Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Kingdom Hearts(PS 2)


CyBeR
post Apr 13 2004, 11:09 AM
Post #1


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Tocmai am terminat si eu Kingdom Hearts dupa aprx 30 de ore dar nu am jucat dupa secrete,vroiam sa vad sfarsitul.Ma apuc de acum.Trebuie sa recunosc ca jocul e impresionant atat din punct de vedere al povestii cat si ca gameplay,chiar daca luptele degenereaza de multe ori in haos total cand nu mai stii cu cine sa te lupti,in cine sa mai dai.
Summonurile si vrajile arata misto si sunt si utile din cand in cand.
Mi-a placut ca te lupti cu personaje din jocurile FF.Mi-a facut o placere enorma sa-l cotonagesc pe Squall(aici Leon )sau Cloud din FF VII.
Recomand jocul celor ce au PS 2 si care au tangente cu universul Disney,
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

removed_on_request_20121227
post Apr 13 2004, 12:24 PM
Post #2


Wonderful Wizard
****

Group: Members+
Posts: 354
Joined: --
Member No.: 31
Points: 241
Gender:



oho! aveti si recomandarea mea. here's a hint: tinetiva tare cateva lumi si apoi o sa va placa ;) si ignore the disney :)
este un joc chiar bun, distractiv, si iti lasa si un feeling misto.
astept cu nerabdare Chain of Memories :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kanessj
post Sep 30 2005, 07:44 AM
Post #3


Tekken God ... from space
***

Group: Members+
Posts: 148
Joined: 27-September 05
From: Brasov
Member No.: 1.828
Points: 336
Gender:



Played KH,played KH Chain of Memories,what can I say...
Kingdom Hearts mi-a placut,nu este printre preferatele mele,dar e un joc bun.Povestea este destul de buna (atunci cand este),se incadreaza perfect in acest univers anime-disney,personajele sunt bine facute,preferatul ar fi Riku (man,this kid is cool)...iar reproducerile celor din seria de jocuri Final Fantasy sunt mishto,cel mai fain e Cloud Strife,apoi ar veni Leon(Squall)...mishto ca in KH2 apare Auron...YEY!!! Gameplay-ul este cel care cred ca m-a tzinut atat leget de TVu,modul usor de a alcatui lovituri spactaculoase,lupte antrenante (ca haotice uneori)..ce mai,fain joc!!! Nu l-am dus pan' la bun sfarsit,din cauza unei anumite persoane care daca citeste asta probabil o sa se atace si o sa zica..."orikum nu-l mai jucai"!!! <_<
KH Chain of Memories pe de alta parte,este super,si cu toate ca recreaza aceleasi lumi din KH1,eu l-am junat inainte,si am savurat din plin povestea,care este un pic mai dezvoltata...parerea mea!!! Sistenul de lupta este mai complex,cu toate ca a ramas in mare maj acelasi...s-au introdus cartzi de joc ca atacuri,pe care tre sa la folosesti tactic pt a iesi invngator chiar si din cea mai banala lupta!!! nush de cate ori am stat si am calculat toate posibilitatzile pt a bate un boss ca s-o aleg pe cea mai eficienta!!! Ce mi-a plcut cel mai mult,a fost faza ca au intrdus mai in detaliu povestea "Organizatzei"!!! Axel,Vexen,Lerxene,Marluxia...au devenit printre preferatzii mei in materie de bad-guys!!! Si mai mishto este faptul ca dupa ce termini povestea cu Sora,o incepi pe cea din perspectiva lui Riku,care din pacate este un pic cam diluata!!! Macar se continua cu planurile Organizatziei!! Avand in vedere ca in KH2 este mentzionat(daca nu si mai mult de atat) castelul Oblivion (unde se petrece actziunea in Chain of Memories) deci cred ca este necesar,daca nu musai,un stagiu de pregatire cu Chain-u...pt ca ce draq,MERITA!!!
ja ja
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

shuin
post Oct 1 2005, 05:26 PM
Post #4


JENOVA Clone
****

Group: Members+
Posts: 418
Joined: --
From: Yakusoku no Chi
Member No.: 540
Points: 438
Gender:



Didn't play KH. Played KHCOM si mi s;a parut destul de plictisitor in sensul k gameplayul e plin de greseli. K si prezentare jocul e super, purtand marca SE (grafik marfa, culori vii, animatii bune).
Povestea pare destul de buna (desi am inteles k nu e scrisa de Nojima; el kre a scris scenariul KH si al seriei FF). In fine, dak n'avea sistemul de card battle, si ar fi fost pur action, mi'ar fi placut mai mult... asa am jucat doar putin din el...
Mi'a placut f mult Axel... pare un Seifer 2 :D
A, si kanessj: nu se numejte 'organizatia' ci se numejte the '13th order'. organizatia e numele dat de fani si de fansiteuri ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kanessj
post Oct 10 2005, 08:30 AM
Post #5


Tekken God ... from space
***

Group: Members+
Posts: 148
Joined: 27-September 05
From: Brasov
Member No.: 1.828
Points: 336
Gender:



QUOTE(shuin @ Oct 1 2005, 05:26 PM)
A, si kanessj: nu se numejte 'organizatia' ci se numejte the '13th order'. organizatia e numele dat de fani si de fansiteuri ;)
*



Sorry about that,nu cred ca am auzit in joc de notziunea de '13th order',sau poate nu am fost eu atent,dar stiu sigur ca atunci cand discutau de ea,totzi ii zice-au 'Organization'!!!
ja ja
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

shuin
post Oct 11 2005, 05:27 PM
Post #6


JENOVA Clone
****

Group: Members+
Posts: 418
Joined: --
From: Yakusoku no Chi
Member No.: 540
Points: 438
Gender:



in kh final mix o ver japoneza a kh-ului, e un filmulet numit deep dive: acolo o sa vezi the 13th order.
O sa mai vezi de 13th order in interviurile oficiale ale lui Nomura unde se explik exact cum se numejte asa zisa organizatie.
si am inteles k e un trailer din kh2 pe net in kre tipul ala in rosu bandajat pe fatza(dak am inteles bine el e bossul din khcom park?) zice k vrea sa distruga the 13th order si cere ajutorul unuia blond
u'll have to take my word for it ;) it's the 13th order
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 10:28 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |