Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

3 Pages < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Green Green TV


SOG
post Mar 25 2006, 03:30 PM
Post #21


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 34
Joined: 20-March 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.315
Points: 99
Gender:



O comedie ecchi foarte reusita, pot spune chiar killer :D. povestea in schimb nu este foarte reusita, but then again u cant have everthing, can u :D. Astai genul de anime la care te uiti cand esti suparat, si daca nu te inveseleste inseamna k ai o problema serioasa :D (jk). Anyway merita vazut doar pt fazele comice si cele ecchi normal :D.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Zander
post May 16 2006, 11:32 PM
Post #22


Incepator
**

Group: Members
Posts: 10
Joined: 16-May 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.549
Points: 26
Gender:



Ca ecchi mi s-o parut genial, pot spune chiar one of the best si acu inteleg de ce a luat in 2003 (parca) best ecchi award.
Faze scandaloase... well, tocmai daia e amuzant si ce e drept fura faze cand eram "OMFG nu se poate asa ceva!!!" exemplul cel mai clar fiind "totopeala" din depozit interpretata de Baka Trio :P Dar nici faza cu URSUL, faza cu "feminin side"/costumatie, etc nu trebuie uitate...
Oricum grasul ala e genial, personaj mai pervers ca el nu am mai dat pana acuma :P
Desi nu prea e bine clasat ca poveste mie totusi mi-a placut... chiar si cum se rezolva pana la sfarsit in EROLUTIONS, gen e un sfarsit pe masura pentru o poveste de genul asta... cel putin e cu happy end, chit ca se termina cam repede :)) (cei ce au vazut OVA stiu la ce ma refer :P)
PS: Fu mortala faza cu statuetele de gheata :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

By@kuy@
post Jun 3 2006, 04:32 PM
Post #23


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 42
Joined: 4-May 06
Member No.: 2.515
Points: 85
Gender:



Cool ecchi!!!!Am vazut toata seria si mi-a placut foarte mult, m-am pishat pe mine de ras!!!Pentru cei care nu l-au vazut.....le zic ca merita vazut!!! :lol: :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Animal
post Jun 3 2006, 04:37 PM
Post #24


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.316
Joined: --
From: Depends on when you are reading this.
Member No.: 404
Points: 2.147
Gender:



A fost misto dar nu prea mia placut sfarsitul...se putea mai bine.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

doomnezeu
post Jun 21 2006, 10:27 AM
Post #25


Newbie
*

Group: Members
Posts: 6
Joined: 21-June 06
Member No.: 2.687
Points: 20
Gender:



QUOTE(MaTTh @ Jan 31 2005, 01:23 PM)
OMg.. i loved it :)) .. desi sunt vreo doua scene in care se exagereaza  :)) .. ii super fain.. o poveste super.. imi reaminteste de Love Hina..  A MUST see !!  /gg
*




singura chestie "exagerata" e sequelul, Thirteen erolutions. Green Green este ecchi-ul perfect, exact la limita dintre genuri.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Xristina
post Jun 21 2006, 12:15 PM
Post #26


Lady
***

Group: Members+
Posts: 159
Joined: 5-June 06
Member No.: 2.629
Points: 350
Gender:



Super tare ca ecchi. Cred ca cel mai bine realizat personaj e tipul cu marimile de sutie imi scapa numele momentan. Povestea se termina cam aiurea. Si sunt de acord episodul nr 13 pica prost dar cred ca nu se puteau abtine. :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

doomnezeu
post Jun 21 2006, 12:48 PM
Post #27


Newbie
*

Group: Members
Posts: 6
Joined: 21-June 06
Member No.: 2.687
Points: 20
Gender:



User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Xristina
post Jun 21 2006, 09:49 PM
Post #28


Lady
***

Group: Members+
Posts: 159
Joined: 5-June 06
Member No.: 2.629
Points: 350
Gender:



Yup thats the dude :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lyzzard
post Aug 10 2006, 07:04 PM
Post #29


aim note hire fur iur interteiment
**

Group: Members
Posts: 23
Joined: 8-August 06
Member No.: 2.844
Points: -39
Gender:



pey ilar pentru mine nu e faptu ca acei 3 baieti sunt perversi shi afemeiati , ci pur shi simplu povestea sau diferitele buclucuri prin care se baga din cauza fetelor :).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Zamo
post Aug 11 2006, 04:44 PM
Post #30


*~*Zamolxe*~*
*****

Group: Members+
Posts: 681
Joined: --
From: Cluj
Member No.: 126
Points: 1.270
Gender:



eh,nu prea cred ca intra in atatea necazuri din cauza fetelor :P , poate din cauza ca incearca sa "ajunga" la fete ;) , sau poate din cauza ca-s prea perversi si vor prea multe si nu-i duce capul ... :lol:
Dunno ... oricum sunt superbe personajele ... si comica toata seria ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

caroline
post Aug 26 2006, 04:07 PM
Post #31


~ forever dreaming... ~
***

Group: Members+
Posts: 224
Joined: 25-August 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.903
Points: 279
Gender:



Cum eu sunt mai noua in lumea anime-urilor, am vazut Green Green TV acum o luna si ceva.
In primul rand nu mi-a placut sfarsitul, nu sunt adepta sfarsiturilor dramatice.
Mi s-a parut destul de slabut, iar grasanul enervant. Cu toate ca, daca ma gandesc mai bine, sunt la varsta la care sunt disperati dupa fete...
Faza cu ursul e haioasa,da.
Oricum oricum, merita vazut.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Crystall
post Aug 26 2006, 05:15 PM
Post #32


hikari no tenshi
**********

Group: Members+
Posts: 1.079
Joined: 4-June 06
From: Buc.
Member No.: 2.623
Points: 2.797
Gender:



seria e mortala, iar faza q ursul e de-a dreptu bestiala :lol: am murit de ras :D sfarsitul nu mi-a plaqt nici mie, nu e f potrivit... oriqm, merita vazut!! ;) kt dspr ova....hm...si ala e nice. io am niste dubii insa - ova-ul p kre l-am vaz nu se potriveste deloc q descrierea de pe anidb. ma lamureste si pe mine cineva? :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Zamo
post Oct 12 2006, 12:16 AM
Post #33


*~*Zamolxe*~*
*****

Group: Members+
Posts: 681
Joined: --
From: Cluj
Member No.: 126
Points: 1.270
Gender:



Nu stiu ce sa zic legat de sfarsit ... oricum sunt sfarsituri la anime'uri "serioase" care te lasa cu totul in plop ... iar la un ecchi nu cred ca-i asa de mare tragedie.
Pana la urma este o comedie,razi daca te prinde,este putin (sau mai mult ) ecchi ... in general cred ca si-a atins "scopul",acela de a te face sa te simti bine cand il vizionezi :) ... restul nu prea conteaza,sau?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Karma
post Dec 24 2006, 03:11 PM
Post #34


Newbie
*

Group: Members
Posts: 4
Joined: 23-December 06
From: Romania
Member No.: 3.484
Points: 11
Gender:



QUOTE(Crystall @ Aug 26 2006, 06:15 PM)
io am niste dubii insa - ova-ul p kre l-am vaz nu se potriveste deloc q descrierea de pe anidb. ma lamureste si pe mine cineva?  :)
*

Deci seria are 2 OVA-uri: primul OVA e făcut cu picioarele si nu are mai nimic din povestea originală iar al doilea e hentai şi continuă de unde s-a rămas în ultimul episod din seria TV aka finalul fericit când eroul... *ahem* gets to really "know" the other girl, Futaba parcă... :P

My overall impression:
Că e comedie se vede din primul episod, că e ecchi la fel. Menţionez aici celebrul urs :rolleyes: Ce NU mi-a plăcut a fost TOT faptul că e comedie. Să elaborez: au făcut toate episoadele comedy-packed şi parcă pe la sfârşit şi-au adus aminte de povestea de dragoste, aşa că au înghesuit în 2-3 ep ceea ce trebuia să evolueze pe tot parcursul seriei :huh: That in my oppinion was the downside ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Jan 3 2007, 12:07 AM
Post #35


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



Hmz, sunt de acord cu Karma aici. Desi e un anime relaxant, super funny la care te uiti fara a cere prea multa atentie, imi pare rau ca si`au cam batut joc de ideea din spatele tuturor fazelor penibile. Mi se pare o idee interesanta - poate nu chiar 100% originala - dar cel putin se poate transforma intr`un film de dragoste foarte reusit. Faptul ca au renascut in secole diferite si ea vine inapoi dupa el, incertitudinea lui, mesagerul sortii sunt lucruri care pot construi o actiune dramatica de succes. Dar nah, nu cred ca asta era intentia producatorului. i doar sa aiba cat mai mult fan service si sa expuna dorintele cele mai adanci - perversiunile prezentate. Cine stie :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Alinna
post Jan 3 2007, 03:25 AM
Post #36


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 584
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 675
Points: 1.467
Gender:



Keh, cred ca am lalait animeul asta 2 saptamani..citisem pe un forum ca este "cea mai tare comedie" si hop sa-l vad...
Seria tv ... abunda de baloane, balcoane, portocale sau ce denumiri or mai avea sanii :lol: daca pana acum in seriile ecchi la mare cautare erau pantsu ..aici sunt balcoanele ...nu intrezarite, ci descoperite in toata splendoarea lor...
Povestea? Ar fi putut face ceva interesant din ea, insa ceea ce parea sa prinda contur [in sfarsit prin ep 10-11] dispare cu desavarsire in ultimul episod...
Personajele: pe za Midori nu am putut s-o plac de la prima aparitie si la fel de placuta mi-a ramas pe parcursul intregii serii [lasa dom'le viata anterioara da' prea se baga pe gatul lui si izbucnea in lacrimi aiurea], Yuusuke treaca mearga [ daca o placeam pe Midori as fi spus ca are un comportament de magar in ultimele ep], Futaba este my gurl, cei trei...vaaaaai de capul lor [ vestita scena din sala de sport, la care mai adaug faza in care tatosul este "luat pe la spate de urs" in penultimul episod, faza cu ei imbracati in femei...], Wakaba e tare comica cu al ei cactus [ am gasit cu adevarat amuzanta faza in care scotea tepii cactusului impreuna cu Sanae determinandu-i acesteia starea de spirit]...si ma opresc aici.
Oav-urile...primul cel ca alternativa la desfasurarea povestii din serie mi se pare o porcarie chiar mai mare decat seria, neavand nici macar grafica placuta...al doilea "erolutions" este - asa cum spune si titlul :) ero [lution, dar - dat fiind faptul ca "ramane" cu Futaba mi-a convenit, dar...din ecchi devine de-a dreptul hentai...
In ceea ce priveste dvd specials...nu am vazut decat 4 din cele 6(?) ...si anume videoclipurile pentru Futaba si Chiqusa, episodul dedicat lui Sanae&Wakaba care - de asemenea- are tenta hentaish si cel dedicat Futaba&Chigusa :) care mi s-a parut mai ...comic
Overall - o comedie mediocra ..si il recomand oricui ii plac sanii deoarece cuprinde o mare varietate...:) [si sa nu uitam gusturile nu se discuta, iar asta cu siguranta nu prea a fost pe gustul meu]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Senpai
post Jan 3 2007, 11:27 PM
Post #37


Incepator
**

Group: Members
Posts: 28
Joined: 18-December 06
From: Buc
Member No.: 3.462
Points: 73
Gender:



scurt si la obiect serialul este amuzant dar sfarsitul.............naspa......dar cam asa se termina cam 90% din toate storiurile japoneze..la ei povestile nu se termina cu"si au trait fericiti pana la adanci batraneti"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

PhoeniX
post Feb 6 2007, 08:44 AM
Post #38


On crack
***

Group: Members+
Posts: 286
Joined: 27-January 07
From: Timisoara
Member No.: 3.667
Points: 572
Gender:



Cam aceeasi parere o am si eu ca majoritatea... un anime plin de umor, cu tot delul de b00bs, dar care la final o da'n bara rau d etot. De OVA-uri ce sa mai zic, primul, cand baietii viziteaza scoala fetelor e complet aiurea, al doilea, mai avea putin si dadea extrem de rau in hentai, dar daca ma gandesc bine, poate vor sa faca din seria asta ecchi un hentai :blink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

gaara
post Apr 5 2007, 03:09 PM
Post #39


Incepator
**

Group: Members
Posts: 12
Joined: 13-October 06
Member No.: 3.112
Points: 27
Gender:



deci acest anime atat de tare ma putut face sa rad , de o crezut maicamea ca am bolanzit . . . radeam singur pe scaun cu ora .


Cea mai tare faza o fost cu grasu cand mere cu aia in padure si il prinde ursu pe la spate . . . stiti voi ce face dupaia :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

dizzy
post May 11 2007, 08:54 PM
Post #40


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 30
Joined: 11-May 07
Member No.: 4.294
Points: 92
Gender:



Nu pot spune ca animeul acesta m-a dat pe spate,dar mi s-a parut foarte amuzant,datorita fazelor comice dintre baietii care incearca in cele mai disperate moduri sa le seduca pe fete.Totusi,de la episodul 10 mi s-a parut ca actiunea o ia brusc spre sfarsit,parca mult prea repede.Cred ca s-ar fi putut lucra mult mai mult la el.Nu spun ca nu e reusit,dar se putea mult mai bine.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages < 1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 18th April 2024 - 05:35 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |