Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Club-to-death Angel Dokuro-chan, Pipiru Piru Piru Pipiru Pi :D


Sidonix
post Mar 19 2007, 12:13 PM
Post #1


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



... am observat ca nu s-a vorbit despre Dokuro-chan pina acum ... ce pacat !! :) ... well... remediez situatia mai ales ca apare in curand continuarea :)
... o comedie sadica ce are ca protagonisti pe Sakura, un elev cu tendinte lolicon ce poate influenta viitorul feminin al umanitatii :lol: si Dokuro-chan, un inger "renegat" care-l "protejeaza" cu ajutorul lui Excaliborg o maciuca magica cu tzepi :lol: ... a fost singura comedie gore pe care am vazut-o pina acum si o recomand tuturor care vor sa rada pe saturate si stau bine cu stomacul :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kirin
post Mar 22 2007, 08:49 PM
Post #2


Newbie
*

Group: Members
Posts: 9
Joined: 22-March 07
From: clouds?
Member No.: 3.997
Points: 20
Gender:



Hmm..whats this?First to post?Nobody enjoys watching club~wielding,homicidal,peverted,,mentaly deranged lolita anime characters?That's quite a shock..

Bokustatsu Tenshi Dokuro-Chan :
Am dat peste el mai mult din greseala,cautam amv-uri pe YouTube,pentru ca treceam printr-o lipsa acuta de inspiratie,si m-am impiedicat de un vid ce folosea secvente din mai multe comedy seires.Click,~waiting~,~loading,~loading some more~,~click again~ ~buffering~.Deodata retina mi-e izbita de o imensa cantitate de sange,ce se revarsa cu spor dintr-un corp eviscerat.Raman masca,dau pause,si mai citesc o data titlul amv-ului : "Various Comedy Anime amv".Ca tot romanul pus in fata unei dilleme,ma scarpin in crestetul capului,intrebandu-ma daca uploader-ul nu facuse o gluma,punand un amv cu Elfen Lied.
Pana la urma curiozitatea m-a facut sa purced in a viziona restul vide-ului.Mare mi-a fost surpriza cand am vazut o fetita invartind in mainile sare firave o imensa BATA langa corpul neinsufletit.Si dragi prieteni,era o BATA in toata puterea cuvantului,genul de arma cu care Conan Barbarul doarme sub perna[but im deviating].Cred ca acest contrast,between the frail looking girl,and the massive,agressive-looking weapon,arroused my interest.

Intr-un final am aflat titlul seriei,si bineinteles,am downloadat-o.


Impresie generala ~ Daca ar fi sa descrieru seria in cateva cuminte,atunci Club-to-death Angel Dokuro-chan ar suna cam asa : violenta ca-n Elfen Lied,umor ca-n Excel Saga.Anime-ul e random.Daca va plac scenele ce se succed fara legatura una cu alta,violenta gratuita;daca aveti inclinatii lolicon,daca vreti sa aveti parte de un umor ciudat,sau daca pur si simplu vreti sa vedeti un individ ucis in cele mai diverse feluri posibile,incercati-l.
Sincer,mie unul m-i s-a parut entertaining.Insa trebuia sa ai un anumit grad de "scranteala" ca sa zic asa,pentru a savura seria.
Pacat ca finalul e oarecum in coada de peste...Oh well,asteptam continuarea!


*edit* thought this forum was spam free...guess i was wrong,eh?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DarkRaitei
post Mar 22 2007, 09:58 PM
Post #3


wickedly disturbed one
***

Group: Members+
Posts: 201
Joined: 19-March 07
From: On a nice confortable seat, watching this world descend into hell...>:)
Member No.: 3.974
Points: 540
Gender:



Mda...o continuare...la acest anime...nici final nu poti zice ca a avut...mda...still it was funny..:P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

za_spammer
post Apr 6 2007, 06:08 PM
Post #4


Incepator
**

Group: Members
Posts: 11
Joined: 6-April 07
From: Bucale
Member No.: 4.087
Points: 22
Gender:



A fost funny, dar din pacate cam prea scurt ... finalul lasa loc unei continuari, chiar daca nu o sa vina aproximativ niciodata :))
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Apr 6 2007, 11:38 PM
Post #5


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



:lol: ... kirin that's quite a description you got there :D ... you caught the essence of Dokuro-chan :lol: ... mi-e mi s-a parut foarte "umana" Dokuro-chan... tot ce descrii sunt caracteristici tipic feminine si spun asta cu totala detasare de o posibila acuzatie de misoginism :D
... spammer... s-a anuntat deja continuarea:p ... oricum dokuro-chan poate incepe si de la mijloc fara a deranja desfasurarea story-ului :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Moonsparkle
post Apr 12 2007, 12:36 AM
Post #6


Horrific Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.839
Joined: 17-March 06
From: The Great Indoors
Member No.: 2.295
Points: 4.059
Gender:



weee ~ am vazut recent Dokuro-chan and I love it to death XD de-abia astept continuarea *jumps around enthusiastically* it has lots and lots of everything: blood, killing (over and over again) and good quality humor ^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Diana
post Apr 12 2007, 08:37 AM
Post #7


High Class Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 568
Joined: --
Member No.: 7
Points: 510
Gender:



Dokuro-chan e sadism inocent dus la maxim. Yeap .. nu credeam ca poate exista asa ceva. Clasica magical girl ne este prezentata intr-o versiune imbunatatita cu BATA in dotare si nu ii este frica sa o foloseasca. O parodie excelenta care ofera o viziune inedita asupra a tot ceea ce este considerat cliseu in animeurile cu magic girl, school romance, family & others.
Geniala faza cu "ce se intampla daca ii iei unui inger aureola" sau frustrarile personajului principal: m-am saturat sa fiu ucis :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Baka man
post Apr 22 2007, 11:58 PM
Post #8


The Baka man ^^
*****

Group: Members+
Posts: 667
Joined: 21-March 07
From: Ploiesti
Member No.: 3.986
Points: 1.803
Gender:



Tocmai am vazut episoadele5 si 6 din dokuro-chan! Inca doua si termin tot ce a aparut! Si pot sa spun deja ca astept cu mare nerabdare continuarea! Dokuro-chan mi s-a parut un fel de FLCL goes Berserk! E unul dintre cele mai comice anime-uri pe care le-am vazut! Asta desigur daca iti place umorul negru si sadic :P Altfel s-ar putea sa te uiti si sa ti se para cea mai mare porcarie ever!
Pentru mine insa acest anime a reprezentat o surpriza placuta! Mi se spusese ca ar fi unul sick, mai sick decat Apocalypse Zero, asa ca m-am decis sa ma uit la el... Nu ma asteptam la asa ceva! Deja cand am vazut faza cu Exacalibolg si versurile de la intro "Pipiru piru pipiru piru pi" eram pe jos de ras si mi-am dat seama ca ma asteapta un anime memorabil! Eu zic sa va uitati la el! Ori o sa va placa, ori o sa il urati. Cale de mijloc nu exista!
Baka man over ^^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lumpy
post Jun 10 2007, 06:07 PM
Post #9


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 572
Joined: --
From: Iasi/Focsani
Member No.: 5
Points: 794
Gender:



Baka man trebuie sa faci separerea intre Hakuro si Dokuro. De asltfel eu as zice ca Hakuro e un fel de Excel sau se apropie foarte mult de personalitatea lui Excel, dar divaghez. Da Dokuro chan l-am vazut dupa ce vazusem primele 10 min din PPG - Z (whis is a horid piece of anime) si a fost un breath of fresh air. Eu oricum nefiind un mare fan school-life/magical/romance nu am prins din prima parodia la cliseele care sunt prezente in acest gen.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Aug 23 2007, 05:57 PM
Post #10


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



Pipiru Piru Piru Pipiru Pi :D
A aparut Bokusatsu Tenshi Dokuro-chan! The Second 1-2. Enjoy! :)

http://anime.fansub.tv/episode.php/6151/Bo...e%20Second/1-2/
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Shinju
post Aug 23 2007, 06:48 PM
Post #11


pearl of anime-club...
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 959
Joined: 12-May 06
From: cluj-napoca
Member No.: 2.541
Points: 2.240
Gender:



o, ureshii...
culmea e ca am vazut anime-ul dar am uitat sa postez pe forum de el...
loved it! de obicei savurez pe deplin parodiile si asta nu a facut exceptie. chiar acum vreo 2 saptamani vorbeam cu cineva de dokuro-chan si spunea ca nu i-a placut, ca s-a plictisit de moarte. of, cum sa te plictisesti cand nu te poti opri din ras ?! intr-un timp extrem de scurt au reusit sa bage informatie multa si multa bascalie legata de school/magical girl animes...
plus ca opening-ul (varianta lunga) e una din melodiile mele preferate la step mania (if you don't know, google is your friend)...pipiru piru piru pipiru pi! :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Baka man
post Aug 23 2007, 10:43 PM
Post #12


The Baka man ^^
*****

Group: Members+
Posts: 667
Joined: 21-March 07
From: Ploiesti
Member No.: 3.986
Points: 1.803
Gender:



Bine ca am decis sa vad ce s-a mai postat aici. Acum e la download, cu high priority. Can't wait to see it.
Ar fi fost chiar pacat sa nu aiba o continuare. Nu am mai ras atat de mult de la Goldenboy :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

dragos
post Sep 26 2007, 05:52 PM
Post #13


Incepator
**

Group: Members
Posts: 22
Joined: 25-September 07
From: Bacau
Member No.: 5.221
Points: 50
Gender:



Love this anime, funny & sadic.Worth Watching!!! :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

painfull_days
post Sep 26 2007, 07:53 PM
Post #14


Chinatsu Arihyoshi
**

Group: Members+
Posts: 53
Joined: 10-September 07
From: iasi
Member No.: 5.130
Points: 309
Gender:



QUOTE
Love this anime, funny & sadic.Worth Watching!!!


Dokoro-chan is the best!!
Eu am toate episoadele din sezonul I, si sezonul II[ al doilea are doar doua partzi.. cine doreste si este din iasi ma poate contacta oricand
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Garden Girl
post Feb 27 2008, 11:52 AM
Post #15


Directionally challenged
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.156
Joined: 24-November 07
From: Biucărest
Member No.: 5.617
Points: 2.182
Gender:



D-abia acu l-am gasit (threadu that is) <_<

Mi-a placut la nebunie, Dokuro-chan e atat de inocenta si totodata atat de sadica... Nush unde s-o incadrez exact :lol: Poor Sakura-kun.. :lol:
Pacat ca e cam scurt animeul .. in rest .. pipiru piru piru pipiru pi :lol: Ce tare ar fi sa aiba efect si la noi aceasta "incantatie" :D :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Mar 2 2008, 07:46 PM
Post #16


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



... sezonul 2, daca poate fi numit asa tinind cont ca are 4 ep si nu se stie daca se va continua, are o tenta mai mult decit pronuntata de ecchi... si pot spune ca nu e nimic rau in asta :lol: ... aparent :P ... adica umorul sadic a fost inlocuit de "apropouri" hentaice ( cuvint din dictionarul animist propriu :lol: )... concluzia: "saracutul" Sakura este mai mult dezbracat decit omorat in serie :lol: acompaniat de Dokuro si "micuta" sa surioara Zakura :D... hmm.... eu cred ca de asta sunt in impas producatorii :D... cred ca in urma unui sondaj de opinie in randul otacilor majoritatea isi doresc continuarea in genul ecchi iar restul in comedy :lol: ... na dilema :lol: ... yeah... me too :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

lahlah
post May 6 2008, 09:37 PM
Post #17


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 32
Joined: 17-April 08
Member No.: 6.618
Points: 73
Gender:



Mie mi-a placut, la nebunie ,desi e "cute for pedos" :unsure: ...
Sezonul 1 e mult mai dragut,mult mai amuzant :P ...am observat ca in al doilea parul lui Dokuro e mai albastrui ,sau mi s-a parut <_< .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Umeko
post Jul 13 2011, 01:48 PM
Post #18


Newbie
*

Group: Members
Posts: 4
Joined: 12-July 11
From: Vaslui
Member No.: 10.586
Points: 20
Gender:



Cum am zis si in descriere, Dakuro-chan, Ingerul Mortii nu este un anime recomandat cardiacilor, sau persoanelor cu probleme respiratorii. Primul anime care m-a facut sa ma tavalesc pe jos de ras, la propriu. Are si niste nuante sadice.. e cam violent :unsure: da' merge. Un episod are 13 minute, de aceea se gaseste pe net in 4 seturi de cate 2 episoade. Nu vreau sa fac reclama, asa ca scrieti voi pe goagal "dokuro chan subtitrat", apoi va astept cu pareri. De asemenea, cei care l-ati vazut deja, de parere aveti? ^_^

Edit by Mod: Topic unit cu cel vechi.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Garden Girl
post Jul 13 2011, 04:54 PM
Post #19


Directionally challenged
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.156
Joined: 24-November 07
From: Biucărest
Member No.: 5.617
Points: 2.182
Gender:



Uite-l aici - http://forum.anime-club.ro/forum/index.php?showtopic=5846

Use the SEARCH button next time.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 05:33 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |