Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

14 Pages < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Nana


Vebby
post Apr 18 2006, 03:45 PM
Post #21


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



QUOTE
n-a vazut nimeni episodul doi, inca?
pentru mine a fost confuz.. episodul unu nu se terminase cu cele doua fete locuind impreuna? atunci, actiunea din episodul doi cand se petrece? inainte de intalnirea celor doua? daca da, de ce ne sunt prezentate abia acum aceste intamplari?

Se pare ca primul episod a fost un fel de prolog. Actiunea e in trecut acuma, cand era Nana in liceu si se va derula pana la episodul cand s`a intalnit cu cealalta Nana. De fapt, manga incepe cum incepe ep 2 :D

Cum sa zic, ep asta a fost bestial :D Imi place din ce in ce mai mult. Deja sunt mai mult decat sigura ca o sa fie de succes. Kawaii-desu :wub: Ma intreb cate ep o sa aiba

ps.nu pot sa cred ca am gasit cat a iesit din Nana manga pe net plus lots of wallies si avatars si winamp skins.. si de cand caut ^^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Apr 26 2006, 06:30 PM
Post #22


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



"Ne shouji ... how do u heal a wounded heart? ... I think that the only way to heal it is to love again ... "
cine nu si-a pus sau a pus intrebarea asta nu a iubit vreodata ^_^ ...

am vazut eps 2 ... dap, intr-adevar actiunea e derulata in trecut cand Nana e in liceu si il cunoaste pe Shouji ... si personajele sunt tare amuzante si simpatice :D
incepe sa imi placa seria din ce in ce mai mult
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Apr 30 2006, 06:07 PM
Post #23


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



QUOTE
"Ne shouji ... how do u heal a wounded heart? ... I think that the only way to heal it is to love again ... "

I wonder if it`s that easy to love someone else ^_^

Anyway, ep 4 is out. S`a terminat in lacrimi. Au astia un talent de a dramatiza lucrurile.. si nush, le redau intr`un fel anume.. ca parca is end of the world..dunno, kawaii-desu^^
Ajungem sa cunoastem si trecutul lui Nana cantareatza, care se pare ca n`are al doilea nume deocamdata, si cum, la fel ca si in cazul lui Hachi(Komatsu Nana) , ii pleaca prietenul la Tokyo.
Oh well, i love it more and more... si e mult mai fain decat mangaul :P

Am zis ca sunt innebunita dupa Op si Ending? :wub:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post May 9 2006, 04:19 PM
Post #24


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Deja nu ma mai impresioneaza foarte tare anime-ul dupa ce am citit din manga si am vazut live-action-ul.

Ce admir f mult este grafica. :P Pers arata exact ca in manga... si pt asta au o bila alba de la mine. :P

Nu stiu ce as mai putea zice, avand in vedere ca ati vb atata despre eps aparute. :P Poate doar ca Shouji e un baka mare de tot. :P Si ca imi place la nebunie de Jun-chan. :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Probably me
post May 9 2006, 09:43 PM
Post #25


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 720
Joined: 25-September 05
Member No.: 1.823
Points: 1.793
Gender:



Jun-chan şi prietenul ei sīnt desenaţi cel mai bine, după mine. Au un aer foarte pitoresc, cool, cum vreţi să-i ziceţi.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

yuuko
post May 10 2006, 04:49 PM
Post #26


little klutz ^_^
***

Group: Members+
Posts: 109
Joined: 14-April 06
From: Wishing shop
Member No.: 2.424
Points: 299
Gender:



Ah Nana...nu credeam k o sa ma indragostesc vreo data de un shoujo :P but its just too damn good. Sa vedem grafica superba, personaje super originale, op and cl de nota 10 :D am numai laude de adus. Sper sa nu se abata de la manga k ar fi pacat, pana acu am o impresie super buna despre anime. Pers preferat e Osaki Nana, just got to love her she`s sssooo cool :D ...btw VB unde ai gasit wall si avatar u Nana k si eu caut dar am gasit doar din film <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post May 19 2006, 12:04 PM
Post #27


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



The power of Google :D
Cred ca acesti creatori vor sa puna rabdarea fanilor la incercare. In afara de faptul ca de 2 sapt astept sa iasa al 6lea episod, episodul care ar fi trebi sa continuie deja povestea lor... surprise! Ce se intampla, doctore? :P Se reia primul episod :D Asa ca feel free to skip it. Si nu intregime e reluat.. partea cu negocierea apartamentului e lasata probabil pentru episodul 7 :lol: Nu pot sa cred.. <_<

yuuko multe poze si de toate cu Nana...gasesti aici :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

yuuko
post May 19 2006, 01:06 PM
Post #28


little klutz ^_^
***

Group: Members+
Posts: 109
Joined: 14-April 06
From: Wishing shop
Member No.: 2.424
Points: 299
Gender:



Eh faza u reluarea se intampla si in manga so that was no surprise for me. Oricum e bine totusi k au facut ep asta, adik se vede intentia producatorilor de a nu se abate de la manga, that`s a very rare thing though :P . Sunt de acord un VB sub`urile apar super greu, damn e aceasi chestie si u Ergo Proxy <_< . Sankyu pt site`ul u poze gasisem si eu cateva dragutze but this one iz zhe best. Eh daca tot am adus vorba de manga a aparut cap 57 yey! :D uite un link de unde puteti sa luati volumele pana la 56 Nana
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tezeu
post May 20 2006, 12:58 AM
Post #29


Jedi Cleric (ManBearPig Rase)
***

Group: Members+
Posts: 256
Joined: 20-April 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.451
Points: 607
Gender:



N-am dat inca de ep. 6 dar astept rabdator un tracker pe downloadanime...sper sa vina cat de curand. Nu am citit mangaurile dar povestea este pana acum foarte captivanta, iar grafica este... aaa dementiala (producatorii au stiut ce si cum sa faca pentru a te tine fixat in scaun).

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Moonsparkle
post May 20 2006, 07:15 PM
Post #30


Horrific Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.839
Joined: 17-March 06
From: The Great Indoors
Member No.: 2.295
Points: 4.059
Gender:



uhm, nu stiti cumva de unde as putea downloada Nana in format rmvb? :huh: Mi-ati trezit interesul si chiar as vrea sa vad cateva episoade. avi am gasit, dar mor incet pana down un episod <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Odango Atama
post May 20 2006, 08:42 PM
Post #31


Frozen Rose
***

Group: Members+
Posts: 107
Joined: 5-October 05
Member No.: 1.858
Points: 297
Gender:



Nana...am vazut primul episod si chiar mi-a placut!E interesant ca mi s-a intamplat si mie acum doi ani sa cunosc pe cineva din intamplare si sa descopar ca avem multe lucruri in comun si am devenit prietene din prima jumatate de ora !

Astept sa vad ce se va intampla cu Nana 2 ( n-am retinut numele ei de familie) ca am inteles ca de la ep 2 in colo prezinta viata Nanei 1 :) Desi din inceputul episodului 1 as zice ca se va intampla ceva cu ea (aka nana 2).

Iar opening-ul si ending-ul sunt dementiale ! Chiar.. are cineva Olivia cu a little pain ?

Si episodul 6 il gasesti p oDC ( pt cel/cea care cauta ep 6)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tezeu
post May 20 2006, 10:09 PM
Post #32


Jedi Cleric (ManBearPig Rase)
***

Group: Members+
Posts: 256
Joined: 20-April 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.451
Points: 607
Gender:



Eu cautam... adica cel :D
Multumesc de info. ma asteptam sa apara si pe torrents cam in acelasi timp dar vad ca pe acolo nu se materializeaza.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

yuuko
post May 20 2006, 10:47 PM
Post #33


little klutz ^_^
***

Group: Members+
Posts: 109
Joined: 14-April 06
From: Wishing shop
Member No.: 2.424
Points: 299
Gender:



Daca vrei torrent u ep 6 intra aici http://www.tokyotosho.com il are sigur :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Diana
post May 23 2006, 04:08 PM
Post #34


High Class Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 568
Joined: --
Member No.: 7
Points: 510
Gender:



Uimitor cum mi s-a schimbat perspectiva. La primul eps m-am uitat de curiozitate. Eu una nefiind fan Paradise Kiss nu asteptam seria cu nerabdare. Dupa, cam o luna am uitat de Nana, desi colectionam eps .. nu aveam nici un chef de uitat... m-am apucat ca sa nu imi mai ocup statiu pe comp. Mi-a placut incursiunea in trecut celor 2 Nana ..asa am aflat ce le motiveaza. Si contrar primei impresii cred ca Nana cea black mi s-a lipit de suflet. Asa putere psihica mai rar. Sa faci abstractie de dragoste pentru evolutia proprie ... m-a uns pe suflet discursul. He he ... radeam cand am aflat in ce luna e nascuta. Deci, in concluzie, ma atrage animeul prin nota lui trist narativa.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

HEartLES
post Jun 1 2006, 06:32 AM
Post #35


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 244
Joined: 1-January 06
Member No.: 2.081
Points: 474
Gender:



Vazut Live action-ul ..arata destul de interesant avand in vedere ca am "sarit" originalul . Ca personaj ..mi-a atras atentia "viitorul" avocat.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Jun 16 2006, 09:40 AM
Post #36


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



Uhum.. 9 episoade scoase and i feel i`m going crazy. Seria este din ce in ce mai atragatoare, situatiile cand comice cand serioase iar atmosfera e prea reala..
Nana Komatsu, supranumita Hachi incepe sa cun viata in Tokyo si sa fie strabatuta de numeroase indoieli si intrebari legate de propria viata in timp ce relatia dintre ea si Nana se dezvolta natural, firesc intr`un mod mai mult decat placut.
Aparitia lui Nobu, unul din fostii membri ai trupei BLAST face furori la sf epidosului si Nana canta..^___^ Yoy ne... :wub:

Si uitasem sa va anuntz.. are 50 de episoade.. :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Jun 23 2006, 08:08 PM
Post #37


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Nu ma mir ca are 50 eps. Gokinjo Monogatari, un alt anime facut dupa manga marca Ai Yazawa, are tot 50. :P

Revenind la NANA, a aparut intre timp si eps 10. Cu manga nu am ajuns atat de departe, dar am vazut live action-ul.
Si acum incepe ruptura dintre Nana'chan si Shouji... si ironia soartei... de vina e Sachiko care pana de curand era doar in imaginatia lui Hachiko. Chestia asta mi se pare destul de trista.

In rest, o compatimesc pe Nana'chan. E deprimant ca nu stie ce vrea de la viata... sau vrea prea multe... si majoritatea dorintzelor ei sunt un pic cam out of reach.
In schimb, Nana rullz. :D
Cand si-a sarutat tiza am pus pauza. :lol:
Wanted to enjoy za moment. :lol:

All in all, ma prinde si seria asta. :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Jun 23 2006, 08:41 PM
Post #38


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



Apropo de Live Action, o sa apara partea a doua a filmului Nana din moment ce manga e terminata si va fi facut si serial de televiziue. Hehe, i can`t wait.

Episodul 10 l`am vazut de 2 ori, o data in italiana ca nu mai aveam rabdare sa iasa subat i engleza si o data cand a aparut subat.. i just can`t...get enough of it. :P

Imi pare bine ca urmeaza exact linia manga. Sper sa o tina tot asa.

I love Shin. Pustiul e pur si simplu bestial si culmea ca il mai are ca idol si pe Ren.

Ps I se pare cuiva ca Nobu seamana ca Amano Ginji din Get Backers? :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Jun 23 2006, 11:02 PM
Post #39


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



cred ca exagerezi un pic cu asemanarea ...
in rest subscriu la urmat povestea din manga ... deja e chiar prea fidel :)
si astept eps mai multe
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Miko
post Jun 24 2006, 12:08 PM
Post #40


soultaker
***

Group: Members+
Posts: 281
Joined: --
From: land of confusion
Member No.: 391
Points: 148
Gender:



a aparut ep 11, da l-am vazut numai pe torrents, stie cineva unde se gaseste si pt direct download?

what can I say...povestea asta m-a prins si pe mine :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

14 Pages < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 06:58 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |