Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

7 Pages < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Dragon Ball GT


Bawmwolle
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #21


Unregistered









Si eu sunt de acorc la faza cu globurile.Totusi, asta ar insemna ca Pan are peste 108 ani.Nu vi se pare ca arata cam...prea bine pt. varsta asta?
Go to the top of the page
+Quote Post

bogdragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #22


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 304
Joined: --
Member No.: 41
Points: 5



La inceputul lui GT, Goku are in jur de 50 de ani iar Vegeta in jur de 60 ani.
Nu tu par alb, nu nimic. Si daca pe print il vad in stare sa se lase convins de fisa sa se vopseasca (cred ca tot ea l-a convins sa se tunda), pe Goku nu il cred in stare (dabi se piaptana).
Sayani traiau mai mult pentru a putea sa lupte mai mult.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #23


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Pai Special nu se petrece peste 100 de ani. Se petrece inainte de turneul in care participa goku si Vegeta Jr.....chestia e ca nu stiu cu cat..este posibil sa fie acelasi an :? Oricum norma nu ar mai trebui sa existe gluburi...doar le-a absorbit Goku.

Ce-a mai trasa de par......hmmmm...pai eu as zice cauatrea globurilor. Asat ma plictisit cel mai tare
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

bogdragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #24


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 304
Joined: --
Member No.: 41
Points: 5



Specialul poate sa se desfasoare peste 100 de ani de la fuziunea lui Goku cu Dragonul, pentru ca turneul in cauza poate sa se desfasoare peste o suta de ani.
Din momentul in care Goku Jr gaseste globul si pana la turneu nu cred ca trece mai mult de doi ani. Cea ce este insa uimitor este faptul ca in acel turneu el se transforma in Super Sayan(transformare controlata) desi in timpul calatoriei nu stia nici macar o forma de arta martiala.

Cautarea globurilor implica aventura. Din momentul in care s-a renuntat la aceasta parte sa pierdut o parte a povestii in DBZ. In GT se vrea o intoarcere la acel stil. Singurul motiv de ce actiunea se desfasoara in spatiul este acela de a nu ii permite lui Goku sa zboare in jurul pamantului si sa adune imediat globurile. Din acelasi motiv Goku nu mai poate sa foloseasca tehnica transmisiei instantanee. Poate din acelasi motiv Goku este transformat in copil (copilarie ce a fost foarte aventuroasa), pentru a trimite mai mult spre aventura decat spre lupta (si poate de acea in SSJ4 este adult).

Specialul la GT cred ca este din acest punct de vedere foarte reusit. S-a renuntat sa se mai arate lupte trase de par si sa incercat sa se prezinte o aventura (prima) a unui urmas al lui Goku.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #25


Unregistered









Mie mi-a placut mai mult copil.Dar Instant Transmison nu putea face deoarece, fiind copil, nu avea psihicul necesar pt. a se concentra.
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #26


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



nu se compara dragonballz cu dragonballgt......gt-ul e lamentabil...e ff nasol....mai ales primele 30 de episoade in care de multe ori adormeam.....se cunoaste ca nu e facut de toriyama.......si inca o faza care ma streseaza:KAKAROTTO E MULT MAI TARE CA TOTI...ASTA E VRAJEALA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!parerea mea e ca fata de dragonballz dragonballgt e de kakao!!!!!!!!!!!!!!!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

bogdragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #27


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 304
Joined: --
Member No.: 41
Points: 5



sethi>Stiu ca asa este explicata treaba, dar totusi pare cusuta cu ata alba. Adica Goku cand erea mic nu se putea concentra? Aduti aminte numai de lupta cu Daemon Piccolo.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CS-LAND
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #28


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 69
Joined: --
Member No.: 55
Points: 11



Ce sa zik, in primul rand gt seamana mai mult cu db decat cu dbz. Ce ma enerveaza pe mine mult e ca au inaintat asa mult timpul, incat personajele sa ajunga la o varsta asa inaintate de te minunezi! Ideea de a il transforma pe goku intr-un copil mic a fost cea mai mare prosite, o urasc. Pey teoretic in felul asta gt trebea sa fie inainte de z... da ma rog.. Toata povestea din gt duce la sfarsitul DB-ului, adik nu prea mai pare posibila o noua serie. Fara Goku, Vegeta, Piccolo? Umm, cam neatragator dupa cate am vazut cu ei. Singura continuare daca ar mai fi, e sa ceara dragonului sa ii intinereasca.. lol :cry:
Si SSJ4 nu zic ca nu arata marfa, kiar imi place, da tot continuare parului blond mi se parea mai inteligenta. Ma intreb dc nu a mai lucrat Akira la gt?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #29


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Eu unu am mai discutat despre partea cu continuarea SSJ cu parul galben. Discutia am puratt-o cu Kakarot pe forumul vechi. Chestia e ca daca o continuau asa ar fi trebuit sa-i faca parul pana-n pamant...deci....you do the matth. Asa macar e ceva nou inovator
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #30


Unregistered









M Vegita, scuza-ma ca iti spun, dar aberezi, baiatule....GT rules!Iar primele 30 de episoade sunt super-amuzante si reprezinta partea de adventure a GT-ului, partea care il face sa semene cu Dragon Ball!
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #31


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



cand am auzit prima data de dragonabllgt am fost in extaz...tocmai vazusem dragonballz si ma asteptam ca seria urmatoare sa fie si mai cool!!numai cand am vazut primele eisoade miam pus mana in cap....un story de 2 lei,personaje de cacao{pan si ghibi kakarotto},reputatia seriei dragonball fiind salvata din cand in cand de fazele seci si sadice a lui vejita .....asta in primele 30 de episoade.....pana la beby saga...deja aici incecpe sa mai semene cu dragonball-ul cu care eram toti obisnuiti...mutle lupte,sange,si cat mai multa violenta...dar surpriza:toti luptatorii sunt varza,doar chibi kakarotto ii sparge pe toti.VRAJEALA!!!!!!!!!in dragonball z gohan era mystyk si avea powerlevel de ssj3 cand era normal,da in gt nici o musca nu poate omora,ca sa nu mai zic de vejita,care e un mos ramolit pe langa kakarotto!!!asta e cea mai mare tampenie pe care am auzito vreodata!!!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #32


Unregistered









Nu ai dreptate...Gohan nu are deloc power level de SSJ3 in DBZ...Atunci de ce nu se transforma?Iar in GT Vegita este un personaj cheie, nu este un mos.
Go to the top of the page
+Quote Post

CS-LAND
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #33


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 69
Joined: --
Member No.: 55
Points: 11



Deci, am vazut primul episod DBGT (uk dubbed) si am fost dezgustat de vocile caracterelor (in engleza). Dupa care am downlodat si primul episod din DBGT (Funimation) si ochii mi-au stralucit deoarece erau aceleasi voci ca in DBZ. Din pacate versiunea Funimation nu este terminata si nici nu va fii vreodata. Alta chestie este ca povestea celor doua versiuni dbgt difera.
Un bulshit imens este acesta: Se pare ca mintea lui Goku a cam revenit si ea la varsta acestuia, dar daca este asa, de ce isi aduce aminte de toti prietenii lui? Of, dbgt ma oftik rau.... :x
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #34


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



ma sethi...gohan e facut mystyk si are power level cat un saiyan la ssj3!de fapt are power level cat singurul saiyan care a ajuns la ssj3 = kakarotto!si cand se face mystyk isi pierde posibilitatea de a deveni ssj2.si cs-land are dreptate...dupa ce e micjorat,kakarotto are aceeasi minte idioata ca in db !!!!1fata de dbz,dbgt sucks!!!!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Thor
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #35


Soul Wanderer
****

Group: Members+
Posts: 356
Joined: --
From: Bucuresti/Hamunaptra-City of the Dead
Member No.: 142
Points: 404
Gender:



Vegita este un personaj cheie in story-ul GT si nu cred ca acest lucru poate fi contestat.Faptul ca mereu incearca sa se autodepaseasca este laudabil si ajuta la complexitatea povestii.Lupta lui interna cu Goku e de toata frumusetea.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #36


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



DB a fost misto chiar si fara tipul asta.Nu cred ca e o pierdere chiar asa de mare.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #37


Unregistered









Thor, you traitor!
Nu zic ca Vegita nu e personaj cheie in DBZ/GT, dar parca prea il venerati.Mie nu imi place pt ca este muuullt prea mandru 8) si obsedat de ideea de a fi mai tare decat Goku.
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #38


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



sehti...ma observat o chestie la tine....nu suporti 2 personaje din seria dragonball:brolli si vejita...dar dupa ce am vazut postarile de pe forum..cei ce nu le place de de astia doi sunt o minoritate...asa ca relax man...mie mi se par a fi in primii 3 in topul celor mai puternici {primul recunosc fiind kakarotto}
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

LSsjBrolli
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #39


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 20
Joined: --
From: Piatra Neamt
Member No.: 34
Points: 2



GT difera foarte mult de Z: in primul rand in Z mereu exista cel mai puternic si urmatorul putin mai slab. inGT Kakarotto ii cel mai mare cel mai tare diferentele intre el si ceilalti sunt mari, iar Toriyama a facut cateva sute de episoade iar fara el doar 64
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #40


Unregistered









Cu Brolli chiar am ceva...Nu-l suport!
Cu Vegita nu am nimic personal.E si el un obsedat de rand :D ....Nu am zis ca nu e puternic.In GT e al doilea ca forta.
Go to the top of the page
+Quote Post

7 Pages < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 11:35 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |