Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Midnight Secretary, Ongoing manga


Trix
post Aug 5 2008, 07:38 PM
Post #1


Yaoi Supporter
**********

Group: Members+
Posts: 1.310
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 979
Points: 2.336
Gender:



Midnight Secretary

(IMG:http://img181.imageshack.us/img181/8946/midnightsecretaryv03ch1pc6.png)

Mangaka: Ohmi Tomu

Sumar: Cand Kaya a fost desemnata drept secretara privata a lui Kyouhei Touma - directorul companiei de vesela cu acelasi nume, ea credea ca daduse peste locul de munca perfect. Kyouhei era cunoscut pentru capacitatile sale directoriale, dar mai ales pentru comportamentul asta sovinist si aroganta sa. Kaya isi da toata silinta pentru a fi secretara perfecta, dar intr-o noapte ea descopera accidental secretul sefului ei... el este un Vampir! (sau Mangaupdates)

Gen: Josei, Romance, Smut, Supernatural (asta ca sa stiti ce veti citi :P)

Grup: Aerandria Scans & Celestial Scans

La prima vedere nu pare sa fie cine stie ce manga. Dar daca ai perseverenta sa citesti putin mai departe, poti gasi momente foarte amuzante, scene sexi (to say the least :P) si uneori chiar si momente profunde. Kaya a fost o surpriza... relativ placuta. Sunt momente in care este tipic Shoujo-girl iar alte momente cand se aseamana realitatii. Este interesanta combinatia. Per total o manga interesanta si placuta. Nu intru in detalii ca sa nu dau spoiler. Astept insa eventuali fani sa mai comentam. ^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Small-Lady
post Aug 5 2008, 07:59 PM
Post #2


~Fujoshi~
**********

Group: Members+
Posts: 1.069
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 892
Points: 2.897
Gender:



Ah... da, Midnight Secretary... cred ca e manga smut a anului :lol:
Primele capitole nu sunt prea captivante, intr-adevar, insa cu timpul devine mult mai spicy.
Cat despre personalitatea lui Touma... I hate it... asa de arogant si plin de el ><
Totusi,
mi-a palcut capitolul in care incerca sa il convinga pe pres.Takasu de motivul pt care vrea sa o tina pe Satozuki pe post de secretara lui... loialitate si alte copilarii, iar apoi la iesire isi arata adevaratele intentii si motive ... mi s-a parut amuzanta faza respectiva

La sfarsitul capitolului 19 chiar m-a enervat :P ... Sa speram ca isi da seama de prostia pe care a zis-o :angry:

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Animal
post Aug 5 2008, 09:10 PM
Post #3


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.316
Joined: --
From: Depends on when you are reading this.
Member No.: 404
Points: 2.147
Gender:



Yes...chiar e smut-ul anului ^_^. E un manga de nota 8-9 care imi aduce aminte oarecum de Haou Airen si Love Monster o difrenta clara fiind atitudinea mai matura si mai echilibrata a lui Satozuki.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trix
post Aug 5 2008, 10:21 PM
Post #4


Yaoi Supporter
**********

Group: Members+
Posts: 1.310
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 979
Points: 2.336
Gender:



Damn, Animal... mi-ai luat cuvintele din gura. Bine la partea cu comparatia cu cele doua manga nu stiu (nu am citit respectivele manga) dar restul ai nimerit la tinta :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Oct 9 2008, 07:15 AM
Post #5


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Am abandonat acest manga dupa primul volum. Chiar nu gasesc nimic original la el. Fazele smut sunt mai putine decat ma asteptam, iar personal nu consider povestea ca s-ar incadra de loc la genul josei.
E adevarat ca impresia negativa o am probabil si deoarece aveam asteptari mai mari de la el.
Touma si Kaya sunt personaje cliseice, iar povestile cu vampiri nu au fost niciodata printre preferatele mele [motiv: toate seamana intre ele; probabil de aceea am fost atat de plictisita si de Vampire Knight].
In concluzie: mie nu mi-a placut.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darkbombonik
post Jun 8 2009, 05:23 PM
Post #6


Darkbombonik
***

Group: Members+
Posts: 222
Joined: 10-March 07
Member No.: 3.924
Points: 464
Gender:



Azi am terminat de citit manga si mie personal mi-a placut..grafica e buna,personajee sunt conturate chiar foarte bine.Are multe faze amuzante,smut ..si in multe capitole se poate observa cat de arogant si "plin de el"(cum s-a mai zis) poate fi Touma,dar tocmai de asta mi-a si placut..mai ales ca era vampir :D..pacat totusi ca e inca ongoing,cine stie cand va aparea urm.capitol :( ..
Anyway,a fost interesant sa vad cum ea isi dadea masca jos in fata lui..(de secretara) si mai ales in penultimul(sau ultimul) capitol..cand a luat ea initiativa :D ...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Aug 19 2009, 02:14 PM
Post #7


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Am citit Midnight Secretary imediat dupa Hana Yori Dango, deci a fost o adevarata gura de aer curat. :lol: Scurta, necomplicata si cu scene ecchi (sau smut cred ca e cuvantul daca am gasit eu explicatia corecta pt el).
La cat de mult am asteptam sa se culce Tsukasa cu Tsukushi, atat de fericita am fost sa vad ca personajele principale din MS au viata sexuala activa.

In afara de faptul ca e o manga scurta, cu scene de sex, nu m-a impresionat nimic. Grafica nu este spectaculoasa, personajele sunt adeseori penibile, iar vampirii parca ar fi castrati. Iar prin castrati nu ma refer la nimic sexual. Parca pur si simplu nu sunt de fapt vampiri. Doar oameni oarecare, cu relatii puternice in lume (ceea ce gasesti si la diverse societati secrete umane).

Ma rog, nu are sens sa va bateti capul cu manga asta. Scenele de sex sunt prea rare. :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 02:12 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |