Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Counter Strike


Chaos Anime
post Jan 5 2008, 05:25 PM
Post #1


Newbie
*

Group: Members
Posts: 4
Joined: 5-January 08
Member No.: 5.895
Points: 11
Gender:



Counter Strike!@!@!@!@!@!@!@
Pentru mn eu cred ca este cel mai tare jok de actiune este extrem de mijto
1.6 Este cel mai mijto care l-am vazut pana aku cel 1.5 are o grafica de...de rafat
:)
Din cate stiu eu cred ca a aparut deja si 1.7 cred

Va-ti place sa faceti counter strike cum fac si acestia?

http://www.youtube.com/watch?v=1_hnTNlYCbw

Sau uitati cateva filme mijto cu Counter Strike

http://www.youtube.com/watch?v=3-y7A_Hge6k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=bDvQknD8hno&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=asOdrj2-7kI&feature=related

BYE BYE
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

EcsTasY
post Mar 26 2008, 03:23 PM
Post #2


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 610
Joined: 27-February 08
Member No.: 6.280
Points: 1.316
Gender:



cs rulzzzz :twisted:
1.7 nu cred ca exista. este cs source care este mai evoluat, dar nu se joaca prea mult deoarece nu merge asa bine pe net (sau cel putin pe netul din ro). deci tot la 1.6 ramanem

joc de obicei pe fun.opal.ro cu nikul Kuchiki Byakuya

seya, kill ya
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lumpy
post Mar 27 2008, 10:25 AM
Post #3


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 572
Joined: --
From: Iasi/Focsani
Member No.: 5
Points: 794
Gender:



hulkbuster.jpg

Nu. Sorry but, NO! Sun FPS-uri de nu stiu cate ori mai bune decat Counter-Strike si ca sa numesc cateva of the top of my head: Tribes 2, Unreal Tournament 2004, Tribes Vengeance, Quake2/3 (ooh da) si multe altele. CS-ul este atat de cunoscut si de jucat doar din cauza faptului ca e simplist si orice idiot cu un Pentium3 si o placa video de 128 il poate juca. Pe cand la alea de mai sus trebuie finete(mai putin in quake 2 cand ai chaingun-ul) si in unele cazuri sa lucrezi in echipa nu doar sa te duci sa omori inamici.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

IceJack
post Mar 28 2008, 07:18 PM
Post #4


Palora, inactivist de partid
******

Group: Members+
Posts: 726
Joined: --
From: here, dreaming of elsewhere
Member No.: 563
Points: 399
Gender:



Oricum am impresia ca CS o sa piarda mult din moment ce CoD 4 face ravagii
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

AndreiD
post Jul 16 2008, 10:27 AM
Post #5


ಠ_ಠ
***

Group: Members+
Posts: 123
Joined: 16-January 08
From: Suedia
Member No.: 5.972
Points: 232
Gender:



Eu joc Counter Strike : Source de cam 2 ani...
Cam asa arata source cu detaliile, anti-aliasing si filtering pe maxim :
http://www.youtube.com/watch?v=BybDJOYSjWs
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Yonzy
post Aug 13 2008, 06:30 PM
Post #6


Incepator
**

Group: Members
Posts: 17
Joined: 13-August 08
Member No.: 7.388
Points: 39
Gender:



QUOTE(AndreiD @ Jul 16 2008, 10:27 AM)
Eu joc Counter Strike : Source de cam 2 ani...
Cam asa arata source cu detaliile, anti-aliasing si filtering pe maxim :
http://www.youtube.com/watch?v=BybDJOYSjWs
*



Nu toate PC-urile pot atinge asemenea performante ... CS:S necesita un PC mai "perfomant" pentru a rula cat de cat ... De asta multa lume ramane la 1.6 .

Eu unul nu pot juca CS:S, imi merge cu 20 fps, chiar si mai putin . Abia am 60 fps in 1.6 .

Deci, orice ati zice, 1.6 e in top.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Aug 15 2008, 12:55 PM
Post #7


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



cand ai ca optiune call of duty sau UT..cum poti alege CS !? unde e logica!? unde sunt neuronii ?!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

AndreiD
post Aug 20 2008, 01:09 AM
Post #8


ಠ_ಠ
***

Group: Members+
Posts: 123
Joined: 16-January 08
From: Suedia
Member No.: 5.972
Points: 232
Gender:



QUOTE(Majin @ Aug 15 2008, 12:55 PM)
cand ai ca optiune call of duty sau UT..cum poti alege CS !? unde e logica!? unde sunt neuronii ?!
*



UT e prea fast paced pentru mine, e fun, dar nu ma incanta asa de mult, si Call of Duty 4 e dragut dar nu m-a atras decat single player-ul; momentan consider Counter Strike SOURCE ca fiind unul dintre cele mai bune multiplayer shooters out there (source, nu 1.6).
Asta e parerea mea, poate e si un pic influentata de faptul ca joc pentru un clan de CS:S.

@ Yonzy, cand am facut filmuletul ala aveam urmatoarea configuratie :
Core 2 Duo E4300, 2 GB DDR2, Galaxy 7900GS si pe 1440x900 cu absolut totul la maxim, inclusiv AA si AF aveam 100+ fps.
Am putut juca Source si pe un P4 2,0 Ghz, 256 DDR, GeForce 2 MX400 pe 800x600 detalii medii si aveam ~50 Fps, deci nu ai nevoie de super PC ca sa il poti juca.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

PhoeniX
post Aug 26 2008, 08:56 PM
Post #9


On crack
***

Group: Members+
Posts: 286
Joined: 27-January 07
From: Timisoara
Member No.: 3.667
Points: 572
Gender:



QUOTE(Majin @ Aug 15 2008, 12:55 PM)
cand ai ca optiune call of duty sau UT..cum poti alege CS !? unde e logica!? unde sunt neuronii ?!
*



Oh noes... cum sa se joace lumea UT, Quake sau CoD, jocuri in care teamplay-ul vine de la sine, iar majoritatea jucatorilor stiu ce e bunul simt. Mai bine se joaca CS, joc in care teamplay-ul ar trebui sa fie baza jocurlui, dar surpriza, nu e, fiecare e de capul lui, fiecare vrea cele mai multe fraguri si sa uite ce inseamna bun simt, plus ca in CS iti poti imbogatii dramatic dictionarul cu injuraturi.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

AndreiD
post Aug 27 2008, 04:50 AM
Post #10


ಠ_ಠ
***

Group: Members+
Posts: 123
Joined: 16-January 08
From: Suedia
Member No.: 5.972
Points: 232
Gender:



QUOTE
Mai bine se joaca CS, joc in care teamplay-ul ar trebui sa fie baza jocurlui, dar surpriza, nu e, fiecare e de capul lui

Nu cred ca ai jucat CS:Source. La meciuri 5v5 daca nu ai tacticile si team-playul bine puse la punct nu ai cum sa castigi.

Nu stiu ce fel de team-play poti avea in UT sau Quake, la majoritatea turneelor se joaca 1v1, doar la CoD4 ai nevoie de tactici si team-play.

Eu zic ca totul depinde de serverele pe care joci.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

PhoeniX
post Aug 27 2008, 01:27 PM
Post #11


On crack
***

Group: Members+
Posts: 286
Joined: 27-January 07
From: Timisoara
Member No.: 3.667
Points: 572
Gender:



Am jucat si CS:Source si e aceasi tampenie precum CS 1.6 numai pe engineul Source + fizica data de Havok. Teamplayul e tot la pamant, toti de capul lor injurand si tragand dupa tot ce apuca.

Cat despre acel 1vs1 pe care le vezi tu in UT si Quake: O RLY!? Inseamna ca nu ai jucat mai deloc acele jocuri.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

AndreiD
post Aug 27 2008, 03:50 PM
Post #12


ಠ_ಠ
***

Group: Members+
Posts: 123
Joined: 16-January 08
From: Suedia
Member No.: 5.972
Points: 232
Gender:



QUOTE(PhoeniX @ Aug 27 2008, 01:27 PM)
Am jucat si CS:Source si e aceasi tampenie precum CS 1.6 numai pe engineul Source + fizica data de Havok. Teamplayul e tot la pamant, toti de capul lor injurand si tragand dupa tot ce apuca.

Cat despre acel 1vs1 pe care le vezi tu in UT si Quake: O RLY!? Inseamna ca nu ai jucat mai deloc acele jocuri.
*



Quake 4 nu am jucat in Multyplayer, dar UT am jucat si as dori sa imi explici tu mie ce team-play e acolo cand fiecare joaca pentru el ? Poate la capture the flag doar sau la un alt mod de joc pe echipa.

PhoeniX, ai licenta la CS:S ? Daca nu, inseamna ca ai jucat pe vreun public de 2 lei pe care intra numai copii de la 1.6 cu fite de zei.
Daca vrei sa joci cum trebuie CS:S, cumpara licenta prin steam, intra pe cstrikesource.ro si cauta-ti un clan, rar ai sa gasesti persoane sub 20 de ani pe forumul respectiv. Daca vrei sa vezi ce inseamna team-play, te invit la un practice game al clanului meu, asta e site-ul nostru: www.team-pr0.com
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Aug 28 2008, 01:00 PM
Post #13


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



UT in multiplayer NU inseamna deathmach ! { cu toate ca e si team deathmach , deci din nou tactica } in za name of the god , u ai o minunatie de joc si o chinui cu deathmach pa multi ?! cand ai zeci de moduri u joci deathmach ? nasol, nasol ! ai jucat un assoult pa lan in UT ? sau un domination ? zic de modurile astea ca nah, nu pari genu` de gamer care sa manance UT .
Eu de vreo 4 zile joc UT 3 si imi tot dau palme ca nu gasesc jocu` pa rafturile din PiatraNeamt .D c ? pt ca jocul e genial ! absolut toate hartile sunt facute clar pr munca in echipa. { sniperu` s`a intors mai bine lucrat ca niciodata....la fal ca in primu` UT. -prietenii stiu de ce - }
legat de cs...e un joc pt copii frustrati ca nu le merge UT :)))joke, joke :D
csu` e depasit de mult...realist nu e ...e plin de tzoparlani si cocalari care se "dau adevarati la un cantar " ...eu in liceu am facut parte dintr-un clan destul de bun la vremea lui...am fost la un "turneu" si mi`am pus mana in cap. mai multi reta la un loc nu am vazut decat poate la un cncert gutza. nu spun ca sunt si oameni cu capu` pa umar care mai joaca un cs...dar asa ceva sunt raritati.
ideea ramane : csu` e un joc depasit , un joc care apartine generatiei cu guleru` ridicat la tricou
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

AndreiD
post Aug 30 2008, 01:57 AM
Post #14


ಠ_ಠ
***

Group: Members+
Posts: 123
Joined: 16-January 08
From: Suedia
Member No.: 5.972
Points: 232
Gender:



QUOTE(Majin @ Aug 28 2008, 01:00 PM)
UT in multiplayer NU inseamna deathmach ! { cu toate ca e si team deathmach , deci din nou tactica } in za name of the god , u ai o minunatie de joc si o chinui cu deathmach pa multi ?!  cand ai zeci de moduri u joci deathmach ? nasol, nasol ! ai jucat un assoult pa lan in UT ? sau un domination ? zic de modurile astea ca nah, nu pari genu` de gamer care sa manance UT .
Eu de vreo 4 zile joc UT 3 si imi tot dau palme ca nu gasesc jocu` pa rafturile din PiatraNeamt .D c ?  pt ca jocul e genial ! absolut toate hartile sunt facute clar pr munca in echipa. { sniperu` s`a intors mai bine lucrat ca niciodata....la fal ca in primu` UT. -prietenii stiu de ce - }
legat de cs...e un joc pt copii frustrati ca nu le merge UT :)))joke, joke :D
csu` e depasit de mult...realist nu e ...e plin de tzoparlani si cocalari care se "dau adevarati la un cantar " ...eu in liceu am facut parte dintr-un clan destul de bun la vremea lui...am fost la un "turneu" si mi`am pus mana in cap. mai multi reta la un loc nu am vazut decat poate la un cncert gutza. nu spun ca sunt si oameni cu capu` pa umar care mai joaca un cs...dar asa ceva sunt raritati.
ideea ramane :  csu` e un joc depasit , un joc care apartine generatiei cu guleru` ridicat la tricou
*



UT jucam mai demult la munca. Este foarte fun la momentul respectiv. L-as fi cumparat dar dupa cum vezi si tu, nu prea se gaseste pe la noi (si decat sa joc pe servere cracked unde sunt toti copiii, mai bine nu joc deloc). A aparut pe steam la 29$ si probabil in viitor o sa il cumpar, dar saptamana asta Company of Heroes a fost prioritar.

CS este si joc pentru copii frustrati si joc pentru oameni maturi. Acum depinde, la CS1.6 pe mai toate serverele pe care intrii ai sa gasesti copii fara viata si loviti de prostie.
La source e mai diferit, e mai scump si necesita hardware mai bun, deci din start ai scapat de 50% de cocalari, si pe langa asta nu e liga PGL de source, deci ai scapat si aici de 45% din cocalari, si mai raman 5% care joaca pe publice non-steam, pentru ca nu isi permit sa il cumpere sau sunt jucatori vazuti cu ochi rai de mai toate comunitatile de CS:Source din Romania. (Ceva de genul : "Iar a intrat copilul asta pe server")
Pe langa asta, la CS:S ai si o gramada de mod-uri : Zombie Mod, Zombie Escape, Zombie Hell, Zombie Horde, Death Run, Block H, Code Red, Surf, Climb, si lista poate continua.

Uite cum arata CS:Source cu grafica mai spre maxim :
http://www.youtube.com/watch?v=BybDJOYSjWs
Eu zic ca arata destul de bine si pentru vremurile noastre. Pe langa asta, in viitor CS:S va trece pe motorul Source folosit in Orange Box pentru Team Fortress 2 si HL2: Episode 2, deci va arata si mai bine.
Eu nu ridic in slavi 1.6, ala e de mult depasit, zici ca e mario; CS:S e cu totul altceva.

Ti-as sugera sa incerci si Team Fortress 2 daca tot iti plac shooterele in care este implicat team play-ul. Este un joc excelent.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Aug 31 2008, 05:51 AM
Post #15


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



stiu cum arata si cu ce se mananca frate..il am si eu instalat. nu pt ca joc atat de des css, dar pt ca imi place sa il modific si sa pases versiunea "tunata" unor amici care joaca.
legat de OB , superb cadou` ! ma rog , o sa mi`l fac in 2 saptamani. TF e de`a dreptul genial ! imi place totu` la el . . . de la grafica la umorul genial .de`abia astept sa il incerc .
pana una alta, back 2 UT3 !
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Makutta
post Sep 5 2008, 04:11 AM
Post #16


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 70
Joined: 2-September 08
Member No.: 7.497
Points: 149
Gender:



Jocul meu preferat: CS 1.6 B) , indiferent ca-i normal, non-steam, sau extreame; mie mi se par tot acelasi :twisted: ... CEL MAI TARE JOK DE ACTIUNE ;) MULTI ACCESIBIL TUTUROR :) DE PANA ACUM, CEL PUTIN ASA CRED DEOCAMDATA...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

AndreiD
post Sep 20 2008, 07:45 PM
Post #17


ಠ_ಠ
***

Group: Members+
Posts: 123
Joined: 16-January 08
From: Suedia
Member No.: 5.972
Points: 232
Gender:



QUOTE(neaty @ Sep 20 2008, 11:27 AM)
Desi multi zic ca source e naspa, in comparatie cu 1.6, eu zic ca nu le merge de asta se plang asa  :lol:
*



:lol: Pai cam asa e :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

tycaaa
post Jan 13 2009, 04:33 PM
Post #18


Newbie
*

Group: Members
Posts: 7
Joined: 9-January 09
From: www.jocuri-ty.com
Member No.: 8.165
Points: 1
Gender:



counter-strike cel mai tare joc de actiune si in plus este raspandit si jucat si de cei invarsta :D





~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
(IMG:http://www.urbanlive.org/img/urbanlive.gif)
UrbanLive
Jocuri-Ty Online
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kitzzy
post Apr 22 2009, 04:07 PM
Post #19


Incepator
**

Group: Members
Posts: 22
Joined: 4-April 09
Member No.: 8.541
Points: 33
Gender:



anywayz ... deobicei joc pe srv laleagane ....dar you can mp me daca vreti sa jucatzi etc etc
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

EcsTasY
post Apr 23 2009, 08:24 AM
Post #20


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 610
Joined: 27-February 08
Member No.: 6.280
Points: 1.316
Gender:



hai pe opal :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 04:28 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |