Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

3 Pages  1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Akuma De Sorou-si altele de Mitsuba Takanashi, atentie, CONTINE SPOILERS!!!!!!!


Ayumi
post Nov 5 2005, 10:20 AM
Post #1


~RuKi & Miyavi LoVeR~
****

Group: Members+
Posts: 440
Joined: --
From: Feenwald
Member No.: 361
Points: 745
Gender:



Sper ca auzit destula lume despre el...
Saitou Kayano are 17 ani, ii indragostita de un tip pe nume Kamijou,si vrea sa isi marturiseasca sentimentele pentru prima data in viata,dar din greseala ii dai scrisoarea la cine nu trebuia si cand isi da seama de greseala o i-a la fuga,iar respectivul incepe sa o santajeze si o face sluga lui :P ..am uitat sa mentionez faptul ca baiatul este fiul directorului scolii.Dupa ce ajunge acasa afla ca mama ei se va recasatori si ca baiatul respectivului vine sa mance la ei si surpriza cine apare....baiatul care are scrisoarea..si de aici incepe distractia :D
Nu am explicat asa de bine :unsure: , dar cine ii curios sa imi de-a un pm si il trimit :D :)

Attached thumbnail(s)
Attached Image Attached Image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Anael
post Nov 5 2005, 01:24 PM
Post #2


Anael
**

Group: Members+
Posts: 56
Joined: --
From: Cj
Member No.: 529
Points: 72
Gender:



akuma de sorou....merita citit.
un manga dragut si plin de of-uri (citindu-l te trezesti oftand tare des :P cu zambetul pe buze )...
cine e interesat si doreste manga sa imi trimita pm.
in total sunt 11 volume si se trimite prin mail, capitol cu capitol; ceea ce poate lua ceva timp, dar merita :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Small-Lady
post Nov 5 2005, 08:29 PM
Post #3


~Fujoshi~
**********

Group: Members+
Posts: 1.069
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 892
Points: 2.897
Gender:



Am citit si eu primele 3 capitole( tnx, Ayumi :) ), pare promitator, desi la inceput ma cam enerva atitudinea tipului ;) , he seemed like the perfect spoiled brat :P . La faza cu mutatul impreuna k viitori frati vitregi reminds of Marmalade Boy :) .Grafica e cam ciudatzik, nu ma prea incanta & where are the cute school uniforms? :blink: probabil k exista o explicatie logik pt asta si imi scapa mie...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ayumi
post Nov 6 2005, 12:19 PM
Post #4


~RuKi & Miyavi LoVeR~
****

Group: Members+
Posts: 440
Joined: --
From: Feenwald
Member No.: 361
Points: 745
Gender:



la inceput si pe mine m-a enervat atitudinea lui,dar dupa aia am descoperit adevarata lui atitudine si mi-a placut mult......din cate am observat nu exista uniforme la scoala si habar nu am de ce... :unsure:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ruxi
post Dec 5 2005, 01:13 PM
Post #5


Spam Police Reloaded... where the case, of course :)
Group Icon

Group: Members+
Posts: 885
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 233
Points: 1.392
Gender:



asa tocmai am terminat si eu de citit si pot spune ca m-a incantat - printre ff putinele shoujo-uri care au reusit sa faca asta :P
povestea in sine e simpla, fara mari batai de cap si seamana oarecum cu Marmalade Boy, insa fara complicatiile stupide si enervante de acolo. un punct in plus pentru faptul ca nu exista nici o a treia persoana care sa bage bete-n roate din rautate si care sa strice momentan relatia celor 2 (asa cum se intampla in 99% din cazuri de te calca pe nervi nu alta) si pentru faptul ca au mare incredere unul in altul. asa mai zic si eu relatie :D . un punct slab insa a fost fix finalul. nu vreau sa fac spoiler dar tare mi-ar placea sa pot spune ce anume nu mi-a placut in final.

acum ce mi-a placut cel mai mult: GRAFICA . absolut DEMENTIALA. Deci nu credeam sa ajung vreodata sa-mi placa atat de tare un personaj principal dintr-o manga lol. Takeru mi se pare cel mai fain pesonaj manga din cate am citit eu (si am citit destule :) ). si ca aparitie, si ca stil - genul mai punk, care mie imi place cel mai tare. si iar ceva care mi-a placut teribil: hainele. BESTIALE!!!. in sfarsit nu ma mai intoxica nimeni cu uniforme de scoala.

per total, un manga care merita citit.

iar pe fetele care-l au pe Takeru la avatar... le inteleg :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trix
post Dec 5 2005, 10:51 PM
Post #6


Yaoi Supporter
**********

Group: Members+
Posts: 1.310
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 979
Points: 2.336
Gender:



Intra-devar o manga exceptionala. :wub:
Ader la tot ce a spus Ruxi mai sus. Hainele sunt originale, atitudine inovativa. Cu totul diferit de ingerasii pe care ii vedeam pana acum, in uniforme, cu unul din personaje cu note exceptionale la scoala (bine si in manga asta Takeru e destept foc si Kayano mereu e pe punctul de a pica vreo materie :P dar trecem peste).
Am fost foarte impresionata pentru ca mangaka a stiut cum sa prezinte povestea foarte veridic.
MULTUMESC inca o data Ayumi :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ayumi
post Dec 6 2005, 09:38 AM
Post #7


~RuKi & Miyavi LoVeR~
****

Group: Members+
Posts: 440
Joined: --
From: Feenwald
Member No.: 361
Points: 745
Gender:



si mie imi plac hainele..dar nu prea imi place cum ii imbracata Kayano :unsure:(cu placere Trix :D )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ruxi
post Dec 6 2005, 10:28 AM
Post #8


Spam Police Reloaded... where the case, of course :)
Group Icon

Group: Members+
Posts: 885
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 233
Points: 1.392
Gender:



hehe... si hainele lui kayano is faine, dar ale lui takeru sunt ultramisto. azi sper sa am timp sa ma apuc sa citesc si celelalte mangi ale autoarei. mi-am aruncat un ochi prin ele si stilul e la fel de fain. ayumi dear, daca nu deschideai topicul asta ramaneam in bezna necunoasterii lol. thnx ca indirect si fara sa vrei mi-ai starnit interesul. mai ca-mi vine sa-mi pun si eu avatar cu takeru, dar deja suntem prea multe si devine redundant :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ayumi
post Dec 6 2005, 11:06 AM
Post #9


~RuKi & Miyavi LoVeR~
****

Group: Members+
Posts: 440
Joined: --
From: Feenwald
Member No.: 361
Points: 745
Gender:



yeah..hainele lui takeru sunt super,si eu am mai luat un manga de-al ei, dar nu am apucat sa il citesc,sper sa reusesc zilele astea sa il citesc
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ruxi
post Dec 6 2005, 11:21 AM
Post #10


Spam Police Reloaded... where the case, of course :)
Group Icon

Group: Members+
Posts: 885
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 233
Points: 1.392
Gender:



ayumi, tu ce manga ai? au am mai gasit doar Beniiro Hero si Tenshi no Pocket. mai sunt Ohisama no Hana si Bikou Route (daca tin bine minte titlurile) pe care nu reusesc sa le gasesc pe nicaieri :(
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trix
post Dec 6 2005, 11:23 AM
Post #11


Yaoi Supporter
**********

Group: Members+
Posts: 1.310
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 979
Points: 2.336
Gender:



Se poate sa primesc si eu o copie din fiecare, Ruxi? :D pretty please :) *angel eyes*
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ayumi
post Dec 6 2005, 11:26 AM
Post #12


~RuKi & Miyavi LoVeR~
****

Group: Members+
Posts: 440
Joined: --
From: Feenwald
Member No.: 361
Points: 745
Gender:



eu nu am numai beniiro hero(crimson hero) :(
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ruxi
post Dec 6 2005, 11:35 AM
Post #13


Spam Police Reloaded... where the case, of course :)
Group Icon

Group: Members+
Posts: 885
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 233
Points: 1.392
Gender:



eu am si tenshi no pocket, da e in italiana. nu cred ca va fi o problema. ayumi da-mi mailul si ti le trimit. eu am beniiro hero pana la vol 4 cap 13. daca esti cumva mai in urma, zi-mi si iti trimit. beniiro e in engleza. daca vrei hai sa vb pe un messenger, de preferinta msn. daca ai id de msn si chef, zi-mi :)

trix baby, daca esti din bucuresti vino joi la intalnire si ti le livrez :) la fel, daca vrei hai sa vb pe privat, poate mai facem niste schimburi de mangi :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ayumi
post Dec 7 2005, 12:25 PM
Post #14


~RuKi & Miyavi LoVeR~
****

Group: Members+
Posts: 440
Joined: --
From: Feenwald
Member No.: 361
Points: 745
Gender:



Bikou Route am vazut pe un site ca il poti lua de pe mirc..dar nu sunt sigura si oricum nu pot sa scot de pe mirc :( ..ruxi mersi de site-ul pt tenshi no pocket :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ruxi
post Dec 7 2005, 01:04 PM
Post #15


Spam Police Reloaded... where the case, of course :)
Group Icon

Group: Members+
Posts: 885
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 233
Points: 1.392
Gender:



am citit aseara Tenshi no Pocket si atat cat a aparut din Beniiro Hero.
Tenshi no Pocket a fost destul de dezamagitor - nah, dupa Akuma de Sorou.. e explicabil :D . E un set de 4 one-shoturi, insa se vede ca autoarea era la inceput. stilul nu e foarte bine conturat, iar personajele si actiunea cam scartzaie. per total, simpatic dar nu cine stie ce.

Beniiro Hero, in schimb, mi-a placut teribil. Momentan Takanashi-sensei lucreaza la el si se vede ca e o manga elaborata si care se apropie, din punctul de vedere al calitatii, de Akuma de Sorou. Povestea e foarte faina si perosnajele sunt bestiale. "Personaja" principala e oarecum atipica, dar bestial conturata.

si daca tot am facut avertizarea de spoiler, sa zic si ce nu mi-a placut din finalul Akuma de Sororu. Gaura aia de 5 ani mi s-a parut deplasata, iar povesta cu weddingu de la final strica tot. Parca Takeru nu mai e Takeru iar Kayano devine oarecum un personaj sters care-si pierde farmecul. Sincer as fi preferat sa lase personajele in stadiul in care se aflau in liceu. De ex. cred ca un final bestial ar fi fost sa-i vedem pe cei 2 ducandu-se impreuna de mana sa-si faca un piercing lol. Ar fi fost mai aproape de realitatea cu care ne-am obisnuit in manga. Un Takeru arhitect si ginerica a fost cumplit de dezamagitor-sau nah, asa vad eu lucrurile cel putin. sper sa nu-mi dati in cap. Oricum, pana in punctul ala in care Takeru pleaca sa se "maturizeze" in Italia, mangaul e absolut superb.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ayumi
post Dec 7 2005, 01:18 PM
Post #16


~RuKi & Miyavi LoVeR~
****

Group: Members+
Posts: 440
Joined: --
From: Feenwald
Member No.: 361
Points: 745
Gender:



yeah sfarsitul ii un pic nasol,si inca un lucru care nu mi-a placut a fost faptul ca la kayano i-a facut parul scurt si dupa aia in urmatorul cap are iarasi parul lung blink:...totusi cat timp a trecut pana s-au casatorit de i-a crescut asa repede parul....si cum a spus si ruxi la sf. kayano devine un personaj sters.si inca o chestie la sf unde ii poza cu familia si prietenii este un chel..inca nu am reusit sa imi dau seama cine ii,pare a fi un bodyguard,dar daca ii bodyguard ce caut in poza cu familia si prietenii?eh..in fine manga-ul a fost super tare :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ruxi
post Dec 7 2005, 01:24 PM
Post #17


Spam Police Reloaded... where the case, of course :)
Group Icon

Group: Members+
Posts: 885
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 233
Points: 1.392
Gender:



poi ala chel e tipul din clasa aia de weirdos a lui Takeru hehe.

si nah pt necunoscatorii care n-au citit acest manga, uitati un link cu niste poze, poate va influenteaza sa va apucati de ea :twisted:

tipul ala cool cu tzepi si piercinguri si haine faine e Takeru, personajul principal. merita citit, nu? :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ayumi
post Dec 7 2005, 11:13 PM
Post #18


~RuKi & Miyavi LoVeR~
****

Group: Members+
Posts: 440
Joined: --
From: Feenwald
Member No.: 361
Points: 745
Gender:



hmm.... :unsure: eu nu prea imi aduc aminte sa il fi vazut pe acolo pe tipul chel,cred ca ma pun sa recitesc manga-ul :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Dec 10 2005, 12:38 PM
Post #19


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Well... datorita lui Ayumi si lui ruxi, am citit si eu acest manga... si le multumesc. ^_^

Are sens sa va zis cat de tare mi-a placut (ruxi stie pt ca o stresam pe msn la fiecare capitol - mai ales cu Rumi <_< ). Si mie mi-a placut la nebunie faptul ca nu si-a bagat coada nici o nenorocita (asta ca sa fol un cuv dragutz) in relatie lui Takeru cu Kayano. Vedem destule astfel de specimene in viatza reala... <_< Oricum, cu toate ca s-au gasit vreo 2 mandre (Rumi si Rika) care sa incerce sa-si bage coada pe acolo, nu le-a mers. Si mi-a parut atat de bine! Ei aveau f mare incredere unul in celalalt, dar erau si destul de gelosi in acelasi timp. :P (as face cu ochiul, dar smiley-ul care face asa ceva parca te sperie de fapt :blink: ). Ma bucur ca totul s-a terminat cu bine. ^_^

Cat despre grafica, haine si alte asemenea, are o bila alba de la mine pt ca sunt superbe. ^_^

P.S. Mai vreau si eu ceva de aceeasi autoare... :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ayumi
post Dec 12 2005, 12:51 AM
Post #20


~RuKi & Miyavi LoVeR~
****

Group: Members+
Posts: 440
Joined: --
From: Feenwald
Member No.: 361
Points: 745
Gender:



ma bucur ca ti-a placut :D (nu are cum sa nu iti placa :P )well eu cu ruxi mai avem inca 2 manga-uri de la autoare daca le vrei le trimit sau le pun la share :) ....aaa..inca o chestie care m-a enervat un pic a fost faptul ca pe Rumi a facut-o foarte timida ,dar este si un lucru bun in chestia asta..faptul ca fiind timida nu s-a apropiat asa tare de Takeru ^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages  1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 01:09 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |