Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

3 Pages < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Hana Yori Dango


zeri
post Sep 19 2006, 12:07 AM
Post #21


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



Incredibil dar adevarat, am vazut o serie shojo intreaga de 51 de episoade :lol: si asta numai din cauza voastra, daca nu citeam posturile de aici nu treceam de primele doua episoade :P

Hana Yori Dango, dupa parerea mea umila de baiat, este o serie bunicica. Probabil daca eram fata o apreciam mai mult. Mi-a placut foarte mult Tsukushi si modul ei mai putin 'ortodox' de a actiona cand venea vorba de F4. M-a surprins sa vad cum poate sa bata ca la fasole baietii care veneau dupa ea :lol: Era super funny de cate ori il facea pe Tsukasa - 'inu'
Undeva pe la episodul 30-35 a inceput sa ma streseze cand din minut in minut erau flashback-uri, vedeam aceeasi scena de zeci de ori. Nu mi-a placut cand Tsukushi si-a taiat parul, chiar daca a fost nevoita si deasemenea eterna ei nehotarare si dilema. A trebuit sa-i explice ciudatul ala de Rui cum sta treaba cu deschisul inimii. :D Dar cel putin sfarsitul a fost frumos.
Per total e o serie interesanta, nu mi-a parut rau ca am urmarit-o.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Sep 19 2006, 02:27 PM
Post #22


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Eu m-am uitat la Hana Yori Dango pentru ca ii promisem cuiva asta, unei fane inraite.
Primele episoade au fost mai greu de vizionat. Mi-era cam greu sa nu adorm, pana cand nu a inceput conflictul intre Tsukasa si Domiouji sa ia amploare... unele faze sunt super comice.
Cu totul ca este un shoujo are destul de multa actiune, de aceea chiar mi-a placut. Este unul din shoujo-urile originale, si printre cele mai populare serii Shoujo.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Sep 21 2006, 07:13 PM
Post #23


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



QUOTE
Incredibil dar adevarat, am vazut o serie shojo intreaga de 51 de episoade laugh.gif si asta numai din cauza voastra, daca nu citeam posturile de aici nu treceam de primele doua episoade

Yupy..... :D am reusit..am reusit...la mai multi, la mai multi :P
Ma bucur ca te-ai uitat la serie...ai dreptate poate ca nu a fost chiar genul tau deoarece e romantic...dar dupa parerea mea asta e una din putinele serii care se incadreaza la acest gen si nu pot sa spun ca chiar am simtit nevoia de somnic :P ...ca la Chobits de exemplu...la ala am sforait un pic :P
As fi vrut sa discut si sfarsitul..dar poate mai incolo, dupa ce vad ca posteaza mai multi ca au terminat de vazut seria...si asa am dat cam mult cu spoilerul ;)
QUOTE
pana cand nu a inceput conflictul intre Tsukasa si Domiouji sa ia amploare...

Tsukasa si Domiouji :blink: sunt una si aceeasi persoana...sigur nu ai vrut sa spui Tsukushi si Domiouji?
QUOTE
Este unul din shoujo-urile originale, si printre cele mai populare serii Shoujo.

Populare?????? atunci cum de asa de putini or auzit de el :( ...cred ca nu a fost promovat destul...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Sep 21 2006, 08:34 PM
Post #24


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Sorry ai dreptate, anyway daca te uiti la data primului post is aproape 1.5 ani si alte sute de serii de cand am vazut acest anime, de fapt mai mult ca il vazusem cu luni inainte.
La noi in .ro toate sunt pe dos, si topicul de la general manga despre Bleach a stat 2 ani fara nici un reply ca acuma sa fie o groaza de fani. E un anime shoujo popular in Japonia.. la noi... ce sa zic Romania e intotdeauna in urma la toate.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Nov 16 2006, 03:48 PM
Post #25


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Of of...de cand am plecat de aici vad ca a stationat topicul ;) ...nu pot sa sper si eu la zeci de noi posturi dupa ce plec XD.
Ok..am revenit si sper sa am cu cine sa incing o noua discutie despre seria mea preferata^__^ (Crystall, Emanuel..mi-ati promis ceva.... :P )
Spoiel (ca de obicei...cred ca deja v-ati obijnuit cu posturile mele XD)


Eu chiar as vrea sa va intreb ce parere aveti despre final.Pentru mine sincer a fost o mare dezamagire, toata seria a fost super si dau cu bota in balta la sfarsit ?>.> Chiar ma asteptam la ceva mai senzational decat o nunta falsa si un vapor...iar apoi la sfarsit Tsukushi sa manance absenta un mar?, parca nu mai era ea.Nu am mai avut asa o reactie de cand am vazut sfarsitul la NGE(alt sfarsit care m-a lasat cu ochii in soare...).Oricum sa nu deviem de la subiect, voi ce parere aveti? Oare de ce sfarsitul e asa de nereusit?


Legat de personaje chiar nu mai stiu ce sa spun: toate mi-au placut, majoritatea erau foarte bine conturate, iar cel mai mult mi-a placut Makino (as vrea eu sa fiu ca eu...ce atitudine..wow), mereu puternica, hotarata..si chiar inteligenta si descurcareata, mai ales cand incepe sa fie placuta de F4 toata lumea isi da seama de calitatile ei...care pana atunci fusesera ascunse, din dorinta de a nu iesi in evidenta.

Oricum cu toate ca are sfarsit nereusit seria asta ramane in continuare preferata mea ^__^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

edinaa
post Dec 9 2006, 10:07 AM
Post #26


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 100
Joined: 26-September 06
Member No.: 3.043
Points: 106
Gender:



cate episoade are?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

andreea_yamashita
post Dec 17 2006, 06:27 PM
Post #27


Newbie
*

Group: Members
Posts: 1
Joined: 17-December 06
Member No.: 3.458
Points: 4
Gender:



Mitsuki Chan.............te rog ..te implor..zi-mi si mie cum de ai fazut filmul?..adik drama?..k eu vreau mult mult de tot sa-l vad si nu gasesc ...adik..am vazut doar putin din primul episod...pe you tube...dar acolo au mai mult varianta anime..imi place mult matsumoto....te rog ..mult de tot.....zi-mi cum de unde..... cum?..de l-ai vazut?...vreau si eu....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Moonsparkle
post Dec 17 2006, 06:38 PM
Post #28


Horrific Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.839
Joined: 17-March 06
From: The Great Indoors
Member No.: 2.295
Points: 4.059
Gender:



Daca vrei chiar asa de mult sa-l vezi, poate vei accepta si varianta rmvb. :) O gasesti aici.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Odango Atama
post Dec 17 2006, 10:22 PM
Post #29


Frozen Rose
***

Group: Members+
Posts: 107
Joined: 5-October 05
Member No.: 1.858
Points: 297
Gender:



Am terminat si eu zilele trecute live-actionul care m-a emotionat profund. In special sfarsitul care lasa loc de o continuare si... surprise, surprise! in 2007 apare partea a2a a serialului. :D Ador personalitatea puternica a lui Tsukushi *me wants to be like her*

Acum vine intrebarea referitoare la anime. De unde pot face rost de intreaga serie? Un torrent ceva ar fi de folos onegai.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Dec 18 2006, 10:55 PM
Post #30


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



edinaa wrote:
QUOTE
cate episoade are?

Are 51 de episoade dar asta puteai afla si daca nu intrebai pe topic cu ajutorul acestui link http://anidb.info/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=387 , si te rog sa nu mai spamezi! Fie-ti mila macar de topicul asta >__< (care pana in momentul de fata e topicul despre animeul meu preferat :P ).

andreea_yamashita wrote:

QUOTE
Mitsuki Chan.............te rog ..te implor..zi-mi si mie cum de ai fazut filmul?..

Eu sunt singura de aici care habar nu are la ce te referi?Cine e Mitsuki :blink: ?
QUOTE
..imi place mult matsumoto

Ok acum m-ai bagat in ceata rau de tot...cine e matsumoto??? Personajul acesta nu apare in serie...sigur nu ai gresit topicul?Totusi daca esti interesata de serie, aici vei gasi cateva episoade: http://www.youtube.com/categories_portal?c...%20Dango&page=4 (asa ca sa iti faci o idee despre ce e vorba in serie^^)

Moonsparkle wrote

QUOTE
Daca vrei chiar asa de mult sa-l vezi, poate vei accepta si varianta rmvb

Daca ai gasit seria de ce mi-ai mai cerut-o? :blink: Eu deja am dat-o verisorului tau, eh oricum...de la mine o ai in format mkv :P .

Odango Atama wrote:
QUOTE
Acum vine intrebarea referitoare la anime. De unde pot face rost de intreaga serie? Un torrent ceva ar fi de folos onegai

Eu l-am luat de pe www.boxtorrents.com dar trebuie sa ai facut cont, si ei nu mai au loc....eu de exemplu am folosit nick-ul si parola unui prieten, daca ai cineva care poate sa iti dea accesul eu iti urez succes...cam in 4-5 zile o poti lua pe toata^^.Daca nu mai vrei sa te complici ti-o pot trimite eu prin posta: tu alegi de acum inainte^^.

Revenind la subiect: mai este cineva pe aici care a vazut seria si are chef de vorba?^^(eu as putea vorbi despre ea la nesfarsit XD) Daca da sa se anunte deoarece eu sunt oricand dispusa sa reincing discutia^^!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Odango Atama
post Dec 18 2006, 11:13 PM
Post #31


Frozen Rose
***

Group: Members+
Posts: 107
Joined: 5-October 05
Member No.: 1.858
Points: 297
Gender:



QUOTE(Dark_Angel_Tessa @ Dec 18 2006, 10:55 PM)
Ok acum m-ai bagat in ceata rau de tot...cine e matsumoto??? Personajul acesta nu apare in serie...sigur nu ai gresit topicul?

Probabil ca se referea la actorul care-l interpreteaza pe Domiouji Tsukasa, adica Jun Matsumoto. E cute dude-ul.


QUOTE
Eu l-am luat de pe www.boxtorrents.com dar trebuie sa ai facut cont, si ei nu mai au loc....eu de exemplu am folosit nick-ul si parola unui prieten, daca ai cineva care poate sa iti dea accesul eu iti urez succes...cam in 4-5 zile o poti lua pe toata^^.Daca nu mai vrei sa te complici ti-o pot trimite eu prin posta: tu alegi de acum inainte^^.

Stiu cum sta treaba cu site-ul asta <_< ...din pacate nu pot face rost de anime de pe boxtorrents asa ca apelez si eu la tine. Iti dau un pm cu adresa mea sau cum facem? Multumesc mult mult de tot anticipat :D


Tsukushi the strong weed forever :lol: P.S. Am citit primele 60 de pag cred din manga HYD...Animeul urmeaza manga indeaproape sau au schimbat ceva?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Alinna
post Jan 3 2007, 04:52 AM
Post #32


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 584
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 675
Points: 1.467
Gender:



Nu mi s-a mai intamplat de mult sa gasesc un anime care sa ma captiveze asa cum m-a captivat hana yori dango...
M-am trezat razand si plangad fara sa vreu.
Povestea dintre Makiko si Tsukasa este de-a dreptul exceptionala. La inceput m-a enervat Makiko si nehotararea ei, dar ...heh, la o analiza mai sincera asa e ...ne indragostim de persona la care nu putem ajunge, chiar daca cineva ne iubeste ...nu apreciem decat atunci cand il pierdem, nee? Mai ales pana in 18 ani...
Reiau, ador Hana Yori Dango si tot ce are legatura cu ea ...nu sunt o cititoare de manga si totusi am devorat toate cele 36 de volume, nu ma dau in vant dupa live actionuri,dar cele 9 episoade ale acestui anime m-au tinut in fata calculatorului...
Daca trebuie sa fac un top cu cele mai bune animeuri vazute ...cu siguranta pe primul loc va fi Hana Yori Dango
*bows and exits*
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Jan 3 2007, 08:22 PM
Post #33


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Update: Am facut un topic aparte pentru Live-Actionul de la HYD, il gasiti aici: http://forum.anime-club.ro/forum/index.php?showtopic=5531 .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Noli
post Mar 19 2007, 01:14 PM
Post #34


NLN
****

Group: Members+
Posts: 383
Joined: 10-March 07
From: Galati
Member No.: 3.922
Points: 1.103
Gender:



Eu la inceput nu am vrut sa urmaresc seria,pentru ca nu eram prea incantata de grafica...dar de dragul Tessei m-am hotarat sa o vad,nu-mi pare rau deloc,mi-a placut la nebunie,o poveste extraordinara...mie personal mi-a placut personajul lui Doumyoji,a fost preferatul meu...il recomand tuturor celor care nu l-au vazut
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

haruhichan
post Mar 5 2008, 06:30 PM
Post #35


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 261
Joined: 20-August 07
From: Bucuresti
Member No.: 4.947
Points: 825
Gender:



hey, minna :) vad ca n-a mai scris nimeni in topicul asta de foarte mult timp, cam de vreun an.
eu abia acum am vz animeul, asa ca m-am gandit sa-mi dau si eu un pic cu parerea, mai ales ca mi-a placut enorm, mai ales primele 30 de ep.La un moment dat devenise repetitiv, pentru ca nu mai alegea odata, mai ales ca dupa parerea mea laegerea ar cam fi trebuit sa fie clara.Era clar ca Rui nu o iubea.

Mi-a placut foarte mult scenariul, mi s-a parut chiar deosebit, si din cauza asta am putut sa fac abstractie de grafica. Si muzica mi s-a parut foarte potrivita. Nu pot sa imi imaginez seria fara muzica clasica in fundal.

Eram curioasa , daca poate sa imi spuna cineva care a citit manga, cam de la ce parte se desparte animeul de manga.Stiu ca ultimele ep sunt doar in anime, dar de unde incepe sa devieze de la manga?

mersi mult :rolleyes:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Mar 6 2008, 08:34 AM
Post #36


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



QUOTE
Eram curioasa , daca poate sa imi spuna cineva care a citit manga, cam de la ce parte se desparte animeul de manga.Stiu ca ultimele ep sunt doar in anime, dar de unde incepe sa devieze de la manga?

Doar ultimele 4-5 volume se indreapta spre un final complet diferit fata de cel din anime. Pana atunci povestea e cam aceeasi, doar ca sunt mai multe povesti introduse in manga decat in anime. Acolo apare si o caracterizare mai detaliata a lui Akira si Shoujiro (sper ca asa ii chemau pe ceilalti membrii F4...am vazut anime'ul demult >.<).
Eu sincera sa fiu iti recomand sa citesti complet manga chiar daca o sa fie unele faze pe care le stii deja din anime. in opinia mea manga e ceva mai amuzant ^^.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

haruhichan
post Mar 6 2008, 03:39 PM
Post #37


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 261
Joined: 20-August 07
From: Bucuresti
Member No.: 4.947
Points: 825
Gender:



:) mersi mult. asta vroiam sa stiu.

un pic offtopic, stii cumva daca se poate gasi online manga si unde?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

dana2006
post Mar 6 2008, 04:20 PM
Post #38


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 212
Joined: 17-September 06
From: Targoviste
Member No.: 3.002
Points: 553
Gender:



Pe anime-eden poi gasi aceasta manga atat de downloadat cat si de citit online, si altele bineinteles, trebuie doar sa iti faci cont... ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

haruhichan
post Mar 6 2008, 04:52 PM
Post #39


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 261
Joined: 20-August 07
From: Bucuresti
Member No.: 4.947
Points: 825
Gender:



mersi :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

akasha
post Apr 22 2008, 09:03 PM
Post #40


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 86
Joined: 11-July 07
Member No.: 4.699
Points: 130
Gender:



tocmai am vazut seria...la un moment dat chiar devenise enervant ca,dar nu ma puteam dezlipi de scaun.am vazut,mi-a placut.Desi poate nu i-ar fi stricat alta coloana sonora si alta grafica.Insa avand in vedere ca e facut prin 90 e ok
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages < 1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 02:16 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |