Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Kuragehime, Princess Jellyfish


Tessa
post Dec 3 2010, 12:51 PM
Post #1


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



(IMG:http://i728.photobucket.com/albums/ww284/EvilFlowersProject/th_5135.jpg)
Anul aparitiei: 2010
Gen: comedy, josei, romance
Nr. de episoade: 11 [7 aparute pana acum]
(IMG:http://i728.photobucket.com/albums/ww284/EvilFlowersProject/th_196683.jpg) (IMG:http://i728.photobucket.com/albums/ww284/EvilFlowersProject/th_194601.jpg) (IMG:http://i728.photobucket.com/albums/ww284/EvilFlowersProject/th_194588.jpg) (IMG:http://i728.photobucket.com/albums/ww284/EvilFlowersProject/th_194584.jpg)
Descriere: Tsukimi a iubit de mica meduzele. Mama ei obisnuia sa o duca la acvariu cand era mica, iar promisiunea ei catre aceasta a fost ca va deveni o printesa [urmand ideea din "Little princess Sarah" cum ca toate fele cand cresc mari sunt printese]. Acum Tsukimi e mare, dar e departe de a fi o printesa. E o fata inchisa si neingrijita inca sustinuta financiar de parintii ei. Fetele cu care locuieste sunt asemeni ei, preocupate de hobiurile lor personale si incapabile sa se integreze in societate. Lucrurile incep sa se schimba cand o "fata" misterioasa si frumoasa o ajuta pe Tsukimi sa salveze o meduza si prinde interes pentru "clanul fetelor neingrijite".
(IMG:http://i728.photobucket.com/albums/ww284/EvilFlowersProject/th_194602.jpg) (IMG:http://i728.photobucket.com/albums/ww284/EvilFlowersProject/th_196695.jpg) (IMG:http://i728.photobucket.com/albums/ww284/EvilFlowersProject/th_196694.jpg) (IMG:http://i728.photobucket.com/albums/ww284/EvilFlowersProject/th_194594.jpg)
Hehe, nu o sa dau inca spoilers, dar primul episod cu siguranta i-a lasat pe multi cu gura cascata XD. Imi plac mult personajele din aceasta serie, sunt oarecum originale si placut de urmarit :) .
Cel mai mult imi place fratele lui Kuranoske si forma lui old fashin de a iubi.
Episodul in care e violat a fost unul dintre cele mai amuzante episoade urmarite de mine pana acum. Reactiile lui au fost totale XD.
Unul dintre cele mai bune anime-uri din sezonul de toamna si printre cele mai bune de anul acesta. Fiecare episod continua sa ma surprinda in mod pozitiv si abi astept sa-l vad pe urmatorul. Pacat ca are putine episoade, doar 11 :( .

Il mai urmareste cineva? Daca nu va sfatuiesc sa-l incercati. Chiar merita :) .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

NOTORIOUS
post Dec 3 2010, 01:12 PM
Post #2


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 517
Joined: --
From: Your disgusting imagination
Member No.: 1.002
Points: 1.156
Gender:



Recomand un spoiler tag la sfarsit fiindca ce ai spus tu acolo e deja in ultimul ep. difuzat, ep 6 adica la juma din serie... E f. buna seria. Personajele sunt... aparte :lol: Si povestea o ia pe o panta ascendent shoujo dar tot consider se mentine ca o serie pentru toate gusturile.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Dec 3 2010, 01:14 PM
Post #3


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Normal ca o sa aiba o anumita tenda de shoujo, pana la urma e josei, care nu e foarte departe de shoujo, dar e mai bun :P .
Acum mi s-a downloadat episodul 7. Ma duc sa-l urmaresc, revin cu pareri dupa. Abia astept!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kassy
post Dec 3 2010, 02:28 PM
Post #4


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 669
Joined: 15-October 10
Member No.: 10.103
Points: 1.532
Gender:



Seria m-a facut deosebit de curioasa. Cu siguranta cea mai buna din sezonul asta. Imi pare nespus de rau ca are doar 11 episoade :((. Sunt foarte curioasa de ce urmeaza sa se intample si nu ma pot abtine sa nu ma uit, desi as vrea sa las sa se adune episoadele ca actiunea sa se desfasoare coerent in capul meu. Imi place ca trateaza o tema realista si actiunea nu sta deloc pe loc. Il ador pe Kuranosuke, initial pentru "ea" am inceput animeul :)). Presimt ca se ascunde o drama in spatele sau, dar oricum unul dintre cele mai amuzante personaje xD. Defapt toate imi plac, sunt originale si diferite. Un anime deosebit care merita atentie =)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Dec 3 2010, 02:48 PM
Post #5


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Acum am terminat ep 7 si speram sa ne ofere mai mult. Sincer, eu chiar vreau ca Tsukimi sa ramana cu fratele lui Kuranoske. Sunt asa de draguti impreuna XD.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kassy
post Dec 3 2010, 04:12 PM
Post #6


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 669
Joined: 15-October 10
Member No.: 10.103
Points: 1.532
Gender:



Acuma am vazut si eu episodul 7.
Faza cu "lesbians" a fost cea mai tare :)) Si faza cand tipa aia facea crize, neputand sa accepte ca mai existe si alte "frumoase" si recunoscand ca si ea foloseste aceleasi metode pentru a arata bine; sau cand i-a plesnit tipa cu papusile un cap in spate, uhh, that must hurts :))

Nu am aflat prea multe lucruri noi, dar a fost un episod comic XD
Imi pare rau pentru Tsukumi. She's so sweet :3. Se potrivesc foarte bine impreuna, parca sunt facuti unul pentru celalalt :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Dec 3 2010, 07:35 PM
Post #7


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



umm e delectant all in all insa ma simt putin weird urmarind seria... inca nu sunt lamurit daca sa rad sau nu la unele situatii... momentan zambesc si uneori dezavuez dar ma rog... pina acum imi place Clara :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kassy
post Jan 1 2011, 11:17 AM
Post #8


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 669
Joined: 15-October 10
Member No.: 10.103
Points: 1.532
Gender:



Ultimul episod a fost adorabil, mi-a placut la nebunie rochia lui Kuranosuke <3
Dupa ultimul episod realizez ca animeul e unul dintre preferatele mele si chiar nu ma asteptam sa fie asa bun. M-a atras din toate punctele de vedere, dar totusi il simt neterminat. Sper din toata inima sa fie un al doilea sezon: adica cum... la toate animeurile proaste ale sezonului va exista, ar fi culmea sa lase capodopera asta in aer.
M-a indignat sa-l vad pe fratele lui Kuranosuke inrosindu-se cand s-a intalnit cu tipa aceea (nu mai stiu cum o chema) pentru ca am sperat sa fie ceva intre el si Tsukimi pana in ultimele minute... cand am realizat ca , Kuranosuke ar fi un "partener" mai interesant :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

NOTORIOUS
post Jan 1 2011, 06:52 PM
Post #9


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 517
Joined: --
From: Your disgusting imagination
Member No.: 1.002
Points: 1.156
Gender:



Seria asta a reusit sa ma prinda ai mult decat ma asteptam. Desi de-a lungul seriei parca si-a pierdut din fler finalul a fost ok. Finalul chiar lasa o dorinta de mai mult dar nu stiu daca o sa fie o continuare desi manga-ul este ongoing. Plus finalul nu lasa loc de foarte multe dar cine stie :D BD/DVD-urile or sa aduca niste mini-ep. seriei... deci inca mai e ceva de vazut. Personal mi se pare usor trist ca nu am si un shounen/seinen la fel de bun fiindca ma simt de parca ma dau pe shoujo/josei-uri :lol: Experienta recenta m-a facut sa inteleg ca o serie de genul asta incadrata in 12 episoade inevitabil o sa o faca sa para grabita... personal ma deranjeaza putin dar poate fiindca vin si dintr-o zona unde romance-urile (ex.:Kor, Maison Ikkoku) au foarte multe episoade si chiar isi permit luxul de a lalai dezvoltarea relatiilor. Endingul de Sambomaster a starnit si ceva nostalgie de pe vremea cand urmaream Naruto, donno why but gave a fuzzy feeling inside... Intro-ul e o mini comedie in sine de la Star Wars pana la The Graduate.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Jan 3 2011, 09:39 PM
Post #10


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Mi-a placut, dar finalul m-a lasat in aer rau de tot. Chiar nu vreau ca tarfa aceea [scuzati expresia] sa ramana cu fratele lui Kuranoske. Nu-l merita. L-a jucat de la inceput cum a vrut ea. S-a folosit de naivitatea lui si cred ca inca Tsukimi il place, iar pentru Kuranoske simte mai mult o atractie ca pentru un obiect frumos pe care iti place sa-l admiri.
Am mari indoieli ca va exista un al doilea sezon [devreme ce sunt alocate putine investitii pe an pentru genul shoujo si josei], dar eu o sa ma delectez cu manga ^^.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bysu-Chan
post Jan 6 2011, 05:31 PM
Post #11


This is the life... <3
**

Group: Members+
Posts: 97
Joined: 6-January 11
From: Deva
Member No.: 10.286
Points: 279
Gender:



QUOTE(Tessa @ Jan 3 2011, 09:39 PM)
Mi-a placut, dar finalul m-a lasat in aer rau de tot. Chiar nu vreau ca tarfa aceea [scuzati expresia] sa ramana cu fratele lui Kuranoske. Nu-l merita. L-a jucat de la inceput cum a vrut ea. S-a folosit de naivitatea lui si cred ca inca Tsukimi il place, iar pentru Kuranoske simte mai mult o atractie ca pentru un obiect frumos pe care iti place sa-l admiri.
Am mari indoieli ca va exista un al doilea sezon [devreme ce sunt alocate putine investitii pe an pentru genul shoujo si josei], dar eu o sa ma delectez cu manga ^^.
*


sunt total de acord cu tine
e adevarat ca finalul n-a fost rau dar ne-a lasat cu ochii in soare (noi nu vom stii niciodata ce a urmat T_T doar putem sa ne imaginam)
eu chiar mi-as dori season 2
dar ce sa-i faci?asta este
ceea ce mai vreau sa adaug este faptul ca umorul m-a dat pe spate am ras in hohote pentru ca au existat o multime de faze amuzante la care sincer nu m-am asteptat sa le vad tocmai in acest anime
eu uneori am probleme cu grafica (adica ma acomodez foarte greu cu ea)
este unul din primele animeuri la care tipa principala nu era o fata extrem de draguta (desi ea nu era chiar uratica desigur dupa ce era aranjata de Kuranoske) care mi-a placut exagerat de mult incat s-o adaug in topul meu :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 12:04 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |