Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

3 Pages < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Kagome vs. Kikyo!

Pe cine preferati ?
 
[ 46 ] ** [70.77%]
[ 19 ] ** [29.23%]
Total Votes: 65
Guests cannot vote 

RVR_Inu
post Apr 28 2005, 08:02 PM
Post #21


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 66
Joined: --
Member No.: 781
Points: 2
Gender:



Hmm nu stiu ce sa spun ....

Eu oricum o prefer pe Kagome pentru ca ii total diferita fata de Kikyo (cu tot ca is aceeasi persoana -> same soul and all...). Oicum ii altfel cand ii Kikyo cu Inuyasha decat cand ii Kagome cu Inuyasha. Parca ii prea matura.. (asa mi se pare mie). I think Kagome and Inuyasha go along better than Inuyasha and Kikyo. Oricum nu cred ca mai poate sa fie Inuyasha cu Kikyo pentru ca ea ii moarta si vrea sa il omoare (o murit cu gandul asta deci...). Sa dea domnu sa cotinue seria odata ca vreu sa vad cum se continua, cum Inuyasha Sesshoumaru si Kagome i-o dau serios lui Naraku (asta cred eu ca o sa se intample) si ce se intampla dupa cu tot ca am cam anticipat... Sa speram ca, (virgula) continua seria anime...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post May 9 2005, 01:05 PM
Post #22


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Voi (fani declarati Kagome, unii chiar total anti Kikyo) stiti ca fara Kikyo, Kagome nu ar fi existat? :hatena:
Eu, personal o prefer pe Kikyo si nu pt ca mi-e mila de ea. Pur si simplu e mai echilibrata, mai matura.
Cred ca mania asta pt Kag e din cauza ca ea vine din timpul nostru, cum ar veni, si va este mult mai usor sa va identificati cu ea, decat cu o miko moarta de sute de ani, care e adusa la viata din nou, fiind facuta din... pamant parca, si cenusa. Dar totusi, Kag mi se pare un personaj mai putin veridic decat Kikyo. Cine este atat de bun si pur ca ea? Cine se condamna pt ca simte gelozie (si asta f rar)?
Nu stiu, si mie mi-a placut de Kag la inceput, dar cand am aflat mai multe despre Kikyo, am ramas la ea.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mitsuki Chan
post Aug 12 2005, 10:38 AM
Post #23


~miracle romance~shinjite iru no~
***

Group: Members+
Posts: 233
Joined: 12-August 05
Member No.: 1.727
Points: 333
Gender:



Imi place kikyo mult mai mult pentru ca e genul de anime girl; mai misterioara si tacuta.pana acum o uram pe kagome ,dar mi9 am dat seama ca are rolul ei in serie si e chiar f de treaba.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

angel_of_night
post Aug 30 2005, 05:50 AM
Post #24


Kaneko Taniguchi
***

Group: Members+
Posts: 140
Joined: --
From: In My Bed......
Member No.: 1.139
Points: 4
Gender:



Mie imi place de Kagome
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Konoko
post Oct 30 2005, 09:30 PM
Post #25


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 26
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 1.601
Points: 72
Gender:



Prima oara nu am vazut serialul de la inceput...si credeam ca kikyo e iubita lui Inuyasha, iar kagome doar o prietena. Apoi cand am vazut serialul de la inceput...lucrurile mi-au aparut intr-o alta lumina...In primul rand...cum am mai zis-o si in alte discutiisi cum au zis-o si altii aici...kikyo mi se pare prea matura pentru inuyasha...kagome mi se pare mai potrivita...ei doi sunt mai copii si sunt mai tontuti asa...cred ca si filmul e facut anume sa dea oarecum aceasta impresie...Deci o prefer pe kagome pentru inuyasha...kikyo e prea serioasa, si chiar si in amintirile cu ea si cu inuyasha mi se pare ca el parea mereu in urma ei...nu mi se parea o relatie de egalitate...cel putin asta e parerea mea...el aparea mai mic, mai prost si foarte cuminte si ascultator...
Kikyo imi placea la nebunie la inceput...dar acum mi se pare din ce in ce mai sumbra si mai dornica de distrugere...si chestia asta ,a plictiseste si ma lasa rece...cine zice ca nu mai are sentimente greseste...e plina de sentimente negative...e obsedata de sentimentul razbunarii...e condusa de el...
Mi se pare mai interesanta decat Kagome pentru ca e mai complexa si treaba cu ea este incerta...dar imi place sentimentul pozitiv pe care il emana kagome mai mult...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Odeena
post Oct 31 2005, 05:51 AM
Post #26


Mean People Exterminator
**

Group: Members+
Posts: 95
Joined: --
From: Nevermore
Member No.: 1.484
Points: 221
Gender:



Si eu tot pe Kikyo o prefer, fiindca, pana la urma, ea e 'originalul'... In afara de asta, stie si poate sa se descurce pe cont propriu (spre deosebire de Kagome, care, daca ar fi lasata singura, nu cred ca ar supravietui prea mult), e puternica, e frumoasa (so what if she's dead? :P) - ce mai, e super!

(Desi lui Inuyasha ii sta mai bine cu Kagome :)).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Anzai
post Dec 16 2005, 01:14 AM
Post #27


arrogant jerk
****

Group: Members+
Posts: 471
Joined: 15-December 05
From: Timisoara
Member No.: 1.999
Points: 1.124
Gender:



pe langa faptul ca votez pt kagome nu sunt kikyou hater...si nu am votato fiind ca nui moarta sau alte crapuri...nu stiu kagome are un efect mai puternic asupra mea decat kikyou,dar triunghil asta atat mi s-a urcat la cap ca nu mai am chef sa vorbesc despre asta........ :rolleyes:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mimi
post Jan 1 2006, 06:19 PM
Post #28


Incepator
**

Group: Members
Posts: 15
Joined: 1-January 06
Member No.: 2.079
Points: 42
Gender:



mie imi plac amundoua si deasta mi-a fost cam greu sa votez. mi se pare mai frumoasa kykyo decat kagome dar am votat-o pe kagome pentru ca are un suflet bun si imi doresc ca ea sa ramana cu inuyasha ! ei doi au trecut peste multe obstacole impreuna iar kagome il iubeste mult ! :) mi se pare cea mai potrivita pentru el !
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

k1ll3r
post Mar 10 2006, 01:22 PM
Post #29


C3r3al K!ll3r
**

Group: Members+
Posts: 35
Joined: 9-March 06
From: Focsangeles
Member No.: 2.247
Points: 185
Gender:



am votat pt kagome pt ca mi se pare my sweet.kikyo are povestea ei de-a dreptul tragica(ma refer la ce a patit-sa fie ucisa cand se indragostise si sa creada ca a fost ucisa chiar d cel p care-l iubea) dar,cu toate ca am o simpatie pt ea din acest motiv, tot p kagome o prefer.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

anakagome
post Mar 15 2006, 11:03 AM
Post #30


Incepator
**

Group: Members
Posts: 12
Joined: 13-March 06
Member No.: 2.273
Points: 7
Gender:



O aleg pe Kagome. Este ceea mai potrivita ptr. Inuyasha. Vremea lui Kikyo a trecut.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

selen_dom
post Mar 16 2006, 09:37 AM
Post #31


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 308
Joined: 9-February 06
From: on a book of mistery
Member No.: 2.159
Points: 752
Gender:



Pt. Inu Kagome e cea mai potrivita, dar imi place mai mult de Kikyo ca personaj. E linistita, calma si devotata, si nu-l preseaza pe Inu cum se intamla in telenovele si alte film pt cei care n-au ce fce cu banii si creeaza filme de prost gust, expirate etc.Krek daca n-ar mai fi chestia asta cu cle 2 animeul n-ar mai fi prea vizionat.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

koneko
post Mar 19 2006, 05:23 PM
Post #32


Incepator
**

Group: Members
Posts: 15
Joined: 19-March 06
From: far far away
Member No.: 2.308
Points: 109
Gender:



ah eterna batalie dintre Kagome si Kikyou... Opinia mea este urmatoarea : Kagome wins! Kikyou este frumoasa, I get that, o miko priceputa, has feeling for Inuyasha, dar e moarta si nimic nu poate schimba asta. Cu kagome este atat de simplu sa te identifici ca ajungi chiar sa o consideri colega de clasa. Are 15 ani, este o fata obisnuita dar care se poate descurca in orica situatie neprevazuta. A aratat ca il iubeste pe Inuyasha: aproape ca si-a dat viata pentru el (movie 2), atunci cand Inuyasha a facut alegerea (choosing Kikyou, what a waste!) ea a ales sa ii ramana alaturi si sa incerce sa il ajute desi evident ca o facea sa sufere, il lasa pe Inuyasha sa fuga dupa Kikyou cand acesta este worried sick si desi se supara de fiecare data, in cele din urma il iarta. She's like a mother/sister to Shippou, o prietena foarte buna pentru Sango... o tentatie pentru Miroku - but this does not count. Fata se poate abtine, spre deosebire de acel "preot". Kikyou a avut sansa ei, dar nu a fost sa fie... apoi cand a reinviat (God knows wy) a incercat sa il duca pe Inu in iad cu ea - pentru ca, dupa cum admite, il iubeste/uraste.
Deci alegerea mea este evidenta : Kagome, iar daca motivele nu sunt indeajuns de convingatoare, revin si imi editez postul. ^__^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

L@dy D@rkness
post Jun 13 2006, 09:59 PM
Post #33


Yinyang mistress
**

Group: Members+
Posts: 50
Joined: 28-October 05
From: Yin tranquillity
Member No.: 1.902
Points: 122
Gender:



Zi-le tu Kisa!!!!!!chiar asa e!Kikyo is the best ea vrea dekat binele lu Inu chiar dak e moarta c aveti cu ea? :twisted: Kikyo a fost prima la Inu nu kago-bakana :twisted: :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

moon-bird
post Jun 19 2006, 06:56 PM
Post #34


Newbie
*

Group: Members
Posts: 8
Joined: 19-June 06
Member No.: 2.684
Points: 15
Gender:



Am ales-o pe Kagome, nu din considerentul ca "nu are fata de moarta" sau ceva de genul asta, pur si simplu e mai comunicabila.A salvat-o pe Kikyo fara mcar sa se gandeasca prea mult, e pur si simplu o fata mai sociabila.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

L@dy D@rkness
post Jul 3 2006, 10:35 AM
Post #35


Yinyang mistress
**

Group: Members+
Posts: 50
Joined: 28-October 05
From: Yin tranquillity
Member No.: 1.902
Points: 122
Gender:



Ce ma enerveaza la kagome cel mai mult este k e perfectionista! Vrea mereu sa faca numai bine,nu zic k ar trebui sa fie rea,dar in lue exista si Yin si Yang nu pot exista unul fara celalat,iar Kagome vrea sa faca lumea numai buna,asa ceva nu va exista niciodata. Si Kikyo nu prea e bagata in seama si e pusa intr-o lumina proasta mereu deaia crede toata lumea(aproape) k e mai rea da nu e chiara asa,cel putin asta e parerea mea. :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

layla_kagome
post Aug 3 2006, 05:35 PM
Post #36


Incepator
**

Group: Members
Posts: 12
Joined: 3-August 06
From: galati
Member No.: 2.825
Points: 40
Gender:



kagome!este frumoasa,puternica.etc(toate lucrurile frumoase) :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

L@dy D@rkness
post Aug 3 2006, 08:38 PM
Post #37


Yinyang mistress
**

Group: Members+
Posts: 50
Joined: 28-October 05
From: Yin tranquillity
Member No.: 1.902
Points: 122
Gender:



Pana la urma inuyasha si kagome se merita unul pe altul, oricum kikyo moare deci nici nu prea are rost sa ne certam sau chestii dastea pt ca pana la urma ele sunt una si aceeasi, nu? pana la urma amandoua castiga! :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Emanuel
post Aug 3 2006, 08:43 PM
Post #38


High Class Member
Group Icon

Group: Members+
Posts: 698
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.017
Points: 1.502
Gender:



desi am vazut doar cateva episoade, pana acum o prefer pe Kikyo. este MULT mai draguta ( asta venind din partea unui baiat :D ) , finuta, Kagome nu-i cine stie ce. In plus e misterioasa, un pic malefica, super. Kagome sa fiu sincer ma cam calca pe nervi uneori. AA, si Inuyasha nu o merita pe Kikyo, bine ca ramen c uKagome - Kikyo nu-i de nasu lui ( un individ care nu se gandeste toata ziua decat la bataie <_< - macar Ranma era simpatic, si faza cu transformatu era teribila )
- Aaa, si apropo sunt curios ce va place voua asa mult la acest serial ? ( afara de faptul ca e difuzat la tv dec ipoate di urmarit usor :P ) Mie mi se pare simpatic, dar nic ipe departe as abun incat sa merite s ama uit la 150+ eps - daca era mai scurt poate. Plus ca e facut tot de Takahashi ceea ce nu-i un semn bun : Ranma a inceput super si s-a terminat in coada de peste asa ca nu stiu daca mai risc vreodata
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

blue_moonlight_angel
post Sep 6 2006, 12:59 PM
Post #39


angel_ana_anutza
**

Group: Members+
Posts: 62
Joined: 6-September 06
Member No.: 2.962
Points: 92
Gender:



daaaa deci...
Kagome il ajuta pe Inuyasha sa gaseask toate bucatile de giuvaer,este tot timpul cu el OK
Kikyo o fosta iubire de-a lui Inuyasha amandoi sau iubit bla bla bla dar cei doi au murit uranduse unul pe altu
deci votul meu Kagome
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Adela
post Oct 7 2006, 04:33 PM
Post #40


Black angel
****

Group: Members+
Posts: 429
Joined: 29-August 06
From: Dry Bone Canyon
Member No.: 2.918
Points: 606
Gender:



eu o prefer pe kagome...e mai dragutza decat kikyo si pe langa asta isi petrece mai mult timp cu inyasha si il ajuta mult...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages < 1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 04:20 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |