Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

5 Pages  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> momente memorabile in anime


Miko
post Nov 2 2004, 12:29 PM
Post #1


soultaker
***

Group: Members+
Posts: 281
Joined: --
From: land of confusion
Member No.: 391
Points: 148
Gender:



Care au fost cele mai frumoase scene din anime, care v-au impresionat cel mai mult?
Stiu ca mai este un topic asemanator, dar acela e despre action scenes, iar eu ma refer la orice scene, de la romantice...la action. Daca exista vre-o scena care v-a placut mai mult, feel free 2 share it!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Animal
post Nov 2 2004, 12:50 PM
Post #2


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.316
Joined: --
From: Depends on when you are reading this.
Member No.: 404
Points: 2.147
Gender:



O scena cu totul deosebita am avut placerea sa o vad in Tenjou Tenge.Animeul se invarte relativ in jurul lui Shin si tragedia sa(ceva aproape de tragedia geniului).El iubea o singura fiinta pana la fanatism.Acea persoana era sora sa care la salvat din intuneric.El tot spunea ca e o molie si ca sora sa (maya) este focul spre care el se ducea chiar daca insemna moartea sa.Se tot apropia de foc pana cand i se ardeau aripile si cadea in noroi.Spre sfarsitul seriei el zicea in fanatismul sau specific ca destinele sunt ca o ploaie.Fiecare picatura cade exact unde trebuie ca sa formeze un afluent la un alt afluent si fiecare picatura e un destin si aceste destine se unesc toate pentru a forma destinul(raul cel mare).El avea puterea de a vedea viitorul si se vede inchis in propiul sau destin.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Miko
post Nov 2 2004, 01:23 PM
Post #3


soultaker
***

Group: Members+
Posts: 281
Joined: --
From: land of confusion
Member No.: 391
Points: 148
Gender:



uite ca Tenjou Tenge nu l-am vazut, suna interesant.am si eu o scena preferata, dar astept sa ajung acasa sa pot pune si o imagine, si atunci o sa postez aici /^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Nov 2 2004, 01:53 PM
Post #4


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Intr-adevar...forumul se umple de topuri de tot felul dar pe mine nu ma deranjeaza...imi place sa rememorez lucruri care mi-au placut!
Deci....am vazut multe scene...multe lucruri mi-au placut.Pun fara nici o ordine:
>Slayers - Prima data cand Lina foloseste vraja Giga Slave...superb regizat momentul.Riscul vrajii si felul in care e executata...tensiunea e foarte ridicata si textul vrajii e foarte interesant.
QUOTE
\"Darkness beyond blackest pitch, deeper than the deepest night! Lord of Darkness, shining like gold upon the Sea of Chaos, I call upon thee, swear myself to thee! Let the fools who stand before us be destroyed by the power you and I possess! GIGA SLAVE!!\"

>Dragon Ball Z - in saga Buu,Vegeta se sinucide pentru a scapa de Buu.
>Kiddy Grade - desi seria incepe intr-un mod copilaros,simplu si distractiv...in momentul in care aristocratii intra in scena apar probleme serioase.Un moment demn de amintit e cum Eclaire e pusa sa opreasca o multime de prostestanti,oameni nevinovati chiar si impotriva voii sale deoarece nu se putea opune ordinelor primite.E remarcabila reactia unor copii pe care ii salveaza cand afla ca ea a oprit marsul.

Mai sunt multe,prea multe ca sa mai amintesc aici...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

z-kun
post Nov 2 2004, 08:04 PM
Post #5


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 147
Joined: --
From: Kyoto, JP
Member No.: 3
Points: 2
Gender:



asa deodata imi amintesc acum de secventa din marcross zero ep 2, cand Sara il intreaba pe Shin care tocmai reparase generatorul

hoshi wo nusumu no desu ka are you going to steal the stars?


Felul in care l-a intrebat, si feeling-ul care statea in spatele intrebarii si expresia ei m-a impresionat.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

EXODIA
post Nov 2 2004, 08:37 PM
Post #6


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 291
Joined: --
From: PESTE TOT SI NICAIERI
Member No.: 506
Points: 67



Scene de neuitat. Hmmmmmmmmm.... Cred k o scena pe care nu o voi uita niciodata (cel putin pana o voi uitat :D) este aceea in care Vegetta se sinucide pt a salva viata celorlalti (lucru ce lui nu ii statea in fire.)

Una alta bucata scena este aceea in care Alexiel revine la viata si distruge intreg orasul TOKYO. A fost o scena impresionanta (Angel Sanctuari). Tot aici intra si scene de romantism dintre ce doi frati care , desi se iubeau mult incercau sa -si suprime dorintele pt a nu se rani (what self sacrifice ).

Si o alta scena este acea in care JOY se pune in fata atacului lui WINGED DRAGON OF RA pt a o salva pe May (yu-gi-oh)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chris
post Nov 15 2004, 11:25 AM
Post #7


Rogue
******

Group: Members+
Posts: 806
Joined: --
From: Dragon Eden
Member No.: 6
Points: 554
Gender:



Cowoboy Bebop - are una din celel mai tari faze atunci cand isi aprinde Spike tigara cu aruncatorul de flacari... /gg
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Miko
post Nov 16 2004, 01:12 PM
Post #8


soultaker
***

Group: Members+
Posts: 281
Joined: --
From: land of confusion
Member No.: 391
Points: 148
Gender:



Chris, nice moment, imi aduc aminte ca am facut un screencap la momentul ala, si mie mi-a placut /^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

mitii
post Nov 16 2004, 01:49 PM
Post #9


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 63
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 332
Points: 36



uff....scene memorabile....stiu sigur ca am vazut atatea:) da imi vin cam greu acum....let me think...
ppppppaaaiiiii cam asa suna:
1. Scena din Wolf's Rain cand moare Toboe /cry very sad.....
2. Scena din Juuni Kokki - cand Keiki ingenuncheaza in fata lui Yoko si ii jura credinta
3. Aici ar fi mai multe .... imi plac scenele cand Inuyasha se poarta frumos cu Kagome....adica atunci cand a imbratisat-o era sa cad pe spate:) so sweeeettttt
4. Iar scena sad....din X-Tv cand moare Inuki...u know the dog... /cry
5. Din Berserk ultima scena cand Griffith profita de Cjaska si Gattsu se chinuie cu ciotu ala de sabie sa-si taie mana pentru a scapa de demon si a o salva.....mi s-a parut cea mai tragica scena......ever!
ordinea nu e relevanta....nr 5 e cel mai tare:)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

bogdan
post Nov 17 2004, 01:09 AM
Post #10


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 684
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 366
Points: 1.182
Gender:



dap berserk concureaza cu suces la ce-a mai tragica scena pe mine m-a impresionat si scena din primul episod cand guts il tortureaza pe apostolul al (zice ceva de genu si demoni sufera nui asa....corectati daca gresesc) ;la capitolul drame as inscrie si scryed e o chestie acolo foarte touching din pacate am iutat persinajele :(
ce-a mai tare scena de lupat pai mi-a ramas in minte prima lupta a lui shinji cu un inger :D nicely done
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sc0rp10n
post Nov 17 2004, 10:17 AM
Post #11


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 232
Joined: --
From: Timisoara
Member No.: 251
Points: 150
Gender:



Gundam SEED abunda, hai sa vedem :
- dupa ce sint dati disparuti Thoru si Kira, baga pe fond "Akatsuki No Kuruma" (No.1 for me right now) si Milliaria si apoi Fllay incearca sa-l omoare pe Dearka
- dupa "moartea" lui Kira cind i-l interogheaza Cagalli pe Athrun
- cind vine Raww la Klueze la Athrun la spital dupa "moartea" lui Kira si-i spine ca va primi o medalie si o arata pe mama lui Nicol plingind la pian
- dupa prima coborire pe pamint, si Fllay ii aduce floarea de hirtie lui Kira
- in Orb cind se intilnesc Kira cu Athrun la gard, dupa ce fuge pasarea mecanica la Athrun
- cind pleaca din Orb si vine Cagalli la Kira sai spuna de parintii lui si se imbratiseaza
- la a doua plecare din Orb cind se sacrifica tatal lui Cagalli si ii spune ca are un frate geaman
- cind se intilnesc prima data Cagalli cu Athrun pe insula, si Athrun ii spune lui Cagalli ca are un crab sub tricou
Si as putea continua, dar va las sa vedeti serialul cei care nu l-ati vazut.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Nov 17 2004, 11:28 AM
Post #12


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



heh..momente memorabile...pai sa vorbim de socant...eu ma intorc in '96 cind a parut Ghost in the Shell :shock: ...a rupt festivalele de animatie...dupa ce a exemplificat Gits ce poate reprezenta un anime restu' par doar tentative firave... :roll:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sc0rp10n
post Nov 18 2004, 09:46 AM
Post #13


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 232
Joined: --
From: Timisoara
Member No.: 251
Points: 150
Gender:



Nu stiu Gits, mi se pare o plictiseala totala, are intradevar o animatie buna si o poveste care ar putea fi interesanta, coloana sonora e super, dar tot o mare plictiseala ramine. Primul film e OK si atit, l-am vazut si mi-a placut cit de cit, dar restu..., din prima serie m-am uitat la primele 2-3 episoade si l-am lasat de-o parte, al doilea film, i-am dat drumul si m-am pus in pat ca sa ma uit comod, mi-am tras linga mine sucul si dulciurile si am adormit dupa cca 45 de minute.... snor snor
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Nov 18 2004, 02:17 PM
Post #14


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



aham...scorpion...atunci uite la tom si jerry bre..acolo ai parte de actiune....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

^Dash^
post Nov 18 2004, 02:50 PM
Post #15


Radio Edit
Group Icon

Group: Admin
Posts: 313
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 47
Points: 149
Gender:



Burning soul... chill man /^_^ omu' avea un punct de vedere.

Momentul meu favorit a fost din Chobits, cand a venit Hibiya la usa lui Motosuwa cu un castron de nush ce dulciuri, si in timp ce era Motosuwa plin de gratitudine apare Chii in spatele lui intr-un prosop ce aluneca de pe ea in mod miraculos.
I liked his face:
[img]http://images.google.ro/images?q=tbn:okF1RX3uaS4J:yina.sinfree.net/hideki.gif[/img]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Nov 18 2004, 03:55 PM
Post #16


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



pai e un punct de vedere cam deplasat...Eu sunt curios ce animeuri vazuse Scorpion pina in '96 asa de grozave incit i s-a parut aparitia Gits plictisitoare :roll: ...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sc0rp10n
post Nov 18 2004, 05:32 PM
Post #17


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 232
Joined: --
From: Timisoara
Member No.: 251
Points: 150
Gender:



Pai hai sa vedem, toate de mai jos le-am vazut si mi-au placut(unele mai mult altele mai putin, pe unele le-am vazut dupa 1996, dar au fost facute inainte) :
- Weathering Continent
- Vampire Hunter D
- Hinotori (Pasarea de foc spatiala)
- Laputa : Castle in the Sky
- Wings of Honneamise
- Saint Seiya
- 8 Man
- Ah. My Goddess
- Video Girl Ai
- El Hazard
- Elf Princess Rane
- Dominion Tank Police
- Akira
- Robotech
- Conan
- Lady Oscar
- Lupin III
- Riding Bean
- Cat girl Nuku Nuku
- Fatal Fury
- Dragon Ball
- Dragon Ball Z
- Space Adventure Cobra
- Iria
- Street Fighter IIv
- Naussica of the Valley of Wind
- Fist of the North Star
- Captain Tsubasa
- Black Jack
- Ninja Scroll
- Blue Seed
- Cat's Eye
- Locke the Superman
- Bubblegum Crisis
- Moldiver
- DNA^2
- Macross Plus
- Key the Metal Idol
- Apple Seed
- Patlabor
- Venus War
- Sol Bianca
- RG Veda
- Records of Lodoss War
- Curse of the Undead Yoma
- Ranma 1/2
- 3x3 Eyes
- Bastard
- Tenchi Muyo
- Grave of the Fireflies
- Vampire Princess Miyu
- City Hunter
- Porco Rosso
- Nadia, the Secret of Blue Water
- Crying Freeman
- Wrath of the Ninja
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Nov 18 2004, 06:17 PM
Post #18


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



aham...Mamoru Oshi nu e just your ordinary simple director...e f complex...nu o sa vezi actiune nenecesara la Oshi... nu toata lumea poate sa-si dea seama de subtilitati...oricum a spune ca Gits e plictisitor mi se pare cea mai deplasata afirmatie...am pretentie ca e forum de anime totusi si nu de desene animate :roll:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sc0rp10n
post Nov 19 2004, 04:47 PM
Post #19


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 232
Joined: --
From: Timisoara
Member No.: 251
Points: 150
Gender:



Scuze daca te-am jignit, nu era in intentia mea. Probabil ca am deraiat de la subiect, disregard my last 2 posts.

Eu cred ca nu am pierdut substratul si subtilitatile, dar nu am vazut nimic memorabil la el in afara de grafica si coloana sonora. Ce vroiam eu sa stiu este ce anume... cum sa zic asta "hit the spot for you", ce anume il face asa de memorabil pentru tine, cine stie poate o sa ma uit si eu la el cu alti ochi data viitoare cind nu am nimic nou si dau iama prin arhiva.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Miko
post Nov 19 2004, 08:56 PM
Post #20


soultaker
***

Group: Members+
Posts: 281
Joined: --
From: land of confusion
Member No.: 391
Points: 148
Gender:



in sfarsit, poate ajungeti si voi la un armistitiu, la urma urmei fiecare gaseste ceva anume care ii place sau nu ii place la un anime, depinde de gusturi /^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

5 Pages  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 07:33 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |