Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Gundam Seed Destiny


HEartLES
post Jun 12 2006, 01:19 AM
Post #21


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 244
Joined: 1-January 06
Member No.: 2.081
Points: 474
Gender:



Gundam wing a avut intriga destul de interesanta...jocuri de putere ..plus idei si sisteme destul de ingenioase ..interfata cerebrala cu pilotul , aici imi aduc aminte o fraza frumoasa "-- My enemy is anything that stands before me and tries to kill me -- " . Celelalte au fost axate prea mult pe emoticonuri si tragism , nu zic ca nu e bun , dar de regula genul mecha ar trebui sa aibe unele particulartiati care tin de armata ..tactici...si mai putin repetarea la nesfarsit a unor scene de tir .
Acum ca lumea ii reproseaza realismul minuscul daca nu microscopic (definitie care depinde de la individ la individ ) este unul dintre bug-urile animatiei . In general si de regula publicul tinta e pana in 17 ani ( aici nu includ H-urile ) .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DarkGohan
post Sep 30 2006, 07:59 PM
Post #22


" ... inject the virus ... "
**

Group: Members+
Posts: 41
Joined: 9-February 06
From: Konoha Village
Member No.: 2.157
Points: 89
Gender:



Gundam Seed este mai bun decat Destiny recunosc .. dar la cat de fan sunt trebuia sa vad seria .. in destiny se repeta prea multe faze din seed , asta mi se pare principala buba a lui , in rest imi place .. nu ca seed-ul dar nah ..

QUOTE(Scorpio)
Oricum faza cu Neo e de tot kkt-ul adica pana mea frate nu era de ajuns ca Kira si Asuran trebuiau sa moare de vro 2 ori in anime-ul asta si odata in Seed-ul vechi (eu inca nu inteleg cum scapa copii astia din explozii care ar ridica in aer un cartier intreg). Asta e cea mai mare bulina neagra a seriei....numai mor astia odata


nu uita ca ei sunt coordinatori care dupa cum stii au functiile fizice cat si mentale mult mai dezvoltate decat oamenii normali ...

~ja
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Sep 30 2006, 09:17 PM
Post #23


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Adica sunt nemuritori sau ce? Au functii diferite in sensul ca sunt mai rapizi...mai puternici...mai inteligenti....nu ca au pielea din titaniu si nu sunt facuti tocanitza daca explodeaza gundam-ul cu ei inauntru. Si daca sunt atat de special cum o rana de pistol ii afecteaza da o explodie de Gundam ii lasa nevatamati? Ce-s vampiri si gloantzele erau din argint?

ps: misto avatarul :P ... de unde e ? :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DarkGohan
post Sep 30 2006, 09:35 PM
Post #24


" ... inject the virus ... "
**

Group: Members+
Posts: 41
Joined: 9-February 06
From: Konoha Village
Member No.: 2.157
Points: 89
Gender:



nu am spus ca sunt nemuritori .. din cate imi amintesc dupa explozie in seed dupa lupta cu atrhun a fost nevoie de ceva timp sa'si revina ... e adevarata chestia cu pistolul pe care o spui .. sa zicem k e un 'bug' .. dar oricum .. nu am zis ca au pielea din titaniu .. ci doar functiile lor sunt mai bine structurate de unde si recupererea sanatatii mai rapida

~de pe un site de grafica strain :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Sep 30 2006, 09:59 PM
Post #25


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Pai ia luat ceva timp....dar nu trebuia sa-i ia nici 1 sec....avand in vedere ca i-a explodat robotul in fatza si cockpit-ul lui era deja facut tzandari...cu alte cuvinte trebuia sa FIE MORT. Eu asta sanctionez....si in seed si in desteny astia trebuiau sa moara de cateva ori pe faze pe fatza....da ei nimic.

Si la faza cu Neo ce mai zici? Avand in vedere ca Gundam-ul ala a primit o lovitura in plin de la tunurile navei....si a explodat in saptiu ..... totusi....numai trebuia sa existe nici macar un fir de par din el
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

shoppy
post Oct 1 2006, 10:34 AM
Post #26


railwayfan
***

Group: Members+
Posts: 239
Joined: --
From: Bucuresti, s.1
Member No.: 1.501
Points: 505
Gender:



Asta e ca sa te impresioneze mai mult atunci cand o sa moara cu adevarat, pentru ca o sa speri sa revina miraculos ca pana atunci. :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

HEartLES
post Oct 1 2006, 03:57 PM
Post #27


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 244
Joined: 1-January 06
Member No.: 2.081
Points: 474
Gender:



Celelalte serii (Evolve , 0083 , X ) nu le-a vazut nimeni ? Pe anidb am observat ca au un rating destul de bun ..
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DarkGohan
post Oct 1 2006, 09:53 PM
Post #28


" ... inject the virus ... "
**

Group: Members+
Posts: 41
Joined: 9-February 06
From: Konoha Village
Member No.: 2.157
Points: 89
Gender:



eu nu le'am vazut .. deocamdata caut episoadele la fate stay night de la 12 in sus .. le iau akum de pe hub .. cu o viteza dezamagitoare .. ehh .. dupa ce o sa ter FSN .. poate am sa caut si celelalte serii gundam
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

rogueman999
post Oct 24 2006, 11:12 PM
Post #29


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 830
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 782
Points: 1.756
Gender:



QUOTE(HEartLES @ Oct 1 2006, 04:57 PM)
Celelalte serii  (Evolve , 0083 , X ) nu le-a vazut nimeni ? Pe anidb am observat ca au un rating destul de bun ..
*


Second that... Am vazut Turn-A Gundam, grafica este... interesanta (iti ia un pic sa te obisnuiesti cu ea) dar povestea e ok. Si mi-a placut "arma finala" a mustaciosului. The weapon to end all wars...

Dar celelalte serii nu am reusit sa le gasesc nici unde. Daca le are cineva prin bucuresti... dau o bere :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

HEartLES
post Jan 28 2007, 09:54 PM
Post #30


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 244
Joined: 1-January 06
Member No.: 2.081
Points: 474
Gender:



Si a fost ultima versiune la Gundam. Idei multe si frumoase , dar din pacate ,cu un deznodamant deformat pentru a se potrivi scriptului stabilit de producatori <_< . Mi a placut situatia de twilight in care este pusa clona lui Raww Kluze ...avand in vedere alegerea din trecut a // alter ego ului sau .

Deliciul a fost partea cand lui Kira ..coordinatorul suprem :P ii este amintit ca in ciuda calitatilor sale este om ..si INVINS (cred ca am sarit din fotoliu si am exclamat..OMG nu se poate !!! ) . Din acel moment pot sa spun ca seria parea ca urmeaza drumul corect..toate pariurile fusesera rasturnate , dar din nou <_< ..Si faza cu glontul..Dullindal & clona ..again ..sindromul de posedare al regizorilor . Pacat ..avea potential , dar din nou , sa nu uit targetul caruia ii este adresat .
Interesanta viziune a viitorului
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages < 1 2
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 04:26 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |