Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

11 Pages « < 2 3 4 5 6 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Canalul #ro-anime


Kisa
post Aug 5 2005, 02:09 PM
Post #61


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Dar disperati mai pareti cu irc-ul vostru mey. La o adik ce poti face acolo si pe ym nu? De cate ori am intrat eu (si nu au fost multe), ori nu se zicea nik pe canal, ori erau discutii la care nu aveam cu ce sa particip.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Duncan
post Aug 5 2005, 03:16 PM
Post #62


Technical Oni
***

Group: Members+
Posts: 208
Joined: --
From: Dobrojea
Member No.: 167
Points: 78
Gender:



Kisa , ma si mira ca ai pus intrebarea asta. Daca n-ar fi dupa userbase , as spune ca Yahoo Messenger IS THE DEVIL. Si daca te intrebi care sunt diferentele , gandeste-te putin:

U-net-u are server romanesc , si eventual mai multe europene , deci esti implicit mai putin laguit ca pe messenger.

Pe IRC nu exista tampenii colorate si zambitoare ca emitcon-urile.

Vorba lui axi , un canal e mult mai bun/eficient decat o conferinta pe YM.

IRC-u intotdeauna o sa fie intotdeauna mai bun in ceea ce priveste "mediul" social , pentru ca nu exista contacte , sau alte porcarii relative. Everyone is free to join in. E mult greu sa intrii pe o camera de conferinte sau sa stai sa cauti sute de contacte pe un forum ca sa vorbesti cu niste oameni care fac parte dintr-o comunitate anime (sa zicem , desi regula e aplicanta oricarei alte forme de comunitati) , decat sa intrii pe undernet , si sa dai in simplu /join #ro-anime. Si daca asta nu-ti place , poti ignora eventualele persoane nedorite oricand.

Concluzionand, IRC-u e de mii de ori mai bun si/sau eficient ca YM-u. Desi principalu punct forte al YM-ului e ca e mai selectiv , e tot o mare adunatura dezgustatoare de simboluri , link-uri si joculetze colorate.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Aug 5 2005, 03:28 PM
Post #63


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



heh...ym e "stupids free" pt ca fiecare are grija sa nu se infecteze, cred...pe irc nu garanteaza nimeni lucrul asta...IRC ,TOTUSI, e bun pt un lucru care are o anumita importanta...TOT SPAMUL SI TOPICURILE INUTILE DE PE FORUM SE POT TRANSORMA IN CHAT PE IRC...de ce sa citesc reply de genu " ai dreptate...esti cool...ne intilnim simbata...vezi ca ti-am dat pm..etc "...recomand chat-ul (irc sau ym) pt a evita spamul si a evita eventualele delete din partea mea...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Duncan
post Aug 5 2005, 04:07 PM
Post #64


Technical Oni
***

Group: Members+
Posts: 208
Joined: --
From: Dobrojea
Member No.: 167
Points: 78
Gender:



Sidonix , stupids free ? :) Trebuie sa re-evluezi serios userbase-u YM.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Aug 5 2005, 04:48 PM
Post #65


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



nu cred ca ai inteles mesaju meu bine duncane P...ideea era sa nu se mai faca spam...membri care vor sa discute lucruri care necesita un feedback rapid sa foloseasca chat-ul in una din formele de IRC sau YM...
ps: baza mea de useri e small...very small...si plina de ignore.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Aug 5 2005, 04:58 PM
Post #66


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Acuma ce facem......trecem de la discutiile despre #ro-anime......la o dezbatere ce e mai bun......YM sau mirc?? <_<

E parerea ta ca e mai bun mircul.....poate altii considera mai bun Ym-ul......asa ca tu nu ai adevarul absolut acolo...pt unii parera ta este irelevanta.....si argumentele.....ma rog...asa zisele argumente....sunt false.....oricum.....ma mir ca ai postat pe aici......nici nu stiam ca ai user
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Aug 5 2005, 05:23 PM
Post #67


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



QUOTE(Sidonix @ Aug 5 2005, 06:39 PM)
depinde cine o sa revina apok...cei care au fost baza s-au imprastiat...newbies...heh...nu e acelasi lucru
*


:( ....chiar asa cra-cra???pai io ce sa fac..intr-adevar acu nu prea ai cu cine sta de vorba;...lumea are treaba....munceste..si in plus...e vara ..e vacantza.... :( ...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

trust_no_more
post Aug 5 2005, 05:53 PM
Post #68


Paranoid
****

Group: Members+
Posts: 499
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 193
Points: 708
Gender:



eu am revenit shi pe irc shi erau foarte putzini useri conectatzi... pacat... :(
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Duncan
post Aug 5 2005, 06:19 PM
Post #69


Technical Oni
***

Group: Members+
Posts: 208
Joined: --
From: Dobrojea
Member No.: 167
Points: 78
Gender:



"nici nu stiam ca ai user" ? <_< ce legatura au userele adiacente cu conectarea in sine pe irc. userele nu sunt mandatorii. cat despre vechimea mea pe irc , Scorpio e extrem de mult de rasfoit. Daca te referi la vechimea mea pe #ro-anime , intreaba-l pe apok , ca el e presedintele de sala in momentu de fata.

Parerile exista pentru a fi exprimate. Lumea poate fi selectiva in privinta oricarei pareri doreste. Numai ca subiectivismu asta exprimat pe fata , mai ales cu chestii de genu "poate pe altii nu-i intereseaza parerea ta" e de rau. Nu ii intereseaza , nu sunt obligati sa o citeasca sau se posteze vreun reply.


Sidonix: clar , numai ca daca n-am mai avea spam-u de toate ziele , chiar ca ar muri si singura parte vie din forumu asta ::P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Aug 5 2005, 06:34 PM
Post #70


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Nu ma intereseaza decat ce e legat de forum si de comunitate........iar in contextul asta nu stiu cine la cine are mai mult de rasfoit......dar oricum.....irelevant......pastreaza mersul ca stii drumul
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Duncan
post Aug 5 2005, 07:20 PM
Post #71


Technical Oni
***

Group: Members+
Posts: 208
Joined: --
From: Dobrojea
Member No.: 167
Points: 78
Gender:



Sigur , drumul ... sunt curios cate posturi o sa mai stergi , sau cand o sa-mi suspenzi eventual useru doar pentru ca am indraznit sa spun ceva atat de blasfemiator cum ar fi "YM e o porcarie". Ca vorba aia , tot avea forumu asta pretentii democratice , unde toata lumea poate sa-si spuna parerile , atata timp cat *atentie* , nu ofenseaza vreo persoana. Cred ca softurile preferate de instant messaging ale adminilor intra in categoria aia ...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Aug 5 2005, 07:26 PM
Post #72


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Deci......am sters ce era in plus......ce era spam.....si nu e vb ca ai spus ca Ym-ul e o porcarie.....e chestia ca esti incapabil de a vb decent.....cred ca m-am facut destul de clar cand am zis ca limbajul de strada nu are ce cauta aici. Si pls....nu ma fa sa mai intru si sa mai trebuiasca sa sterg posturi.....ca am si alte lucruri mai bune de facut decat sa stau dupa tine
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Duncan
post Aug 5 2005, 07:30 PM
Post #73


Technical Oni
***

Group: Members+
Posts: 208
Joined: --
From: Dobrojea
Member No.: 167
Points: 78
Gender:



Decent ? Cum ramane cu "nu e nimeni obligat sa-ti asculte parerea" , bla bla , imediat dupa postu meu despre YM ? Si nu cred ca sunt singuru care a facut in threadu asta comparatie intre YM si IRC , asa ca ... mi-e foarte greu sa inteleg perceptia ta asupra decentei, cel putin din posturile anterioare.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Aug 5 2005, 07:37 PM
Post #74


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Tu stii ce e aia decent?.....si am zis ca parerea ta e irelevanta pt altii....nu-mi pune cuvinte in gura.....ti-e greu sa intelegi perceptia mea....no problem....nu te-am pus s-o intelegi....nici nu trebuie sa te chinui....

Si acuma.....pe bune....tu chiar vrei sa te certi cu mine pe topicul asta??
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Duncan
post Aug 5 2005, 07:43 PM
Post #75


Technical Oni
***

Group: Members+
Posts: 208
Joined: --
From: Dobrojea
Member No.: 167
Points: 78
Gender:



Oah , alta amenintare. NU , nu vreau sa ma cert cu nimeni. Si DA , stiu ce-i aia decenta. Si din cate tin eu minte bune , un mod bun de a-ti arata decenta , mai ales in cazurile astea e sa fii impartial. Ca sa vorbesc de "asa zisele argumente" pe care tot le invoci , sau "parerea irelevanta". Si daca nu esti de acord cu mine , poti spune de la inceput : "uite dom'le , mie-mi place cutare , su nu cred ca ce ai zis tu inseamna cutare". Tonurile patronizatoare sau restu impresiilor n-or sa te ajute deloc. Repet , si sper pentru ultima oara , pentru ca vreau sa inchei discutia asta cat mai amiabil cu putinta. Tu crezi ceva , eu cred altceva. Asta nu inseamna ca amandoi sau numai unu dintre noi are dreptate (cel putin fara argumente de la una dintre parti , care cam lipsesc) , asa ca o lasam asa. Pana la urma , exista loc pentru toti sub soare.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Aug 5 2005, 07:54 PM
Post #76


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



nu era nici o amenintare.....si n-a fost vrodata.......iar discutia se incheie aici
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DMW
post Aug 5 2005, 10:24 PM
Post #77


New Version. No Improvement
***

Group: Members+
Posts: 299
Joined: --
From: elsewhere
Member No.: 50
Points: 91
Gender:



mah, eu o sa intru daca imi spune careva un server undernet care sa nu-mi dea connection timed out, ca si de o saptamana numa' asta mi se intampla. (nu ca m-ar fi durut f tare, ca dwl nu le fac pe undernet :P )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Aug 5 2005, 11:39 PM
Post #78


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



incearca /server 2peu.ro :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Aug 6 2005, 10:03 AM
Post #79


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



deci in concluzie se vorbeste mult si degeaba...sper sa terminati toata vorbaria asta inutila si daca aveti cva de spus sa fie pe topicuri cu caracter anime...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Aug 15 2005, 06:13 AM
Post #80


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



mirc sau ym...hm...eu zic mirc..de ce?poate ca unii din useri ar vrea sa participe la o discutie..ceva akolo,dar avand o conexiune slaba la net...nu prea pot folosi ym...sincer..mie imi e tot una...
ja!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

11 Pages « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 10:45 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |