au ADSL... deci mere, anyway, mai is care au inuyasha in calitate mai buna cred, si oricum, eu is obishnuit cu .rm-uri deci nu ma prea deranjeaza calitatea :P, anyway, cred ca iau mangaul first.
Italienii dau si ei ushor cenzurat, si nu imi prea plac duburile in italian, da anyway, ce imi place la germani este ca ei reproduc si songurile si ies destul de bune, au studiouri intregi, cantaretzi angajatzi and suff.
Dar ce urash la versiunea germana este ca, in versiunea japoneza la InuYasha, Inu are aceeashi voce cu Ranma, in versiunea germana, are vocea lui Ryoga, ceea ca ma enerveaza rau, anyway, i like Ryoga too.. fits better with my personality, dar totushi, Ranma rulz. Si in versiunea germana, Ranma-chan, Sango si Misty au aceeashi voce, ce devine enervant :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

naruto2004
post May 6 2004, 07:30 AM
Post #12


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 255
Joined: --
From: hiden leef
Member No.: 49
Points: 2



pai cum sunt dublati de aceeasi persoana?
Nu am zis ca nu-mi plac duburile germane, doar ca nu le cunosc.Nu prea am urmarit anime pe acolo. Ce am vazutla nemti cred ca a fost prin 95 -96 dar oricum in comparatie cu ei latiinii sunt altfel iar duburile latinilor sunt mai vii.
Animeurile ce le am eu la o calitate mai slabuta nu e vorba ca ar fi rm sau wv asf. Pur si simplu sunt avi-uri comprimate cu Divx 3.11 sau mpeg4 claisc.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

yuki
post May 6 2004, 12:31 PM
Post #13


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 558
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 83
Points: 2



am vazut ep 150, pe un site cu bittorrent-uri. Abia astept sa apara al treilea film, stiu cain Japonia a aparut in decembrie, dar de douwnload-at nu l-am gasit.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

naruto2004
post May 6 2004, 12:42 PM
Post #14


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 255
Joined: --
From: hiden leef
Member No.: 49
Points: 2



150 nu cred ca e decit raw. sau poate!
Eu azi am inceput sa scot 147-148.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

yuki
post May 6 2004, 06:23 PM
Post #15


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 558
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 83
Points: 2



eu l-am luat deja dar n-am putut sa accesez fisierul ( nu e prima data can d se intampla ) . Pur si simplu cu orice program ( inclusic explorer ) l-as accesa imi da eroare si programul se stinge automant.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

naruto2004
post May 6 2004, 06:54 PM
Post #16


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 255
Joined: --
From: hiden leef
Member No.: 49
Points: 2



[SaiyaMan] Inuyasha 150 RAW.avi 211.57MB 05/04/04
E singurul pe care l-am gasit, tu de la ce grup scoti ? Posobil sa fie vreun alt grup decit Sayaman, L33t care scoate raw, sar putea ca ceea ce ai tu sa fie vreun vmW sau hdtv. Ai toate codecurile la zi? Configurate cum trebuie?
Mie unul imi vine greu sa cred ca Iy-F sa fi scos deja 150 tradus.
Pe pagina lor apare ca ultimul releas 147-148 05/01/04 ca spring special.
Nici macar 149 nu a iesit inca.
Sper sa nu ma insel dar eu nu stiu de vreun alt grup care sa scoata inu yasha la zi tradus.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

yuki
post May 6 2004, 07:59 PM
Post #17


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 558
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 83
Points: 2



normal nu e tradus....( dar eu ola inuyasha inteleg cel putin 50 % din japoneza ). Eu iau episoade de pe un site cu bittorrenturi ( http://downloadanime.org/modules.php?name=...t_Search&page=0 ). Cred ca cel de la Yy -F mi-a creat probleme ( la fel si cu 146 )...nu cred ca e vorba de codecuri ( ca am cam pentru orice tip de file - si oricum asta era avi ).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

naruto2004
post May 7 2004, 08:16 AM
Post #18


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 255
Joined: --
From: hiden leef
Member No.: 49
Points: 2



hm ... Bitorrentul mai da gres uneori, mai scati niste biti pe afara.
Frumos, daca intelegi 50 dintr-un episod netradus respectele mele. cum ai reusit sa inveti o limba atit de dificila?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post May 7 2004, 10:19 AM
Post #19


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



ma bag si eu in seama..am l;at de la cyber 2 filme inuyasha...si nu reau sa ma risc..meriat sa le trag p cd?eu unul u am vazut nimik din inuyasa{serie sau filme}
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

yuki
post May 7 2004, 01:27 PM
Post #20


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 558
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 83
Points: 2



de meritat merita, desi serialul e cu mult , mult mai reusit . In plus daca nu esti in tema s-ar putea sa nu intelegi unele lucruri, deorece au legatura cu actiunea d8in serial. chiar si grafica e mai reusita in serial.

naruto2004 :) cu multa munca. Cand eram descurajata ma mai uitam la anime. la inceput intelegeam doar cuvinte, apoi propozitii scurte....in ultima vreme am avansat mai mult. De-aia si incerc sa vad anime numai in japoneza.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

5 Pages  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 16th April 2024 - 04:54 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |