Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

32 Pages « < 29 30 31 32 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Death Note, Did u know shinigamis only eat apples?


Muza chan
post Oct 8 2007, 10:12 AM
Post #601


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



Ryuuk e batran si plictisit. Se pare ca nu a mai gasit pe cineva care sa-l tina in priza. Light i-a adus o sclipire, eu cred ca cu toate ca nu va recunoaste vreodata, cumva a tinut la el.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Oct 17 2007, 08:35 AM
Post #602


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



Varianta tradusa de Kuro Hana. Este sincronizata cu RAW-ul in format avi, de 1,6G. Trebuie sa aiba aceeasi denumire cu avi-ul pentru a functiona, se poate vedea cu The Core si cu VLC.

http://www.mininova.org/tor/944901
http://www.mininova.org/tor/866277

Sau link direct pentru sub:
http://rapidshare.com/files/63136150/Special.rar.html
Enjoy! :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Silenia
post Nov 11 2007, 01:37 PM
Post #603


Incepator
**

Group: Members
Posts: 18
Joined: 3-November 07
From: Galati
Member No.: 5.487
Points: 70
Gender:



Am auzit un zvon de genu': Death Note refacut [anime de ~1h si 30m] din perspectiva zeului. Daca stie vreo cineva ceva pls post :(
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Anzai
post Nov 11 2007, 03:42 PM
Post #604


arrogant jerk
****

Group: Members+
Posts: 471
Joined: 15-December 05
From: Timisoara
Member No.: 1.999
Points: 1.124
Gender:



Este vorba despre un OVA: Death Note Director's Cut Click aici pentru informatzii.


Muza chan:
Merge Topic. :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Silenia
post Nov 12 2007, 06:27 PM
Post #605


Incepator
**

Group: Members
Posts: 18
Joined: 3-November 07
From: Galati
Member No.: 5.487
Points: 70
Gender:



Arigato.
:D



----------
PS: Da, da stiu. "Search" button = the Win button <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

fiona
post Dec 4 2007, 08:13 PM
Post #606


Catalina
Group Icon

Group: Members+
Posts: 132
Joined: --
From: then braila, now B
Member No.: 902
Points: 156
Gender:



Mi-a zis cineva ca a inceput seria a 2 a a death notului, e adevarat? si daca da unde pot gasi episoadele?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Dec 5 2007, 08:37 AM
Post #607


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



"Cineva" a facut probabil o gluma. :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

fiona
post Dec 5 2007, 04:12 PM
Post #608


Catalina
Group Icon

Group: Members+
Posts: 132
Joined: --
From: then braila, now B
Member No.: 902
Points: 156
Gender:



poate, dar totusi am vrut sa confirm :-P . Nu e nimic rau daca se mai intamampla cateodata sa mai fii si credul (face viata mai frumoasa :-P )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

anaxor
post Dec 31 2007, 01:15 PM
Post #609


forever dreamer
***

Group: Members+
Posts: 256
Joined: 27-December 06
From: Cluj-Napoca
Member No.: 3.503
Points: 405
Gender:



Probabil ca cei mai multi dintre voi au auzit aceasta stire, dar m-am gandit sa postez just in case: in februarie 2008 va apare un nou film din seria Death Note, intitulat "L, change the world". Aici aveti trailer-ul filmului. Pe mine m-a facut curioasa, asa ca abia astept sa-l vad. :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Narumi
post Jan 26 2008, 09:46 PM
Post #610


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 337
Joined: 5-December 06
Member No.: 3.387
Points: 394
Gender:



QUOTE(anaxor @ Dec 31 2007, 02:15 PM)
P in februarie 2008 va apare un nou film din seria Death Note, intitulat "L, change the world".
*



Hmmm, L Change Thw World?? Suna interesant!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Java-Leen
post Feb 4 2008, 07:33 PM
Post #611


wanna-be kitsune
***

Group: Members+
Posts: 158
Joined: 31-July 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.814
Points: 284
Gender:



Neh, are cineva idee de unde pot sa fac si eu rost de Death Note Special? Ca a trecut ceva vreme de cand a aparut, ar tb sa fi rasarit deja pe undeva, nu?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Julia Joanne Black
post May 31 2008, 01:12 PM
Post #612


Fantasy Writer
***

Group: Members+
Posts: 107
Joined: 24-September 05
From: London.... or Japan..
Member No.: 1.821
Points: 339
Gender:



QUOTE
P in februarie 2008 va apare un nou film din seria Death Note, intitulat "L, change the world".


Filmul apare in septembrie anul acesta.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DMonk
post Jul 5 2008, 02:08 PM
Post #613


Vaporous Member
***

Group: Members+
Posts: 285
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 15
Points: 389
Gender:



User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

sniper7700
post Jul 5 2008, 06:45 PM
Post #614


Newbie
*

Group: Members
Posts: 3
Joined: 31-March 08
Member No.: 6.499
Points: 12
Gender:



QUOTE(Java-Leen @ Feb 4 2008, 06:33 PM)
Neh, are cineva idee de unde pot sa fac si eu rost de Death Note Special? Ca a trecut ceva vreme de cand a aparut, ar tb sa fi rasarit deja pe undeva, nu?
*




este un torrent de unde il poti lua si cum nu stiu regulile :huh: nu pot sa-ti dau numele ca sa nu fac reclama.. :unsure:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Jul 25 2008, 07:54 PM
Post #615


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



Se face un nou Death Note Special, Death Note: Rewrite 2: L's Successors, dupa modelul primului, care s-a lansat anul trecut, adica se va remonta partea a doua a povestii, cea care cuprinde actiunea cu Near si Mello.

Dat fiind ca primul special mi-a placut, si a continut si niste secvente bonus, ar fi interesant de vazut si al doilea. Se va difuza in Japonia pe 22 august.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

yukio_nakuso
post Aug 27 2009, 03:55 AM
Post #616


^Tokage
**

Group: Members
Posts: 12
Joined: 20-August 09
Member No.: 8.965
Points: 0
Gender:



am si eu o intrebare..probal ca sa mai pus aceasta intrebare...imi cer scuze...da nu stiti cumva de un pot downloada episoade din death note si daca se poate sa le vizionez online dar cu subtritare....




multumesc anticipat[COLOR=blue][SIZE=7][FONT=Arial]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kassy
post Nov 12 2010, 08:04 PM
Post #617


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 669
Joined: 15-October 10
Member No.: 10.103
Points: 1.532
Gender:



Fiind primul anime politist la care ma uit nu pot sa imi formez o idee clara in comparatie cu altele de acest gen, deci ceea ce voi spune e din perspectiva centrata doar asupra acestui anime.
Povestea mi se pare absolut mirifica, geniala. Primele 10 episoade sunt cele mai reusite, cu cele mai multe momente intense, care chiar iti starnesc curiozitatea si interesul. Insa dupa un timp incepe sa o ia pe aratura si m-a dezamagit acest lucru. Fiecare moment e intens si apasat, misterul cu care este prezentata povestea e permanent viu. Nu prea am obiectii la punerea in scena a primelor episoade, insa mai incolo am observat ca scenaristii nu au fost destul de atenti si au omis anumite aspecte, sau pur si simplu nu sunt prezentate deslusit. Mi-a placut faptul ca personajele semnifica fiecare cate ceva, sunt deosebit de sugestive si au o influenta sentimentala asupra spectatorilor, se joaca permanent cu sentimentele noastre. Light parea la inceput adevarata dreptate, insa dupa ce devine dependent de Death Note incepe sa ma oboseasca, chiar sa ma dezguste cand vad ca si in momentul mortii tatalui sau se gandeste tot la o scapare. L e ca un extraterestru, zici ca nu ar fi om, dar e genial, are strategii rationale si un caracter ciudat care poate l-a adus in topul personajelor mele preferate. Finalul e sugestiv, se incadreaza foarte bine, sentimentele sunt puse in scena foarte frumos, m-a impresionat asa de tare ca am inceput sa plang.
Imi place foarte mult faptul ca marul este simbolul animeului. Am stat sa ma gandesc ce vrea sa semnifice si mi-am dat seama ca ispita este cuvantul potrivit. Da, deci Death Note inseamna ispita.
Coloana sonora se sincronizeaza perfect cu momentele respective si a avut un efect influent asupra mea. Grafica este superba, L are un aspect original (atat fizic cat si spiritual), iar Light e super cute, ca sa nu mai zic de Shinigami, care mai de care mai creepy uneori si funny alteori. Placerea cu care am urmarit seria a fost constanta de la episod la episod, insa unele au avut mici scapari care m-au cam indispus, deoarece ele erau stiute ca fiind plasate in lumea "perfectiunii".
La finalul animeului am ramas cu multe nelamuri, de la sfarsitul episodului 29 incepand sa fiu in ceata. Ar fi foarte generos daca ar putea sa-mi raspunda si mie cineva la cateva intrebari, doar o mica explicatie, in asa fel incat sa fiu si eu satisfacuta ca am inteles deplin povestea(nu-mi place sa traiesc cu senzatia ca n-am inteles ce vrea sa spuna animeul). Intrebarile sunt legate de actiunea incepand de dupa episodul 29 inclusiv:
1.Initial erau 2 carnete de care stiam pe pamant. Primul era a lui Light cu Ryuk, al doilea al Misei cu Rem. De unde apare cel de-al treilea carnet care este a unui alt Shinigami si anume cel de-al treilea si ultimul care apare, carnet care este inmanat lui Mello de catre Yagami?
2.Din cate am inteles eu, Light pastra legatura cu Death Note-ul, adica in momentul in care Yagami trebuia sa-i de-a lui Mello caietul, Light a scos unul si i l-a dat. De unde, ce, cum, cand? Am ratat ceva? Plus ca acel carnet era un al treilea? (are cumva legatura cu sinuciderea lui Rem?)
3.In urmatoarele episoade am inteles ca Light renunta din nou la detinerea carnetului si o pune si pe Misa sa faca acelasi lucru, dar nu inainte de a se asigura ca Death Note-ul va ajunge pe maini bune(acel Death Note care a fost livrat "noului" Kira era cel cu Ryuk Shinigami care era chiar primul carnet a lui Light). Daca memoria posesorului unui Death Note este stearsa la renuntarea la acesta, cum de Light nu si-a pierdut memoria si era constient de faptul ca i-a cerut Misei sa renunte la el si ca e la un alt Kira?
4.Cum de Light putea sa vorbeasca cu Ryuk(adica Ryuk sa vorbeasca cu Light) din moment ce Ryuk era Shinigamiul Death Note-ului atins de toti detectivii politiei?
5.Near ii cere carnetul lui Light pentru a testa daca se moare dupa 13 zile, il primeste, dar in acelasi timp nu are un Shinigami. De ce? Poate sa existe un Death Note fara Shinigami? Iar apoi carnetul nu mai apare, ce s-a intamplat cu el?
Cam atata. Ar mai fi ceva nelamuri de genul: cum de Mello a supravietuit exploziei, iar Yagami a murit? Dar asta cred ca e deja intrebare retorica >.< Poate ca intrebarile astea isi gasesc raspunsul in anumite secvente, dar de asemenea pot fi si scapari ale scenaristilor, deci nu mai stiu ce sa inteleg. Daca m-ar putea lamuri cineva as fi foarte recunoscatoare :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Zaku
post Nov 13 2010, 12:45 AM
Post #618


Newbie
*

Group: Members
Posts: 9
Joined: 13-November 10
Member No.: 10.183
Points: 29
Gender:



Super tare animul ma impresionat forte mult.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Holyatheist
post Nov 13 2010, 02:39 PM
Post #619


Wielder of sarcasm
***

Group: Members+
Posts: 160
Joined: 2-September 10
From: Sibiu
Member No.: 10.001
Points: 420
Gender:



QUOTE(yukio_nakuso @ Aug 27 2009, 03:55 AM)
am si eu o intrebare..probal ca sa mai pus aceasta intrebare...imi cer scuze...da nu stiti cumva de un pot downloada episoade din death note si daca se poate sa le vizionez online dar cu subtritare....
multumesc anticipat[COLOR=blue][SIZE=7][FONT=Arial]
*



dai dai un google imposibil sa nu "spargi conducta" cu likuri,cat despre dwl...e pe filelist si e super okey:P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bysu-Chan
post Jan 17 2011, 03:44 PM
Post #620


This is the life... <3
**

Group: Members+
Posts: 97
Joined: 6-January 11
From: Deva
Member No.: 10.286
Points: 279
Gender:



pe mine sincer m-a impresionat :D
are un story foarte bun i nu este ca alte animeuri cu lupte :D
acest anime ne dezvaluie o batalie a geniilor ceea ce te face foate curios :D
strategiile lui Light si ale lui L sunt atat de bune incat nici nu iti dai seama care castiga (se pare ca amandoi pierd :D)
un anime de nota 10 ce merita vizionat :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

32 Pages « < 29 30 31 32 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 24th April 2024 - 04:48 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |