Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

4 Pages < 1 2 3 4 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Ai No Kusabi


morebla
post Oct 28 2005, 09:47 AM
Post #21


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 236
Joined: --
From: iasi
Member No.: 24
Points: 123
Gender:



lame ... in celalalt yaoi pe care l-am vazut macar era un tip mare si gras (sergentul) care avea obiceiul sa violeze soldatii mai tineri si frumusei , si mai era si un rape in grup pe acolo .
Cred ca topicul ar trebui mutat pe sectiunea hentai ... atunci situatia ar fi mai clara si nu s-ar discuta , dupa parerea mea,atat de mult despre romantism si dramatism intr-un yaoi .

ps: as mai fi spus cate ceva dar pentru ca nu suntem pe Hentai , nu-mi permit
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Immortality
post Oct 28 2005, 04:56 PM
Post #22


Neko no Miko
Group Icon

Group: Members+
Posts: 611
Joined: --
From: In your heart
Member No.: 354
Points: 219
Gender:



Imi pare bine ca s-a deschis threadul asta.
Pt alesa si wicked:l-ati vazut cu mine si din cate imi amintesc eu v-a placut.Dar in fine.E destul de usor sa arunci cu noroi doar ca asa vrei tu.Sau dor ca sa va exprimati o parere in contradictoriu.Whatever.
Pot sa spun ca am inceput si eu,ca majoritatea fanilor yaoi,cu Ai no Kusabi,desi primul shounen-ai vazut a fost Yami no Matsuei.In ceea ce ma priveste,ANK merita 10+ pt fanii genului.Cei care nu sunt fani,pot sa nu mai posteze pe aici.Toti au dreptul la o opinie,dar deja Yaoi/Shounen-ai fans sunt O FAMILIE!!!!Nu au ce cauta "intrusii"(cei acre nu iubesc acest gen).
Daca vreti dovada: www.aarinfantasy.com
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

alesa_666
post Oct 28 2005, 05:06 PM
Post #23


Just a little bitch
***

Group: Members+
Posts: 118
Joined: --
From: nu mai stiu
Member No.: 906
Points: 205
Gender:



De asta am zis ca Ai no kusabi l-am vazut in circumstante exceptionale pt ca l-am vazut cu tine si pt tine l-am vazut pana la sfarsit....Si parca stiai ca nu ne-a placut ...Si stiai ca noua nu ne place yaoi...asta a fost desigur off topic...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Immortality
post Oct 28 2005, 05:11 PM
Post #24


Neko no Miko
Group Icon

Group: Members+
Posts: 611
Joined: --
From: In your heart
Member No.: 354
Points: 219
Gender:



offtopic:mie mi-ati lasat impresia ca v-a placut.....mai ales ca preferatul vostru era rikki....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

alesa_666
post Oct 28 2005, 05:19 PM
Post #25


Just a little bitch
***

Group: Members+
Posts: 118
Joined: --
From: nu mai stiu
Member No.: 906
Points: 205
Gender:



off topic:dak aveam de ales un personaj preferat din Ai no Kusabi l-am ales pe Rikki...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

wicked
post Oct 29 2005, 11:07 AM
Post #26


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 117
Joined: --
Member No.: 887
Points: 172
Gender:



offtopic: Immortality, nush de ce te ataci atata...Din cate imi amintesc eu nu am zis niciodata ca mi-a placut Ai no Kusabi...Imi pare rau daca tu ai inteles gresit...Cat despre Rikki...wtf, ne-ai intrebat doar care ne place dintre ei, iar eu am zis de Rikki in ceea ce priveste aspectul fizic, ca la cat de nasol era, arata oricum mai bine decat Iason care are mai degraba fatza de femeie :P ...desi femeia ...cum ar veni, era de fapt Rikki :lol:
Si nu cred ca esti in masura sa ne interzici sa comentam ceva ce nu ne place..stii foarte bine la ce ma refer...sau ar trebui sa stii...
ontopic:
QUOTE
Mie aluzia cu blondies superiori mi se pare o trimitere directa la mult proclamata intr-o perioada "rasa ariana" (blonzi, ochi albastri, atletici) asa ca nu e chiar de neinchipuit ca intr-un viitor ar exista asa o societate.

Deci tot are ceva influente rasiste...Hitler era ala cu ideea mareata a "rasei pure"...Hitler era de asemenea un nebun si un rasist...cine ar lua in considerare asa ceva nu mi se pare a fi intreg la minte...Dar, ma rog...daca ziceti ca fantezia poate depasi orice limite...poate sa aiba la baza si ideile unui nazist, nu?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kumiko
post Oct 30 2005, 09:29 PM
Post #27


saiki
**

Group: Members+
Posts: 76
Joined: 11-September 05
From: Pitesti
Member No.: 1.786
Points: 140
Gender:



Dupa cum au evoluat discutiile pe aici, cred ca s-a facut o mare greseala cu deschiderea acestui topic :blink: Sa speram totusi ca adevaratii fani yaoi isi vor face prezenta in discutii...pana la urma comentariile tuturor sunt binevenite, fie ca sunt fani yaoi sau nu, dar sa incercam totusi sa nu mai existe discutii "offtopic" care defapt nu-si au locul aici. Oricum I`m :blink: de ce s-a scris pana acum referitor la acest anime, dar pt. mine va ramane " THE BEST" ....morebla daca ai citit la inceputul topicului, taikomonk a mentionat faptul ca "rog adminii sa-l mute acolo unde ii este locul", iar din moment ce nu a fost mutat la hentai, cred ca locul lui este aici cu siguranta, si in nici un caz nu face parte din genul hentai...dar pana la urma fiecare vede ce vrea... :D libertatea exprimarii nu? :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

taikomonk
post Dec 14 2005, 01:33 AM
Post #28


Dakinii
Group Icon

Group: Members+
Posts: 120
Joined: --
Member No.: 1.675
Points: 88
Gender:



:lol: :lol: ...dar ce discutii aprinse am pierdut pe aici ...!!!!
Foarte bun topicul asta ... :D Sper sa mai vd si alte pareri, dar in orice caz si cele de pana acum sunt f. interesante. Cat despre ...chestia cu mutatul la hentai :blink: ...nu cred ca-si are locul acolo, este yaoi si nu hentai...este o oarecare diferenta intre cele doua genuri...si daca adminii nu au facut asta pana acum, inseamna ca locul lui este aici...:D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Immortality
post Dec 15 2005, 01:34 PM
Post #29


Neko no Miko
Group Icon

Group: Members+
Posts: 611
Joined: --
From: In your heart
Member No.: 354
Points: 219
Gender:



Yaoi este un fel de echivalent pentru Hentai,dar da,nu este acelasi lucru.Si Utena este bagat la Yuri(ca gen),dar este un Shoujo-Ai.
Revenind la subiect,cel mai frumos lucru la Ai no Kusabi a fost povestea de dragoste dintre Iason si Rikki.Desi Rikki spunea sus si tare ca nu-l suporta pe Iason,adevarul era altul.Nu vreau sa stric placerea celor ce nu au vazut inca AnK,asa ca voi incheia aici,
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

taikomonk
post Feb 14 2006, 01:06 AM
Post #30


Dakinii
Group Icon

Group: Members+
Posts: 120
Joined: --
Member No.: 1.675
Points: 88
Gender:



Ehe :P ..n-a mai vazut nimeni animeul, discutiile le-ati epuizat, asta a fost... :lol: Si pana la urma Ai no Kusabi ...cum spune si Immortality este nu yaoi si nu prea ...dar nici apropiat de hentai nu e...pt cateva scene fierbinti sa zicem asa, care nici macar nu sunt aratate detaliat ci lasa pe cel care vede sa traga concluziile, eh, si pt asta gata il bagam la hentai :rolleyes: ... in definitiv povestea este cea care te captiveaza si te face sa te uiti la el si asta facand abstratie de genul la care este inclus...este un anime f.f.f reusit dupa parerea mea, dupa cum a mai spus, si fiecare este liber sa-si exprime parerile... :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Alinna
post Jan 3 2007, 04:36 AM
Post #31


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 584
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 675
Points: 1.467
Gender:



Oooky cu siguranta nu este un anime pentru minori, dar pentru shounen ai fans..eu zic ca este numai bun de ...savurat...
Nu pot sa spun ca sunt inebunita dupa shounen ai, dar cu siguranta mi-a placut povestea acestui ova.
Pentru cei care spuneau ca e greu sa dezvolti o poveste completa in 2 episoade..si sa mai fie si un shounen ai buuun...este animeul perfect.
Personajul meu favorit este Iason...iar pe Guy l-as strange de gat cu mainile mele [ce idee! sa ii taie omului... :o ca sa-i scoata inelul owwwww], finalul m-a dezamgit si m-a incantat deopotriva....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trix
post Jan 3 2007, 04:23 PM
Post #32


Yaoi Supporter
**********

Group: Members+
Posts: 1.310
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 979
Points: 2.336
Gender:



:lol: Alinna suntem de acord cu ce i-am face lui Guy. Eu as zice ca "isparava" lui a fost ultimul sau gest de posesiune asupra lui Riki... pentru ca nu vroia sa i-l lase lui Iason.

Si de ce Riki a fost de acord?... poate pentru a face un ultim act de rebeliune fata de un om care i-a subminat vointa si l-a facut sa il iubeasca in ciuda tuturor umilintelor la care l-a supus.

Insa povestea este superba... fara prea multe detalii grafice lasand imaginatia sa zburde libera :P si mie mi se pare ca tocmai sfarsitul o face si mai grozava... asa trist cum e. Pentru ca daca ma gandesc ca aceea lume ar fi reala... atunci relatia lor nu ar putea exista niciodata... sau nu s-ar fi permis sa existe.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

LUT
post Mar 22 2007, 04:29 PM
Post #33


Newbie
*

Group: Members
Posts: 1
Joined: 22-March 07
Member No.: 3.998
Points: 5
Gender:



aproape am uitat anime-ul...cred insa ca m-a coplesit in acea vreme cand l-am sorbit...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

mistic_angel
post Jun 9 2007, 11:35 PM
Post #34


Half-vampire...
**

Group: Members+
Posts: 93
Joined: 10-April 07
From: somewhere in my dreams....
Member No.: 4.115
Points: 177
Gender:



Avand in vedere ca am auzit pareri si pro si contra sunt foarte nerabdatoare sa il vad. Apoi am voi alatura si eu discutiei despre acest anime.
Daca nu cer prea mult..imi puteti spune si mie un site de unde pot sa il vizionez? Va rog frumos.
Va multumesc anticipat...
Ja ne.... :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Noi chi
post Jun 10 2007, 08:02 AM
Post #35


Someone..
***

Group: Members+
Posts: 253
Joined: 31-December 06
Member No.: 3.525
Points: 1.585
Gender:



Daca vrei sa-l vezi incearca pe crunchyroll.com de downlodat eu am gasit pe animea.net si dupa aceea pe megaupload ,dar, poti sa faci ce vrei..dupa mine mai bine uitate decat sa-l downlodezi
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

mangadela
post Aug 27 2007, 10:11 AM
Post #36


Adela Albu
**

Group: Members
Posts: 24
Joined: 19-June 07
From: Constanța
Member No.: 4.491
Points: 149
Gender:



welll.............pentru vremea aceea ai no kusabi a fost o super poveste, poate cei care l-au vazut recent considera ca este ,,lame" datorita graficii vechi.......dar eu consider ca este mai bine stapanita de 100 de ori mai mult decat unele anime , OVA-uri, noi...........he he
Sfat??!! pentru cei cu ,,inima slaba" sa se uite la genul animeului inaite sa-l vada....... :lol: :lol:
In concluzie mi-a placut acest anime, destul de reusit....


pace.......


ja ne!!!

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Yosei_Yuki
post Sep 16 2007, 09:04 AM
Post #37


Newbie
*

Group: Members
Posts: 4
Joined: 6-July 07
From: Ploiesti
Member No.: 4.640
Points: 13
Gender:



Ai No Kusabi este un film cu care poti sa incepi sa vezi Yaoi. Intai trebuie sa incepi cu ceva usor de genul Gravitation ...si apoi cu ANK care este ca cireasa de pe tort...sau cu o bomboana mentolata.
O dat ce ai trecut la bomboane mentolate, asta daca numai gasesti cirese pe piata...nu te poti intoarce la un snack de exemplu...
Merita vazut pentru interactiunea celor doua personaje principlale : Riki si Iason; care au doua caractere puternice.
De fapt si Katse spune ca verigheta este un simbol care leaga doua persoane cu personalitati distincte.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

leyeon_ss
post Nov 25 2007, 05:21 PM
Post #38


Incepator
**

Group: Members
Posts: 24
Joined: 25-November 07
Member No.: 5.624
Points: 62
Gender:



Mi se pare un anime ciudat. Nu inteleg de ce Riki a ales sa moara alaturi de Iason cand putea sa traiasca si sa fie din nou conducatorul grupului Bison, cum a putut sa se indragosteasca de Iason dupa tot ce i-a facut?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trix
post Dec 3 2007, 10:03 PM
Post #39


Yaoi Supporter
**********

Group: Members+
Posts: 1.310
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 979
Points: 2.336
Gender:



Dragostea nu poate fi intotdeauna explicata... atractie fizica, magnetism, fascinatie pentru cineva mai puternic, mai carismatic, mai dominant.

Cat despre faptul ca s-a intors la Iason. Parerea mea este ca a facut acel gest din doua motive. Unul pentru ca undeva adanc in sufletul sau stia ca il iubeste pe Iason. Si in al doilea rand tocmai pentru ca era foarte mandru s-a intors. Pentru ca Iason l-a salvat... atat pe el cat si pe Guy si pentru asta merita sa primeasca ceea ce a dorit atat de mult, admiratia, respectul si in cele din urma pe Riki insusi.

Iar din punctul de vedere al povestii, era singura modalitate a celor doi de a fi "impreuna"... in lumea aceea, cu toate diferentele care ii desparteau.

Daca vrei un final mai fericit, te pot indruma catre un site fan-fiction care ofera un alt deznodamant. (desi are multe sesiuni de BDSM pe parcus, asa ca gandeste-te bine)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Arien
post Jan 19 2008, 06:16 PM
Post #40


Cleverly disguised as a responsible adult
***

Group: Validating
Posts: 147
Joined: 19-October 06
From: beyond the Looking Glass
Member No.: 3.143
Points: 233
Gender:



Tot incerc sa gasesc prima carte Ai No Kusabi The Space Between Volume 1: Stranger, insa fara prea mult succes. Stiu ca trebuia sa apara in US in decembrie trecut, iar urmatoarele 2 prin martie si iulie, parca. Anyway, speram ca vreunul din voi stie de unde pot face rost, chiar ma intereseaza intreaga poveste. Recunosc, eu am vazut Ai no Kusabi de 5 (?) ori deja, (yeah, I'm one of those...deal with it :twisted: ) si gasesc ca e un SF foarte bun, printre altele, and unlike others, I kinda liked the approach on the whole relationship between Iason and Rikki. Ca sa fiu sincera, nu gasesc ca fiind neplauzibila versiunea lor de lume.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

4 Pages < 1 2 3 4 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 02:08 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |