Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

[ Outline ] · Standard · Linear+

> City Hunter, mokkori fun all the way :>


Sidonix
post Jan 28 2006, 12:30 AM
Post #1


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



well...am terminat City Hunter...old school anime recomandat celor care vor sa se amuze copios si nu numai...nu fac descrieri pt ca sincer nu prea ai ce story sa descrii, tinind cont ca actiunea/scenariul este episodic fiecare mica saga tinind cel mult 3 ep...in cazul filmelor putem vorbi de un story board insa ideea este aceeasi...O caracterizare scurta din partea mea a ceea ce contine City Hunter ar fi "there is Ryo and there is mokkori and in between Kaori with a 100 tones hammer :lol: " ...si totusi sunt citeva laturi serioase in anime la care nu o sa fac referiri acum...O sa propun celor care au urmarit animeul definirea termenului "mokkori" :D ...nu am gasit un cuvint inca cu atat de multe intelesuri pina acum :D ...
ps: multumesc Dianei si pe aceasta cale pt donatie...:P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll
Replies

caroline
post Feb 19 2008, 11:48 PM
Post #2


~ forever dreaming... ~
***

Group: Members+
Posts: 224
Joined: 25-August 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.903
Points: 279
Gender:



Waw, bine ca ai postat Sarkastik, altfel nu as fi stiut ca exista un topic pentru City Hunter! Ca sa vedeti ce atent m-am uitat dupa un topic despre anime-ul meu preferat - CITY HUNTER! all the way! :D Ma uitam la anime pe TF1 cand eram in generala...
It's my all time favourite. Si tin sa ii multumesc Dianei pe aceasta cale pentru DVD-uri. :D Apropo, mai imi lipseste unul... :P
Ecchi este doar foarte putin, tocmai pentru a sublinia caracterul de fustangiu al lui Ryo. Ca viseaza mereu la mokkori, dar ca nu are parte... :lol: Din cate mi-am dat eu seama, nu ca unele dintre femeile implicate in cazurile lui nu ar fi de acord, ci pentru ca isi dau seama ca Ryo este mai mult decat mokkori, ca sub aparenta lui de playboy nepasator este un tip cu sentimente profunde si cu niste rani mai vechi. Aici intra in scena Kaori, care il completeaza perfect si ii intelege toate starile, iar in ciuda comportamentului lui aparent indiferent fata de ea, ramane langa el. Evident, Ryo o iubeste si tocmai de aceea nu o trateaza ca pe restul femeilor, chiar daca ea asta isi doreste cateodata... :lol:
Este un episod in care ea isi pierde memoria dupa ce a cazut de pe scarile unui pod, iar fiind in spital vorbind cu Ryo despre cel despre care nu isi aminteste, insa stie sigur ca in viata ei exista un barbat pe care il iubeste, insa el nu i-a spus ca tine la ea... Ryo ii spune "Maybe he's just shy". Oricum, in acel episod, ah si in cel in care ea devine marioneta pentru un terorist care viseaza sa stearga Tokyo de pe harta, ca Ryo o iubeste.
Haaa, iarasi m-am pierdut printre randuri... Am revazut City Hunter de vreo 3 ori deja de acum un an de cand mi-a scris Diana DVD-urile. Si probabil ma voi mai uita de multe ori, pentru ca nu ma mai satur. E un anime haios, insa care trateaza si probleme mai serioase si chiar daca este destul de vechi, are ceva care te face sa nu te dezlipesti din fata monitorului.
Si da, am observat si eu ca numele cafenelei este "Cat's Eye"- o serie pe care din pacate nu o am completa si inca fac sapaturi poate-poate dau de ea. ;)

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Posts in this topic
Sidonix   City Hunter   Jan 28 2006, 12:30 AM
Diana   RE: City Hunter   Jan 28 2006, 05:35 PM
Sidonix   RE: City Hunter   Jan 28 2006, 08:35 PM
Diana   RE: City Hunter   Jan 29 2006, 08:05 AM
Sidonix   RE: City Hunter   Jan 29 2006, 06:33 PM
Diana   RE: City Hunter   Jan 30 2006, 10:53 AM
Chris   RE: City Hunter   Mar 14 2006, 11:56 AM
Kisa   RE: City Hunter   Mar 14 2006, 12:22 PM
Diana   RE: City Hunter   Mar 14 2006, 12:50 PM
Chris   RE: City Hunter   Mar 14 2006, 03:22 PM
Kisa   RE: City Hunter   Mar 20 2006, 12:42 PM
Diana   RE: City Hunter   Mar 20 2006, 02:45 PM
sarkastik   RE: City Hunter   Feb 19 2008, 09:29 PM
caroline   RE: City Hunter   Feb 19 2008, 11:48 PM


Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 25th April 2024 - 02:13 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |