Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

3 Pages < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Full Metal Panic Fumoffu & the rest


zeri
post Nov 2 2004, 07:48 PM
Post #21


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



QUOTE
Kadokowa Shoten has officially announced that a new Full Metal Panic! TV series, Full Metal Panic! The Second Raid, is to be produced. The series will once again be directed by Yasuhiro Takemoto, but is expected to be a serious adaptation of the two Full Metal Panic! Owaru Day By Day novels.


?MoonPhase

yey /^_^ /^_^ /^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vlado
post Nov 12 2004, 11:22 PM
Post #22


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 120
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 346
Points: 15
Gender:



Am vazut si eu cateva ep ieri.Mai frumos decat FMA , dupa parerea mea.Este mult mai amuzant.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Animal
post Nov 12 2004, 11:31 PM
Post #23


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.316
Joined: --
From: Depends on when you are reading this.
Member No.: 404
Points: 2.147
Gender:



pana urma cate serii au iesit ? e prima parte FMP dupa aia fine fumoffu si dupa mai e ceva???daca da cine are ?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Nov 13 2004, 11:48 AM
Post #24


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



Prima serie este Full Metal Panic iar pe urma urmeaza Full Metal Panic Fumoffu care are mai mult sau mai putin legatura cu prima serie (aceleasi personaje, dar story diferit). Se pare ca o sa mai apara inca o serie in viitorul apropiat...sa speram cat mai repede.

Full Metal Alchimist nu are nici o legatura cu nici una din cele doua serii FMP.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Jul 15 2005, 11:34 AM
Post #25


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Am vazut si eu Full Metal Panic Fumoffu si e suppery funny, Thank you Catwoman for this anime :D . A aparut si preview-ul la noua serie Full Metal Panic, insa este o continuare mecha la FMP nu la Foffumu.
Fazele cu Bonta-kun au fost bestiale, mai ales atunci cand ii bate pe gangsterii aia cu Bonta-kunii :P
E unul dintre cele mai comice anime-uri pe care le-am vazut /^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Coyotee
post Jul 16 2005, 02:43 PM
Post #26


The guy in the shadows
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 1.317
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 2
Points: 4.347
Gender:



Tocmai a fost subtitrat primul ep din noua serie FMP.

Gasiti torrentul pe www.baka-updates.com

...sau pe www.animedump.ro [zeri: :P]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Jul 25 2005, 09:38 PM
Post #27


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Hopa...n-am postat aici desi mi-a placut anime-ul putin cam prea mult.
Am urmarit seria FMP care nu mi s-a parut prea reusita. Ce n-a functionat acolo a fost exact partea de mecha pe care se baza pentru poveste. Le-a iesit prea plictisitor. Partea de comedie a fost excelenta.

In Fumoffu, mintea de obsedat de razboi a lui Sousuke impreuna cu ceva paranoia aduc pe ecran un umor excelent dozat, excelent regizat si nu in ultimul rand: PUR. Am ras cu Fumoffu cum n-am ras cu multe serii ce se considerau amuzante. E vorba de acele bucati de non-sens social in care e implicat personajul Sousuke, acele momente in care arunca ceva in aer, in care face ceva ce nu ar fi demn nici de un nebun. Pot spune ca personajul asta e esenta umorului aici. Desigur, cu Kana-chan (iubesc alintul asta) care sa-l tina in lesa putin sau sa traga ponoasele de pe urma lui.

Acum, dupa 2 ep lansate din The second raid, sunt sigur ca vom asista la un FMP de 2 ori mai bun decat primele doua la un loc. We can only hope 'cause there's great potential in this.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Jul 26 2005, 02:44 PM
Post #28


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



Am vazut ca fac subtil si o mica readucere aminte a elementelor principale din prima serie.

Mi s-a parut mortala faza din episodul 2 (FMPSR) cu radarul ala de pe acoperisul scolii care a prajit toate aparatele electronice :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Jul 26 2005, 02:53 PM
Post #29


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Hehe...sa nu uitam de personajul negativ din TSR care-i, sa avem pardon, fucked up in the head...BAD!
"-Heh? Everybody's dead?! HOW ARE WE GONNA GET OUR MONEY NOW?
Soldier:
-But you said...*get's brains blown out*"
Am asteptari mari pt seria asta si are un inceput promitator. Plus ceva mai mult echi decat in primele serii si mai multa violenta. Pare frumos...pacat ca-i doar un ep pe saptamana. De asta urasc on-goingurile....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CAT_woman
post Aug 6 2005, 08:55 PM
Post #30


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 84
Joined: --
From: Timisoara
Member No.: 344
Points: 14
Gender:



aAbia azi ma voi uita la episoadele 12-15 din Fumoffu, iar de maine incep sa downloadez Second Raid, au aparut doar 3 episoade, so nu sunt chiar in urma. Hope it's good.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Probably me
post Oct 4 2005, 04:16 PM
Post #31


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 720
Joined: 25-September 05
Member No.: 1.823
Points: 1.793
Gender:



Fumoffu a fost o treabă tare deşteaptă. Primul FMP cred că a făcut pe oricine l-a văzut să aprecieze scenele comice petrecute exclusiv la şcoală, aşa că s-au decis să facă o serie ?ntreagă numai cu momente comice din viaţa lor de liceu. Şi le-a reuşit, eu pe Fumoffu ?l consider unul dintre cele mai bune seriale anime de comedie. Are c?teva episoade chiar deosebite. Ultimul episod e remarcabil, e probabil "crema" ?ntregului serial, pentru că urmăreşte extraordinar reacţiile fireşti ale grupului ?ntr-o situaţie-limită şi reuşeşte să aibă şi umor (negru) ?n acelaşi timp. P?nă şi ultima replică e savuroasă.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Oct 4 2005, 06:49 PM
Post #32


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Fumoffu e de-a dreptul intr-o liga proprie de anime-uri comedy. Pentru mine chiar e cel mai bun din acest gen.
Ultimul episod il consider arta...elementul comic e cu atat mai puternic in acea situatie limita. Iar ultima replica de care zici tu...hehehe, I pity the poor soul, aur curat cam ca tot ce inseamna dialog in Fumoffu.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Oct 24 2005, 03:28 PM
Post #33


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



Am apucat sa vad si ultimul episod din TSR, o serie foarte intensa si dupa parerea mea superioara primei. Ultimul episod este foarte frumos si bine realizat si dupa cum spunea si Cyber pe alt topic, lasa clar loc de o continuare. Sper ca daca se va mai scoate ceva sa fie tot in genul TSR si mai putin in genul Fumoffu.

Torrentul cu seria completa se gaseste si la noi pe tracker aici (subul este facut de cei de la Bakakozou)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Oct 27 2005, 08:53 PM
Post #34


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Deci s-a incheiat si TSR cu destul material ramas pt inca un sezon. Pot spune ca am ramas profund impresionat de seria asta care a reusit sa fie o continuare demna de toata lauda la o serie demna de toata mila. Evolutia lui Sousuke care s-a lasat asteptata inca din FMP a reusit sa fie un punct central in seria asta. Reactiile sale atat de firesti si de naturale m-au lasat fara cuvinte.
In sfarsit un proiect in care am avut si eu incredere si care a reusit sa nu iasa un fiasco. TSR este maturitatea unei serii...o recomand.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kagome167
post Nov 5 2005, 11:02 PM
Post #35


Incepator
**

Group: Members
Posts: 19
Joined: --
From: Giurgiu/Romania
Member No.: 1.588
Points: 54
Gender:



Plz dati-mi si mie un site plz de unde pot downloada episoadele din FMP ca sunt innebunita dupa el. :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Nov 6 2005, 12:18 AM
Post #36


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



Toate cele trei serii le poti lua de aici: http://www.boxtorrents.com , iar a treia serie o mai poti lua si de pe trackerul nostru: http://tr.anime-club.org/index.php
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mitsuki Chan
post Feb 3 2006, 08:42 PM
Post #37


~miracle romance~shinjite iru no~
***

Group: Members+
Posts: 233
Joined: 12-August 05
Member No.: 1.727
Points: 333
Gender:



Fumoffu imi place cel mai mult.E foarte comic,si spre deosebire de prima seriee mai frumos...cel putin asa mi se pare mie :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Thor
post Feb 9 2006, 03:17 PM
Post #38


Soul Wanderer
****

Group: Members+
Posts: 356
Joined: --
From: Bucuresti/Hamunaptra-City of the Dead
Member No.: 142
Points: 404
Gender:



Nu o sa neg aici ca Fumoffu nu a fost comic...au fost momente cand radeam de unul singur in fata monitorului :rolleyes: ...deci ,DA, a fost comic...insa mie personal mi-a placut a doua serie MULT mai mult decat primele 2...Mi-a dat un sentiment de maturizare, poate pentru ca aici s-au facut simtite(in continuare...dupa parerea mea) cel mai bine efectele unui razboi.Mult mai mult dramatism, suspans, efecte dinamice care m-au tinut pe scaun incercand sa dau click cat mai repede pt a viziona episodul urmator...The Second Raid a completat pentru mine cele 2 serii asa cum nu ma asteptam(probabil asteptandu-ma sa fie ceva gen partea a 3-a dintr-un deja mult prea comsumat film holywoodyian)...Bine ..poate un pic "over the top" analogia, dar ma intelegeti voi...In cele din urma FMP ramane un anime facut din 3 serii (pentru ca accept Fumoffu ca fiin o parte integrata din acest anime, desi la inceput eram mai sceptic).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Alinna
post Mar 17 2006, 11:48 PM
Post #39


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 584
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 675
Points: 1.467
Gender:



Parerea mea e ca FMP merge din bine in mai bine..daca fmp mi-a placut cand am urarit fumoffu am ras cum nu o mai facusem de mult...cat despre TSR a fost mai mult decat asteptam...si pe langa comedie a avut cateva faze care mi-au mers la inima...

Chidori este favorita mea..desi nu sunt sigura ce-mi place mai mult ea sau ..eventaiul :D ?


User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

k1ll3r
post Mar 21 2006, 09:52 AM
Post #40


C3r3al K!ll3r
**

Group: Members+
Posts: 35
Joined: 9-March 06
From: Focsangeles
Member No.: 2.247
Points: 185
Gender:



pana acu am vazut si yo 3 episoade din fumoffu.este cel mai amuzant anime p care l-am vazut.din cate mi-am dat seama(din 3 episoade doar) nu are o actiune specifica ci doar intamplari hilare.am ras la astea 3 episoade cum nu am mai ras d mult.vreau si yo sa stiu d unde pot sa-l iau ca nu habar nu am p unde sa caut.primele 3 episoade le-am vazut online dar restu nush d unde sa le iau.10x anticipat for the help.


ms zeri pentru linkuri.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages < 1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 12:48 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |