Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

2 Pages  1 2 > 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Aham!


Sidonix
post Nov 19 2004, 12:18 PM
Post #1


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



Ranma eu nu inteleg de ce ai pus tu Yu-gi-oh la anime detaliat ? s-a ajuns sa se puna orice shtifturi aici ? Poate vrei sa faci si unu cu Pokemon :roll:
Eu protestez si cer scoaterea de la anime detaliat.Nu se justifica.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Nov 19 2004, 12:30 PM
Post #2


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Lasa ma Sid......ca plang copii dupa el......sa aibe si ei unde sa vorbeasca....ca saracii nu pot sa se uite la X , SDk, EVA sau un anime care necesita ceva mai mult creier decat sa arunci o carticica. Lasa ca poate daca ne rugam de ei ne lasa si pe noi sa jucam un poker pe aici.......sau un black jack......sau poate jucam toti o sheptica....ca sa nu se simta marginalizati.

Daca vor sa vorbeasca despre un anime are e varza de Bruxelle.....in care personajul principal e un copil natang si nici macar nu-si duce dingur propriile lupte.....sa vorbeasca.......da asta nu inseamna ca noi tacem :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Nov 19 2004, 12:42 PM
Post #3


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



bei...macar daca jucau si ei un wist sau un poker...mai intelelgeam...dar asta e un "anime" cu cartonashe cu monstriciatoli cum zic italienii...e penibil...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Nov 19 2004, 12:57 PM
Post #4


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Mane, Yu-Gi-Oh! e mai popular ca X, SDK sau Eva, asha ca merita un sub-forum propriu, a intrecut si veniturile inregistrate de toate seriile DB la un loc, nu e vina mea ca voua nu va place, probabil pentru ca nu l-ati incercat, seria e buna, cu grafica buna si o poveste buna, nu intzeleg ce nu va place voua. Imediat o sa va luati si de Inuyasha nu /angry , oricum, nu e nimic, sunt mai multi pro decat contra, si ma ashteptam la reactia asta.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Nov 19 2004, 01:09 PM
Post #5


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



aham...o fi popular pt pustii din fatza blocului care se joaca cu cartonashele care le dau aia in star chips...aveam pretentii la tine ranma...se pare ca m-am inselat.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Nov 19 2004, 01:26 PM
Post #6


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Ranma.....sa stii si tu...numarul copiilor il depaseste pe cel al adultilor....sau adolescentilor....mi se pare normal sa aiba incasari uriase.....pt ca la cat de comercial este.....nu poti sa-l compari cu DBZ pt ca nici nu sunt acelasi gen.....poti sa-l compari cu Pokemon si Digimon......pt ca sunt de aceeasi spetza si acelasi gen...copii care sunt eroi pe spatele altora.

Cat despre faptul ca sunt mai multi pro....asta e irelevant...atat timp cat acei pro sunt copilasi din fatza blocului cu cartonase yu-gi-oh intr-o mana....si titirez Beyblade in alta....chiar....uite inca un anime misto cu poveste marfa : BeyBlade...eu zic sa faci thread si la ala.....ca e super..............naspa
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

saiya-jin
post Nov 19 2004, 02:20 PM
Post #7


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 56
Joined: --
From: In the shadow
Member No.: 362
Points: 2



Cum sa-ti spun eu Ranma..........Yu-Ghi-Oh SUCKS /!
Si cum sa-ti mai spun...... ce e comercial se vinde, si la cati copii sunt pe lumea asta era si greu sa nu depaseasca incasarile seriilor necomerciale, la fel ca in muzica.
P.S. M-am saturat sa vad peste tot desene din astea la TV /angry
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Nov 19 2004, 05:50 PM
Post #8


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Erm... nu ma intereseaza parerea voastra, asha ca puteti sa spuneti ce vreti, mie-mi place si la multi altii si aia e tot ce conteaza, asha ca va invit sa ziceti ce vreti... am sa ignor acest topic pur si simplu :D si va las sa postati aici cat vreti... eu o sa fac aici alte topicuri precum, Jocul Yu-Gi-Oh! Preferat , personajul preferat, strategii de duelare, etc. etc. /^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Nov 19 2004, 06:03 PM
Post #9


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



heh...pai o sa boicotam threadu...o sa formam Jihadu Anime si o sa terorizam inocentzii care posteaza aci :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

saiya-jin
post Nov 19 2004, 08:06 PM
Post #10


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 56
Joined: --
From: In the shadow
Member No.: 362
Points: 2



Sunt de acord cu tine Sidonix.Poate se sterge threadul "din gresala" :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Coyotee
post Nov 19 2004, 09:03 PM
Post #11


The guy in the shadows
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 1.317
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 2
Points: 4.347
Gender:



QUOTE(Sidonix)
heh...pai o sa boicotam threadu...o sa formam Jihadu Anime si o sa terorizam inocentzii care posteaza aci :twisted:


Daca o sa se formeze "Jihadu Anime", membrii acestei grupari poate se vor trezi cu vreun ban sau contul sters :twisted: :twisted: :twisted:
(Motiv: vedeti in termenii de inregistrare)

Sincer. mie imi plsce Yu-Gi-Oh! Thread-ul a fost facut deoarece sunt mai multi PRO decat CONTRA, asha ca daca nu va convine, nu intrati aici!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Nov 19 2004, 10:26 PM
Post #12


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Coyotee.....beep beep.....ai vazut cum a trecut Road Runner??.....fugi repede dupa el :P. Iar ceea ce ai incerca tu sa faci este sa ne interzici dreptul la libera exprimare....ceea ce este ilegal :P :P

Deci noi o sa mai intram si-o sa mai postam pe aici......ca e fun.....n-a mai fost asa de mult fun de mult........si tu vrei sa ne strici noua veselia??....vezi ca te tund :twisted: :twisted: :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

EXODIA
post Nov 19 2004, 10:32 PM
Post #13


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 291
Joined: --
From: PESTE TOT SI NICAIERI
Member No.: 506
Points: 67



Dupa cum nu putea sa lipseasca cea mai puternica piesa a anime-ului, EXODIA se prezinta cu o remarca. Abia am trecut de 19 ani si pot spune cu mana pe inima k iubesc anime-ul asta (vedeti nick-ul :D) Este super si sa stii (voi ce contra) ca nu numai copii se uita la YU-GI-OH. Se uita si cei mai mari cu vederi mai largi si cu o minte mai deschisa (nu vreau sa supar pe nimeni dar io cred k oricine si orice merita o sansa). Si nu inteleg reactia asta adversa a unora fata de ceva. Dak nu iti place tine pt tine nu tre sa stie toata lumea k urasti ceva atata timp cat nu te afecteaza cu ceva.Dak te zgarie pe creier doar cand vezi un cuvant (si aici cuvantul este YUGIOH :P) pai atunci aveti nevoie de consiliere :P.Si nu puteti impune cuiva sa ii place numit ceva. Dak nu stiai voi , va spun io GUSTURILE NU SE DISCUTA. Ranma mie imi place topicul si abia astept sa-ti spunt tacticile mele favorite (desi nu sunt formate joc la ce carti imi vin, nu stau sa le caut).Iar dak am reusit sa-mi pun pe cineva in cap..... SCUZE
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Nov 19 2004, 10:53 PM
Post #14


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Exodia......a avea orizonturi largi nu inseamna a inghiti orice.....asta inseamna ca nu ai caracter..sistem de valori.....noi nu vedem nimic interesant in acest anime.......nu are nimic elevat in el......mi se pune pata numai cand il aud pe ala cu : "Listen to the heart of the cards" sau ceva de genul asta......e patetic. Voi vb de strategii de lupta :? :?.....am jucat si eu un joc din ala......ce strategie ma???....daca nu=ti pica cartile care iti trebuie ti-o furi de nu stii cei cu tine. Anime-ul asta e mai prost decat Digimon.....macar acolo vedeam o bataie mai de Doamne ajuta.

Cat despre de ce spunem ca nu ne place.....simplu...din acelasi motiv pt care Coyot nu are dreptul sa ne rada........DREPTUL LA EXPRIMARE
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Nov 20 2004, 04:52 AM
Post #15


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Scorpio.... pai are dreptul, asta se numeshte aberare si agresiunea unor useri doar voi ati zis-o, si daca chiar vrei sa vezi ce drepturi are, mai incearca, nu lasa userii sa posteze, baga-te in fiecare thread, si vedem noi, dar anyway, stiu ca "U don't mean it that way", voi sunteti doar nishte carcotashi care n-au ce face, si pentru distractie ii enerveaza pe altii, asta e, ce sa-i faci daca nu te duce mintea la mai mult :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Nov 20 2004, 10:50 AM
Post #16


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Ranma....noi avem dreptul de-a ne spune opinia....boicotarea nu inseamna neaparat intreruperea unei activitati prin actiune directa...sa zicem fizica....un mod de boicotare a unei...sa zicem..firme poate fi prin neprezentarea lucratorilor la munca....ne prezentarea in comitetul directoral a mai multor membrii....pe anumite motive. Si corect...suntem carcotashi.....ca doar....vitatza-i trista fara coarne :twisted: :twisted: ...s ie si asa de fun :twisted: :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Coyotee
post Nov 21 2004, 10:12 PM
Post #17


The guy in the shadows
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 1.317
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 2
Points: 4.347
Gender:



Scorp, eu am zis ce am zis din cauza ca ai zis ca veti TERORIZA USERII.

Sa nu intelegi ceva gresit, poti sa postezi cat vrei atata timp cat nu te iei de ceilalti utilizatori.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Immortality
post Nov 21 2004, 11:36 PM
Post #18


Neko no Miko
Group Icon

Group: Members+
Posts: 611
Joined: --
From: In your heart
Member No.: 354
Points: 219
Gender:



Eh!Sa-mi exprim si eu parerea pe aci....sunt neutra.Anime-ul e bunicel,dar nu merita sa fie pus la anime detaliat,chiar daca a intrecut cotele de vanzare chisr si pe DB.Si manelele sunt ascultate si populare,dar SUCKS!Si sunt sigura ca sunteti multi de acord cu mine.Nu te supara ranma,dar desi si mie imi place Yu-Gi-Oh!,consider ca sunt alte animeuri mult mai bune care merita sa fie pusse la sectiunea anime detaliat.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Nov 22 2004, 12:25 AM
Post #19


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



hhmmmzzzz ... trebuie sa intru pe forum mai des :D
presimt un topic plin de fun pe aici :P
ranma ... scorp&sid ... let the fight begin :D
coyotee ... te tund daca te bagi :P ... propun doar sa redenumesti topicul mai sugestiv si sa pui o patratica rosie in fatza cu interzis minorilor :P
... yu gi oh ... nu ma pasioneaza ... cred ca nu o sa ma uit vreodata la el ... sau nu o sa trec de primu episod :P dar nu o sa-mi exprim parerea aici :D nici pro nici contra
doar ca ... cine stabileste exact cine poate sa faca threaduri si in ce conditii?
ca mi se pare ca nu e prima cearta pe aici
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Nov 22 2004, 10:27 AM
Post #20


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



aham...coyotee...tinind cont de prezenta ta pe forum si la cite posturi ai pe topicuri anime ar trebui sa ti se stearga tie contul...asa ca sa nu vb de reguli...
...revenind la subiect...va agitati degeaba...tinind cont pt ce categorie de virsta se adreseaza Yugihoho nu cred ca o sa posteze multi membri pt ca majoritatea fanilor sunt inca la gradinitza..asa ca sunt curios citi membri de pe forum vor sa repete gradinitza sau clasele 1-4 /hmm
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages  1 2 >
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 03:15 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |